dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Jaki Beton na strop???

    Witam,
    pytanko jak w temacie, dziś właśnie przywieżli mi belki i pustaki stropowe więc niedługo zalewamy to wszystko czy B-20m będzie ok a może mocniejszy??
    Dawid.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie Re: Jaki Beton na strop???

    Cytat Napisał dryblasy
    Witam,
    pytanko jak w temacie, dziś właśnie przywieżli mi belki i pustaki stropowe więc niedługo zalewamy to wszystko czy B-20m będzie ok a może mocniejszy??
    Dawid.
    a jaki masz w projekcie?
    min. B15, B20 będzie OK- ja mam B20, mocniejszy B25- ?

  3. #3

    Domyślnie Re: Jaki Beton na strop???

    Cytat Napisał dryblasy
    Witam,
    pytanko jak w temacie, dziś właśnie przywieżli mi belki i pustaki stropowe więc niedługo zalewamy to wszystko czy B-20m będzie ok a może mocniejszy??
    Dawid.
    Starczy B20

    pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    b 20 spokojnie starczy

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    B-20 wystarczy, w betoniarni gdzie brałam w ubiegłym tygodniu beton dowiedziałam się, że w związku z wejściem do UE niedługo nie będą produkować B-15, tylko B-20 i wyżej. Ale nie potrzeba mocniejszego na strop.
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    Zamawiałam B-20, wystarczy

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    B-20 wystarczy jeśli nie będzie oszukiwany
    pozory mylą

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Jak wyżej

    B20. Chyba że czołg będzie stał na piętrze, to mocniejszy

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki za info, tak mi się wydawało że B-20 bedzie ok ale kto pyta ten wielbłądzi . A w projekcie miałem drewniany.
    Dawid

  12. #12

    Domyślnie

    Zaraz, zaraz...jeszcze ja !!!
    B20 będzie ok !!!
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  13. #13

    Domyślnie

    Witam.
    Rozważania na temat, czy B15, czy B20? wydaja sie byc w tym temacie malo zasadne. Dlaczego? Otoz, z konstrukcyjnego punktu widzenia pewnie B15 spokojnie wystarcza. Niemniej jednak nalezy pamietac, ze klasa betonu okreslana jest na probkach, ktore sa zawibrowane i przechowywane w warunkach laboratoryjnych. To znaczy w temperaturze 18stC i wilgotności powyzej 90% Beton dojrzewa w tych warunkach przewaznie przez 28 dni, chyba, ze ustalono inny termin. Tak wiec wyniki uzyskiwane w laboratorium producenta moga znacznie odbiegac od tych, ktore uzyskamy w naszej konstrukcji. Ja bardziej skupilbym sie nad poprawnym zabudowaniem mieszanki betonowej w konstrukcji - odpowiednim zawibrowaniem w celu uzyskania jednorodnosci. A następnie staranna pielegnacja mlodego betonu. To jest wazniejsze niz klasa wytrzymalosci i nad tym nalezy sie powaznie zastanowic.

  14. #14

    Domyślnie

    qrcze zupełnym przypadkiem tu wszedłem...

    ufff o mało co ominąłbym obowiązkowy dla każdego Forumowicza wpis....ufff aż się lekko zdenerwowałem - czy za brak takowego wywalają z Forum?
    a więc uwaga:

    B20 będzie na pewno OK, chociażby dlatego że u mnie w projekcie strop monolityczny jest z B15

    pozdróweczka
    Inwestor to brzmi dumnie....

  15. #15

    Domyślnie

    ja dalem B20 na lawy i B20 dam na strop monolityczny

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciunio
    ja dalem B20 na lawy i B20 dam na strop monolityczny
    ja podobnie

  17. #17

    Domyślnie

    Miałem dwa stropy.
    Na jeden dałem B15 z zaznaczeniem że to na strop i wyszło w porządku
    Na drugi dałem B20 też z zaznaczeniem że na strop i popękał na strzemionach; oczywiście że był prawidłowo pielęgnowany – pęknięcia pojawiły się 8h po zabetonowaniu.
    Rozmawiałem kiedyś z kuzynem (inspektorem budowlanym) i zapytał mnie jaki beton dałem na strop. Jak powiedziałem mu że B20 to z automatu zapytał się: "I nie popękał ci?" Zatem z tych doświadczeń mogę powiedzieć że B17,5 wydaje się złotym środkiem.

  18. #18

    Domyślnie

    Nie chcialbym byc upierdliwy, ale pekniecia na strzemionach, badz tez pekniecia odwzorowujace siatke zbrojeniowa - we wczesnym stadium twardnienia betonu - zaluzmy do 3 dni - sa spowodowane:

    1. zbyt mala otulina zbrojenia - ponizej 1,5 cm,
    2. zbyt wysokim w/c mieszanki betonowej - nadmiar wody potegujacy zjawiska skurczowe w betonie,
    3. nieprawidlową pielegnacją mlodego betonu, polaczoną ze zbyt malą otuliną,
    4. zbyt wysoka zawartosc cementu w mieszance - u nas nie grozi,
    5. suma wyzej wymienionych skladnikow.


    8 godz, to nie jest wystarczajacy wyznacznik! W warunkach letnich - pelne slonce+wiaterek - beton nalezy pielegnowac (najlepiej przez przykrycie folia) tuz po ulozeniu! A pielegnacje mokrą mozna zaczac prowadzic juz po okolo 4 godz. od zabudowania. Oczywiscie duzo zalezy od ilosci i rodzaju uzytego cementu, kruszywa i stosunku woda/cement - im mniejszy tym lepiej!

    Dbajmy o beton!

  19. #19

    Domyślnie

    zrób tak jak masz w projekcie a tam pewnie jest b-15

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał dryblasy
    Dzięki za info, tak mi się wydawało że B-20 bedzie ok ale kto pyta ten wielbłądzi . A w projekcie miałem drewniany.
    Dawid

    tutaj widać jak się fajnie trzymamy projektów....
    Inwestor to brzmi dumnie....

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony