dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Powiem ci tak - robiłem ostatnio rozeznanie rynku i z analizowanych firm segmentu premium tylko 2 z 10 zaproponowały montaż warstwowy bez zapytania z mojej strony. Część nawet stwierdziła, że szkoda kasy... Taki jest rzeczywiście rynek. I nie analizowałem firm sprzedających okna ekonomiczne
    Jaki segment takie premium. Wychodzi, że segment jest o 80% mniejszy niż mu się wydaje. Czy to akurat złe?
    PRO QUALITY

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marloww

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    9

    Domyślnie

    Z tym prawidłowym montażem u mnie może być problem. Mam elewację od zewnątrz i gips od wewnątrz. Do tego, dom był budowany tak by przetrwać każdy możliwy kataklizm - mury są grube, mają w środku różne warstwy (nikt z domowników nie pamięta jak wygląda w przekroju).

    To raczej co innego niż wstawianie pierwszego oszklenia przy budowie nowego domu. Straty będą na pewno, ale liczę na to, że uniknę poważnego remontu Co więcej, wszystkie parapety - łącznie z wew. które będą wymieniane, są strasznie solidnie zamocowane - wewnętrzne wchodzą jeszcze z każdej ze stron po naście centymetrów w mur - tak do 10cm.

    Bardzo zależy mi na jak najlepszym montażu okien - chciałbym je wymienić i po prostu mieć spokój na lata.

    Szefowi ekipy od wymiany okien zaproponowałem, żeby zanim się zabierze za "konkretne" okna, wyciągnął jedno gdzieś w piwnicy i skuł wszystko na około. Tak, by mógł sprawdzić jak wygląda ściana. Jakiś czas temu zostałem zaproszony na budowę i tam zobaczyłem jak zamontował okna przedstwiciel jednego z największych producentów. Okna trzymały się od dołu na delikatnych blaszkach (grubość tak około 1mm), przykręconych w sumie w puste przestrzenie perforowanych cegieł Po bokach nie było lepiej i zacząłem zastanawiać się czy przy większym naporze wiatru, te miejsca w murze nie zaczną się wykruszać (okna były naprawdę spore, 3 szyby itd.)

    marloww

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Te blaszki to kotwy. Dobrym standardem jest taka o grubości 1,5mm, chociaż dawniej miały po 2mm.
    Idę o zakład, że w 90% montowanych okien nie ma takiej kotwy na dole okna. A już w przypadku wymian to i w 95%.

    Ale wracając do poruszonej tu szczelności okien - czy klasa 3 jest dobrym wynikiem?Czy jednak należy szukać za wszelką cenę okien z deklarowaną (i uzyskaną) klasą 4?

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marloww

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    9

    Domyślnie

    No właśnie. Jak jest z tymi klasami? Modele v82 i v90 od VETREX mają klasę 4 a te od DAKO klasę 3

    Ktoś w innym wątku słusznie zauważył: co z tego, że producent deklaruje wyśrubowane parametry przepuszczalności jeżeli same okna są nieszczelne.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał marloww Zobacz post
    No właśnie. Jak jest z tymi klasami? Modele v82 i v90 od VETREX mają klasę 4 a te od DAKO klasę 3

    Ktoś w innym wątku słusznie zauważył: co z tego, że producent deklaruje wyśrubowane parametry przepuszczalności jeżeli same okna są nieszczelne.
    Jak popatrzysz na stronę Vetrex-u to podają dziwnie klasę 3 i 4? Jaką mają kto to wie? Zresztą nikt tego nie sprawdza to tylko deklaracja

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Jaki segment takie premium. Wychodzi, że segment jest o 80% mniejszy niż mu się wydaje. Czy to akurat złe?
    Powiem Ci, że Partner lidera Twojego rankingu też liczył montaż standardowy (czy jak mówisz nieprawidłowy) i to dla okna V90+.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Powiem Ci, że Partner lidera Twojego rankingu też liczył montaż standardowy (czy jak mówisz nieprawidłowy) i to dla okna V90+.
    No, cóż.... bywa. Chociaż problemem nie jest sam sposób wykonania montażu, a informacja o tym jak powinien wyglądać. Jeżeli informacja była ok, a nabywca upiera się przy jakimś rozwiązaniu, to nie ma siły. Albo nie robimy albo piszemy co trzeba w umowie i już rzekomo "nieprawidłowe" staje się "zgodne z umową", czyli prawidłowe.
    Nie wiem jak było od strony informacyjnej, więc... nie sądzę po liczeniu.

    Swoją drogą, dziw mnie bierze, że nikt nie chce lidera zdetronizować.
    PRO QUALITY

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Jak popatrzysz na stronę Vetrex-u to podają dziwnie klasę 3 i 4? Jaką mają kto to wie? Zresztą nikt tego nie sprawdza to tylko deklaracja
    Podają, że okna mieszczą się w klasie 3 i w klasie 4 po to aby niezorientowany czytelnik nie pomyślał sobie, że 4 klasa jest gorsza od 3 a obie są gorsze od extraklasy
    Zorientowany będzie wiedział, że klasa 4 zawiera się w klasie 3 i jest jej szczelniejszym "podzbiorem".
    Co do deklaracji to chyba nie wyobrażasz sobie, że badane będzie każde okno, które schodzi z produkcji? VETREX zrobił badania typu dla kilkunastu konstrukcji w Niemczech i na podstawie tego wiec co deklaruje.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Zorientowany będzie wiedział, że klasa 4 zawiera się w klasie 3 i jest jej szczelniejszym "podzbiorem". .
    Jakby "zorientowany" tak wiedział, to by nie był zorientowany. Niestety. W odniesieniu do linii stykowej zbiór 0 - 0,75 nie zawiera się w zbiorze 0,76 - 2,25. To dwa różne zbiory i dwie różne klasy.
    PRO QUALITY

  10. #30

    Domyślnie

    Klasa 3 to okno które może przepuszczać powietrza od 0 do 2,25, a klasa 4 od 0 do 0,75.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Klasa 3 to okno które może przepuszczać powietrza od 0 do 2,25, a klasa 4 od 0 do 0,75.
    Klasa 3 to okno, które przepuszcza od 0,76 do 2,25. Nie mniej, nie więcej. Klasa to zbiór wartości od... do. Nie bawiłbym się tymi wartościami, bo stąd już krok tylko do znaku równości 3 = 4.
    PRO QUALITY

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post

    Swoją drogą, dziw mnie bierze, że nikt nie chce lidera zdetronizować.

    Ja wiem, że to twój ranking, ale jak mi jeden klient ostatnio powiedział: Pana firmy z oknami nie ma w rankingu, ale jak widzę że są dobre okna okna i dobrze zamontowane to rankingi mnie obchodzą jak zeszłoroczny śnieg. Więc tak naprawdę te rankingi nie wskazują, które okna są dobre -
    choć jest tak napisane we wprowadzeniu tego rankingu - bo na dobre okno składa się poprawna produkcja i poprawny montaż a nie info na stronie producenta.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaku Zobacz post
    te rankingi nie wskazują, które okna są dobre - .
    Panowie sprzedawcy... jesteście niereformowalni i nie uważacie na szkoleniach handlowych. Oczywiście, że nasz ranking nie mówi nic o "lepszości" okien. Zresztą lepszość, czy jakość, o której tyle się tu mówi jest zawsze związana z oczekiwaniami nabywcy, a te są różne. W uproszczeniu, ilu nabywców, tyle oczekiwań oraz jakości i lepszości. Nasz ranking mówi za to co nieco o wartości produktów. Powtarzałem to już dziesiątki razy w dziesiątkach miejsc. Proszę wreszcie zapamiętać! No i na wszelki wypadek dodam, że wartość produktu i jakość produktu to dwa całkiem różne pojęcia.
    PRO QUALITY

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Swoją drogą, dziw mnie bierze, że nikt nie chce lidera zdetronizować.
    Dla mnie to też dziwne, tym bardziej, że jest wiele produktów o jak mówisz większej wartości Może wytłumaczeniem jest to, że ci pozostali nie chcą tego rankingu uwiarygadniać swoją w niej obecnością.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Co do deklaracji to chyba nie wyobrażasz sobie, że badane będzie każde okno, które schodzi z produkcji? VETREX zrobił badania typu dla kilkunastu konstrukcji w Niemczech i na podstawie tego wiec co deklaruje.
    Wiadomo, że nie, ale na wyrywki ktoś mógłby to zrobić i sprawdzić, jak rzeczywiście jest z tymi deklarowanymi klasami. Kiedyś był taki test i większość okien go nie przeszła. Warto byłoby to powtórzyć i opublikować wyniki.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Dla mnie to też dziwne, tym bardziej, że jest wiele produktów o jak mówisz większej wartości Może wytłumaczeniem jest to, że ci pozostali nie chcą tego rankingu uwiarygadniać swoją w niej obecnością.
    To jest możliwe. Możliwe jest również to, że "ci pozostali" nie dysponują własnymi badaniami albo nie potrafią z nich właściwie korzystać, a już na pewno nie informują o nich na własnych stronach www. Wiesz dlaczego? Może właśnie dlatego żeby nikt niczego nie mógł sprawdzić, bo.... .

    A co do testów okien, to my takie robimy w ramach programu ProQuality. Badamy różne konstrukcje w zakresie zdecydowanie szerszym niż się wymaga i dość niekonwencjonalnymi metodami. Konstrukcje są różne dlatego, żeby komuś (tak jak koledze) nie przyszło do głowy robić z wyników prostego konkursu piękności. Nie temu służą badania! Wykonywanie ich jednostkowo i ad hoc, byle jak, tak jak tych przez kolegę przywołanych, bardziej szkodzi branży niż jej pomaga w zmianach na lepsze. Moim zdaniem oczywiście.
    PRO QUALITY

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał marloww Zobacz post
    Hej,

    Czy ktoś może ma okna DAKO?

    Pozdrawiam, marloww
    Witaj

    Ja mam okna DAKO pakiet trójszybowy V82, z klamkami secustic, okucia winkhaus. Kolor orzech.

    Co do klamek i okuć to nie powiem Ci za dużo bo porówniania nie mam z innymi firmami. Okna też rzadko otwieramy ( went. mechaniczna), ale ładnie sie nimi otwiera i domyka okna ( bardzo lekko).

    Okna były zamontowane pod koniec lata zeszłego roku w nowo budowanym domu.
    Nic się z nimi nie dzieje, mam też FIX-y 180cm i 150cm z nimi również wszystko wporzadku.
    Jest też HST i poza faktem że jest niedostatecznej wysokości ( błąd pomiarów ) to też jest okay.
    Nie mam zbytnio porównania co do innych firm bo to moje pierwsze okna.
    Póki co nic nie " płowieje" okna prezentują się elegancko.
    Mam też od nich bramę, rolety i drzwi wejściowe.

    Mam przykre doświadczenia z jednym z partnerów handlowych u którego zamawiałem stolarkę. Nie będe sie na razie rozpisywał bo sprawa jest w toku ale do centrali email również wysłałem (z prośbą o pomoc) i niestety nie było reakcji z ich strony.
    Chodzi o reklamacje wysokości drzwi oraz kilku drobnych rzeczy ( np. akumulatora w bramie, peknietej szyby podczas regulacji okna, brakującego drugiego zamka w drzwiach).

    Na dziś:
    PRODUKT - TAK
    OBSŁUGA - NIE

    Jakbyś miał jakieś konkretne zapytania to pisz.
    PCi Dimplex 11kW, DZ 3 x 82m, GZ - 240m2 całość podłogówka + 2 drabinki, 2 x 10cm styro 0,32 na ścianach, 2 x 10cm 0,35 na podłodze, poddasze 28cm Ekofiber, reku HRUC 520, okna 3 szyby, garaż zimny, kominek dla smaku

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marloww

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.

    Zamierzam podpisać umowę na okna DAKO V90.

    Po jakimś czasie, napiszę jakąś "recenzję" o samych oknach i w wstawię coś o wykonawcy
    No, ale zanim do tego dojdzie minie jeszcze kilka miesięcy - montaż będę miał gdzieś w sierpniu.

    marloww

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To masz jeszcze czas się "dokształcać". Możesz już pomierzyć swoje okna, dograć tematy i umówić się ze sprzedawcą, że zamówicie je jak będzie czas, a gdyby miała być jakaś zmiana cen to on da Ci "cynk".
    Tylko w co ja wierzę? W uczciwe podjeście? Dobrze wiem że większość handlowców będzie Cię łudzić że musisz zamówić dziś, bo to ostatni moment promocji.. (rozumiem ich - bo mają już nie tylko Twoją zaliczkę, ale i pewność, że nie stracą zamówienia )

  20. #40

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś mógłby cokolwiek powiedzieć nt. dealer Dako w Krakowie Eco Dom na Zakopiańskiej, chodzi mi głównie o jakość montażu. Z góry dziękuję za wszystkie opinie.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony