dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    akarolak

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie meble ogrodowe we wnętrzu

    Czy ktoś praktykował lub spotkał się z użyciem mebli ogrodowych jako domowych?
    Podoba mi się wiele mebli ogrodowych w stylu kolonialnym lum country, a jakoś nie widziałem dotychczas stołu domowego ktory by mnie zainteresował i pomyślałem czy nie wykorzystać w nowoczesnym wnętrzu wiejskiego domu mebli ogrodowych jako całoroczne w jadalni tzn stół i fotele?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie ma żadnych przeszkód

    Sama też o czymś takim myślałam.

  3. #3

    Domyślnie

    Dlaczego nie Myślę, ze to dobry pomysł.
    Tylko tu i teraz.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie dalej jak wczoraj snułam podobne plany

    Wykończeniówka nas wykańcza również finansowo, pomyślałam, że póki co ustawimy w salonie fotele i kanapę ogrodową z olejowanego drewna, z poduchami ( coby twardo

    nie było ). Na jakiś czas,aż kasa się uzbiera na coś sensownego, a potem będę miała meble na taras jak znalazł.

    Zawsze się zachwycam będąc w dużym CH wystawami mebli ogrodowych, rattanowych; stołów i krzeseł i kto powiedział,że są tylko do ogrodów. akarolak, jeśli Ci się

    podobają to bierz.

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Witam

    Pomysł fajny ale coś inspiracji brakuje...nawet na naszym forum.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  7. #7

    Domyślnie

    We wnętrzach świetnie wyglądają ogrodowe plecionki, więc nie mam oporów, aby je u siebie zastosować. Do jadalni kupuję krzesła z Riviera Maison - model St. Malo:



    Poniżej kilka innych propozycji z RM i Hemelear, wykorzystujących motyw plecionek we wnętrzu. Świetnie wyglądają z bielą i meblami z litego, lekko rozbielonego drewna.










  8. #8

    Domyślnie

    I jeszcze parę zdjęć z katalogu Vincent Sheppard, czyli meble z plecionki Lloyd Loom. Moim zdaniem, decydując się na "ogrodową" plecionkę we wnętrzu, trzeba uważać, aby nie przesadzić. Krzesła ogrodowe łączyłabym z drewnianym, jadalnianym stołem, a nie kolejnym meblem w "ogrodowym" stylu. Plecionki we wnętrzach wyglądają świetnie, ale w umiarkowanych ilościach. Dlatego nie postawiłabym w jadalni typowego tarasowego kompletu stół + krzesła.












  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A ja mam taki drewniany stół kuchenny po babci z rzeźbionymi nóżkami do wydania w dobre ręce.
    Oczywiście do renowacji (przede wszystkim trzeba oskrobać tony farby olejnej i wymienić blat)

    A tu inspiracje:








    W takiej sytuacji pokój musi być urządzony w stylu wiejskich rezydencji, etno, albo letniego domu na Bali
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-07-2010 o 11:59

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    akarolak

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Do tematu zainspirowała mnie ekspozycja mebli siestagarden www.siestagarden.pl zauważona w sklepie BRW w tym ten stół


    nawet bardziej podoba mi się ich prosty stół farmerski



    zupełny odlot (niestety także cenowy) stanowią dla mnie natomiast propozycje z http://www.restorationhardware.com praktycznie nie ma rzeczy z ich sklepu która by mi się niepodobała (niestety też praktycznie nie ma tak rzeczy osiagalnej cenowo





    A może taki stół ze starego drewna ktos zrobiłby za sensowne pieniadze na zamówienie?

    przy okazji czy ktoś gdzieś widział może taką lapmę tylko w cenie nie 2 tys USD jak tu http://www.restorationhardware.com/r...mp&navCount=11

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał akarolak Zobacz post
    zupełny odlot (niestety także cenowy) stanowią dla mnie natomiast propozycje z http://www.restorationhardware.com praktycznie nie ma rzeczy z ich sklepu która by mi się niepodobała (niestety też praktycznie nie ma tak rzeczy osiagalnej cenowo
    Ceny mają bardzo zróżnicowane, od absurdalnie wysokich do całkiem znośnych i bardzo atrakcyjnych, np. piękna komoda z sypialnianej serii Shutter za niecałe 550 $. Problem pojawia się dopiero przy sprowadzeniu mebli do Polski. Transport swoją drogą, ale doliczają też pewnie cło.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam
    Okazuje się, że jeszcze dużo wyzwań przed naszymi krajowymi producentami...

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Eye4

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-972
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie outdoor do środka

    Cytat Napisał akarolak Zobacz post
    Czy ktoś praktykował lub spotkał się z użyciem mebli ogrodowych jako domowych?
    Podoba mi się wiele mebli ogrodowych w stylu kolonialnym lum country, a jakoś nie widziałem dotychczas stołu domowego ktory by mnie zainteresował i pomyślałem czy nie wykorzystać w nowoczesnym wnętrzu wiejskiego domu mebli ogrodowych jako całoroczne w jadalni tzn stół i fotele?
    Jak najbardziej można i robi się :
    stosowane termoutwardzone drewno bukowe i baza stalowa
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ME4691.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	258737  

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Eye4

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-972
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak robią hiszpanie Andreu World:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uves-me3664-tauro-so4200.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	34,6 KB
ID:	258738

  15. #15

    Domyślnie

    Co prawda można śmiało zastosować meble ogrodowe wewnątrz domu,natomiast też kwestia estetyki,np powyższe zdjęcia świadczą o tym,że nie wygląda to zbyt "dobrze",bo jak wiadomo każdy gust będzie tutaj inny.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    twój raczej odbiega od reszty, sądząc po wsześniejszych wypowiedziach

    Stół ogrodowy czy do wnętrz?:



    fotel ogrodowy czy do wnętrz?


    Albo ta sofa:



    Inspiracje:




  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    ja mam w domu ogrodowe fotele , miały być na "tymczasie" - zostały na dłużej .tylko tapicerki nowej nie mogą się doczekać

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fotele.JPG
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	45,9 KB
ID:	259168
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony