dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 79
  1. #21
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Zastosowałem u siebie podobne rozwiązanie. Na parterze mamy terakotę, a na piętrze panele. O ile te na górze ładnie się przegrzewają o tyle szybciej wychładzają i w porównaniu z dołem gdzie jest terakota to tam dłużej trzyma ciepło. W kwestii deski warstwowej zrobionej na warstwie sklejki to u jednego członka mojej rodziny jest takie rozwiązanie to po 4 sezonach grzewczych ów deska jest miejscami na tyle porozklejana, że myślą już o wymianie podłogi- oczywiście deski dedykowane pod ogrzewanie podłogowe i nie były kupowane w "markecie". Nie wiem czy wynika to z tego, że nie była utrzymywana odpowiednia wilgotność- czy sposób jej ułożenia był niezgodny ze standardami - jednak wygląda to fatalnie.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał lokmen Zobacz post
    Zastosowałem u siebie podobne rozwiązanie. Na parterze mamy terakotę, a na piętrze panele. O ile te na górze ładnie się przegrzewają o tyle szybciej wychładzają i w porównaniu z dołem gdzie jest terakota to tam dłużej trzyma ciepło. W kwestii deski warstwowej zrobionej na warstwie sklejki to u jednego członka mojej rodziny jest takie rozwiązanie to po 4 sezonach grzewczych ów deska jest miejscami na tyle porozklejana, że myślą już o wymianie podłogi- oczywiście deski dedykowane pod ogrzewanie podłogowe i nie były kupowane w "markecie". Nie wiem czy wynika to z tego, że nie była utrzymywana odpowiednia wilgotność- czy sposób jej ułożenia był niezgodny ze standardami - jednak wygląda to fatalnie.
    Ogrzewanie podłogowe z drewnianą posadzką jest stosunkowo '' młodym" rozwiązaniem, nie opisanym szczegółowo w żadnych zaleceniach, wytycznych czy normach.

    Kiedyś, zresztą i dzisiaj istnieje pogląd, że na podłogówkę drewno w ogóle się nie nadaje.
    Często słyszy się opinie, że jeśli podłogówka i drewno, to tylko warstwowe.
    Teraz spotykam się z opiniami, że (jak w poście powyżej) warstwówka też odpada.

    A tak naprawdę, zarówno drewno lite jak i warstwowe, sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym.

    Ważne jest dopasowanie rodzaju elementów oraz gatunku drewna do danego ogrzewania.
    Ważny jest producent podłogi jak i parkieciarz, ale najważniejszy jest projektant, który potrafi skonfigurować funkcjonowanie ogrzewania z właściwościami drewna.
    Pozdrawiam.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Ogrzewanie podłogowe z drewnianą posadzką jest stosunkowo '' młodym" rozwiązaniem, nie opisanym szczegółowo w żadnych zaleceniach, wytycznych czy normach.

    Kiedyś, zresztą i dzisiaj istnieje pogląd, że na podłogówkę drewno w ogóle się nie nadaje.
    Często słyszy się opinie, że jeśli podłogówka i drewno, to tylko warstwowe.
    Teraz spotykam się z opiniami, że (jak w poście powyżej) warstwówka też odpada.

    A tak naprawdę, zarówno drewno lite jak i warstwowe, sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym.

    Ważne jest dopasowanie rodzaju elementów oraz gatunku drewna do danego ogrzewania.
    Ważny jest producent podłogi jak i parkieciarz, ale najważniejszy jest projektant, który potrafi skonfigurować funkcjonowanie ogrzewania z właściwościami drewna.
    Pozdrawiam.
    a tym projektantem w 90% musi być parkieciarz z wyjątkową wiedzą i otwartą głową. Kładę bezusterkowo na ogrzewanie podłogowe lite deski 16mm do szerokości 160mm. Jednak przed ułozeniem rozmawiam ze zleceniodwcą i spisuję notatki, które są podpisywane. No i jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    a tym projektantem w 90% musi być parkieciarz z wyjątkową wiedzą i otwartą głową. Kładę bezusterkowo na ogrzewanie podłogowe lite deski 16mm do szerokości 160mm. Jednak przed ułozeniem rozmawiam ze zleceniodwcą i spisuję notatki, które są podpisywane. No i jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.
    Nie dziwię się, jesteś perfekcjonistą w tym fachu. Powodzenia.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    O co chodzi z tym wygrzewaniem? To trzeba zrobić zawsze przed układaniem podłogi drewnianej na podłogówce? czy tylko na świeżych wylewkach ? ja mam wylewki na poddaszu zrobione 3 lata temu, to też musze robić wygrzewanie przed ułożeniem ?

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatagl Zobacz post
    O co chodzi z tym wygrzewaniem? To trzeba zrobić zawsze przed układaniem podłogi drewnianej na podłogówce? czy tylko na świeżych wylewkach ? ja mam wylewki na poddaszu zrobione 3 lata temu, to też musze robić wygrzewanie przed ułożeniem ?
    nigdy nie wiadomo co się przez trzy lata wydarzyło. jezeli nawet nic katastrofalnego, to podłoze mineralne jest także higroskopijne i może zależnie od klimatu otoczenia nabrać wilgoci. Na pewno trzeba zmierzyć wilgotnośc resztkową w podłożu. Nie p[owinna być wyższa, niż 1,1-1,3%
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #27

    Domyślnie

    film b.dobry potrzeba było naprawdę dobrego fachowca z doświadczeniem który nie zepsuje roboty

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Urtica

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    61

    Domyślnie

    My mamy deski z bambusa klejonego skręcanego na podłogówce. Leży w części salonu i na całej górze - w sypialniach i w holu. Jesteśmy bardzo zadowoleni.
    Posadzkę rzeczywiście porządnie wygrzewaliśmy w środku lata w upały 2 tygodnie. Podłoga sprawdza się doskonale, służy 3 sezon.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1557..jpg
Wyświetleń:	273
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	297250   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1160763.JPG
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	297251  
    Co robię, kiedy nic nie robię: www.supelkologia.blogspot.com

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BogdanNalej
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-004
    Posty
    40

    Domyślnie

    znajomi też ostatnio zrobili sobie podłogówkę, i mają na dole terakote na górze drewno podpytam na dniach jak im się sprawuje

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anjap

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    126

    Domyślnie

    Od 1,5 roku użytkuję podłogówkę w całym domu ( płytki + deska trójwarstwowa, ), łącznie z garażem. Doskonale się spisuje i nie zamieniłabym tego na żadne grzejniki. Grzejniki mam tylko dodatkowo w łazienkach i pralni, ale używam ich sporadycznie, bardziej jako wieszaka na ręczniki Dodam że mam możliwośc sterowania zadaną temperaturą w każdym pomieszczeniu oddzielnie. I jeszcze dodam, że jestem alergikiem - żadnych problemów z powodu podłogówki nie mam.

  11. #31

    Domyślnie

    Co sądzicie o trójwarstwowej desce barlineckiej na podłogówkę?
    Czy ktoś z was użytkuje i mógłby coś na ten temat powiedzieć?

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Werra87

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-002
    Posty
    15

    Domyślnie

    Nie jestem fachowcem, ale z tego co wiem od sprzedawcy z vox-u to na podłogówkę dobrze wybrać bambus, merbau, teak. Generalnie egzotyki bo podobno dobrze znoszą różnicy temp. i wilgotności. A w sklepie pytałaś?

  13. #33
    Banned
    Mateo33

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Tykocin
    Kod pocztowy
    16-055
    Posty
    107

    Domyślnie

    Właśnie ja rówież czytałem i słyszałem, że na ogrzewanie podłogowe to najlepsze będzie drewno egzotyczne jak merbau,iroko, bambus. A z rodzimego drewna to dąb, bo mają niewielki współczynnik skurczu i spory czas osiągnięcia równowagi higroskopijnej

  14. #34
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Właśnie całkowicie zgadzam się z Mateo, że jeżeli drewno na podłogówke to tylko egzotyczne i ewentualnie dąb, ale to zależy już od tego komu bardziej się dana deska podoba

  15. #35

    Domyślnie

    A co myślicie o drewnie korkowym w takiej sytuacji? Nadaje się?

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał kminek Zobacz post
    A co myślicie o drewnie korkowym w takiej sytuacji? Nadaje się?
    Nadaje się pod warunkiem, że opór okładziny będzie < 0,15 m2K/W.
    Pozdrawiam.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anjap

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtko55 Zobacz post
    Właśnie całkowicie zgadzam się z Mateo, że jeżeli drewno na podłogówke to tylko egzotyczne i ewentualnie dąb, ale to zależy już od tego komu bardziej się dana deska podoba
    Ja akurat mam trójwarstwową deskę dębową i nie mam z nią najmniejszego problemu

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał anjap Zobacz post
    Ja akurat mam trójwarstwową deskę dębową i nie mam z nią najmniejszego problemu
    Piszesz o tym co widzisz, natomiast nie wiesz ile ciepła ucieka do gruntu w przypadku nieodpowiedniego dobrania izolacji pod posadzką i wokół niej, wszak deska barlinecka to stosunkowo duży opór dla przewodzenia ciepła.

    Podłoga ogrzewana to zespół warstw odpowiednio skonfigurowanych, inaczej to ciągłe straty i niepotrzebne stałe koszty.

    Pozdrawiam.

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar byYoa
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtko55 Zobacz post
    Właśnie całkowicie zgadzam się z Mateo, że jeżeli drewno na podłogówke to tylko egzotyczne i ewentualnie dąb, ale to zależy już od tego komu bardziej się dana deska podoba
    ja mam deskę trójwarstwową dębową właśnie ułożoną na podłogówce i z niecierpliwością czekam na sezon grzewczy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BITEDELITE-3546.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	325000Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BITEDELITE-3502.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	42,3 KB
ID:	325001

  20. #40
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał byYoa Zobacz post
    ja mam deskę trójwarstwową dębową właśnie ułożoną na podłogówce i z niecierpliwością czekam na sezon grzewczy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BITEDELITE-3546.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	325000Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BITEDELITE-3502.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	42,3 KB
ID:	325001
    No świetnie u Ciebie to wygląda Oby dawało jak najwięcej ciepła, a deska wyglądała dalej tak pięknie. Pozdrawiam PS Pisz jak tam w sezonie grzewczym będzie sobie radziło

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony