dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vanessa2

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    14

    Question Proszę podpowiedzieć czy 8cm różnica to błąd fachowca czy norma

    Witam.mam takie pytanie.Rok temu był zrobiony dach odebrała kierownik i wszystko ok.Teraz robili mi fachowce ocieplanie tego domu i pokazali mi że jest z jednej strony jak robili podbitkę różnica 8cm.Nie widać tego w żaden sposób.Tylko z metrówką jak się zmierzy ale mam pytanie co do norm czy to się mieści w normie budowlanej czy powinnam reklamować jak doradza mi ten Pan co robił elewacje? dziękuję jeżeli ktoś mi podpowie co mam robić,dokładnie pokazali mi ze okap przy podbitce jest 8cm różnicy z jednej strony
    Ostatnio edytowane przez Vanessa2 ; 15-05-2014 o 17:13

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Może dach prosty, a mury krzywe Czym kryte?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vanessa2

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    chodzi o to ze z jednej strony przy podbitce okap jest 8cm dłuższy niż drugiej strony czy są normy budowlane? czy te 8cm jest w normie?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Rozumiem bardzo dobrze. W przypadku gdy mury są krzywe, tak własnie się dzieje, więc wcale to nie musi być wina dekarzy. Dopowiem też, że owe 8 cm to wcale niedużo. Zdarzały mi się większe odchyły
    Ostatnio edytowane przez bracki88 ; 15-05-2014 o 16:35

  5. #5

    Domyślnie

    Na pewno ten dłuższy okap jest od strony południowej, ja myślę że wydłużyły się od ciepła- słońca

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vanessa2

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    A czy są jakieś normy budowlane ze dopuszczalne powiedzmy odchylenia do iluś cm na okapie? Dach był zrobiony ponad rok temu może 1,5 wszystko było odebrane przez kierownika a teraz firma co robi elewacje pokazuje że różnica jest na jednym okapie 8cm i mówią że dach nie ma poziomu.Dom murował kto inny nie dekarz a podobno poziom zależy od wieńca wylanego.I tak kręcą ci od elewacji ze dekarza wina że 8cm tak nie może być.Musi być równo bez róznicy.Ważne dla mnie konkret który nie mogę sama znalezć w internecie co do norm.Wiem ze mogą być różnicy nie ma tak co do cm na budowie ale jak sama zobaczę to w jakieś tabeli to bedzie mi łatwo z nimi rozmawiać z tymi co mi mieszają w głowie .Bardzo dziękuję jak ktoś mi odpowie

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vanessa2

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    blacho dachówka kryty.nie rozumiem komu to przeszkadza te 8cm ale są tacy ludzie ze o 8cm różnicy życ nie dadzą dla tego chce wiedzieć jakie normy są zęby te 8cm było w normie
    Ostatnio edytowane przez Vanessa2 ; 16-05-2014 o 10:40

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vanessa2 Zobacz post
    blacho dachówka kryty.nie rozumiem komu to przeszkadza te 8cm ale są tacy ludzie ze o 8cm różnicy życ nie dadzą dla tego chce wiedzieć jakie normy są zęby te 8cm było w normie
    Ja też nie rozumiem w czym problem, jeżeli Tobie jako inwestorowi nie przeszkadza krzywy dach, krzywa ściana, krzywy wieniec to komu to przeszkadza? Co ekipe od elewacji interesuje dach ?

    Co do pytanie to nie ma normy ile dach może byc krzywy w okapie. Sa tolerancje dla poszczególnych robót odchyłki od pionu np dla ścian itd.

    8cm to sporo tylko nie bardzo rozumiem czy to amszw poziomie okapu czy w pionie, w poziomie to ujdzie wprawne oko to wyłapie, w pionie to trzeba poprawić - bo to ślepy zauważy

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vanessa2

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    no właśnie ta ekipa od elewacji pokazała że jest różnica 8cm i że wina dekarza mówią.że gdyby elewacje zaczynali od innej strony to by to ukryli ale że akurat ta strona ostatnia im została to te 8cm mi pokazali że z tej jednej strony jest różnica

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A może dekarz też zaczynał od innej strony? To ci od elewacji nie sprawdzają wcześniej ścian i okapów? A może to 0ni coś sknocili? Ja podobnie jak poprzednicy nie wiele z tego rozumiem. Bo niby co ma poziom dachu do elewacji? Skoro dach pokryty blachodachowką to dekarz nie mógł zgubić nic na pokryciu. Chcąc wykonać ładnie oszukał na okapie. Skoro do tej pory nikt tego nie zauważył to dekarz zrobił poprawnie a skoro ekipa od elewacji nie potrafi rozwiązać tej kwestii to ich problem. Jest takie stare powiedzenie: :widziały gały co brały". Wrzuć jakieś zdjęcia może uda się coś doradzić. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vanessa2

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    ale dekarz robił krokwie i gdyby sam ocieplał i robił podbitkę to by nie było tego nawet tematu.też wydaje mi się ze od elewacji coś zrobili nie tak i chcą na dekarza zwalić.pokazują 8cm różnicę i nagadują że mogą to wyrównać żeby dekarz pokrył koszta 1500zł że styropian dokleją .....ale sami mówili gdyby zaczynali od tej strony to automatycznie by się ta różnica ukryła.dla tego chcę im udowodnić że ten dekarz dach zrobił dobrze i ze te 8cm ma prawo być no na budowie nie ma co do cm ...tego nie widać nawet ale jak dostanę jakieś normy budowlane że do powiedzmy 8cm nie jest to wada to będę szczęśliwa dziękuję wam ze coś mi podpowiadacie a te 8cm jest w poziomie a nie w pionie

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vanessa2

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    a najlepsze jest to ten dach z krokwiami był robiony 1,5 roku temu.Powiem szczerze ze muszę ojca przekonać że to nie jest wina dekarzy bo ci od elewacji to tak mu nawciskali zę masakra dla tego proszę o poradę i wszystko jemu pokażę co fachowcy doradzają

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Nie ma o co kopi kruszyć. Widziałem większe różnice. Podbitka i tak "idzie " prostopadle do muru. Nikt tego nie zauważy. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vanessa2

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    podbitka ma długości z 1 strony 92cm a z 5 stron ok 97-98cm i ta ekipa od elewacji tak miesza dla ojca a ja chcę udowodnić że dekarza nie ma co zaczepiać prze taką głupotę ....

  15. #15

    Domyślnie

    To nic takiego. Panowie od elewacji pewnie chcą odwrócić twoją uwagę bo coś im nie poszło... cieśla pewnie dostosował się do wieńca i szpilek lub kiepskie cięcie dekarz wykonał na końcówkach krokwi. Sprawdź odległość między dwiema murłatami na dwóch koñcach. Jeśli tego nie widać nie trzeba sobie tym głowy zawracać. Jeszcze sporo ważniejszych spraw przed tabą...
    Pozdrawiam

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vanessa2

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    cieśla mówi ze murłaty wykonał od boku ściany do boku murłaty 5cm.że murłata położona została na środku ściany

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    No i tutaj błąd

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vanessa2

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    no a dla czego błąd cieśla zrobił? jak ściana jest równa to by dobrze wyszło potem sie mierzy do stolca dookoła i musi wyjsc równo

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vanessa2

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    jak masz mur i ścianę to musi być być równe a cieśla robi swoje mierzy tylko żeby pomiędzy murłatami była jakaś odległosć i delikatnie korygujesz błędy muru

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vanessa2

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    jak masz mur i ścianę to musi być być równe a cieśla robi swoje mierzy tylko żeby pomiędzy murłatami była jakaś odległosć i delikatnie korygujesz błędy muru

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony