dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 119
  1. #81
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o wybór to pewnie sporo zależy od naszego podejścia. Mieszkanie jest o tyle wygodniejsze, że nie ma przy nim zbyt wiele pracy, poza okresowymi remontami, a dom to jednak nasz własny kawałek ziemi, brak sąsiadów za ścianą i sporo pracy. Póki co mieszkam w mieszkaniu, ale o własnym domu też marzę.

  2. #82

    Domyślnie

    A ja nie chcę mieszkać w domu.
    Marze o własnym mieszkaniu, jednopokojowym. Już wiem jakie chcę mieć.
    Zgadzam się, że dom potrzebuje dużo pracy, i nie chcę mieszkać w wielkim domu sama. Będę się czuć samotnie. Dla tego tylko mieszkanie.

  3. #83

    Domyślnie

    Samotnie w nawet małym domu to chyba tylko ze sporą ilością odwiedzających nas znajomych.
    I już mieszkamy !

  4. #84

    Domyślnie

    Zdecydowanie dom, wieksza prywatnosc

  5. #85
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kubary

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-225
    Posty
    12

    Domyślnie

    Mając działkę tez wybarłbym dom. W innym wypadku pewnie mieszkanie - z wygodnictwa. Nie trzeba nic kosić, grzać, dbać o elewacje, dachy itp.. nowe duże mieszkanie z ładnym balkonem to moje marzenie.

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubary Zobacz post
    Mając działkę tez wybarłbym dom. W innym wypadku pewnie mieszkanie - z wygodnictwa. Nie trzeba nic kosić, grzać, dbać o elewacje, dachy itp.. nowe duże mieszkanie z ładnym balkonem to moje marzenie.
    Nie trzeba kosić itd, bo za to płacisz. Za mieszkanie 100m2 trzeba co miesiąc zapłacić z 1000zł opłat. I czy masz ochotę, czy nie - tyle płacisz. W domu masz wybór. Możesz zatrudnić kogoś do skoszenia trawy, możesz sam skosić i zaoszczędzić.

    Kolejna rzecz jest taka, że jak kupujesz mieszkanie, to masz bardzo duże szanse, że jest zrobione po taniości + wabiki na klientów (np. drewniane okna czy poręcze z nierdzewki). Usterki wychodzą częściowo od razu i jak ponaciskasz, to w mieszkaniu deweloper naprawi. Ale w części wspólnej zapomnij. Wcześniej czy później z Twoich opłat zostanie naprawione.
    A część niedociągnięć i usterek ciągnąć się będzie latami typu biedronka i glony na elewacji czy mostki termiczne powodujące wysokie koszty ogrzewania.

    Dla małej kawalerki nie ma IMO alternatywy. Jeżeli ktoś potrzebuje mieszkać blisko centrum dużego miasta - też trudno o alternatywę dla mieszkania ze względu na cenę działki. W pozostałych przypadkach, gdy ktoś potrzebuje więcej przestrzeni i nie musi mieszkać blisko centrum dużego miasta - dom wygrywa ekonomią i wygodą. I jest jak garnitur szyty na miarę (gdy się samemu buduje, a nie kupuje od dewelopera).

  7. #87

    Domyślnie

    Tylko i wyłącznie dom.

    Argumenty za? Cisza, spokój, brak sąsiadów za ścianą, ogród, ryby z własnego stawu, grzyby spod własnych sosen itp
    Przeciw? Być może ktoś kto jest sam i planuje pozostać w takim stanie lepiej odnajdzie się w mieszkaniu. Trzeba jednak trochę popracować nad otoczeniem i zadbać o bieżące naprawy w domu.

    Ja jednak wolę dom, zgodnie z piosenką o wolności i swobodzie

  8. #88

    Domyślnie

    Moim zdaniem tylko dom. Po prostu przeważa za tym argument własnego podwórka i zero sąsiadów za ścianą. Wiadomo że zimą trzeba palić w piecu i nie ma takiego komfortu jak w mieszkaniu. Lecz latem jest dużo możliwości zwłaszcza jeśli dzieci są w planie. Nie muszę się chyba rozpisywać jakie korzyści mogą wynikać z posiadanie własnego domu. Dla mnie wszystko jest jasne.

  9. #89

    Domyślnie

    Witajcie, to mój pierwszy post na forum. Przymierzamy się z moją drugą połówką do budowy domu, kupiliśmy działkę w spokojnej dzielnicy około 15 km do centrum miasta (mieszkamy w mieście dość rozległym powierzchniowo). Ja całe życie mieszkam w domu w jeszcze odleglejszej dzielnicy. I teraz właśnie dopadly mnie wątpliwości... Czy nadal chcę mieszkać tak daleko od centrum, rozrywek... Mamy małe dziecko, wiem że kiedyś ono będzie miało taką sytuację jak ja w młodości (do szkoły godzina autobusem, na imprezę tylko samochodem, na fitness czy cokolwiek się nie chce bo daleko) i mam wątpliwości czy budowa tego domu to moje marzenie. Z drugiej strony małe mieszkanko w blokowisku nie wchodzi w grę. Myślę czy nie kupić mieszkania w stanie deweloperskim na parterze z ogródkiem lub szeregowki. A może to normalne obawy przed budową domu? Czy ktoś z Was miał również takie wątpliwości przed rozpoczęciem budowy?

  10. #90
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartolwerf

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-532
    Posty
    1

    Domyślnie bliźniak

    Cytat Napisał mariock Zobacz post
    Witam Wszystkich bardzo serdecznie!
    W końcu przyszła pora na zainwestowanie w coś własnego i stąd ja i żona mamy ogromny dylemat. Budować dom czy lepiej kupić mieszkanie? Posiadamy działkę budowlaną ok 5km od miasta (prąd,woda,kanalizacja,plan zagospodarowania przestrzennego) . Oboje pracujemy i nie mamy dzieci więc zdolność kredytową jakąś tam mamy. Pierwotny plan był taki żeby sprzedać działkę, wziąć kredyt i kupić jakieś większe mieszkanko ok. 60 m2 (3 pokoje-takie nam się marzyło zawsze.) Ta opcja jednak zamyka nam prawdopodobnie drogę do wybudowania kiedyś swojego domu. Tym bardziej, że działka ma bardzo dobre położenie. W każdym razie jeśli chodzi o kwestie finansową to sprawa wygląda mniej więcej tak:
    1.Koszt nowego mieszkania ok60m2 to wydatek rzędu 270 000 (stan deweloperski) bez miejsca parkingowego. Plus jest taki, że można skorzystać z programu mdm i czynsz w takim mieszkaniu jest dość niski. W zasadzie płacimy tylko za ogrzewanie,wodę, ścieki,śmieci itp.
    2.Koszt mieszkania używanego jest zdecydowanie niższy i można już kupić 3 pokoje za ok 180 000 jednak mieszkania takie są do generalnego remontu i z reguły czynsz w takim budownictwie to około 500-600 zł miesięcznie(utrzymanie spółdzielni) z opłatami za wodę,śmieci itp. Czyli automatycznie rata kredytu zwiększa się o czynsz i w zasadzie wyjdzie na to samo jak większa rata kredytu za nowe mieszkanie. Na używane mieszkania nie ma też dopłaty mdm.
    3. Opcja ostatnia to budowa domu do 100m2 powierzchni użytkowej (warunek aby skorzystać z mdm). Przeglądając różne strony z projektami,fora itp. wywnioskowałem, że koszt budowy w miarę wykończonego domu jest zbliżony do nowego mieszkania a jednak metraż sporo większy i dużo więcej innych plusów. Czytałem też, że korzystając z mdm można odliczyć sobie różnicę w Vacie na materiały budowlane więc jest to spory plus przemawiający na rzecz budowy.
    Chciałbym przeczytać Wasze opinie na ten temat. Jakieś porady... 'Wiem, że to nasza indywidualna decyzja, ale chciałbym uzyskać jakieś opinie osób które już trochę przeszły w temacie budowy itp. Może ktoś spotkał się z podobną sprawą. Co byście mogli doradzić?
    Wiadomo, że wszystko zależy od naszych potrzeb, oczekiwań no i przede wszystkim od możliwości finansowych... Ja z żoną również nie mogliśmy się zdecydować. Nie było nas stać na wielki wymarzony dom, który byłby dla nas idealny, a nie chcieliśmy zostawać w blokach. Rozwiązanie znalazło dla nas biuro nieruchomości[SPAMER], z którego usług skorzystaliśmy za namową znajomych. Okazało się, że najlepszą opcją dla nas był bliźniak w stanie deweloperskim. Sami nigdy nie wpadlibyśmy na ten pomysł i myślę, że warto go rozważyć, jeśli wahacie się między domem, a mieszkaniem.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-01-2018 o 01:01

  11. #91

    Domyślnie

    Mi się kiedyś marzył własny dom, ale z biegiem czasu zdecydowałam się na mieszkanie. Dla mnie to opcja wygodniejsza
    Choć nie wykluczam, że na stare lata przeprowadzę się gdzieś pod miasto do małego domku

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.377

    Domyślnie

    Cytat Napisał bez_cukru Zobacz post
    Myślę czy nie kupić mieszkania w stanie deweloperskim na parterze z ogródkiem lub szeregowki. A może to normalne obawy przed budową domu? Czy ktoś z Was miał również takie wątpliwości przed rozpoczęciem budowy?
    Szeregowiec to jednak trochę taki półśrodek, ma wiele wad domu a tylko niewiele zalet. Masz trochę zieleni, o którą trzeba dbać, więc i tak trzeba kupić kosiarkę, a kosiarkę trzeba gdzieś trzymać, więc domek narzędziowy, taki nie najmniejszy, bo przy tej okazji dobrze byłoby mieć miejsce też rowery i inne graty... na końcu okazuje się, że z tego ledwo zostało parę metrów przestrzeni na grila.
    Wybieram dom bez dwóch zdań. W bloku źle się czuję. Chcę mieć własną ziemię i przestrzeń - wymaga pracy, ale lubię pogrzebać tu i tam. Dla mnie mieszkanie to tylko wyłącznie miejsce do mieszkania; dom to miejsce również do życia... tak trochę filozoficznie
    Wybudowanie domu pozwala zrobić wiele po swojemu, wybrać technolgie, system ogrzewania, itp.. Kupując od dewlopera jesteśmy skazani na gotowy produkt. Żaden nie oferuje np. rekuperacji a ogrzewanie podłogowe to tylko w niektórych realizacjach a to i tak tylko na parterze (przeciętny klient bowiem nie wnika w technikalia, o reku nie słyszał a o podłogówce wie tyle, że fatalnie sprawdza się w sypialni; klient patrzy na ładną drogą dachówkę).

  13. #93

    Domyślnie

    Nie ma jednej, slusznej odpowiedzi. My mieszkalismy w bloku, potem wybudowalismy dom, potem przeprowadzka do innego miasta na wynajmowane mieszkanie a teraz kupno wlasnego m. Wraz ze zmianami w zyciu zmieniaja sie nasze potrzeby. Mam dzieci i na pewno dom bylby swietna opcja ale...lokalizacja jest dla mnie i mojego meza najwazniejsza. Stad zdecydowalismy sie na zakup mieszkania. Nie chcialabym zostac niewolnikiem nieruchmosci, jakakolwiek by ona nie byla.
    Moze jak dzieciaki podrosna i zostaniemy sami to wybudujemy dom z pieknym widokiem, gdzies poza miastem.

  14. #94
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    332

    Domyślnie

    Cytat Napisał bez_cukru Zobacz post
    Witajcie, to mój pierwszy post na forum. Przymierzamy się z moją drugą połówką do budowy domu, kupiliśmy działkę w spokojnej dzielnicy około 15 km do centrum miasta (mieszkamy w mieście dość rozległym powierzchniowo). Ja całe życie mieszkam w domu w jeszcze odleglejszej dzielnicy. I teraz właśnie dopadly mnie wątpliwości... Czy nadal chcę mieszkać tak daleko od centrum, rozrywek... Mamy małe dziecko, wiem że kiedyś ono będzie miało taką sytuację jak ja w młodości (do szkoły godzina autobusem, na imprezę tylko samochodem, na fitness czy cokolwiek się nie chce bo daleko) i mam wątpliwości czy budowa tego domu to moje marzenie. Z drugiej strony małe mieszkanko w blokowisku nie wchodzi w grę. Myślę czy nie kupić mieszkania w stanie deweloperskim na parterze z ogródkiem lub szeregowki. A może to normalne obawy przed budową domu? Czy ktoś z Was miał również takie wątpliwości przed rozpoczęciem budowy?
    Prawdopodobnie do kina będzie dalej z domu niż z mieszkania, ale pytanie jak często do tego kina będziesz chodzić jak zamieszkasz w mieszkaniu? Przeważnie jest tak że ci co mieszkają pod miastem to widzą pewne plusy mieszkania w mieście, a Ci z bloków by dali wszystko żeby uciec do domu pod miastem. Ogródek w mieszkaniu to jakieś nieporozumienie. Trawa rośnie ale co z tego jak cięgle prywatności nie ma i nie będzie. To nie to samo co własny ogródek. Mając dziecko wolałbym żeby dorastało pod miastem. Dlaczego? Ja wiem że obecni ambitni rodzice myśla sobie że ich dziecko będzie miało tak zorganizowany czas że będzie chodziło na zajęcia dodatkowe, do kina do teatru czy co tam sobie jeszcze wymyślą Prawda jest taka że max kilka % dzieci tak ma bo reszta spędza czas na ławce pod blokiem z kolegami, myśląc skąd wziąć kase na impreze, albo siedzą przed monitorem. Pod miastem jest dużo innych opcji spędzania wolnego czasu
    Ja bym mieszkać w głuszy nie chciał, ale w mieście w bloku też nie. Z tym dojazdem do pracy też różnie jest. Często jest tak że szybciej się dojedzie do roboty spod miasta, niż jakby mieszkać w mieście ale po drugiej jego stronie. Mając działkę ma się też miejsce na parkowanie samochodu, albo dwóch czy trzech nie mówiąc o motocyklach. Trawę niby kosić trzeba, ale można komuś zapłacić za koszenie jak ktoś wyżej wspomniał, ale czy skoszenie trawnika nie jest bardziej satysfakcjonujące niż dreptanie po bieżni na siłowni?

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    ale czy skoszenie trawnika nie jest bardziej satysfakcjonujące niż dreptanie po bieżni na siłowni?
    bingo!

  16. #96

    Domyślnie

    Trawnik skosić trzeba. Siłownię można olać. Ale argument jak najbardziej słuszny
    I już mieszkamy !

  17. #97

    Domyślnie

    Trawnik można olać. Siłownię skoksić trzeba. Jak powiedział klasyczny ABS.

  18. #98

    Domyślnie

    Wiadomo, dom to zdecydowanie większa prywatność, wolność, za to w mieszkaniu nie trzeba się przejmować żeby napalić w piecu, kupić węgiel, martwić się o wszystkie naprawy. Ogród przy domu to i zaleta i dla niektórych wada, bo można i wyjść posiedzieć i grilla zapalić, zaprosić znajomych, no ale z drugiej strony koszenie trawy, grabienie liści itd. Wszystko zależy od podejścia autora. Jeśli mieszkać samemu, to chyba lepiej w mieszkaniu, a jak rodzina, to lepiej dom, dzieci mają większą przestrzeń, swobodę.

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A kto pali we współczesnym domu (w sensie spełniającym aktualne standardy energetyczne) w piecu? W nowoczesnych, energooszczędnych domach nie montuje się pieców.
    Pomijam skrajnych konserwatystów, którzy pielęgnują tradycje XIXw

    A trawnika nie ma musu posiadać - wówczas nic nie kosisz i nie grabisz. Istnieją ogrody bez trawników.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-03-2018 o 20:35

  20. #100

    Domyślnie

    Jak to Elfir dom bez trawnika ? To jak basen bez wody ( niby jest ale wygoda użytkowania i odczucia estetyczne zdecydowanie gorsze ).

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony