dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 12
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 239
  1. #181
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Dodatkowa zaleta to możliwość jego łatwej wymiany, jak się np. znudzi
    No Greku, podoba mi się to co napisałeś

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    Źle strzelałam - też mamy listewki wzdłuż krokwi przy zastosowaniu thermano, ale służą czemu innemu - na poddaszu użytkowym mamy nabijane na krokwie deski pióro-wpust (boazerię), które płynnie przechodzą w nadbitkę, a ponad jętkami, na nieużytkowym (albo raczej quasiużytkowym) strychu boazeria jest nabita wzdłuż krokwi i tylko na krokwiach, tak jak Wasze listewki - by zachować grubość/równość dachu.
    Hej Niechaj!
    No właśnie, że nie strzelałaś źle. Bo wcale nie strzelałaś - a przynajmniej nie ma na to dowodów na piśmie

    Powiedz mi, jak duże macie okapy (zwykłe okapy, nie szczytowe), bo wiem, że tam też układacie Thermano.
    My planujemy okapy zostawić "gołe i wesołe" tylko z nabitymi dystansami, aby zachować grubość dachu. Tak trochę dziwnie, bo planujemy rynny w połaci dachu (spustowe kwadratowe tuż przy ociepleniu ścian), a nie na końcu.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 16-09-2016 o 13:06 Powód: literówka
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #182

    Domyślnie

    Moniss, strzelałam w środku, w sobie Okap od murłaty 67cm, na gotowo chyba 50cm (najmniejszy możliwy, jaki przewidują warunki zabudowy). Pierwszy plan był na jakiś zamiennik, żeby nie ocieplać bez sensu powietrza, ale w końcu zdecydowaliśmy się na jednolitą "skorupkę" - na okap działają największe siły + blacha na rąbek wymaga równego podłoża, płyty wychodziły nam idealnie na długość całej połaci, bez sztukowania.
    Chowane rynny super sprawa, nie musiałabym toczyć z Inwestorem batalii o białe rynny

  3. #183

    Domyślnie

    Dach wyszedł bardzo fajnie. Też się nad izolacją nakrokwiową zastanawiam i ten dziennik rozwiał kilka moich wątpliwości Mam w związku z tym kilka pytań:

    1. Napisałaś, że zastosowaliście dodatkowe listwy nakrokwiowe celem zmniejszenia grubości względem pełnego deskowanie. Ile w ten sposób zyskaliście i czy był to jedyny powód? Pełne deskowanie wydaje się być prostsze w wykonaniu.
    2. Ponieważ nie widzę dokładnie na zdjęciu - rozumiem, że izolacja jest tylko na częścią domu i poza ścianami będziecie musieli "podwyższać" krokwie w celu utrzymania płaszczyzny dachu?
    3. Czy zastanawialiście się już nad instalacją WM pod takim dachem? Mi póki co przychodzi do głowy puszczenie rur w podłogą i anemostaty wypuścić ze ścian na odpowiedniej wysokości. Ale może Wy macie lepszy pomysł?

  4. #184
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Witaj agb,
    Oto lista odpowiedzi
    1. Listwy mocowane na krokwiach mają 8 mm grubości.
    Właściwie grubość pełnego deskowania nie była tak istotna, jak cięcie kosztów i czasu (wyszukanie odpowiedniego drewna, do tego dach robimy sami, a pełne deskowanie zabrało by dodatkowe dni/tygodnie).
    Drewno, które pójdzie pod ocieplenie będzie krótkie (ok. 80-85cm), więc możemy je zrobić z drewna opałowego np. czuby dębowe podsuszyć, a za kilka lat, gdy zajmiemy się wykończeniem poddasza, oddać je do pocięcia na deseczki.
    2. Tak, nakrokwiówka będzie zachodziła na ocieplenie elewacji, a na okapach będą dystanse wyrównujące. Grek pewnie ma to już przemyślane, bo dach to właściwie jego działka
    3. Kanały od WM będą nad jętkami, na większych lub mniejszych stryszkach i będą wiały lub zasysały tradycyjnie od góry.

    Zerknij jeszcze do dziennika Niechaj, która też ma nakrokwiowo ułożone Thermano.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 20-10-2016 o 19:31
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  5. #185
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Z nowości...

    Nad ostatnim pomieszczeniem poddasza, zwanego Trójkątem, długi, długi czas nie było postawionej więźby. Informuję, że więźba została postawiona w pomiedziałek. I podobnie jak na strychu, stawiana była ręcznie w sile 4 chłopa (strych z o metr krótszymi krokwiami stawiało półtorej osoby czyli grek i ja).
    Niestety zdjęć z prac nie mam, bo byłam zapracowana - taki pomocnik "przynieś-podaj-poświeć".
    Więźba stawiana była po południu i wieczór nas zastał, więc zamontowaliśmy sobie halogenowe oświetlenie zasilane agregatem prądotwórczym.
    Mam nocną fotkę z "wnętrza" Trójkąta już po robocie i z nieco już zmęczonym pomocnikiem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zmęczony pomocnik w Trójkącie.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	370666 no i jeszcze Trójkąt bez pomocnika: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trójkąt nocą.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	370667

    Jętki będą montowane jeszcze przed położeniem dachówki.

    Ostatnio wyciągnęłam stare (sprzed dwóch lat) wyceny okien bo nadszedł czas aby je przejrzeć i ewentualnei odnowić.
    Trochę zmian doszło m.in. trapezowe okienko w "pokoju bez okien" oraz zmiana w tym wielkim trójkącie za "zmęczonym pomocnikiem", gdzie będzie fix w 4 częściach (oryginalnie miały tam być też drzwi tarasowe, ale po co, skoro nie będzie tarasu?)

    Miałam też zagwozdkę z drzwiami HS na wys. 260cm. W plastiku robią ale bez gwarancji, drewna nie chcę a aluminium...
    No właśnie... Dziś wybrałam się do jednej z firm okiennych aby wycenić w aluminium nie tylko HSa, ale też resztę przeszkleń salonowych oraz przeszklenie Trójkąta.
    Zerknęłam też na montaż KiK (w warstwie ocieplenia ale z kotwami) i jakoś mi się nie podoba.
    Myślałam o systemie MOWO, ale grek dowiedział się o konkurencyjnym systemie od Forcha (profile z PUR i XPS + klej + wkręty + taśma uszczelniająca) i muszę przyznać, że to podoba mi się bardziej niż system od Illbrucka, ale i tak na ostatecznym wyborze zaważy cena.

    Hmm...widzę, że nie widzę fotek z prac nad pozostałymi pomieszczeniami, nie licząc strychu. Skoro grek ich nie wrzucił, to ja to zrobię (tylko muszę się zastanowić co wybrać).

    Zacznę od skończonego strychu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strych_skoczone ocieplenie.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	370670 brakuje okien "hand made", które obecnie tam są
    Druga fotka strychu pokazuje drzwi, które na projekcie były za niskie i trzeba je było przesunąć jeszcze o dodatkowe 20cm. Trochę to zburzyło koncepcję aranżacyjną łazienki i pralni, ale da sie to jakoś przeskoczyć
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strych_przesunięcie drzwi.jpg
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	370671
    Nadproże jest przesunięte, trzeba tylko dociąć do końca pustaki.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 20-10-2016 o 20:05
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  6. #186
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Reszta pomieszczeń na etapie ocieplania:

    1. łazienka - prawe drzwi i "pokój bez okien", który ostatecznie dostał trapezowy otwór na okno - lewe drzwi oraz druga fotka z końcówką ocieplania
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokój bez okien i łazienka.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	370673 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokój bez okien_końcówka ocieplania.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	370674

    2. biblioteka, a raczej holo-biblioteka - "holo" od holu a nie od hologramu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	biblioteka.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	370675

    Widok połaci północnej (prawie skończona, bo grek rozwija membranę) i południowej (jeszcze w trakcie układania).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	połać północna.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	370676Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	połać połuniowa.jpg
Wyświetleń:	301
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	370677

    Jak widać Trójkąt nie ma jeszcze więźby
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 20-10-2016 o 20:16
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  7. #187

    Domyślnie

    moniss, dziękuję za odpowiedzi Ja pierwotnie myślałem o braku stryszków i wysokich pomieszczeniach, ale faktycznie przemyślę to. A do dziennika Niechaj już maszeruję Miałem go nawet na liście do przeczytania.

  8. #188

    Domyślnie

    Hej,

    Możecie cyknąć fotkę z wykończenia wiatrownicy?? Zastanawiam się jak wykończyć przy płycie pir.

    Pozdrawiam
    Artur

  9. #189
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajerzyk Zobacz post
    Hej,

    Możecie cyknąć fotkę z wykończenia wiatrownicy?? Zastanawiam się jak wykończyć przy płycie pir.

    Pozdrawiam
    Artur
    Nie mamy jeszcze skończonego dachu. A okapy szczytowe będą wystawały tylko tyle, ile wystawać będzie dachówka (ze 2 cm?), czyli bez okapów. Ocieplenie poddasza ukryjemy za tynkiem, bo będzie zlicowane z ociepleniem ścian szczytowych.
    Ale zobacz u Niechaj - blacha na 12 cm poliuretanu i wysunięte okapy szczytowe:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7323713
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  10. #190
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    I co dalej z tą dłuuuuga budową? Przeczytałam i ciekawa jestem dalszych postępów, szczególnie jak w srodku.

  11. #191
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Witaj dana,
    Niestety, dłuuuga budowa ciągnie się jak flaki z olejem. Nadal nie mamy stanu surowego zamkniętego, więc na środek jeszcze trzeba będzie dłuuugo poczekać
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  12. #192
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    moniss podglądam i życzę powodzenia!
    dach skończony ?

  13. #193
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Niestety, dach jeszcze się robi.
    Dziś kończyliśmy poprawki więźby nad ostatnim pomieszczeniem. Trzeba było poprawić zacięcia na krokwiach aby dach szedł w jednej linii z połacią obok. Nie obyło się bez podkładek. Dlaczego tak się stało mimo że wszystko było zacinane zgodnie z projektem (a właściwie modelem 3D)? O tym innym razem i zapewne spod klawiatury greka.
    Poza tym, to nad pozostałymi pomieszczeniami poddasza brakuje, dachówek szczytowych (dodane zostaną po ociepleniu, tak jak i obróbki blacharskie), gąsiorów i rynien. Te ostatnie to będą równie niezwykłe jak więźba - nowatorski projekt i wykonanie na zamówienie. Nie wiem, czy uda się je zrobić i zamontować w tym roku - mało prawdopodobne, aczkolwiek nie niemożliwe.

    Teraz szukamy okien, po części dość nietypowych, bo albo trójkątne albo wysokie na 2,60
    Nie wszyscy takie robią w kolorowym plastiku, a jedna wycena w alu lekko nas z butów wyrwała.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 16-09-2017 o 22:48
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  14. #194
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Dach powoli się kończy (ze szczególnym podkreśleniem powoli).
    Zbieramy wyceny na okna. Już od dawna, bo od czasów tworzenia projektu, byliśmy zdecydowani na plastiki. Drewniane odrzuciliśmy ze względu na cenę i konserwację co kilka lat, aluminium ze względu na cenę i że zimne itp. rzeczy, które gdzieś to usłyszeliśmy.

    Mam cztery wyceny okien PCV na profilach:
    BluEvolution 82,
    Kommerling 88PLUS,
    Rehau Geneo 72MD,
    Veka V90+ (ta wycena sprzed pół roku)

    Mam też jedną w całości w aluminium na profilach Aluprof MB-86ST.

    I tu zaskoczenie. Rehau oraz Aluprof mają porównywalne współczynniki U oraz niemal identyczną cenę końcową, ale.....ALE! w zestawieniu stolarki aluminiowej mam dodatkowo ujęte drzwi wejściowe z doświetlem bocznym
    Nie mam jeszcze wycen za montaż ani na Rehau ani Aluprof.
    Przeglądając cennik szczegółowy zauważyłam, że jeśli ktoś, tak jak ja, potrzebuje dużo nietypowych przeszkleń, to może się okazać, że bardziej będzie się opłacało zamówić okna na profilach aluminiowych. Czasami cena alu jest niższa od plastików np. HS, a czasami to szyby więcej w wąskich fixach a cena pomimo, ze wyższa niż pcv to jednak do przyjęcia. Za to przy standardowych oknach, cena w alu jest ok. dwa razy wyższa niż w PCV.

    Montaż tylko w warstwie ocieplenia, czyli wszelkie konkurencje da mowo mile widziane. Na razie oglądałam "na żywo" dwa: jeden polski i jeden niemiecki. Polski, to cena montażu 150zł/m obwodu okna. Ile kosztuje ten niemiecki, jeszcze nie wiem, ale ma być tańszy od mowo.

    A co Wy polecacie? Jakie firmy, jakie profile?

    Cytat Napisał moniss Zobacz post

    Teraz szukamy okien, po części dość nietypowych, bo albo trójkątne albo wysokie na 2,60
    Nie wszyscy takie robią w kolorowym plastiku, a jedna wycena w alu lekko nas z butów wyrwała.
    To była wycena sprzed 3 lat, gdy po raz pierwszy nieśmiało spytaliśmy o konstrukcje w alu.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 08-10-2017 o 16:58
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  15. #195
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    SUFIT W HOLO-BIBLIOTECE

    Na sufit holo-biblioteki od początku chciałam deski. Myślałam, że najlepsze będą zwykłe proste dechy podłogowe, ale ostatnio zaczęłam się wahać.
    Oto dlaczego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	holobiblioteka_dwa rdzaje desek.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	398308 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	holobiblioteka_dwa stropy.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	398309 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	holobiblioteka_dwie deski.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	107,2 KB
ID:	398310 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	holobiblioteka_sufit frezowany.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	398311

    Te z fazką są ok. 5 cm szersze i może dlatego tak ładnie wyglądają. Do tego, gdyby je zostawić, na suficie "coś by się działo".

    P.S.
    Nie zwracajcie uwagi na krokwie i jętki - one idą do przeszlifowania, aby były tak jasne jak dechy i pierwsza jętka (już po szlifowaniu)
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 08-10-2017 o 19:30 Powód: poprawianie załączników
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  16. #196
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Polecam firmę Abakus z Białegostoku, ponieważ okna na profilu: okna Brugmann /Salamander BLU ENERGY 6-KOMOROWE , głębokość ramy 82mm , okucia ROTO. okna 3-szybowe o współcz. U- 0,5, co dla całych okien w zależności od wielkości nam dało od 0,68 UW do 088 UW (najmniejsze okna otwierane-dużo ramy). Nie są drogie w stosunku do Rehaua. Też wybierałm Rehaua ze względu na okucia roto, bo są najlepsze. Trzeba się spytać, gdzie mają odbirców i gdzie w najlbliższej okolicy mają dobrych montażystów współpracujących z nimi i tam wycenić okna. Ja trafiłam na firmę u siebie, która współpracuje z Abakusem.

  17. #197
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Dzięki Dana. Z tego co widzę na stronie Abakusa, to najbliżej mnie dopiero w Katowicach mają ich okna.
    A co do Rehau, to wszystkie wyceny na innych profilach są tańsze

    A tak z innej beczki... Twoim zdaniem, który sufit w holo-bibliotece będzie ładniejszy? Prosta deska czy z fazowanymi brzegami?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  18. #198
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Co do desek, to najpierw sama nie wiedziełam po pierwszym rzucie oka, ale zastanowiwszy się, to chyba lepiej dla mnie wyglądają całe deski, nie wygląda to tak boazeryjnie, gdyby może ten frez nie był taki zaokraglony tylko prosty było by lepiej, ale taki zaokraglony to chyba na dzisiejsze czasy pase, ale to tylko moje zdanie. Miałam przez lata boazerię szerokie deski z frezem ale prostym i powiem, że wszyscy zachwycali się tym. Tylko po czasie i tak zciemniały i mnie już się tak bardzo nie podobały. Więc zastanów się czym to pokryjesz i w ogóle jaki kolor planujesz, bo takie już przyciemniałe zażółcone to niezbyt ciekawie wyglądają, chyba sama widzisz po tych belkach. Myśmy na tarasie białym impregnatem Drewnochronu pokryliśmy tym do podbitek i wyglada super.

  19. #199
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Wszystkie krokwie i jętki będą jeszcze szlifowane. A całość pewnie z raz pomaluję białym olejem.
    Te dechy zaokrąglane wyglądają trochę jak półbale, no i są znacznie szersze niż płaskie. Na razie uzbierałam mniej więcej po połowie głosów na jedne i na drugie
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  20. #200
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Wszystkie krokwie i jętki będą jeszcze szlifowane. A całość pewnie z raz pomaluję białym olejem.
    Te dechy zaokrąglane wyglądają trochę jak półbale, no i są znacznie szersze niż płaskie. Na razie uzbierałam mniej więcej po połowie głosów na jedne i na drugie
    Ja dodam jeszcze jeden - deski jak to drewno - pewnie z czasem się rozeschną (przynajmniej miejscami) - na tych bez frezowania bardziej będzie widać szpary. Frez okrągły czy płaski to pewnie do przeskoczenia jest.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Strona 10 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony