dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 68
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Po pierwsze kopcenie z komina wynika ze złego sposobu palenia, jest o tym nawet wątek na tym forum, po drugie twoje założenia są błędne, bo wodę z solara i tak będziesz dogrzewał. Po trzecie jeśli mowa o ekologii to jest duży plus, ale produkcja i transport solara też super ekologiczne nie były. Po czwarte nie mówię,że to złe tylko,.że drogie. Po piąte zaczynam myśleć, że.bojler z pompą ciepła zwróci się szybciej. Sam mam piec i wiem jaki jest upierdliwy dlatego w tym roku zbuduje.solar. mnie denerwuje to, że wciska.się ludziom kit, że ma Wielka sprawność i się zaraz zwróci, a to nie prawda.
    Ps mam małe dziecko i nie wydaje mi się, że zużywa więcej wody niż 50 litrów

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Wytłumacz mi jeszcze proszę jak to się dzieje, że wraz ze wzrostem temperatury solara maleje temperatura co, a glikol w solarze nagrzal się o 40 stopni od 7 do 10 przy częściowo zaśnierzonych panelach i -13 stopniach na zewnątrz.

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    a ile w/g ciebie wychodzi, skoro 50ltr o temp 45stC jest oderwane od rzeczywistości?
    nie twierdzę że oderwane ale jak ja nagrzeje bojler 300 l do 45 st. to wystarczy na 1 dzień wiec u mnie zapotrzebowanie jest większe niż zakładane
    po drugie nikt nie pisze jaki jest koszt nagrzania do temperatury 70-80 st. Przy której ginie bakteria legionella która przy temperaturze 45stC. ma idealne warunki do rozmnażania i
    Dlaczego nikt nie odniesie się do filmu który udowadnia ze solary jednak w zimie dają radę
    co do palenia w kotle jak również pale od góry ale większość ludzi nie i według mnie wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii powinno być obowiązkowe dla każdego .
    pompa ciepła nie jest źródłem odnawialnym korzysta z prądu i zużywa go dosyć sporo w zależności od warunków w których pracuje choć nie twierdzę że to źle rozwiązanie .
    ale to tak jak z autami na prąd niby takie ekologiczne 0 emisji spalin czy dwutlenku węgla ale żeby jeździło trzeba ho naładować prądem który u bas powstaje hak juz pisałem głównie ze spalania węgla które ekologiczne juz nie jest

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    Wytłumacz mi jeszcze proszę jak to się dzieje, że wraz ze wzrostem temperatury solara maleje temperatura co, a glikol w solarze nagrzal się o 40 stopni od 7 do 10 przy częściowo zaśnierzonych panelach i -13 stopniach na zewnątrz.
    Mógłbyś jaśniej bo nie bardzo wiem o co ci chodzi
    Czujnik T 1 pokazuje temperaturę solara a T2 dolnej części wymiennika gdzie jest wezownica od solara bo na górnej jak zauważyłeś grzeje kocioł

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszzakopane Zobacz post
    ...
    I te wasze obliczenia 50 l na osobę na dobę o temp 45 st robi je ktoś kto nie ma małych dzieci i nie wie jak jest w praktyce bo obliczenia na kartce nijak mają się do rzeczywistości

    ja mam 5 osobową rodzinę i 300l wody podgrzanej do 70st starcza najwyżej na 2 dni czyli co drugi dzień palenie w piecu ...
    Cytat Napisał tomaszzakopane Zobacz post
    nie twierdzę że oderwane ale jak ja nagrzeje bojler 300 l do 45 st. to wystarczy na 1 dzień wiec u mnie zapotrzebowanie jest większe niż zakładane ...
    No widzisz, najprościej coś napisać, a potem próbować na siłę to udowodnić.
    wziąłbyś kartkę długopis i policzył, i sprawdził czy obliczenia są poprawne, a nie bo ty wiesz lepiej

    300ltr wody o temp 70st z wody o temp 10stC (wątpię, że cały zasobnik tak masz, ale niech będzie na twoją korzyść) to 75600kJ, przyjmując straty dobowe zasobnika 4500kJ, zostaje 75600-9000=66600kJ, co daje 453ltr wody o temp 45stC, co daje dziennie 45,3ltr/osobę - czyli faktycznie prawie 50ltr/os, skoro 70stC wystarcza ci jak piszesz najwyżej na dwa dni, ale do 60ltr/os w drugiej twojej wersji to jeszcze daleko - jakieś 30%

    No to jak to jest u ciebie - tak na prawdę.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszzakopane Zobacz post
    ...
    po drugie nikt nie pisze jaki jest koszt nagrzania do temperatury 70-80 st. Przy której ginie bakteria legionella która przy temperaturze 45stC. ma idealne warunki do rozmnażania...
    Dajmy już pokój tym legionellom

    Jest udowodnione, że woda w zasobniku musiałaby stać nie ruszana ładnych parę dni ( a właściwie kilka par) żeby jej się namnożyło, więc sza

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Dalej twierdzę że obliczenia na kartce to jedno a życie to drugie

    Raz starcza raz nie jak ktoś wody do wanny naleje to na drugi dzień już nie ma i tego chcę uniknąć a jeśli mogę to zrobić w czysty sposób to jeszcze lepiej

    Teraz niech sceptycy pomyślą co robią
    Piszecie wszędzie ze się nie opłaca i podpieracie swoimi obliczeniami to teraz pomyślcie o innych aspektach i policzcie ile jest ludzi których stać na grzanie prądem ? a nawet jeśli ich stać to i tak wolą palić w piecach śmieciami i innymi odpadami bo słyszeli że solar się nie opłaca i nie wzięli dofinasowania z gminy mam na myśli ludzi z małych miejscowości , wsi a i nawet w miastach znajdzie się niejeden co plastykiem pali

    Obliczcie teraz ile trucizn leci z kominów a przecież w kosmos nie lecą tylko nimi oddychamy , wracają
    z deszczem do gleby a później dodać do tego jeszcze różne pestycydy i jest pysznie.

    Moim zdaniem niech każdy choć trochę ulży naszemu środowisku i spojrzy dalej niż czubek nosa a będzie może trochę lepiej

    Dlaczego inne kraje przechodzą na odnawialne źródła energii i im się opłaca ? napiszecie zaraz bo ich stać . A czemu ich stać ? bo kiedyś podejmowali decyzje które z naszego punktu widzenia były nieopłacalne.

    Solary jak już liczyłem zwrócą się mi po jakiś 4 latach a przecież żywotność ich jest dużo większa wiec po tym czasie ciepła woda będzie za free


    Owszem nie w każdej sytuacji się opłaca pewnie gdybym miał gaz ziemny i żył sam lub bez dzieci nawet nie myślał bym o solarach ale palenie w piecu nawet co drugi dzień jest cholernie niefajne

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Jak już mówiłem powodzenia z tymi 4 latami. Matematyki nie oszukasz, ale jak widać można próbować. Solar ok, ale "tymi rencami robiony "
    W kwestii wytłumaczenia co mi chodzi na filmiku- to po prostu według mnie centralne zagrzalo solar na początku.

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    W kwestii wytłumaczenia co mi chodzi na filmiku- to po prostu według mnie centralne zagrzalo solar na początku.
    Niby jak ? górna wężownica zagrzała wodę w dolnej części wymiennika?

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Niby tak, że na na solarze leży śnieg a on zagrzal glikol 40 stopni w 3 poranne zimowe godziny, przy czym jest ustawiony jak na lato, więc ma zmniejszoną skuteczność. O dziwo temperatura CO spadła o.30 stopni. Według mnie cały bojler był gorącej wody po nocy i zagrzal solar

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Aleś wymyślił
    jak byś oglądał uważnie to byś wyczytał że woda była na bieżąco używana stąd spadek temp w górnej części wymiennika

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Oczywiście możesz mieć rację. Ja naprawdę chciałbym żeby te solary zagrzały Ci 100% wody przez cały rok, mam nadzieję, że jak zainstalujesz to tak będzie.
    Niestety na chwilę obecną producent pisze o 40%, instalator już o 60%, a klient o 100% jaka jest prawda ocenisz sam po instalacji

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszzakopane Zobacz post
    Dalej twierdzę że obliczenia na kartce to jedno a życie to drugie

    Raz starcza raz nie jak ktoś wody do wanny naleje to na drugi dzień już nie ma i tego chcę uniknąć a jeśli mogę to zrobić w czysty sposób to jeszcze lepiej

    Teraz niech sceptycy pomyślą co robią
    Piszecie wszędzie ze się nie opłaca i podpieracie swoimi obliczeniami to teraz pomyślcie o innych aspektach i policzcie ile jest ludzi których stać na grzanie prądem ? a nawet jeśli ich stać to i tak wolą palić w piecach śmieciami i innymi odpadami bo słyszeli że solar się nie opłaca i nie wzięli dofinasowania z gminy mam na myśli ludzi z małych miejscowości , wsi a i nawet w miastach znajdzie się niejeden co plastykiem pali

    Obliczcie teraz ile trucizn leci z kominów a przecież w kosmos nie lecą tylko nimi oddychamy , wracają
    z deszczem do gleby a później dodać do tego jeszcze różne pestycydy i jest pysznie.

    Moim zdaniem niech każdy choć trochę ulży naszemu środowisku i spojrzy dalej niż czubek nosa a będzie może trochę lepiej

    Dlaczego inne kraje przechodzą na odnawialne źródła energii i im się opłaca ? napiszecie zaraz bo ich stać . A czemu ich stać ? bo kiedyś podejmowali decyzje które z naszego punktu widzenia były nieopłacalne.

    Solary jak już liczyłem zwrócą się mi po jakiś 4 latach a przecież żywotność ich jest dużo większa wiec po tym czasie ciepła woda będzie za free


    Owszem nie w każdej sytuacji się opłaca pewnie gdybym miał gaz ziemny i żył sam lub bez dzieci nawet nie myślał bym o solarach ale palenie w piecu nawet co drugi dzień jest cholernie niefajne
    Piszesz, że taki zestaw zomontowałeś/montujesz
    Cytat Napisał tomaszzakopane Zobacz post
    Witam
    Ja właśnie zakładam kolektory Watt 2020s
    3 sztuki razem z uchwytami dachowymi ,wymiennikiem 300l 2xweżownica cały komplet razem z glikolem kosztował mnie 6900zł

    oczywiście sam sobie montuje
    Jak ci to pokryje w lato 50% twoich potrzeb czyli 70ltr/os, to powinieneś być zadowolony, i to bardzo

    Tak że i tak będziesz palił w kotle, tyle że mniej/krócej, ale wcale nie rzadziej.

    Zassij sobie od Watt-a PROSolar 2.0 (ichni kolektorek), podstaw swoje dane to się dowiesz, nawet jeśli program liczy z błędem, to na pewno nie 50%
    Ostatnio edytowane przez gentoonx ; 19-05-2014 o 11:46

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    Ale chcesz mi powiedzieć, że cały rok masz tyle cieplej wody z tych kolektorów?
    Nie, absolutnie tak nie twierdzę. Nie mam przewymiarowanej instalacji. W ciągu roku wg zapisków zużycia gazu wychodzi oszczędność do 60%, zależy jak rok.
    Od kliku procent z zimie do prawie 100 w sezonie letnim.
    Nawet jak zimą dogrzeje zbiornik do 30*C to gazówka ma już mniej do kręcenia. Najlepiej to widać po miesięcznym zużyciu gazu, im więcej słońca tym licznik mniej kwiczy.
    Ja z moich płaskich jestem bardzo zadowolony i mega zdziwiony byłem testami użytkownika kose co porównał na jednym dachy w jednym czasie 3 kolektory płaski hewalex, próżniowy hewalex i jeszcze jakiś inny próżniowy i płaski pokonał próżniowe w różnych warunkach atmosferycznych obalając bardzo wiele mitów krążących po forum.

  15. #55

    Domyślnie

    W 2 godziny zagrzało 400l wody z 31 do 46 stopni. Widać że solary zaczęły kręcić około 10:00.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp.JPG
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	46,4 KB
ID:	261198

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    W 2 godziny zagrzało 400l wody z 31 do 46 stopni. Widać że solary zaczęły kręcić około 10:00.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp.JPG
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	46,4 KB
ID:	261198
    A ile masz Paneli i jakie?

  17. #57

    Domyślnie

    4 płaske Hewalexy KS2000 TLP podpięte pod bufor Integra 400.
    Dziś od rana dół bufora 29 stopni, jakąś godzinę temu cały zbiornik osiągnął 70 stopni. Jak przesiądę się na innego kompa wrzucę scrn`a z dziś.

  18. #58

    Domyślnie

    Ludzie - słońce grzeje mocno, niebo bezchmurne. Nic dziwnego że kolektory pracują.

  19. #59

    Domyślnie

    Ooo i to jest doskonała myśl nie piszmy o uzyskach z kWh, o temperaturach tylko piszmy - moje kolektory pracują. Doskonale odzwierciedlenie sprawności, oraz odczucie temperatury jaką to bez chmurne niebo i grzanie słońca tworzy w zasobniku.

    Moje kolektory dziś pracowały że hej! a Twoje jak pracowały że halo, czy może tak że o ja pierdziu... Eee nie no to pracowały na WYPASIE
    A jak w lipcu będzie upał i patelnia od 8:00 to wymontujemy zawory mieszające i temperaturę będziemy mierzyli stopniem poparzenia?
    1 stopień: zaczerwienienie skóry
    2 stopień: pęcherze
    3 stopień: poparzenie zakończeń nerwowych
    4 stopień: martwica tkanek
    No i może na nasze potrzeby proponuję jeszcze oblanie galaretowanym glikolem z instalacji która cały dzień w słońcu się ogrzewała.

    Igrzyska czas zacząć Ty zaczynasz życzę powodzenia
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 21-05-2014 o 21:30

  20. #60

    Domyślnie

    Oj grzeją grzeją Moje 3 płaskie drugi dzień z rzędu zagrzały 300l zbiornik do 80*C. Bez zaworu mieszającego było by nie za przyjemnie.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony