dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 115
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie Grupa z okolic Jelcza-Laskowic kupująca ekogroszek latem 2011.

    Z powodu kiepskiej jakości i wysokich cen ekogroszku sprzedawanego przez firmy nim handlujące planuję latem 2011 zamówić Tira (24 tony) workowanego przez kopalnię ekogroszku dla grupy chętnych osób z okolicy Jelcza-Laskowic.

    Znajomy zamówił tak zeszłego lata pół tira Pieklorza (resztę wziął jego sąsiad) i ma zapas na kilka lat - nie dość, że kupił duuużo taniej to nawet nie wie, że są jakieś problemy z jakością (woda, domieszki typu miał, spieki), podwyżki itp.

    Sam planuję zamówić 3-6 ton, mam też potencjalnie 3 sąsiadów (po 4 tony) do spółki, więc 15-18 ton już się zebrało.

    Możliwy jest też zakup porządnego węgla u porządnego dystrybutora - może by tak zrobić coś a'la przetarg internetowy - co o tym sądzicie ?
    Ten pomysł sobie odpuszczam, bo nie znalazłem ciekawych propozycji, a nie ma czasu na przetargi [zresztą ilość też jest na to zbyt mała].

    W zeszłym roku zamówiłem grupowo z sąsiadami, więc pewne doświadczenie już mam.

    Lista chętnych do zakupu grupowego na wiosnę [gdy w kopalniach i składach będzie coroczne minimum cenowe]:

    1. Suspenser 3 000 kg + 5 500 kg [J] + 3 000 kg [S] + 3 000 kg [M]
    2. Trociu 5 000 kg
    3. ssbau 4 500 kg
    4. futurs 5 000 kg
    5. Malawi 3 000 kg
    6. lucat 3 000 kg [może nawet 4]
    7. lasche 5 000 kg
    8. Crocodile79 4 500 kg

    Skasowałem ilości palet, bo to każdy sobie już sam domówi jak mu pasuje [po 750, 800, 1 000 kg].

    PS osobiście sprawdziłem wybrany węgiel przed zakupem, mam w tym doświadczenie i jestem wymagający - jeśli ktoś sam chce kupić kilka worków na próbę niech kontaktuje się z karoka65.

    Na razie w sumie jest ok 50 ton.

    Mam już ofertę na węgiel - jak już pisałem jest to ekogroszek z Bobrek w Bytomiu, workowany po 25 kg - cena z dostawą to 840 zł/tonę, a przy dostawach w 1 miejsce co najmniej 5 ton 830 zł/tonę.
    Dostawa po świętach.

    Dzwoniłem także do dystrybutorów przy kopalniach - tam na miejscu pakowany Pieklorz kosztuje 800 zł/tonę brutto przy 24 tonach + trzeba dać palety na wymianę, do tego trzeba by doliczyć transport.
    Czas oczekiwania na zakup to ok. miesiąca tak trudno kupić ten węgiel pakowany w kopalni !

    Cena podawana przez kopalnię na stronie www to 725 zł/tonę brutto za workowany.

    Według mnie nie warto kombinować i najlepiej zamówić z dostawą po 830/840 - sam się ku temu skłaniam.

    Wszystkich chcących zamówić proszę o przesłanie adresu, nazwiska i nr tel. na priv do karoka65 [ma wpisy na 2 stronie wątku] z podaniem zamawianej ilości [np. 3 palety po 1 000 kg].

    Jeśli ktoś ma lepszą ofertę proszę o info na priv do mnie.

    Można zamawiać pełne palety 750 kg lub tony [wtedy palety będą wyższe].
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 18-04-2011 o 14:29

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kk84
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Mrozy
    Kod pocztowy
    05-320
    Posty
    37
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Pomysł fajny. Osobiście zdarzyło mi się jakiś czas temu organizowanie i koordynacja takiego przedsięwzięcia tyle, że zwykłego węgla.
    Za pozwoleniem autora tematu chciałbym założyć alternatywny wątek dla mieszkańców okolic Mińska Mazowieckiego .
    Pozdrawiam,
    Krzysztof.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    SUSPENSER - ja się dopisuję. Spokojnie mogę wziąć 4 albo i 5 ton.
    A jak dobra cena będzie to i z 6 wezmę.

    I w ten sposób tir już jest
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kk84 Zobacz post
    Pomysł fajny. Osobiście zdarzyło mi się jakiś czas temu organizowanie i koordynacja takiego przedsięwzięcia tyle, że zwykłego węgla.
    Za pozwoleniem autora tematu chciałbym założyć alternatywny wątek dla mieszkańców okolic Mińska Mazowieckiego .
    No ba - pewnie, że można, a nawet trzeba zakładać alternatywne wątki dla innych miejscowości - cieszę się, że pomysł się podoba i życzę powodzenia

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu Zobacz post
    SUSPENSER - ja się dopisuję. Spokojnie mogę wziąć 4 albo i 5 ton.
    A jak dobra cena będzie to i z 6 wezmę.

    I w ten sposób tir już jest
    Może nazbieramy więcej chętnych - wtedy możnaby zamawiać na raz mniejsze ilości niż 6 ton na osobę

    Jeszcze sporo czasu, więc zobaczymy jak temat się rozwinie.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Fajnie - to będziemy w kontakcie i na wiosnę.
    Przynajmniej będzie nas kilku w okolicy z tym samym na podajniku.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Suspenser choć Ja nie z okolic Z Jelcza Laskowic to tak z ciekawości z jakiej kopalni zamierzacie zorganizować eko. Może u siebie zorganizowałbym podobną akcję. Sam szacuję spalanie roczne na poziomie 6 -7 ton tak więc może "łyknąłbym" na raz 10 choć z miejscem trochę krucho.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Węgla ani kopalni jeszcze nie wybieram bo do tego czasu sporo może się zmienić (np. ściana się skończy).

    Na razie mam kontakt ze znajomym, który ma duże auto i z nim mogę załatwić dostawę.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lucat

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3

    Domyślnie

    Hej. Moje okolice (Oława), dopisuję się do grupy wspólnych zakupów Szczegóły ustalimy w trakcie

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ssbau

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Bernstadt
    Kod pocztowy
    56-420
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam. Też chciałbym się dopisać na zakup węgla prosto z kopalni. Jestem z Bierutowa. Interesuje mnie 4-5 ton.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Jak widzę jest już nas trochę co mnie cieszy

    Na razie efektem akcji jest to, że pojawiła się propozycja zakupu węgla u jednego z dystrybutorów w atrakcyjnej cenie [a przede wszystkim porządnego z konkretnej kopalni].

    Mam kilka worków na testy [sam je wybrałem] - w przyszłym tygodniu je sprawdzę i dam znać.

    Gdy budowałem dom zorganizowałem rabat dla grupy na zakup drzwi i bram garażowych, więc myślę, że z węglem też da radę

    Im będzie nas więcej tym lepiej [jak już pisałem poza forum planuję wciągnąć w to sąsiadów].

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Megana
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    koło Żórawiny
    Posty
    5.887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    233

    Domyślnie

    Witajcie! Ekogroszek też nas interesuje. Jakiej ceny (na jakim poziomie) można by się spodziewać przy grupowym zakupie ? Mówimy o ekogroszku workowanym ?
    Pozdrawiam
    Michał

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Megana Zobacz post
    Witajcie! Ekogroszek też nas interesuje. Jakiej ceny (na jakim poziomie) można by się spodziewać przy grupowym zakupie ? Mówimy o ekogroszku workowanym ?
    Pozdrawiam
    Michał
    Na pewno workowany, kaloryczność min. 28 MJ, cena będzie przedmiotem negocjacji nie ma więc co zapeszać.

    W pierwszym wątku będę zapisywał kto ile jest w stanie realnie zamówić w kwietniu/Maju w zależności od tego kiedy cena w kopalni będzie najniższa w roku [najlepiej niech każdy weźmie pod uwagę własne możliwości przechowywania i zainwestowania pieniędzy].
    Zwykle palety są foliowane po 750 kg, więc uwzględnijcie całe to będzie łatwy, szybki rozładunek [i ewentualne przechowywanie].
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 21-03-2011 o 07:22

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    futurs

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Chwałowice koło Jelcza-Laskowic
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    jestem z Chwałowic, jestem zainteresowana zakupem ekogroszku w ilości ok 4-5 ton.

    Pozdrawiam
    Ewa


    Potwierdzam 6x750kg a jak będzie dobra cena to nawet 7x750kg.
    Ostatnio edytowane przez futurs ; 22-03-2011 o 10:14

  15. #15

    Domyślnie

    Witam, jeżeli dowóz do Pęgowa koło Obornik Śląskich nie będzie problemem to ja także bym reflektował. (około 3 ton)

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    JA bardzo chetnie tez sie dolacze ale to bedzie nasz pierwszy rok w nowym domu wiec musze sie zorientowac a) ile sie u nas w kotlowni zmiesci b) ile potrzebujemy

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał lasche Zobacz post
    JA bardzo chetnie tez sie dolacze ale to bedzie nasz pierwszy rok w nowym domu wiec musze sie zorientowac a) ile sie u nas w kotlowni zmiesci b) ile potrzebujemy
    Napisz jaki duży dom, jakie ocieplenie to coś koledzy doradzą. Musisz liczyć że jak jeszcze nie ogrzewany to na początku trochę więcej pociągnie i czy latem też chcesz ogrzewać CWU.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Żebyś miał jakieś wyobrażenie ile miejsca potrzebujesz to wygląda to następująco:
    Typowa europaleta ma 120 cm długości i 80 cm szerokości, czyli w z zaokrągleniu na 1 m2 mieści się tona węgla i nie jest to bardzo wysoko naładowane. Jeśli będzie ci się chciało chwilę popracować to spokojnie układając wyżej możesz na 1m2 zmieścić 1,4 a nawet 1,5 tony workowanego eko groszku.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    no to pisze ...w sumie chcialam poszukac , policzyc i nie isc na latwizne ale jak nikomu nie przeszkadza to zadam kilka pytan blondynki i bede miec z glowy wiec dom ok 180 m2, ogrzewany caly rok eko groszkiem, tzn. zrodel alternatywnych na razie brak, dom jest dwurodzinny z mieszkaniem na parterze ...w sumie zamieszkiwac bedzie 6 osob, powierzchnia kotlowni to jakies 10m2 ale ma sie tam zmiescic piec i inne "przyleglosci", jest jeszcze kacik pod schodami gdzie ewentualnie moge zmiescic z dwie paletki ...dziekuje za pomoc ...a i przepraszam za brak polskich liter ale klawiatura takowych nie posiada

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Nie wiem kiedy zaczynacie sezon grzewczy i kiedy kończycie (CO) bo patrząc na wpisy kolegów z forum to jest różnie. Na moje oko to kup z 5 ton. Tak jak pisałem jeśli jeszcze chata nie była grzana to początkowo pójdzie dość dużo. Mam klienta który w tym sezonie zaczął grzać nowy dom coś około 250m, początkowo był w lekkim szoku bo kocioł zżerał 65 do 70kg/dobę. Po jakimś czasie spadło 35 do 40. Teraz w okresie przejściowym nie pytałem.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony