dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 97
  1. #1

    Domyślnie Jak urządzić kwadratowy salon ? - pomóżcie!!!

    Witam Wszystkich uczestników forum.
    Zakładam ten wątek, ponieważ bardzo mi zależy na urządzeniu mojego salonu, z czym borykam się już od dłuższego czasu, a pusty pokój coraz bardziej mnie przygnębia. Poszperałam nieco wśród tematów forum wnętrza i aranżacje i nasuwa mi się kilka pomysłów, ale myślę że Wasze rady okażą się bardzo cenne i pomocne. Nasza czteroosobowa rodzina (ja, mąż i dwójka maluchów) mieszkamy w bloku. Mamy do dyspozycji M-4 z dość dużym salonem o wymiarach 4,80m x 5,20m. Podloga to jasny parkiet w stylu z lat 80-tych, ostatnio odnowiony. W załączniku umieściłam własnoręcznie wykonany rzut salonu z góry, proszę o wyrozumiałość oraz kilka zdjęc pokoju. 3 ściany pomalowane są białą czekoladą firmy dulux, a krótsza ściana sąsiadująca z grzejnikiem pomalowana jest alpejską łąką firmy dulux. Pokój jest pusty (tzn. brak mebli). Chciałabym aby pokój ten spełniał funkcję wypoczynkową (kanapa, fotel, stolik do kawy, szafka lub meblościanka na rtv) oraz funkcję jadalni (stół, może komoda lub witryna).
    1. Proszę o pomoc jak wydzielić te dwie strefy aby było komfortowo, jaki powinien byc układ mebli.
    2. Co radzicie kupić, kanapę z funkcją spania czy narożnik z funkcją spania. Mąż chce naroznik, ale ja myślę że bardziej funcjonalna bedzie kanapa. Podpowiedzcie proszę!!!
    3. Co zrobić z kolorem ścian. Zostawić ten czy lepiej zrobić jeden kolor. Odwiedzałam temat: Wnętrza w szarościach - inspiracje i bardzo mi się podobają niektóre pomysły. A tak poza tym to lubię biel, zielenie, szarości, beże, błękity.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon nasz.jpg
Wyświetleń:	843
Rozmiar:	6,9 KB
ID:	67317   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie029.jpg
Wyświetleń:	1459
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	67318   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie031.jpg
Wyświetleń:	1146
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	67319   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie033.jpg
Wyświetleń:	1134
Rozmiar:	104,5 KB
ID:	67321   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon1.jpg
Wyświetleń:	1298
Rozmiar:	35,7 KB
ID:	67484  

    Ostatnio edytowane przez ankaban ; 28-07-2011 o 18:36

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Na zdjęciach masz te wymienione kolory Duluxa? Widzę róż i żółć... Tak czy owak: alpejska łąka to nie jest kolor do głównego pokoju Biała czekolada moim zdaniem jest zbyt ciepła i niebezpiecznie wpada w owocowe tony, brr.

    A gdyby tak zrobić:

    Tikkurila Y456 + dodatki w zieleni i bieli + białe meble w części wypoczynkowej + jasna kanapa + drewniana jadalnia (krzesła drewniane lub z tapicerką greige/taupe/białą/w paski)







    A poskładane w całość i postawione na Twojej podłodze wygląda to tak:


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Na zdjęciach masz te wymienione kolory Duluxa? Widzę róż i żółć... Tak czy owak: alpejska łąka to nie jest kolor do głównego pokoju Biała czekolada moim zdaniem jest zbyt ciepła i niebezpiecznie wpada w owocowe tony, brr.

    A gdyby tak zrobić... cdn.
    Joliska, to chyba wina ustawień monitora, bo ja widzę dokładnie alpejską łąkę i właśnie białą czekoladę.
    Nieważne, moim zdaniem na pewno przemalować. Te kolory nie są za ciekawe. A na pewno nie do salonu i nie w takim zestawieniu.
    Tylko tu i teraz.

  4. #4

    Domyślnie

    Joliska bardzo dziękuję za odpowiedz, bardzo odpowiada mi to zestawienie. A co myslisz o wydzieleniu strefy wypoczynkowej i jadalni, podsuniesz pomysł? Ustawic kanape na srodku pokoju, za nią stół???

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Nie, nie...

    stoimy w drzwiach: stół na wprost, w przejściu do drzwi balkonowych; kanapa w przeciwległym kącie (przy grzejniku), przed nią stolik kawowy - może pod ścianą zmieści się płytka komoda?, tv na ścianie z prawej strony (wciąż patrząc od drzwi), obok niego przepastny fotel

    Bonus - zmiana klimatu w 2 minuty




  6. #6

    Domyślnie

    Tzn., że kanapa ma stac na całej swej długości tyłem do grzejnika, dobrze rozumiem?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Jeśli się da, to tak.

  8. #8

    Domyślnie

    A co myślisz na temat oslony na ścianę z oknami i balkonem, długie białe firany, a do tego zasłny wpadające w zieleń, szarośc lub błękit, w zależności jaki bonus przedstawiony przez Ciebie wybiore, czy może masz inna koncepcje?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Firanki - gładki woal, zasłony coś neutralnego, greige One będą pasować bez względu na wariant dodatków.

    Ikea, Aina

  10. #10

    Domyślnie

    Super, ciesze sie ze moj temat nie pozostał bez odpowiedzi bo tego sie bajbardziej obawiałam. Czy moge jeszcze Cie troche pomeczyc? Pewna jest rowniez wymiana zyrandola, tylko czym go zastapic, pojedynczy zwis czy potrojny? Cos nowoczesnego czy delikatniejszego pasuje do zarysowanego wnetrza? Czy metal bedzie tu pasował?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Poczekajmy z lampą, aż wszystko już będzie.

  12. #12

    Domyślnie

    Masz rację, nie ma się co spieszyc ale mimi to zapraszam Wszystkich do tego tematu, jeśli macie ciekawe pomysły to ja chętnie się o nich dowiem
    Ostatnio edytowane przez ankaban ; 28-07-2011 o 07:16

  13. #13

    Domyślnie

    Joliska spojrzysz na moj nowy załacznik, co myslisz o takim ustawieniu? Narożnik albo kanapa (bo jeszcze nie zdecydowałam) stałby patrząc od wejscia w drzwi w prawym rogu pokoju?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Ciasno. Nie podoba mi się pomysł narożnika - lepiej kanapa + fotel. Nie podoba mi się ustawienie mebli wzdłuż osi drzwi - balkon, bo wygląda jak namiastka meblościanki Niska komoda + rtv - ok., ale nie wysoki regał. Jeśli musi być w tym pokoju, postawiłabym go gdzieś obok kanapy.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    joliska - ty myślałaś o czymś takim?





    Ja bym tam nie miała nic do ustawienia mebla na linii drzwi-balkon, pod warunkiem, że byłyby to jednakowe, niskie (max 70 cm) komódki na całej długości ściany, coś jak poniżej:


  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie


  17. #17

    Domyślnie

    Znalazłam sofę i fotel w bardzo przystępnej cenie, ale nie jestem pewna czy będzie pasować do wystroju jaki zaproponowała Joliska, co o tym myslicie:
    1. http://sofik.pl/product_info.php?products_id=432 czy może lepsza taka http://www.mti-furninova.pl/wymiary....azwa%20ravenna (Obicie będzie szare)
    Ostatnio edytowane przez ankaban ; 05-08-2011 o 22:05

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Moim zdaniem obydwie - mimo że w odmiennym stylu - będą wyglądać ok. Zastanówcie się, która Wam bardziej pasuje: wysoka czy niska; najlepiej byłoby usiąść na każdej

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    I jakie chcecie mieć dodatatki. Takie bardziej techno czy romantyczne?

  20. #20

    Domyślnie

    Hmmm, a jakie to techno a jakie romantyczne, można prosić kilka zdjęć obrazujących te dwa style? Myślę, że dodatki delikatne więc chyba bardziej romantyczne.
    Ostatnio edytowane przez ankaban ; 07-08-2011 o 15:01

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony