dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 91

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mmaarcin
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    jaworzno
    Posty
    233

    Domyślnie

    Retrospekcja. W punktach.

    1. Lata 2002-2012 Pierwsze i ciągłe trwające marzenia o domu zderzyły się z brutalną rzeczywistością – okazało się, że za mało zarabiamy i koszt budowy nas przeeraasta.
    2. 2003 Najem mieszkania od spółdzielni w postaci 63 m i 3 pokoi za 25 tys.zł (nasz przyszły kapitał)
    3. 2004 Urodzenie córki, to znaczy żona urodziła.
    4. 2008 Kolejne urodzenie, ale syna a w zasadzie syna i córki bo to bliźniaki, chociaż założenia mieliśmy inne.
    5. 2008 Wykup mieszkania za 1500 zł (realna wartość na rynku naszego mieszkania to jakieś 180 tys.)
    6. 2009-2010 Chęć zakupu większego mieszkania (zaczyna nam być ciasno) takiego 5 pokojowego. Mamy takie na oku, negocjujemy cenę, dochodzimy do porozumienia i…dupa. Sprzedający się pokłócili.
    7. 2010-2014 Po co mamy kupować, lepiej się zamieńmy na większe, mamy czas, na pewno coś się znajdzie, znajdzie, znajdzie, znajdzie …i się nie znalazło.
    8. 2013 Jak nie możemy się zamienić, to wróćmy do pomysłu z 2009 roku i kupmy duże mieszkanie . Wniosek – w naszym mieście wszystkie duże mieszkania się wyprzedały - promocja była czy coś takiego, a nowe duże się nie budują, a jak się pojawi jakiś rodzynek, to się okazuje, że sprzedający to kosmici razem ze swoimi cenami.
    9. 2013/2014 Decyzja o kupnie domu do małego remontu. Internet, portale typu alle, gratki i tablicowe. Wniosek – ludziom to się w głowach poprzewracało! 400 tys za dom typu kostka do remontu? Owszem, znalazłem tańsze, takie za 250 tys. ale chyba do wyburzenia. Droższe też znalazłem, takie fajne amerykańskie już za 550 tys, ale, zawsze jest jakieś ale. Okazywało się co by trzeba jeszcze to czy tamto dołożyć ,tak delikatnie 50tysiaczków a czasami 100tysiaczków.

    Takie do których nie trzeba dołożyć ? Owszem są, ale(nienawidzę tego słowa) na przeszkodzie stawał mój pracodawca – nie przewidział, że moje zarobki nie są adekwatne do moich potrzeb.
    10 I/II 2014 Dojrzewanie do decyzji, że nie opłaca się remontować, kupować. Mus budować!
    11 II 2014 Zaczynamy Inwestycje, czyli wygrzebuje stare nr Muratora, dodatkowo dokupuje
    na tablicy ok.40 archiwalnych wydań + codzienne wizyty na forum i czytanie, czytanie…
    12 II 2014 Rozmowy, dużo rozmów z przedstawicielami banków, badanie zdolności itd. Wniosek – tak, mamy zdolność i chętnie nam pożyczą.
    13 II 2014 Wizyta na targach budowlanych w Sosnowcu. Założenie - znalezienie dobrej, renomowanej, sprawdzonej, z referencjami, z długą tradycją i doświadczeniem, taniej, solidnej…firmy budowlanej. Nauczony doświadczeniem wielu forumowiczów, oraz przykrym doświadczeniem mojego szwagra (firma z rejonu Krakowa a w zasadzie złodziej ją zarządzający, który stawiał mu dom z keramzytu okazał się zwykłym sku……m. Sprawa oparła się łącznie o prokuraturę i sąd. Łagodnie to ujmując, sprawa nadal jest w toku.
    Ostatnio edytowane przez mmaarcin ; 19-05-2014 o 22:23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony