dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Temat: Jaki Beton na strop???

Domyślnie Jaki Beton na strop???

Witam,
    pytanko jak w temacie, dziś właśnie przywieżli mi belki i pustaki stropowe więc niedługo zalewamy to wszystko czy B-20m będzie ok a może mocniejszy??
    Dawid.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles

Domyślnie Re: Jaki Beton na strop???

Cytat Napisał dryblasy
    Witam,
    pytanko jak w temacie, dziś właśnie przywieżli mi belki i pustaki stropowe więc niedługo zalewamy to wszystko czy B-20m będzie ok a może mocniejszy??
    Dawid.
    a jaki masz w projekcie?
    min. B15, B20 będzie OK- ja mam B20, mocniejszy B25- ?

3. Adaptacja budynku gospodarczego. Wymiana dachu Termomodernizacja budynku gospodarczego. Ocieplanie od wewnątrz czy od zewnątrz? Jak zmienić budynek gospodarczy na budynek mieszkalny. Łączenie konstrukcji Budynek gospodarczy. Adaptacja poddasza na cele mieszkalne

Domyślnie Re: Jaki Beton na strop???

Cytat Napisał dryblasy
    Witam,
    Dawid.
    Starczy B20

pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

Domyślnie

b 20 spokojnie starczy

Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

Domyślnie

B-20 wystarczy, w betoniarni gdzie brałam w ubiegłym tygodniu beton dowiedziałam się, że w związku z wejściem do UE niedługo nie będą produkować B-15, tylko B-20 i wyżej. Ale nie potrzeba mocniejszego na strop.
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

Dziennik
    Komentarze

Domyślnie

Zamawiałam B-20, wystarczy

Domyślnie

B-20 wystarczy jeśli nie będzie oszukiwany
    pozory mylą

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

Domyślnie

Jak wyżej

B20. Chyba że czołg będzie stał na piętrze, to mocniejszy

Domyślnie

Dzięki za info, tak mi się wydawało że B-20 bedzie ok ale kto pyta ten wielbłądzi . A w projekcie miałem drewniany.
    Dawid

Domyślnie

Witam.
    Rozważania na temat, czy B15, czy B20? wydaja sie byc w tym temacie malo zasadne. Dlaczego? Otoz, z konstrukcyjnego punktu widzenia pewnie B15 spokojnie wystarcza. Niemniej jednak nalezy pamietac, ze klasa betonu okreslana jest na probkach, ktore sa zawibrowane i przechowywane w warunkach laboratoryjnych. To znaczy w temperaturze 18stC i wilgotności powyzej 90% Beton dojrzewa w tych warunkach przewaznie przez 28 dni, chyba, ze ustalono inny termin. Tak wiec wyniki uzyskiwane w laboratorium producenta moga znacznie odbiegac od tych, ktore uzyskamy w naszej konstrukcji. Ja bardziej skupilbym sie nad poprawnym zabudowaniem mieszanki betonowej w konstrukcji - odpowiednim zawibrowaniem w celu uzyskania jednorodnosci. A następnie staranna pielegnacja mlodego betonu. To jest wazniejsze niz klasa wytrzymalosci i nad tym nalezy sie powaznie zastanowic.

Domyślnie

qrcze zupełnym przypadkiem tu wszedłem...

ufff o mało co ominąłbym obowiązkowy dla każdego Forumowicza wpis....ufff aż się lekko zdenerwowałem - czy za brak takowego wywalają z Forum?
    a więc uwaga:

B20 będzie na pewno OK, chociażby dlatego że u mnie w projekcie strop monolityczny jest z B15

pozdróweczka
    Inwestor to brzmi dumnie....

Domyślnie

ja dalem B20 na lawy i B20 dam na strop monolityczny

Domyślnie

Cytat Napisał maciunio
    ja dalem B20 na lawy i B20 dam na strop monolityczny
    ja podobnie

Domyślnie

Miałem dwa stropy.
    Na jeden dałem B15 z zaznaczeniem że to na strop i wyszło w porządku
    Na drugi dałem B20 też z zaznaczeniem że na strop i popękał na strzemionach; oczywiście że był prawidłowo pielęgnowany – pęknięcia pojawiły się 8h po zabetonowaniu.
    Rozmawiałem kiedyś z kuzynem (inspektorem budowlanym) i zapytał mnie jaki beton dałem na strop. Jak powiedziałem mu że B20 to z automatu zapytał się: "I nie popękał ci?" Zatem z tych doświadczeń mogę powiedzieć że B17,5 wydaje się złotym środkiem.

Domyślnie

Nie chcialbym byc upierdliwy, ale pekniecia na strzemionach, badz tez pekniecia odwzorowujace siatke zbrojeniowa - we wczesnym stadium twardnienia betonu - zaluzmy do 3 dni - sa spowodowane:

1. zbyt mala otulina zbrojenia - ponizej 1,5 cm,
    2. zbyt wysokim w/c mieszanki betonowej - nadmiar wody potegujacy zjawiska skurczowe w betonie,
    3. nieprawidlową pielegnacją mlodego betonu, polaczoną ze zbyt malą otuliną,
    4. zbyt wysoka zawartosc cementu w mieszance - u nas nie grozi,
    5. suma wyzej wymienionych skladnikow.

8 godz, to nie jest wystarczajacy wyznacznik! W warunkach letnich - pelne slonce+wiaterek - beton nalezy pielegnowac (najlepiej przez przykrycie folia) tuz po ulozeniu! A pielegnacje mokrą mozna zaczac prowadzic juz po okolo 4 godz. od zabudowania. Oczywiscie duzo zalezy od ilosci i rodzaju uzytego cementu, kruszywa i stosunku woda/cement - im mniejszy tym lepiej!

Dbajmy o beton!

Domyślnie

zrób tak jak masz w projekcie a tam pewnie jest b-15

Domyślnie

Cytat Napisał dryblasy
    Dzięki za info, tak mi się wydawało że B-20 bedzie ok ale kto pyta ten wielbłądzi . A w projekcie miałem drewniany.
    Dawid

tutaj widać jak się fajnie trzymamy projektów....
    Inwestor to brzmi dumnie....

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia