dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 19
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 370
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Ta liczba godzin to pewnie jakaś zaszłość, ponieważ kiedyś produkowano sprężarki na "wysokie ciśnienie", ale już się ich nie robi. Dlatego ja wolę, aby sprężarka pracowała spokojnie z jak najmniejszą ilością on/off. Pewnie, że części też się w niej zużywają, tyko czy mnie czy więcej ..... Ja wybrałem tak. Jeżeli chodzi o sprężarki inwertorowe scroll na "niskie ciśnienie" to pojawiły się chyba po 2000 roku
    ..
    Witaj Wihi

    Przytoczonego fragmentu też nie rozumiem, ale ja się mało na tym znam.
    Jak już jesteś, podziel się swoimi doświadczeniami.
    Wiemy, że jesteś do bólu konkretny, więc nie zmuszaj się do rozpisywania.
    Krótko i na temat.

    Ciepło pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    ...
    Witaj Piotrze
    Pozdrowienia z Podlasia.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Znacie się?
    Widzieliśmy się raz w życiu jak instalował Swoją pompę u mojej koleżanki.
    Sam poleciłem Jej Wihajstra. Dwa lata wcześniej sam o mało nie zamontowałem jego pompy u siebie.
    Wihajster, nie robiąc mu reklamy to konstruktor i instalator Swoich pomp ciepła oraz serwisant min. chyba Nibe.
    Jeśli mój wpis nie pasuje Wihajstrowi proszę go usunąć, szanowny administratorze
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Polecam poszukać DIGITAL SCROLL vs Inverter scroll.

    Nie dziwi mnie to.
    Poszukaj jak DIGITAL SCROLL vs Inverter scroll.
    Może coś zrozumiesz.
    Zresztą to ja mam się uczyć.
    .
    To prawda.
    Miałeś się uczyć a następnie podzielić się wiedzą. Coś tam liznąłeś i niestety znowu zaczynasz błaznować.
    Nie bardzo rozumiesz o czym jest wątek i nie bardzo rozumiesz na czym polega różnica między standardową sprężarką a inwerterową. Obojętnie czy scroll czy rotacyjną.
    Nikt z dyskutantów nie chwali się PC powietrznymi ON OFF w rodzaju sławetnego Meetinga, a bez wyjątku inwerterami I o takich lub klasycznych ON OFF dla gruntówek była dotychczas dyskusja.
    Tak więc chcesz przytoczonym przeciwstawieniem wykazać, że Mitsub. Inverter Scroll jest lepszy.

    Podaj jeszcze od czego i w jakim zakresie.

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Moja statystyka awarii sprężarek w moich pompach to nadal ZERO

    Przed rokiem wymieniłem jednego Copelanda scrolla w pompie HCT 7,2kW. Na gwarancji, po niecałych 2 latach. Klient kupił tylko pompę i sam sobie zamontował. Objawy pasowały w 100% na sprężarkę, na parę dni przed "gwiazdką" więc nie ma żartów, trzeba przywrócić ogrzewanie chałupy Graty na busa i jazda do Poznania. 4 godziny walki i wymieniona nówka sztuka. Uruchamiam - dalej TO SAMO! Buczy i nie startuje, po chwili wyrzuca zabezpieczenie silnikowe! Zgłupiałem. Mierzę jeszcze raz - zasilanie 3x400V jest, po styczniku - 3x400V jest!
    Okazało się że padł wyłącznik silnikowy - trzecia faza poszła wPISdu...
    Pierwszy taki przypadek, jeszcze EATON nigdy mnie nie zawiódł, a tu taki psikus...

    Sprężarka oczywiście nowa została u klienta, bezsensowna byłaby wymiana na pierwotną, czas droższy... (Jedyna wartość której nie można nabyć... Ani odtworzyć... Zegar tyka...)
    To się nazywa "frycowe" po prostackiemu
    Niby banalna sprawa, banalna usterka, łatwa do zdiagnozowania. Ale zgubiła RUTYNA!!!
    Kolejne doświadczenie zawodowe. Drugi raz tego błędu nie popełnię.

    Nasuwa mi się mistrzu Kazik:
    "Kiedy zrozumiałem jak ważny jest każdy dzień
    Okazało się, że już coraz dłuższy rzucam cień
    Kiedy zrozumiałem jak ważny jest każdy krok
    Zobaczyłem siebie gdy ledwie zaczął się film"
    https://www.youtube.com/watch?v=R_kWCrf-4mc

    Co do pomp ciepła "nie domowych" to już tak różowo nie jest. W przemyśle to już "inna liga" jest i nie ma porównania, inne ciśnienia pracy (maksymalne dopuszczalne), inne czasy, przeważnie 350 dni w roku pracy, 24 godziny na dobę. .
    Mam kilka takich instalacji pod opieką "od urodzenia" i przeważnie wszystko jest OK. Ale nie zawsze. W jednej instalacji już wymieniałem sprężarkę za ponad 10.000zł netto po 3 latach pracy. Inne sprężarki w tej linii działają bez awarii, jeszcze jednoznacznie nie znalazłem przyczyny, chociaż mam pewne przypuszczenia. Kilka zdjęć tego trupa:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p_20180117_143044.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	424302   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p_20180117_145125.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	424303   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p_20180119_181851.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	424304   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p_20180119_182130_df.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	424305  
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.205

    Domyślnie

    Na moje oko to to się zatarło...
    Błąd powrotu oleju?
    Bo że nie nalali - nie uwierzę.
    Ale ja laik-amator jestem.
    Tyle, ze kilka sprężarek już zabiłem w różnych testach.


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Jasne. Rozumiem, Zapewne używa sprężarek Copeland.

    Dziękuję.
    Za co dziękujesz???

    Domyślam się, że posądzasz mnie o jakieś promowanie konkretnej marki? Tak?
    Zmartwię cię, niczego nie promuję. Po prostu nie znam niczego lepszego do domowej pompy ciepła. Lepszego w dosłownym znaczeniu - kupuję od dystrybutora sprężarki z ROCZNĄ gwarancją (która i tak w razie awarii pewnie nie zostanie uznana, bo jak wynika z mojego doświadczenia okaże się że awaria nastąpiła z przyczyn zewnętrznych).
    Sam daję 5 LAT GWARANCJI na cały produkt łącznie ze sprężarką (na którą mam marny rok od dystrybutora).
    Jeszcze się nie zawiodłem. Jeśli Copeland się zepsuje, zacznę szukać innego rozwiązania. Póki co nie muszę, nie lubię zmian!!!
    Jeśli masz jakieś sugestie którymi chciałbyś się podzielić w sprawie sprężarek i ich jakości. trwałości, cenach, itp, to wal śmiało, chętnie przyjmę krytyczne uwagi, będę ci bardzo wdzięczny.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Tyle, ze kilka sprężarek już zabiłem w różnych testach.

    Adam M.
    Ja w testach jeszcze żadnej nie zabiłem, jakim to ja dopiero amatorem jestem
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Kubson

    Słabo odrobiłeś lekcje.
    Nie chcę ci ubliżać. ale pieprzysz jak suszona ryba, by nie użyć ostrzejszych słów.
    Ty nie rozumiesz jaka jest różnica między digital scroll-em a inverter scroll-em!

    To wytłumacz mi jaka jest różnica między scroll-em Daikina (jaki to typ scrolla) a innej firmy. No i jeszcze czym się różnic rotacyjna od scrolla.

    To ty deklarowałeś, że się uczysz. Jak widać nauka idzie w las.

    PS
    W d...... mam Daikina i jego sprężarki. Nie błądzę po forum daikinowym i nie udzielam się tam,

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.205

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Ja w testach jeszcze żadnej nie zabiłem, jakim to ja dopiero amatorem jestem
    Mnie raz nie wyszło równoległe łączenie trzech małych.
    Raz kaskada na pojedynczej nie zadziałała...
    Uczę się w wolnych chwilkach.


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Ja w testach jeszcze żadnej nie zabiłem, jakim to ja dopiero amatorem jestem
    Wihi, mam w mojej PCi sprężarkę Sanyo C-SB26... czy coś takiego. Kiedyś pisałeś, że miałeś styczność z uszkodzonymi sanyo.
    Mógłbyś napisać czego można po nich się spodziewać i ewentualnie na co uważać, jakich parametrów nie przekraczać?
    Myślę, że "złota myśl" od prawdziwego fachowca może niejednemu rozjaśnić wiele rzeczy.
    Pozdrawiam.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Panowie interesuje mnie taka rzecz? Jak jest z praca ciągłą PCi?
    Czy jest wskazane żeby miała jakieś przerwy w pracy?
    Moja "piłuje" praktycznie chyba 4-ty miesiąc non-stop, nie była wyłączana nawet na chwilę.

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Mógłbym zasilać wyższą temperaturą, głowice pozamykały by przepływy na grzejniki i pewnie by stanęła albo zaczęła taktować, wymyśliłem sobie to tak żeby grzać niższym zasilaniem a długo.

  14. #94
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Mógłbym zasilać wyższą temperaturą, głowice pozamykały by przepływy na grzejniki i pewnie by stanęła albo zaczęła taktować, wymyśliłem sobie to tak żeby grzać niższym zasilaniem a długo.
    Ja podszedłem do tego tak :
    -Tco jak najniższa ( no bo ten COP)
    ale
    -przy mrozach ok -10st PC praktycznie pracuje non-stop w godz dziennych
    -w nocy mam obniżenie o 2K (temp min 20 st)
    Zyskuje najwięcej w okresach przejściowych- termostat odłącza PC
    Karoka- proponuję skorzystać z większych możliwości ustawień w Twoim Daikinku
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Osobiście nie jestem zwolennikiem pracy PC non-stop, wg mnie powinna pracować tyle ile potrzeba do utrzymania wymaganej temp.
    Przy pracy ciągłej PC zawsze traci na żywotności ( ogólnie moto h, a praktycznie np łożyska- itp, itd)
    Karoka- jeśli nie zamykają Ci się głowice termostatyczne to znaczy , że nie osiągasz zadanych temp ?
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 06-01-2019 o 12:38 Powód: Uzupełnienie
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  16. #96
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Kurza melodia- Karoka,
    jeśli PC będzie pracować non- stop w sezonie zimowym , to policzymy :
    -7 miesięcy non-stop x30dnix24h=5040 h
    -5 miesięcy tylko CWU x30x2,5h CWU=375h
    Razem ok 5400h na rok !
    Teraz trwałość ok 80 000h ( tylko ze słyszenia i zaczytania), wychodzi 15 lat.
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 06-01-2019 o 12:31 Powód: Korekta
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    I z zalozenia OK, ale nie masz sterownika pokojowego ktory PC wylonczy po osiagnietej temp,
    Tez mam podobnie... nizsza tem zasilania i dluzsze okresy pracy... ale nie 24/7
    Kozystasz z funkcji pogodowej czy masz sztywno ustawiona temp na wyjsciu? ( jaka? )
    Varme, każde pomieszczenie z osobna ma swój czujnik, pisałem jak to wygląda.
    Pompa pracuje na krzywej, z doświadczenia nabytego na grochu wiem ile trzeba dac na dom bo tam wszystko było jak na dłoni.
    Niektóre pomieszczenia oscylują w granicy temp. zadanej dla nich a w innych oczywiścicie głowice się zamykają co jakiś czas czy po ogniżeniu temp. zadanej na noc w programatorach dla pomieszczeń.Dzisiaj na wyjściu chyba ze 38 zadaje pogoda.

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Teraz trwałość ok 80 000h ( tylko ze słyszenia i zaczytania), wychodzi 15 lat.
    Pzdr
    Bobrow jak pochodzi 10 to bez bólu serca wywalę ją na złom i kupię nową

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Panowie interesuje mnie taka rzecz? Jak jest z praca ciągłą PCi?
    Czy jest wskazane żeby miała jakieś przerwy w pracy?
    Moja "piłuje" praktycznie chyba 4-ty miesiąc non-stop, nie była wyłączana nawet na chwilę.
    Inwertorowe PC mają taki algorytm aby pracowały maksymalnie non stop gdy tylko ich moc minimalna jest mniejsza niż pobierana.
    Z tego co czytałem o trwałości pompy to dobrze że pracuje non stop bo nie jest przeciążona, ma zapewnione właściwe smarowanie bo jest nagrzana a nie przegrzana. Oczywiście że zużywa się wtedy (łożyskowanie itd) ale nie ma rzeczy niezniszczalnych
    Software pilnuje by nie pracowała na zbyt niskich parametrach więc jeśni nic nie jest przestawione to parę latek sprężarka wytrzyma...ale jak reszta to już nie wiem...zwłaszcza EEV

  20. #100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Inwertorowe PC mają taki algorytm aby pracowały maksymalnie non stop gdy tylko ich moc minimalna jest mniejsza niż pobierana.
    Z tego co czytałem o trwałości pompy to dobrze że pracuje non stop bo nie jest przeciążona, ma zapewnione właściwe smarowanie bo jest nagrzana a nie przegrzana. Oczywiście że zużywa się wtedy (łożyskowanie itd) ale nie ma rzeczy niezniszczalnych :-)
    Software pilnuje by nie pracowała na zbyt niskich parametrach więc jeśni nic nie jest przestawione to parę latek sprężarka wytrzyma...ale jak reszta to już nie wiem...zwłaszcza EEV
    Nie masz racji w sprawie łożysk , co z tego że pracują więcej motogodzin , jak z mniejsza pędkością obrotowa , zużycie takie same ,a może mniejsze , bo jednak mniej obciążone

Strona 5 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony