dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 19
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 370
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    To taki do ktorego smok jest za maly. Trzeba sobie oszacowac i podjac decyzje.



    Widzisz kubson bo ja staram sie rzeczowo i obiektywnie mowic na temat. Staram sie wyciagnac pozytywy i negatywy. Pokazac ze mozna inaczej, ze nie ma uniwersalne super recepty na wszystko.

    A Ty zachowujesz sie jak dziecko i na kazdym kroku starasz sie pokazac ze Twoj wybor i sposob uzytkowania jest NAJ, ze inna droga to herezia. Podniecasz sie kazda przeslanka ktora potwierdza Twoja wersje. Z kontrargumentami walczysz jak z demonami. Weź troche wyluzuj. Postaraj sie pokazac innym rozne drogi, nie decyduj ZA innych. To ze Tobie podoba sie kolor zielony to nie znaczy ze wszyscy tez musza taki lubic.
    Fajnie, że to napisałeś, ale wydaje mi się, że niektórzy nigdy tego nie zrozumieją
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    No nie ma jak merytoryczna odpowiedź na konkretne pytanie.

    Następny instalatorek się odezwał. Widać..
    Chłopie , u mnie pomiędzy LG 5KW a LG 9KW różnica w cenie to około 1000 zł.

    https://agaterm.pl/69-pompy-ciepla#/producent-lg

    Ile by więcej zarobił ten "instalator" gdybym ja chciał 5KW a on by mnie "zmusił" do tej wersji 9KW ?

    Może z 50 zł by więcej zarobił ?

    Naprawde poza T-CAP są też inne pompy i tak różnice w cenach pomiędzy różną mocą z danego typoszeregu już nie szokują ...

    Zobacz sobie jak u mnie działała pompa w weekend (sobota - niedziela) , bez żadnego ograniczenia czasowego (sam termostat) i jak działa w tygodniu ...
    Bez żadnego taktowania , z pełną modulacją mocy ...

    W sobotę np. pompa sobie pracowała na ogrzewanie od 02.00 do 10.30 i od 20.00 do 23.15 , w niedzielę 04.00 do 10.00 i od 18.00 do 23.00.

    Gdyby tak puścić pompę luzem aby sobie działała kiedy chce to koszty ogrzewania by wzrosły bardzo mocno bo jak widać mnóstwo czasu by pracowała w drogiej taryfie i wypoczywała w taniej ...

    Więc jak dla mnie określenie ile by wyszlo to drożej jest niemożliwe do ustalenia ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 15-01-2019 o 07:55
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #243
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    @kaszpir007 dlaczego tak Ci PC wtedy pracowała? Czy to jest dobre dla Twojej sprężarki?

    Załącznik 424867
    Masakra. jak praca dwustanowa w kotle na węgiel...No, ale to jego equipment
    Kubson, uważaj zaraz posądzi cię o hejt.
    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Chłopie , u mnie pomiędzy LG 5KW a LG 9KW różnica w cenie to około 1000 zł.
    https://agaterm.pl/69-pompy-ciepla#/producent-lg
    Ile by więcej zarobił ten "instalator" gdybym ja chciał 5KW a on by mnie "zmusił" do tej wersji 9KW ?
    Może z 50 zł by więcej zarobił ?
    .
    Kaszpir, a te 1000pln więcej, to dla ciebie nie są pieniądze? Spinasz się o każdą kWh, a rok grzania (w twoim przypadku) poszedł psu w ....
    Nie wiesz też, ile ma instalator od sprzedaży jednostki większej i mniejszej. Ty znasz tylko ceną dla klienta.
    Ja, na twoim miejscu, odpiąłbym link do twej PC ze stopki. Niebawem, będziesz narzekał, ze cię tutaj hejtują
    Ja czekam tylko na kilka dni mrozu i znów przestawisz swoją PC na grzanie ciągłe, już tak w tym sezonie było. Potem post, o nazwie "moje przemyślenia" i na chcwolę zmienisz tez zdanie. Potem cieplej, znów bieg do kotłowni, post na FM i przemyślenia. I tak do wiosny
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 15-01-2019 o 08:27

  4. #244
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson
    Następny instalatorek się odezwał. Widać.
    Nie jestem instalatorem, mam jedną pompę i nigdy innej nie dotknąłem i nie widziałem na żywo. Mimo wszystko rajcuje mnie wypowiadanie się na tematy w których nie mam żadnego praktycznego doświadczenia oprócz tego które zdobyłem używając własnej PCi czytając o różnych PC w internecie

    Cytat Napisał kubson
    Pytasz a potem, jakieś takie personalne ataki.
    O nic nie pytałem. To ty ciągle pytasz mnie
    Cytat Napisał kubson
    Ten mały dom te ile według Ciebie?[...]
    A te skrajne niskie i wysokie to jakie to temp?
    Cytat Napisał kubson
    Wy tylko T-CAP 9kW nic więcej. Nieważne jaki dom T-CAP 9kW. To nie jest normalne.
    Akurat do mojego domu T-CAP 9kW pasuje idealnie, ale z wielu powodów (nie, nie finansowych) nie chciałem powietrznej. Ba, patrząc tylko pod względem finansowym to moje odwierty zwróca sie po ~20latach i to bez odsetek a z odsetkami pewnie po 25. Jak po kilkunastu latach moja prymitywna sprężarka tłokowa się przegrzeje to ją wymienie za te 4tys, a po tych 25 latach kupie kolejna pompe guntową jak ta bedzie złomem.

    Cytat Napisał kubson
    Po co instalować cholernie drogi system grzewczy jak PC + OP a potem grzeje jak kablami. Kuźwa po co wydawać np. 50 tyś na system grzewczy. Kupić kable , dać w wylewkę i spokój. Grzejemy w 2T. Tyle. Nawet "gazowcy" szukają kotłow np z jak najmniejszą mocą, a wy tu w PC, moc minimalna mit, KG mit, producenci nie przejmują się taktowaniem mit itp itd. Co to jest? Jakaś sekta?
    Mój smok 10kW w momencie gdy dom potrzebuje 0,5kW mocy grzewczej właczy się raz na dobe na 70 minut, nie taktuje.
    Grzejąc kablami płaciłbym 9tys zł za sezon a tak płace 2000zł i po to wydałem tyle kasy na PC. Grzejąc w G11 płaciłbym 2600zł, grzejąc w G12w samopas ok 2400zł, a delikatnie przesuwając grzanie do T2 2000zł, i chodze w krótkich spodenkach wieczorem bo mam w środku 23.5. Tak podłoga w łazience wieczorem jest chłodna (tak jak przez całe lato, w lato nawet moze chłodniejsza) a rano cieplutka, nie przeszkadza mi to.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obrazek.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	17,1 KB
ID:	424868
    Wracając do tematu. Grzeje sobie wode do 55 stopni bo przy 50 po napuszczeniu do wanny jest juz za chłodna(gorąca, ale za mało goraca). Zanim doleci do wanny to się troche schłodzi. Wydaje mi sie że takie podgrzewanie do 55 gdzie na zasilaniu z pompy jest prawie 60 też może przyspieszyć delikatnie zuzycie sprężarki.
    Ostatnio edytowane przez zibizz1 ; 15-01-2019 o 08:41
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    @kaszpir007 dlaczego tak Ci PC wtedy pracowała? Czy to jest dobre dla Twojej sprężarki?

    Załącznik 424867
    Tak właśnie kończą się różne kombinacje

    Wtedy jak dobrze pamiętam próbowałem zmniejszyć przepływ wody w podłogówce , bo nawet na średnim biegu pompy mam przepływ po ponad 3L na min na każdej pętli rozdzielacza (12 sekcji) więc ponad 36l na min a producent pompy sugeruje aby nie było niższe niż 25,7L na min. Więc jak widać mam przepływ bardzo duży ...
    Niestety po ograniczeniu przepływu pompa zaczęła mocno taktować i dlatego po zauważeniu tego wróciłem do max przepływu i do takiej krzywej jak kiedyś miałem , czyli po prostu przestałem kombinować , bo stwierdziłem że nie ma to żadnego sensu ...

    Więc jak już tak dogłębie analizujesz to sobie zobacz wykres od 11 stycznia.
    O 13.00 jest grzanie CWU
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #246
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    Mój smok 10kW w momencie gdy dom potrzebuje 0,5kW mocy grzewczej właczy się raz na dobe na 70 minut,
    Nie daję wiary w to, że 70min ogrzewania raz na dobę, daje komfort cieplny w całym domu. Chyba , że wiosną albo jesienią.
    BTW.
    O ile taki dom i pora roku w której potrzebuje 0,5kW w ogóle istnieje...
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 15-01-2019 o 08:55

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Masakra. jak praca dwustanowa w kotle na węgiel...No, ale to jego equipment
    Kubson, uważaj zaraz posądzi cię o hejt.

    Kaszpir, a te 1000pln więcej, to dla ciebie nie są pieniądze? Spinasz się o każdą kWh, a rok grzania (w twoim przypadku) poszedł psu w ....
    Nie wiesz też, ile ma instalator od sprzedaży jednostki większej i mniejszej. Ty znasz tylko ceną dla klienta.
    Ja, na twoim miejscu, odpiąłbym link do twej PC ze stopki. Niebawem, będziesz narzekał, ze cię tutaj hejtują
    Ja czekam tylko na kilka dni mrozu i znów przestawisz swoją PC na grzanie ciągłe, już tak w tym sezonie było. Potem post, o nazwie "moje przemyślenia" i na chcwolę zmienisz tez zdanie. Potem cieplej, znów bieg do kotłowni, post na FM i przemyślenia. I tak do wiosny
    Pozdrawiam.
    Kubsonowi już odpowiedziałem że niech sobie zobaczy jak pompa działa od 11 stycznia , bo wcześniej próbowałem "ujarzmić" mój bardzo mocny przepływ (36l /min) mojej pompy i zrezygnowałem z tego bo skończyło się mocnym taktowaniem ...

    Co do 1000zł to oczywiście jest pewne kwota , ale przy cenie 20tys za kotłownie z pompy nie robi już wielkiego wrażenia , bo to tylko 5% a założenia były takie aby pracowała jak najwięcej w T2 i aby nie korzystała wogóle z grzałki (mam wyłączone) i to co chciałem osiągnąłem.
    Nawet defrosty są bez grzałki ..

    Nie spinam się o każdy kWh bo jak sobie zobaczysz wykresy to pompa też sobie działa czasami w DROGIEJ taryfie , ale po to dopłaciłem do mocniejszej pompy aby wykorzystać jej większą moc (T2) i aby nie korzystać z grzałki ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #248

    Domyślnie

    Zapodaje jak zachowywała się pompa od 11 stycznia (piątek) aż do poniedziałku 14 stycznia.

    11 stycznia najniższa temepratura była u mnie -12,9.

    11 , 12 , 13 stycznia praca CIĄGŁA z termostatem , bez żadnych stref czasowych ...
    14 stycznia praca z kagańcem czasowym + termostat.

    Nazwa:  11 styczeń.jpg
Wyświetleń: 419
Rozmiar:  20,5 KB


    Nazwa:  12 stycznia.JPG
Wyświetleń: 419
Rozmiar:  54,8 KB



    Nazwa:  13 stycznia.JPG
Wyświetleń: 418
Rozmiar:  57,6 KB


    Nazwa:  14 stycznia.JPG
Wyświetleń: 419
Rozmiar:  53,6 KB



    Jak widać żadnego taktowania , pełna modulacja mocy , niezależnie czy praca w kagańcu czy też nie ...
    O 13.00 jest włączone grzanie CWU.


    11 stycznia jeszcze chwilę kombinowałem z przepływem i od razu było to widoczne na wykresie, później zrezygnowałem bo stwierdziłem że nie ma sensu i widać moja pompa "lubi" tak duży przepływ.

    Jak kogoś interesuje dalsza obserwacja to zapraszam. Wszystko jest monitorowane , łącznie z temperaturą na zewnatrz i można oglądać ile się chce
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 15-01-2019 o 09:08
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Jeden z userów wczoraj napisał mi, że PC/PW pod 2T "da się okiełznać". Rozumiem, że masz już to za sobą i teraz Twoja PC pracuje tak aby pracowała jak najdłużej. Oczywiście kwestie sprawności pomijam, bo to nie ma znaczenia w tym przypadku.

    Pozdrawiam.
    Przestałem się już "bawić" bo stwierdziłem że nie ma sensu.
    Tak jak pisałem mam ustawione tak że w tygodniu pompa działa na krzywej + termostat + strefy czasowe (22.00-6.00 i 13.00-15.00 albo 22.00-6.00 i 13.00-17.00) a w weekend działa bez stref czasowych.

    Dla mnie to najbardziej optymalne ustawienia i wtedy nie ma taktowania i jest pełna modulacja i niskie rachunki za prąd.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #250
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jak widać żadnego taktowania , pełna modulacja mocy , niezależnie czy praca w kagańcu czy też nie ...
    11 stycznia jeszcze chwilę kombinowałem z przepływem i od razu było to widoczne na wykresie, później zrezygnowałem bo stwierdziłem że nie ma sensu i widać moja pompa "lubi" tak duży przepływ.
    Szczerze?
    Kaszpir, mnie te wykresy (praca PC) się średnio podobają. Nie będe komentował, nie ten wątek. Nie tak wyobrażałem sobie pracę PC z inwerterem i modulowana mocą.
    Jak Bozia pozwoli, to może w następnym sezonie pokażę ci swoje. Nie z platformy on line tylko bezpośrednio z monitorowanego nieco inaczej licznika 3F.
    Co do twego kombinowania, to daję sobie rękę, a co tam- dwie ręce odciąć, że to nie jest koniec...
    Pozdrawiam.

  11. #251
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Grzałka karteru nie załatwia w 100% sprawy. Biorąc pod uwagę całokształt urządzenia i tego, że dmucha niemal od samego startu na maxa w najmniej korzystnych dla siebie warunkach. Temperaturowych, po długim wychłodzeniu GZ, całego urządzenia itd.
    Ale ja się tam nie znam tak jak ty. Napisałem tak tylko....podążając za zdrową logiką.
    Dobra, koniec. Zaraz będzie lincz i śmiechy, że już miałem serwis do PC.
    Pozdrawiam i dobranoc.
    Nie znam innych pomp i ich algorytmu pracy. Natomiast przy Panasonicu mocno jesteś w błędzie. Po pierwsze grzałka karteru uruchamia się ( nie pamiętam dokładnie )ale przy +3 lub przy +5 i utrzymuje stałą temp. oleju na pewnym poziomie. Po drugie pompa a co za tym idzie i sprężarka nigdy nie startuje "z kopyta" nawet jeśli jest całkowicie odcięta przez jakiś czas od zasilania. Najpierw startuje pompa obiegowa i grzałka karteru i po około 3-5 min startuje sprężarka która na swoje obroty wchodzi po około 2 - 3 min.

    kubson dzisiejszej nocy mój smok pracował tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	424873
    Zużył w/g podlicznika nie sterownika 12,5kWh produkując w tym czasie 42kWh. Zaliczył jedno odszronienie o godzinie 23.30
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #252
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    No super jak grzejesz 70 min no dobę i Ci to wystarcza.
    Przy jakich temp. Twój dom potrzebuje 0,5kW? Wiem następne pytanie.
    Cytat Napisał Twojpan
    Nie daję wiary w to, że 70min ogrzewania raz na dobę, daje komfort cieplny w całym domu. Chyba , że wiosną albo jesienią.
    To był taki przykład, jako argument że pompa nie musi taktować. Tylko jesienią i wiosną sa takie dni.
    Teraz przy ok 0 stopni na zew pracuje ponad 7h na CO, widac na wykresie który wkleiłem.
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  13. #253
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Nie znam innych pomp i ich algorytmu pracy. Natomiast przy Panasonicu mocno jesteś w błędzie. Po pierwsze grzałka karteru uruchamia się ( nie pamiętam dokładnie )ale przy +3 lub przy +5 i utrzymuje stałą temp. oleju na pewnym poziomie. Po drugie pompa a co za tym idzie i sprężarka nigdy nie startuje "z kopyta" nawet jeśli jest całkowicie odcięta przez jakiś czas od zasilania. Najpierw startuje pompa obiegowa i grzałka karteru i po około 3-5 min startuje sprężarka która na swoje obroty wchodzi po około 2 - 3 min.

    kubson dzisiejszej nocy mój smok pracował tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	424873
    Zużył w/g podlicznika nie sterownika 12,5kWh produkując w tym czasie 42kWh. Zaliczył jedno odszronienie o godzinie 23.30
    Źle mnie zrozumiałeś.
    Napisałem tylko, że sprężarka to nie jest jedyna część zewnętrznego agregatu powietrzenej PC.
    Co do reszty, o grzałce itd. nie wypowiadam się, bo Panasonic mnie nie interesuje jako PC. Pisałem ogólnie, tak dla PC PW.

  14. #254

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Zobacz jak Twoja PC pracuje w wyższych temp. Moc pobrana min. 0,7kW i praca z bardzo kiepską sprawnością.

    Pozdrawiam jeszcze raz.
    Zrobimy "analizę" specjalnie dla Ciebie 13 stycznia. Temperatury w dzień na lekkim plusie.
    Pompa działające bez kaganca czasowego działał łącznie 11 godzin + 1 godzina na CWU (wszystko w zaokragleniu).

    Na samo CO poszło łącznie 10,1kWh . jest to zużycie przez 24 godziny pracy. W domu stabilna temp.

    Czyli wychodzi że poszło na godzinę 0,42kWh na ogrzanie domu.

    Jeśli pompa działała na tragicznym COP to jestem zachwycony że mimo wysokich sufitów (ponad 5m) , dużego przeszklenia mam tak suuuuuper oszczędny dom że nawet na tragicznym COP starczy tak mało energii
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #255
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Jeśli pompa działała na tragicznym COP to jestem zachwycony że mimo wysokich sufitów (ponad 5m) , dużego przeszklenia mam tak suuuuuper oszczędny dom że nawet na tragicznym COP starczy tak mało energii
    Kolego kaszpir...proszę cię po raz kolejny. Jak używasz takich sformułowań, to używaj jakiejś miary. Metry kwadratowe, metry lub procentowa powierzchnia.
    Kiedyś zerkałem do twego dziennika. Nie znam wysokości twego salonu, ale używając słowa "duże przeszklenia" mocno przesadzasz. Przynajmniej, w porównaniu z wielkością moich. Więc to co dla cienie jest duże, dla innych małe

  16. #256
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    Zna

    Artykul sporo starszy niz ja i moze nieaktualny, ale moze mozna wyciagnac jakies wnioski. Tutaj kubsona troche polaskocze ale lepiej zeby przy tych -15 sprezarka przestala sie wylaczac niz przewymiarowanie pompa robila pauze parogodzinna w taryfie G13 i potem startowala przy -20.

    Zalecam jeszcze ta lekture na temat przyczyn awarii sprezarek
    https://www.google.com/amp/s/highper...r-failure/amp/
    Tu nie chodzi o łaskotanie. Wątek dotyczy trwałości sprężarek i póki ktoś się nie pojawi, kto takiej awarii doświadczył, możemy jedynie pisać o zaleceniach producenta, zalecanych warunkach pracy, ilości godzin do przepracowania itd.
    Biorąc pod uwagę, że agregaty PC PW stoją podczas swego całego żywota na zewnątrz, warunki pogodowe i temp mają znaczenie. O czym jak widać, można przeczytać.
    Kwestia tylko tego, że każdy grzejący w 2T, interpretuje takie zapiski jak mu się tam chce. Żadne chyba urządzenie typu PC, nie lubi rozpoczynania pracy w najgorszych z możliwych warunkach, z ujemną temperaturą i wychłodzonym GZ po kilkugodzinnej pauzie.
    Czy myślisz, że grzałka karteru załatwia cały ten problem?

  17. #257
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Czy myślisz, że grzałka karteru załatwia cały ten problem?
    Z tego co sobie poczytałem to grzałka karteru zapobiega mieszaniu sie czynnika z olejem, i właczona jest cały czas jesli okreslone warunki temperaturowe sa spełnione. Cold starts after a long shut dawn may be damaging to a compressor if the crankcase heater is not completely effective. Co np gdy np mamy przerwe w zasilaniu i po przywroceniu zasilania pompa ruszy?

    Tutaj posty z 2006 roku z jakiegos forum branzowego hvac-talk.com

    Originally posted by northern_comfort
    Thanks for the your help, but what about the issue of power failures during the winter. How does when prevent this possible compressor damage especially if the power outage happens when no one is at home?
    posted by Wild Leg's Avatar Wild Leg
    You are correct. There is no automatic feature that keeps the comprssor from running until the oil is warm. The reason heat pumps do not have this feature is simply a lack of demand. The chances of an extended power outage and unattended startup are pretty slim. Also, the chances of damaging the compressor on a cold startup are way less than 100%. The manufacturers put this statement in the installer's literature as a CYA.


    Dalej pisza że zalecane jest niewłaczanie ponownie sprężarki przez taki czas jaki nie było zasilania oraz że Copeland pisał że przerwa w zasilaniu do 2 godzin nie szkodzi bo ilosć ciepła w spręzarce jes twystarczajaca do bezpiecznego startu.
    Ostatnio edytowane przez zibizz1 ; 15-01-2019 o 11:25
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    1245, 1145, dobre maszyny.
    A jest nadal sens pakowania się w te pompy czy lepiej szukać czegoś nowszego ?

  19. #259
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuzzzz Zobacz post
    A jest nadal sens pakowania się w te pompy czy lepiej szukać czegoś nowszego ?
    Ale to dość nowe urządzenia. Elektroniczne pompy obiegowe z płynną regulacją. Wbudowana karta sieciowa(brak Wifi). Jedynie ta sprężarka tłokowa, ale parametry są w porządku. Największa wada to chyba cena. Starsze pompy to 1126/1226.

    Jak chcesz coś lepszego to tylko inwertery, tylko jeszcze droższe. Musisz zapomnieć o zabawie w optymalizację grzania w taniej taryfie, bo inwertery starają się pracować dłużej z mniejsza mocą. Za to SCOP powyżej 5

  20. #260
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Jak chcesz coś lepszego to tylko inwertery, tylko jeszcze droższe. Musisz zapomnieć o zabawie w optymalizację grzania w taniej taryfie, bo inwertery starają się pracować dłużej z mniejsza mocą. Za to SCOP powyżej 5
    Ale zupełnie nie masz racji w tym temacie , inwertery mogą o wiele lepej wykorzystać tania tarfyę iż on/of.

Strona 13 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony