dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marloww

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    9

    Domyślnie Pilne! Opinia o oknach DAKO

    Dzień dobry.

    Poszukuję opinii o oknach DAKO. Czy to dobry producent? Zastanawiam się nad modelem v82 lub v90.

    Niestety, w internecie oraz na forach jest mało informacje o tej firmie. Czy ktoś może posiada ich okna? Jestem z Warszawy.

    Bardzo Was proszę o pomoc

    Pozdrawiam, marloww

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mało informacji to dwie możliwe drogi:
    - firma jest nowa (ale Dako jest raczej "stare"; )
    - jest ok, bo w interncie wyrażamy raczej swoje złe opinie a nie pochwaly, więc jeśli ich nie ma - to jest dobry znak.
    Skup się na znalezieniu salonu z dobrym montażystą i nie skreślaj firmy jeśli będzie kilka % droższa od innego konkurenta z tej samej stajni (powiedz wtedy otwarcie o cenie i zapytaj w czym może być różnica)

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marloww

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje

    Tak właśnie podchodziłem do kwestii małej ilości opinii o DAKO. W każdym razie, gdyby ktoś miał okna tego producenta, to proszę o opinię (nawet te dobre ). Mam do wymiany prawie 30 okien i trochę się obawiam tej inwestycji

    Co do wykonawcy - wydaje mi się, że jest OK. Bez "owijania w bawełnę", ze wskazaniem potencjalnych problemów. Jestem już po rozmowach i pomiarach.

    Mam jeszcze pytanie dotyczące pakietów szybowych - Pilkington, jako producent, nie odstaje od reszty?

    Pozrawiam, marloww

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marloww

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    9

    Domyślnie

    Co sądzicie o okuciach? Przyglądałem się produktom chyba wszystkich "wiodących" producentów (podstawowe modele). Winkhaus sprawiał chyba najlepsze wrażenie (jakość wykonania), dalej Roto późnej Maco.

    Czy opłaca się dopłacać do klamek Sekustik (Hoppe)?

    Pozdrawiam, marloww

  5. #5

    Domyślnie

    Hmmm to Dako nie ma secusticów w standardzie? (bieda) jeśli nie ma to dopłać i bierz te klamki. Roto=Winkhaus=Maco - kolejność dowolna

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał marloww Zobacz post
    Co sądzicie o okuciach? Przyglądałem się produktom chyba wszystkich "wiodących" producentów (podstawowe modele). Winkhaus sprawiał chyba najlepsze wrażenie (jakość wykonania), dalej Roto późnej Maco.

    Czy opłaca się dopłacać do klamek Sekustik (Hoppe)?

    Pozdrawiam, marloww
    Wybacz- nie rozumiem;
    Byłeś w stanie "porównać jakość" okuć (ja się przyznaję - nie potrafię ich jakoś wyraźnie i z uzasadnieniem powyszczególniać).
    A nie potrafisz ocenić jakości klamki? To każdy kto dotknął i poruszył jedną i drugą będzie potrafił powiedzieć która działa lepiej.
    Jestem gotów twierdzić, że zmiana klamki "sprawi" że okno zacznie plyniej działać.
    Ps. Jeśli chodzi o mój ranking okuć : Roto, GU, WInkhaus

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marloww

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    9

    Domyślnie

    Hej,

    dziękuję za odpowiedzi. Jako laik, jakość okuć porównywałem poprzez jakość wykonania poszczególnych elementów - metalowych listew w skrzydle, zawiasów i samych klamek.

    Oglądałem "Sekustiki" różnych producentów: te od roto mają jakiś dziwny plastikowy element, który jest chwiejnie zamontowany. O Hoppe-go zapytałem się ponieważ może macie np. złe doświadczenia z produktami tego producenta itd. (chociaż w google złych opinii nie znalazłem).

    Czy ktoś może ma okna DAKO?

    Pozdrawiam, marloww

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ps. Jeśli chodzi o mój ranking okuć : Roto, GU, WInkhaus
    To tylko nazwy, jeszcze zależy od konkretnego typu jaki producent stosuje. Są dostępne tzw. wersje odchudzone

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zdziwisz się, ale.. Roto to własnie klamka produkcji Hoppe (przynajmniej na stan mojej wiedzy, ale moze sie myle?).
    To tylko by dowodzilo, ze jednak o jakości okna decyduje jednak producent i dokladność montażysty (mogł np. źle dobrać sruby do klamki i przez to nie jest ona własciwie dokręcona).
    Hoppe to praktycznie monopolista w lepszych klamkach.

  10. #10

    Domyślnie

    Finlandia nie mylisz się Hoppe produkuje klamki dla Roto tylko z ich logo

  11. #11

    Domyślnie

    Polecam popytać wśród wybranych firm o deklarowana klase szczelności ich okien. Zobaczysz, ze pomimo zastosowania tego samego profilu, bedzie ona rózna.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ralfii_VR
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rudna Wielka
    Kod pocztowy
    36-060
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał marloww Zobacz post
    Dzień dobry.

    Poszukuję opinii o oknach DAKO. Czy to dobry producent? Zastanawiam się nad modelem v82 lub v90.

    Niestety, w internecie oraz na forach jest mało informacje o tej firmie. Czy ktoś może posiada ich okna? Jestem z Warszawy.

    Bardzo Was proszę o pomoc

    Pozdrawiam, marloww

    Dako dobre okna i przystępna cena, ja szukałem okien v82 i znajomy który tam pracował twierdzi że są ok, ale po długich przemyśleniach i nastu wycenach
    wybrałem okna z Knsu,
    pozdr
    Ostatnio edytowane przez Ralfii_VR ; 28-05-2014 o 08:54

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Polecam popytać wśród wybranych firm o deklarowana klase szczelności ich okien. Zobaczysz, ze pomimo zastosowania tego samego profilu, bedzie ona rózna.
    Te firmy, którym szkoda kasy na badania typu, wolą deklarować klasę 3 - bo tak jest bezpieczniej (ciężko zrobić okno, które nie mieści się w klasie 3). Ci bogatsi przebadali swoje okna i są pewni swego wiec zadeklarują klasę 4.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Skoro już przy tej przepuszczalności powietrza jesteśmy, to rozwińmy temat. Wszyscy patrzą na Uw. Ciepły profil, taka sama wartość szyby. Więc ciepło. Jak to napisał T12345T w innym temacie - nie przenikanie a infiltracja może być ważną przyczyną strat energii. Wszystkim się wydaje, ze ciepłe okna to Uw i koniec. A zdaje się, że to nie do końca prawda ale by mieć pewność to chętnie zaliczyłbym jakieś szkolenie organizowane przez Oknotest.

    W tej sytuacji ja bym nawiązał do tej wspomnianej wyżej jakości okuć. Bo z czego może brać się słabasza wartość szczelnosci? Okucia to raz, profil,stal uszczelki i dokładność wykonania całego okna to następne powody.

  15. #15

    Domyślnie

    Myślę, ze ta dokładność wykonania ma tu duże znaczenie i z Brassem nie do końca się zgodzę. Dako raczej nie jest jakąś mała, biedną firmą.

    Nieszczelności może powodować np wykonanie okien w taki sposób jak na zdjęciach poniżej. Zdjęcie słupka już po zaklinowaniu góra i dołem, oryginalnie szpara 1,5x większa. Brak płaszczyzny pomiedzy profilem pionowym i poziomym powodował szczelinę między uszczelką a szybą.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1249.jpg
Wyświetleń:	319
Rozmiar:	59,0 KB
ID:	262528
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1250.jpg
Wyświetleń:	346
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	262527

    Odnośnie infiltracji to czytałem dziennik budowy jakiegoś użytkownika forum, który po zamieszkaniu w swoim domu wprowadzał pewne udoskonalenia i doszedł do takich samych wniosków jak T12345T. Poprawianie szczelności budynku dawało mu większe oszczędności na ogrzewaniu jak docieplanie niektórych elementów bryły budynku.
    Ostatnio edytowane przez ClNEK ; 28-05-2014 o 09:58

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Myślę, ze ta dokładność wykonania ma tu duże znaczenie i z Brassem nie do końca się zgodzę. Dako raczej nie jest jakąś mała, biedną firmą.
    Daleki jestem od takich stwierdzeń. Poprostu klasa 3 jest tak rozległa, że dopuszcza okna "prawie" szczelne a i takie, które pozwalają na fruwanie firanek. A klasa 4 to już nie takie hop siup. Więc jeśli ktoś nie jest pewny, że jego okna spełniają wymagania klasy 4 (a pewnym można być tylko po badaniach w laboratorium) to woli wpisać klasę 3, która jest dozwolona dla okien wg aktualnych przepisów.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    chętnie zaliczyłbym jakieś szkolenie organizowane przez Oknotest.
    Powiem im, wezmą to pod uwagę.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    W tej sytuacji ja bym nawiązał do tej wspomnianej wyżej jakości okuć. Bo z czego może brać się słabasza wartość szczelnosci? Okucia to raz, profil,stal uszczelki i dokładność wykonania całego okna to następne powody.
    Ja bym raczej ujął to w ten sposób. 30% materiał 70% sposób jego użycia. Jeśli okuwasz na oryginałach, to owa enigmatyczna "jakość" okuć niezależnie od marki będzie bardzo, ale to bardzo zbliżona, co pokazują nasze własne testy. Ale nie daj Boże zastosuj do przykręcenia tego oryginału wkręt o 2 - 3 mm za krótki albo źle wkręcony i już całą jakość szlag trafia. Tak jest najczęściej i to właśnie wychodzi w badaniach. Problem nie tyle w materiałach, co w ich prawidłowym stosowaniu.

    A co do deklarowanych klas szczelności, to proponuję analizę naszego testu Winergetica. Tam idealnie widać, jak duże są ubytki szczelności w trakcie eksploatacji. Nie zdarzyło nam się jeszcze badać okna z deklarowaną klasą 3, ale przypuszczam, że po takim cyklu badań zostałaby z niego jeno kupka złomu.
    PRO QUALITY

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marloww

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ajj, "zabiliście mi ćwieka"

    Chyba wszystkie okna DAKO są w klasie 3. Dotychczas podchodziłem do tych parametrów w taki sposób, że wszystkie okna porządnych producentów są w zasadzie identyczne, a rzeczywiste różnice mogą być na poziomie +/- 10%. Chyba po prostu za dużo nasłuchałem się o super uszczelkach i hiper ramkach międzyszybowych z materiałów wytwarzanych tylko w kosmosie

    W domu, będę wymieniał okna razem z wewnętrznymi parapetami. Ciepły montaż raczej odpada - czy walczyć o coś lepszego niż standardowy montaż? Z szefem ekipy ustaliłem, że gdzie będzie mógł będzie stosował taśmy.

    Pozdrawiam i dziękuję za wskazówki

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał marloww Zobacz post
    W domu, będę wymieniał okna razem z wewnętrznymi parapetami. Ciepły montaż raczej odpada - czy walczyć o coś lepszego niż standardowy montaż? Z szefem ekipy ustaliłem, że gdzie będzie mógł będzie stosował taśmy)
    Ciepły odpada na pewno, bo... nie istnieje. Lepiej dzielić montaż na prawidłowy i nieprawidłowy. Osobiście wybrałbym, ten pierwszy, ale nie moje wybory. A jeśli Pan faktycznie planuje wymianę starych okien na nowe, to bez wymiany parapetów zewnętrznych, a przynajmniej ich demontażu i ponownego montażu, każde uszczelnienie w progu będzie... złudzeniem, krótkotrwałym na dodatek.
    PRO QUALITY

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Ciepły odpada na pewno, bo... nie istnieje. Lepiej dzielić montaż na prawidłowy i nieprawidłowy. . .
    Powiem ci tak - robiłem ostatnio rozeznanie rynku i z analizowanych firm segmentu premium tylko 2 z 10 zaproponowały montaż warstwowy bez zapytania z mojej strony. Część nawet stwierdziła, że szkoda kasy... Taki jest rzeczywiście rynek. I nie analizowałem firm sprzedających okna ekonomiczne

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony