dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Alphaline 90 plus CZY bluEvolution 92 CZY Vetrex V82

    Witam.
    Mam prośbę o poradę.
    Do wyboru mam takie okna:
    VEKA Alphaline 90 Plus - producent Witraż
    http://www.witrazokna.pl/oferta/okna...line-plus.html

    lub

    Bruegmann Salamander bluEvolution 92
    http://www.bruegmann.pl/pl/system-bl...luevolution-92

    lub
    Veka Vetrex V82 - producent Vetrex
    http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/v82.html

    Cenowo bardzo podobnie
    Alphaline 90 plus - 10 000 zł
    bluEvolution - 10 300 zł
    Vetrex V82 - 10 600 zł

    Które okna polecacie ? Macie jakieś doświadczenia ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Mam kupić clio, pandę czy samochód z oponami Michelin?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Mam kupić clio, pandę czy samochód z oponami Michelin?
    To jest forum budowlane a nie motoryzacyjne !!
    Jak masz tak odpowiadać to lepiej milcz !!

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał 12michal Zobacz post
    To jest forum budowlane a nie motoryzacyjne !!
    Jak masz tak odpowiadać to lepiej milcz !!
    kolega Ci tylko chciał uzmysłowić, że na tak postawione pytanie nie otrzymasz rzetelnej odpowiedzi.

    Podałeś 2 producentów - Blue to tylko info o profilu, brak informacji o montażu itp itd

    Pozdrawiam

    PS:Ja bym kupił Vetrex - bo ładne i mam tam znajomych - nic innego powiedzieć n ie można

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12michal Zobacz post
    To jest forum budowlane a nie motoryzacyjne !!
    Jak masz tak odpowiadać to lepiej milcz !!
    MMichał juz CI uzmysłowil co miał na myśli Bwojtek.
    ALe by to rozwinąć jeszcze raz napiszę (bo podobne do Twoich pytania pojawiają się tu nonstop i czasem juz po prostu nie mamy sił tego prostować).
    Podałeś dwoch producentów:
    Witraż z oknem wyknanym z Veki Alphaline 90
    oraz Vetrex okno V82.
    Trzecia opcja niewiele mówi, bo co znacyz bluevolution? Dobry, uznany profil. Ale co z tego? Samych kształtownikow nie kupujesz, wiec jest istotne kto i jak zrobi z niego okno. Co doda i naczym zechce oszczedzic.
    Pamiętaj tez, ze okno to takze montaż bo najlepsze ale źle zamontowane nie będzie spełniac swoich funkcji.
    Wracając do porownania samochodowego:
    czy auto z dobrymi oponami zwycięzy w rajdzie? Kazdy powie, ze to nic nie znaczy, bo ważniejsza będzie stajnia z której to auto wyjdzie (producent) oraz kierowca i pilot (sprzedawca i montazysta).

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Mam kupić clio, pandę czy samochód z oponami Michelin?
    Zapomniałem napisać, że głownie to potrzebuję dowozić worki z cementem po nieutwardzonych drogach

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    BWojtek! Daj już spokój

    12Michal - skąd jestes? Jak się ma renoma firm które Ci te okna mają wstawiać? Sprawdź ich, choćby na stronie ZMS http://montaze.info.pl/ - na samej górze jest wyszukiwarka firm. Nie jest to wyznacznik, ale zawsze to jakiś trop którym można pójść.

    Ps. Wiem że oczekujesz prostych wskazań, więc.. mój osobisty typ na dzień dzisiejszy to V82. Najnowszy profil, dobry producent. Tylko zadbaj o poprawny montaż.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Tak dla potomnych - naprawdę warto podawać swoją lokalizację, jest tutaj na forum kilku, którym bym powierzył montaż w swoim domu i można by wskazać z imienia i nazwiska ekipę, która by to zrobiła jak trzeba ale jak nie wiemy GDZIE się drodzy inwestorzy budujecie to ...jest trudniej.

    Pozdrawiam

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aneta&Paweł
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    A czy montażyści z vetrex'u z radomia ul, lubelska 51 są przez kogoś tutaj sprawdzeni? niby Pani, która tam była opowiadała że są od paru lat Ci sami, że przechodzą szkolenia w vetrex'ie i nie mieli nigdy zastrzeżeń od klientów.. ale czy mówiła prawdę czy ściemniała? w mono-plaście na witolda 9 też tak Pan mówił i oknoplaście na waryńskiego też.. więc chyba wszyscy tak swoich chwalą albo ściemniają na potęgę. My z mężem póki co jesteśmy zdecydowani na vetrex V90+ "środek" nam odpowiada czyli 3 szyby 4mm, okucie ROTO NT DESIGNO z krytą stroną zawiasową (cudo jak dla nas). Cena trochę za wysoka bo za 13 okien standardowych w tym to największe (jedno) ma 1800x2300 i trzy sztuki o wielkości 1500x2300, reszta małe zwykłe okna Pani wyliczyła ofertę na 18.600 plus 1500 montaż zwykły lub 2600 montaż ciepły. Co myślicie o takiej wycenie?

  10. #10

    Domyślnie

    Jak chcesz sprawdzić, czy ściemniają w salonie odnośnie montazu to poproś o kontakt do kilku Inwestorów, których ostatnio realizowali i porozmawiaj z nimi.

    Czy cena jest wysoka czy niska nikt Ci nie odpowie bez szczegółów. Możesz zawsze wycenić i sprawdzić ofertę u innego partnera Vetrexu przy tych samych parametrach.
    I wybierz montaż warstwowy (tzw. błędnie zwany ciepłym).

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    I wybierz montaż warstwowy (tzw. błędnie zwany ciepłym).
    Dlaczego?
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar T0MII
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    powiat wołomiński
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Dlaczego?
    Z tego samego powodu dla którego do Mercedesa nie zakłada się opon Stomil D-124
    150 m2 PUM + przyklejony garaż, parter + poddasze użytkowe, dach dwuspadowy, gwc żwirowe pod budynkiem, 1 i 2 rząd pustaka zasypany perlitem, WM - centrala wykonanie własne (EBM + Klingenburg), V82 - Vetrex na foliach + ciepły parapet, ściany 20 cm grafitu 0,031; podłogi 16 cm 0,036; a w dachu jeszcze nie wiadomo co będzie. Podłogówka + kocioł gazowy.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Dzisiaj przeczytałem o "patriotyzmie gospodarczym", z którym od dawna się spotykałem ale nie słyszałem tak zgrabnej nazwy. Gdybyśmy się nim kierowali tak jak inne nacje w Europie to zakup okien z firmy, która właśnie przeszła w ręce zagranicznego kapitału powinien być ostatecznością.

  14. #14

    Domyślnie

    A dlaczego? Przeciez tam cały czas pracują Polacy! Czy czekolady wedlowskiej też nie kupisz, bo nie polska? Czy Coca-Cola też jest gorsza niż Zbyszko? A wracając do okien: jaki wpływ na jego jakość ma pochodzenie kapitału właściciela? Tym bardziej, że profile są niemieckie, okucia austriackie lub niemieckie, a szyby japońskie lub niemieckie.. pzdr

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Dlaczego?
    Bo jest szczelny.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Dzisiaj przeczytałem o "patriotyzmie gospodarczym", z którym od dawna się spotykałem ale nie słyszałem tak zgrabnej nazwy. Gdybyśmy się nim kierowali tak jak inne nacje w Europie to zakup okien z firmy, która właśnie przeszła w ręce zagranicznego kapitału powinien być ostatecznością.
    Wcześniej czy później wszystko będzie globalne, zatracają się kwestie narodowościowe i są wg mnie mało istotne. Jeżeli tym byśmy się kierowali to nic byśmy w dzisiejszych czasach nie kupili, może za wyjątkiem ziemniaków a i to nie na pewno, bo często są z importu.

    Ważna jest wartość użytkowa i to ile za nią płacisz.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aneta&Paweł
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    I wybierz montaż warstwowy (tzw. błędnie zwany ciepłym).
    http://www.soudal.pl/index.php?optio...sk=item&id=771 o ten rodzaj "ciepłego montażu" chodzi? Bo właśnie taki nam Pani z vetrex'u proponowała. Mąż też jest za tym montażem, ale czy to dobre czy poprostu naciąganie to już nie wiemy. Budujemy pierwszy dom więc mało wiemy, przy następnym będzie lepiej
    A wycenę ewentualnie jeszcze możemy zrobić w kozieniacach albo w s-ku kam. dla porównania, choć na stronce w wycenami okien też wychodzi nam podobna suma.
    Ostatnio edytowane przez Aneta&Paweł ; 23-07-2014 o 17:22

  18. #18

    Domyślnie

    Dokładnie taki sposób. Według mnie warto i nie jest to naciąganie. Kiedyś przy wykonywaniu dachu też nie stosowało się foli a teraz to po prostu standard.
    Są oczywiście opinie, że do uszczelnienia sama pianka wystarczy ja ich nie podzielam.

  19. #19

    Domyślnie

    Czy twoje "niepodzielanie" oparte jest na jakiś faktach? Bo np. kilkudziesięcioletnia praktyka budowlana uszczelniania samą pianką w większości przypadków potwierdza szczelność tej metody (choć muszę przyznać, że stwierdzenie czysto organoleptyczne, ale po prostu klienci się nie skarzą, nawet po latach).
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aneta&Paweł
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Brass, mam pytanie do Ciebie, podglądałam Twoją budowę i widzę, że "wystawiłeś" okna o 3,5cm od lica ściany. Zabezpieczałeś je jakoś dodatkowo? U nas planujemy ocieplenie 20cm i właśnie też zrezygnowaliśmy z osadzania okien w warstwie ocieplenia ze względu na koszta a chcielibyśmy jednak te okna jakoś "wysunąć do przodu". Babskie tłumaczenie, ale mam nadzieję, że zrozumiałe

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony