dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał preev
    Cytat Napisał zlu
    Jak kupowałem onduline to dostałem instrukcję układania i tam była tabelka jaki ma być zakład pionowy i poziomy w zależności od nachylenia dachu. Już dokładnie nie pamiętam, czy miałem zakład dwie czy trzy fale. Ale na pewno nie jedną fale.
    Dach mam o małym nachyleniu. może z 8 stopni.

    rzuciłem teraz okiem na strone onduline.com ,ale nie znalazłem rzadnych ulotek o sposobie kładzenia. Poszukaj na stronach polskich dystrybutorow lub na stronie liroya albo castoramy. Na pewno cos znajdziesz.
    a ja dzwoniłem niedawno do Onduline i mi powiedzieli, że jedna fala wystarczy :-?
    ktoś tu normalnie coś kręci :)
    Potwierdzam - mi też powiedzieli, że wystarczy jedna fala. W zalezności od kąta nachylenia zmienia się tylko zakładka pionowa i co za tym idzie rozstaw fal.
    Dla kąta 5-10 stopni pełne odeskowanie zakładka-nie pamiętam (u mnie będzie większy kąt), ale jak trzeba to po otrzymaniu instrukcji mogę dopisać!
    10-15 stopni zakładka 20cm rozstaw łat co 45cm
    pow 15 stopni zakładka 17cm rozstaw łat co 61cm

    T.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał preev
    a ja dzwoniłem niedawno do Onduline i mi powiedzieli, że jedna fala wystarczy
    ktoś tu normalnie coś kręci
    No to się przerobiłem

    A tak poważnie to robiłem to kilka lat temu (5-6) i wtedy na pewno w materiałach informacyjnych była zakładka na kilka fal - wiem bo też mi było żal każdego centymetra i kombinowałem czy nie można na jedną. Ale na infolini byli bezlitośni
    Może teraz się coś zmieniło. Lepsze materiały ... woda zmieniłą gęstości i już nie podciąga ... lub cokolwiek innego.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał zlu
    Cytat Napisał preev
    a ja dzwoniłem niedawno do Onduline i mi powiedzieli, że jedna fala wystarczy
    ktoś tu normalnie coś kręci
    No to się przerobiłem

    A tak poważnie to robiłem to kilka lat temu (5-6) i wtedy na pewno w materiałach informacyjnych była zakładka na kilka fal - wiem bo też mi było żal każdego centymetra i kombinowałem czy nie można na jedną. Ale na infolini byli bezlitośni
    Może teraz się coś zmieniło. Lepsze materiały ... woda zmieniłą gęstości i już nie podciąga ... lub cokolwiek innego.
    pewnie dlatego mi tak powiedzieli, bo się pochwaliłem, że mam pod spodem kilka warst papy, zachodzącej na blachy okapowe do rynien (kładę na dość stary dach ) i nawet jak mi cosik podciągnie to i tak wszystko spłynie tam gdzie trzeba
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  4. #24

    Domyślnie

    Po okolo 6 latach od polozenia onduline przybijanej gwozdziami dach zaczął przeciekac w miejscach przebitych przez gwozdzie ponieważ ciagla praca dachu i onduliny (nachylenie dachu na poludnie) spowodowala wyrobienie w ondulinie dziur wokół gwoździ o srednicy + - 5 mm.
    Zastanawiam sie nad sposobem naprawy. Prosze o pomoc.

    Myslalem o wyciagnieciu gwoździ załataniu jakąś masa bitumiczną i ponownym przykreceniu dachu wkrętami. Problem w tym ze gwoxdzi nie da sie wyciagnąc bez uszkodzenia miękkiej onduliny

    Prosze o pomoc.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Jak nie chcesz demolować pokrycia, to nic tylko jakie "mazidło" dekarskie w tubie kup i zalej każdy otwór/gwóźdź. Jeśli trzeba poprawić mocowanie, to dokręć wkręty z uszczelkami do blachodachówki.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony