dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63
  1. #41

    Domyślnie

    Po rozmowie z wykonawca okazalo sie ze dodali wody tak jak zawsze dodaja - czyli szklanke zeby sie im lepiej nakladalo. Z tego co wiem to ta ilosc jest dopuszczalna. Ale co innego mnie zaskoczylo - okazalo sie wedlug mojego wykonawcy ze takie dziurki to normalna rzecz przy tynku silikonowym i zebym sie nie martwil bo u mnie i tak wyszlo dobrze. Co do uwagi o reklamacji samego tynku to uslyszalem ze lepiej sie nie wyglupiac bo mnie producent wysmieje. Pozostawiam to bez komentarza...

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał slav20 Zobacz post
    Po rozmowie z wykonawca okazalo sie ze dodali wody tak jak zawsze dodaja - czyli szklanke zeby sie im lepiej nakladalo. Z tego co wiem to ta ilosc jest dopuszczalna. Ale co innego mnie zaskoczylo - okazalo sie wedlug mojego wykonawcy ze takie dziurki to normalna rzecz przy tynku silikonowym i zebym sie nie martwil bo u mnie i tak wyszlo dobrze. Co do uwagi o reklamacji samego tynku to uslyszalem ze lepiej sie nie wyglupiac bo mnie producent wysmieje. Pozostawiam to bez komentarza...
    tak, 250ml wody to ilosc max jaka mozna dodac. Jest to 1%.
    Taka sytuacja nie jest "normalna" i ja bym zlozyl reklamacje.
    Wykonawca obawia sie, ze producent doszuka sie bledow wykonawczych, natomiast ten tynk tak nie powinien wygladac. Nie jest to norma.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wotaswf

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-480
    Posty
    15

    Domyślnie

    Uwielbiam kiedy "wykonawca mówi" - labolatorium prawdę powie.

    Z dziurkami w tynkach boryka się wielu producentów. Nie spotkałem problemów w czystych silikatach czy silikonach, jednak tzw hybrydy si-si to wielka niewiadoma... ile tam silikonu czy silikatu?
    Dziurki mogą powstawać z paru powodów:
    1. Zła krzywa przesiewu (źle dobrane ziarna i wypełniacze w tynku) jak pisali poprzednicy.
    2. Złe zagruntowanie podłoża i zbyt szybkie przesychanie tynku
    3. Brak stosowania siatek osłonowych podczas tynkowania i wiatr zbyt szybko osusza ścianę.

    I pewnie jeszcze parę.


    Jednak najważniejsze - producent zawsze "ma rację" o ile nie jest zastosowany cały system od niego - tak mówią dzisiejsze aprobaty dotyczące dociepleń.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    wotasf: bo? Tak naprawdę każdy klej, każdy tynk ma pewną bazę na jakiej się opiera. W kwestiach mineralki ekhm... machnę się w składzie o błąd pomiaru... I tak naprawdę cała reszta to mity dla naiwnych. Ja robię tynki mineralne - każdy tutaj to potwierdzi, a ja Ci powiem, że mnie naprawdę ganz egal jaki system montowany był wcześniej - może być firmy uduś a może nie. Żeby było śmieszniej jest z tym trochę tak jak z częściami samochodowymi: ileś firm do 15 robi tzw. pierwszy montaż, a te same maszyny po 15 tłuką jako zamienniki. Mnie naprawdę ganz rybka jakiego kleju użyjesz, najwyżej wymusi on taki czy inny grunt. Styropian mam w poważaniu, bo musi iść na niego siatka... A mówienie "system" to wykpiwanie się z odpowiedzialności za produkt...

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał slav20 Zobacz post
    Witam
    Nie bede zakladal nowego tematu bo problem mam ten sam. W zeszlym tygodniu ekipa skonczyla mi robic elewacje. Zakupiony zostal caly system caparola z tynkiem silikonowym. I efekt wyglada jak na zalaczonym obrazku - tynk jest dziurawy ale miejscami bardziej a miejscami mniej. Myslalem ze moze ekipa cos spartolila i sam zrobilem probke na plycie styropianu, ktory wysechl sobie w domu zeby warunki byly idealne. I efekt taki jak i na elewacji. Dodam tylko ze wczesniej zamowilem 5 roznych probek tynku silikonowego caparola z roznymi kolorami i zrobilem sobie sam probki. Okazuje sie ze konsystencja tych probek byla tak ze dwa razy gestsza niz tynku kupionego na elewacje. Co z tym problemem dalej robic? Czy to nadaje sie do reklamacji? Pozdrawiam
    U mnie również tak wygląda tynk silikonowy Skała TSB. Nie wygląda to ładnie bo elewacja jest w kolorze zbliżonym do białego, i wygląda jakby tynk był brudny. Szczególnie jest to widoczne we wnękach okiennych. Zwróciłem uwagę wykonawcy na ten fakt w trakcie tynkowania. Odpowiedział mi, że jest to prawidłowe, tynk tymi otworkami oddycha. Wody nie dolewali tynku nie mieszali przed położeniem. Tynkowałem w lipcu 2014r. Teraz obawiam się, czy penetrująca woda i mróz nie odparzą tynku.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert45 Zobacz post
    . Odpowiedział mi, że jest to prawidłowe, tynk tymi otworkami oddycha.

    O żesz kur...a.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    "Odpowiedział mi, że jest to prawidłowe, tynk tymi otworkami oddycha"
    Chyba sobie jaja z Ciebie robił.
    A nie pokazywał, gdzie tynk ma nóżki i rączki?
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    "Odpowiedział mi, że jest to prawidłowe, tynk tymi otworkami oddycha"
    Chyba sobie jaja z Ciebie robił.
    A nie pokazywał, gdzie tynk ma nóżki i rączki?
    Nowa specjalizacja: Anatomia Tynków Cienkowarstwowych na kazdej uczelni medycznej w PL
    A tynk płucka ma tuuuuuu
    profilaktyka i leczenie
    i okaze sie, ze wykonawca elewacji z ekipa medyczna, z butla z tlenem bedzie wbijal na budowe.

    CAPAROL.. STO: Challenge dla WAS: kiedy wreszcie zamierzacie wprowadzic tynki ze skrzelami?! Do k... nedzy.... ?!
    Skrzelosan NQG FP K20? - nawet juz mam nazwe handlowa PATENTOWAC PATENTOWAC !!
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 21-11-2014 o 20:55
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    fighter: nie załamuj mnie... to ja będę musial dawać do każdego wiaderka po ileś szpileczek i ludzi od czarnej roboty którzy będą te dziurki... Albo w wersji innej będę musiał dawać mocny plastuś i nakazać aby mieszać tynk aż takie bąbelki zaczną się pojawiać... Albo coś pieniącego się dać?
    W kwestii wykonawcy: a nie lepiej się go spytać czy poza tym wszyscy zdrowi w domu?

  10. #50

    Domyślnie

    Miło mi, że macie ubaw. Dla mnie nie jest to jednak śmieszne. Panowie zakończyli pracę, skasowali i poszli na inną budowę. Ciekawe jak będzie zachowywał się tynk w przyszłości.

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    reklamuj.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert45 Zobacz post
    Miło mi, że macie ubaw. Dla mnie nie jest to jednak śmieszne. Panowie zakończyli pracę, skasowali i poszli na inną budowę. Ciekawe jak będzie zachowywał się tynk w przyszłości.
    Ale jaki ubaw... my sobioe dyskutujemy. Do kogo masz pretensje? Trzeba bylo przyjsc PRZED a nie PO...
    Tak nie powinno byc... jest to ewidentna wada materialu luuub wykonawcy.
    Reklamacja i ognia.
    A nastepnym razem pytac przed a nie jak juz sie mleko rozleje - to co my mozemy? Poplakac teraz?
    Jedyne co to moge Ci zaproponowac teraz popowadzenie samego procesu reklamacyjnego - ale... kupujesz moj czas.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    fighter: na tym etapie producent się wykpi, jak będzie miał jako takiego zdolnego technologa - powie że nie widział jak było mieszane i nakładane, że istnieje coś takiego jak reżim w jakim trzeba to wykonywać i znajdzie multum innych wymówek. Pytanie jeszcze czy wykonawca z nim stale współpracuje i na jakiej zasadzie była podpisana umowa z wykonawcą. Kasa z łapki do łapki czy jakieś poważniejsze rzeczy...

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lrzawiedziony

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-309
    Posty
    29

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie do autora postu - jak wyglada teraz elewacja po malowaniu ? Ile razy trzeba bylo malowac zeby pozaklejac to sito ?

  15. #55

    Domyślnie

    Potwierdzam, co pisze kolega. Najczęściej przyczyną robienia się dziurek w tynku tzw. efektu jak po dziurawieniu szpilką jest nadmierne napowietrzenie tynku podczas jego mieszania lub zbyt wysoka temperatura podczas nakładania. Jeśli wszystkie te elementy były przestrzegane zgodnie z zaleceniami producenta to niestety jest to skład tynku. Brakuje wypełniacza. Nie powoduje to żadnych negatywnych skutków dla trwałości tynku ale pogarsza estetykę.

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    FA: czym innym jest zły skład a czym innym sp... roboty w czasie nakładania. Jeśli w składzie byłoby za mało wypełniacza - to tynk tak czy inaczej byłby się nałożył tylko nie miałby struktury - dokładniej, miałby ją drobniejszą. Czym innym jest zbytnie rozrzedzenie tynku i wyciągnięcie zeń na wierzch plastyfikatora (może i jego dodali z wodą?) a czym innym skład...

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    McArtur73

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Radzionków
    Kod pocztowy
    41-922
    Posty
    13

    Domyślnie

    Podłączyć się po czasie i mam do Państwa pytanie. Jak zachowuje się elewacja po deszczu? Czy widać że jest mokra? Ma mokre plamy ? Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    Witam. Przeglądając forum w poszukiwaniu wiadomości znalazłem powyższy temat I chciałbym podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami z mojej inwestycji. Na swoim budynku wykorzystałem do tynkowania tynk SISI Krajzla. Roboty były prowadzone na przełomie lipca I sierpnia 2015 roku czyli jakby nie było w warunkach na skraju możliwości. I zapewnwe zastanawiacie się dlaczego piszę - otóż na jednaj ze ścian (de facto pierwszej położonej) mam niewielkie dziurki na pozostałych ścianach jest ich brak. I jakie są moje spostrzeżenia... Pierwsza ściana nakładanana była bez siatek zabezpieczających na rusztowaniu bo wykonawcy nie chciało się jej założyć, albo po prostu jej nie mieli. Pozostałe ściany były nakładane tak jak producent zapisał na opakowaniu, były siatki, nakładane od rana do południa żeby nie przekroczyć temperatury - jednym słowem przypilnowałem rezimu I co - dziurek nie ma udało się. Dlatego podsumowując materiały materiałami ale niestety trzeba zwracać uwagę na to co robią ludzie na budowie. Mi na szczęście się udało. Powodzenia w dalszych etapach prac budowlanych

  19. #59
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ZPUH ZYCH WIESLAW

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-872
    Posty
    1

    Domyślnie Wieslaw - tynk sisi kreisel- wady

    Witam,
    Tak , Mam ten sam problem technicznie na budowie.
    Ja nie zwlekałem z żadnymi czynnościami, na drugi dzień zgłoszenie reklamacyjne do; sprzedawcy tynków, Wykonawcy na budowie,ktory po ustaleniu terminu dokonał oględzin w współudziale przedstawiciela handlowego firmy KREISEL Sp z o.o., na budowie.
    Obecnie sprawa jest o wydanie nakazu zapłaty od Pozwanej - czyli firmy wykonawczej na budowie, w Sądzie Rejonowy w Krakowie I Wydz. Gospodarczy .
    Nieważne skąd pozyskał tynk wykonawca, i czy by on bez wad. Końcowy efekt wykonania zlecenia został zakwestionowany i potwierdzony protokołem oględzin.
    Czekamy na postanowienie Sadu.
    Nie wolno w takich prac samemu robić na budowie. Stosunek prawny jest inny jeżeli wykona to podmiot gospodarczy do tego uprawniony, bo ciążą na nim gwarancje , rękojmie.

    Jeżeli ktoś potrzebuje wsparcia w tym temacie niech dzwoni;
    Każda sprawa jest indywidualna , ale tu nie da się zastosować pozwu zbiorowego- trzeba walczyć indywidualnie w Sądzie - lub Urząd Ochrony Konsumenta I Konkurencji- jeżeli Nabywca usługi był osobą fizyczną.

    tel +48 606441414
    Pozdrawiam
    Wiesław Zych
    Kraków



    Cytat Napisał JaroslawG Zobacz post
    Witam

    Mam problem z tynkiem Sisitynk 040 Kreisel Baranek 1,5mm. Kupiłem go w grudniu i w tej chwili firma zaczęła mi go kłaść na ściany (styropian pokryty klejem do siatki Knauf z włóknem), ale wychodzi koszmarnie i wygląda na to jakby miał wadę. Fachowcy robili u znajomego w zeszłym roku ten sam tynk (inny odcień) i wygląda to OK. U 2 sąsiadów tez robili ale na innym tynku i też wyszło im bardzo ładnie. Tymczasem u mnie taki efekt:

    Załącznik 261378

    Załącznik 261379

    To oczywiście zbliżenie, żeby było widać dziury jakie powstają w fakturze.

    I teraz pytanie dlaczego tak do do kitu wygląda?
    - Tynk nieprzemrożony, przynajmniej u mnie, bo od grudnia był w pomieszczeniu w którym miał 10-15 stopni.
    - Kładą dokładnie Ci sami ludzie.
    - Przy kładzeniu nie było gorąco, nie świeciło na ściany słońce, nie padał deszcz
    - ściany gruntowane (pod to co widać na drugim zdjęciu nawet dwukrotnie) gruntem producenta.
    - woda oczywiście niedolewana, normalnie otworzone wiaderko i porządnie wymieszane
    - tynk ma pół roku od daty produkcji.

    Na pewno muszę złożyć reklamację na produkt bo zamawiałem baranek a nie jakieś dziurawe dziadostwo, ale chciałbym wcześniej wiedzieć, co może być przyczyną takiego wyglądu? Wg mnie i fachowców wygląda to tak, jakby mleczko w tynku było za mało gęste i znikało przy zasychaniu , pozostawiając odsłonięte, posklejane kamyczki. Niestety dopiero teraz poczytałem, że firma Kreisel pogrywa sobie w kulki z jakością swoich produktów i z rozpatrywaniem reklamacji i trochę się boję, że będę musiał walczyć o swoje po sądach.
    Będę wdzięczny za jakieś porady, opinie. Może jakieś pomysły jak przetestować tynk (inny grunt, szybsze nakładanie, inne)?

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Widzę, że do mojej czarnej listy oprócz śnieżki dołączył KREISEL. Jeśli chodzi o sklepy omijam też Praktikera w Jankach.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony