dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 104
  1. #1

    Domyślnie Nasz "Słodki" mgprojekt - opis budowy. Prosba o wskazowki bardziej dosiwadczonych :)

    Witajcie,
    od dawna namawiano mnie do opisywania swojej budoawy... niestety brak czasu no ale w koncu przysiadlam na chwile, dzieci spia, maza podlewa strop wiec mam chwile dla "siebie"

    Zaczne od poczatku zdecydowalismy sie na Slodkiego z mgprojektu. wpropwadzilsimy kilka drobnych zmian.
    z konstrukcyjnych spraw to oba stropy monolity.
    okna w wiekszosci jak w projekcie poza okarglym okienkiem w sypialni i w garderobie.
    a scianki? na parterze mamy dwie lazienki poniewaz garaz bedzie zaadoptowany pod siedzibe firmy, i nie wiem co zrobic z wejsciem do spizarni... czy zostawic od strony kuchni, ale wowczas strace cala sciane ktora mozna zabudowac do gory szafkami, albo zrobie z wejsciem "za rogiem" i bede miala cala sciane dla siebie

    na pietrze takze beda niewielkie zmiany, ale doslownie "kosmetyka". narazie czekamy na wyschniecie ostatniego stropu i wykonawca wraca stawiac scianki.

    jak narazie budowa przebieglala bez wiekszych komplikacji... a wrecz nadzwyczaj beztresowo... nooo poza iloscia pisasku jaka poszla przy wymianie gruntu, zasypaniu fundametow itd. poszlo 3x wiecej niz zakladalismy
    pozniej to juz sama przyjemnosc

    we wtorek ma przyjechac sciela i zaczybamy robic dach

    dzisiaj podpisalismy umowe na okna.
    zdecydowalismy sie na veke alphaline 3 szybowe, napewno z zewnatrz orzech. ze srodkiem mielismy S T R A S Z N Y problem. b.podoba nam sie orzech ale obawiam sie tego ze beda pomieszczenia zebyt "ciezkie" niby okna sa b.duze ale to itak mnie nie przekonywalo, zwlaszcza pietro... pokoje dzieci sypialnia itd. na te chwile mamy parter w orzechu a pietro od wewnatrz bialy... nie wiem czy dobrze... z jednej strony czuje ulge ze nie bedzie "ciemnych skrzynek" na scianie, a z drugiej niepewnosc.... a wy jak sadzicie? jakie okna macie u siebie?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam my u siebie mamy z zewnątrz mahoń (do koloru dachówki), od środka są białe (ponieważ planujemy elementy bieli w wystroju i szare podlogi. Mahoniowe okna za bardzo by nie pasowały. Moim zdaniem

  3. #3

    Domyślnie

    Agatorek
    też mi siętak wydaje... machoń nawet pożniej bylby dosc zobowiazujacy....

    ja tego orzecha sie wlansie obawiam, czy za X lat jak zachce sie nam zmiany nie bedzie on wiazacy i "zmuszal" nas do wyboru ciemniejszych elementow np podlogi czy mebli....
    bialy uniwersalny

    Agatorek
    a jaki projekt macie?

  4. #4

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2009.jpg
Wyświetleń:	406
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	261996

    tak wyglada narazie nasz domek

  5. #5

    Domyślnie

    Dom w bergamotkach Archonu wersja R2 (bliźniak, ale baaaaardzo pozmieniany w środku)

  6. #6

    Domyślnie

    macie jakies aranzacje?
    na jakim etapie jest wasza budowa? opowiadaj cos wiecej

    u nas na te chwil wyglada to tak... chociaz w kuchni zapewne beda jakies zmiany... zawsze chcialam lodowke side by side... i mysle ze mozna ja jeszcze jakos ladnie zabudowac...
    salon raczej bez zmiany... wiec o parter jestem spokojna ze bedzie orzech pasowal - podloga orzech amerykanski... jest tylko probelem ze schodami musza byc wybarwiane a boje sie troche ze kolor bedzie nie taki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	667
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	262097Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	557
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	262098Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	34.jpg
Wyświetleń:	586
Rozmiar:	60,5 KB
ID:	262099Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bcgafhje.jpg
Wyświetleń:	566
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	262100

  7. #7

    Domyślnie

    Odpisałam u siebie ale powtórzę - jeśli dobrze dobierzesz kolory drewna w pomieszczeniach, wyjdzie pięknie

  8. #8

    Domyślnie

    tego niestety nie da sie teraz przewidziec... wiele rzeczy robimy na "wariata" bardzo malo mamy czasu... wszystko w biegu... na ostatnia chwile... a niesteyty diabel tkwi w szczegolach
    ale ciesze sie ze komus jeszcze sie podoba nasza arazacja

    a powiedz jak sadzisz czy bialy srodek na gorze bedzie lepszy wedlug ciebie czy orzech... to aranzacje pietra. tzn lazienka i nasza sypialnia. sypialnia napewno troche do porawki bo za malo sie dzieje na tej scianie...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r3.jpg
Wyświetleń:	480
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	262102Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r4.jpg
Wyświetleń:	432
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	262103
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r2(1).jpg
Wyświetleń:	410
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	262104Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r3(1).jpg
Wyświetleń:	406
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	262105

  9. #9

    Domyślnie

    na scianie zrobilamby cos takiego Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sypialnia_nowoczesny_bezowy_brazowy_5595123.jpg
Wyświetleń:	312
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	262106

  10. #10

    Domyślnie wnętrze w ciepłych kolorach - inspiracje, realizacjie :)

    Witajcie,
    co prawda moj dom dopiero jest w stanie surowym otwartym ale juz mysle o jego wykonczeniu... gustyuje w cieplych odcieniach - bezach bronzach zlocie, uwielbiam drewno.

    miloby bylo gdybyscie podzielily sie swoimi inspiracjami, realizacjami, pomyslam

    u mnie na te chwile pierwsza koncepcja wykonczenia domu wyglada tak:
    kuchnia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	331
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	262195Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	262196
    salon
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	34.jpg
Wyświetleń:	319
Rozmiar:	60,5 KB
ID:	262197Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bcgafhje.jpg
Wyświetleń:	297
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	262198
    wiatrolap
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	R1 (6).jpg
Wyświetleń:	320
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	262199



    co wy na to

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie przekombinowałeś tego sufitu w kuchni?

    w tej chwili głównym elementem dekoracyjnym salonu uczyniliście telewizor.

  12. #12

    Domyślnie

    sufit bedzie najbprawdopodobniej calkiem prosty bo takze jakos tego nie widze
    to sa pierwsze wizualizacje od projektanta takze jeszcze troszke pracy przed nami

    przedpokoj na pietrze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r1 (5).jpg
Wyświetleń:	495
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	262204Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r4 (5).jpg
Wyświetleń:	467
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	262205

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    będziecie czytać na klatce schodowej?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Pracy, powiedziałabym, sporo przed Wami, bo na razie projektant zaproponował Wam szablonowe, chłodne wnętrze z kilkoma ciepłymi elementami Ciepło i barwa drewna nie współgrają z błyszczącą bielą...

    Ciepłe wnętrze w Twoich kolorach wygląda np. tak:






  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Skoro masz swoją galerię, podpinam temat z Wnętrz

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    będziecie czytać na klatce schodowej?
    chyba na to pytanie nie trzeba odpowiadac... ?
    nie wiem dlaczego wyczuwam w Twocihc odp pewna zadziornosc, nie wiedziec czemu...

    zaprosila mnie do tego forum znajoma, mowiac ze "dziewczyny sa fajne i pomocne" na razie po twoich odp mam nieco inne zdanie, ale jak czytam inne watki na szczescie reszta cos PODPOWIE, WYPOWIE sie, a nie zadaje takie pytanie.


    joliska
    dziekuje za odpowiedz, pracy jest naprawde duzo, i z kazdym dniem zmiast mniej, wydaje mi sie wiecej
    projekt moze i szablony boto pierwsza proba, pierwszy raz zobaczylismy nasz dom w kolorze inaczej wszystko wyglada na "plaskim" rzucie pomieszczen, a inaczej na takim zdjeciu... i o ile ja potrafie sobi pewne rzeczy wyobrazic o tyle moj M musi to zobaczyc najlepeij na zywo

    jak mu mowilam o elewacji z piaskowca krecil nosem, ale gdy pokazalam zdjecie naszego poejktu z piaskowcem oczywiscie byl na tak
    Załącznik 262286

    ostatecznej wersji itak nie mamy, bo zastanawiamy sie czy napewno chcemy ten piaskowiec... zeby tak wygladal musialaby byc bardzo duze i grube te plytki a wtedy trzeba je kotwiczyc, co nie wyglada ladnie z bliska... noo ale jakas koncepcja jest.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał naszslodki Zobacz post
    chyba na to pytanie nie trzeba odpowiadac... ?
    nie wiem dlaczego wyczuwam w Twocihc odp pewna zadziornosc, nie wiedziec czemu...
    Bo macie fatalnego projektanta wnętrz - punktuję po kolei jego efekciarskie sztuczki (sufit, telewizor, fotel), nie mające nic wspólnego z eleganckim projektowaniem przestrzeni.

    Pisałam w takim stylu, bo być może to nie była wina projektanta tylko wy tak chccieliście mieć zaprojektowane - dlatego są to pytania. Gdybyś potrafiła obronić te rozwiązania, zamiast się na mnie obrażać, oznaczałoby mniejszą winę projektanta, albo jakiś z góry narzucony zamysł przestrzenny.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-05-2014 o 13:01

  18. #18

    Domyślnie

    ja absolutnie sie nie obrazam, trzeba bylo odrazu tak napisac....
    to co zostalo przygotowane zostalo wymyslone przez nia.
    my powiedzielismy jej tylko jakie kolory by nam odpowiadaly, ze chcemy miec podwieszane sufity, jakies kieszenie swietlne, ze lubie drewno - w zasadzie niewiele, bo sami nie wiedzielismy czego chcemy, i nadal nie mamy koncepcji przy ktorej trwado stoimy...
    tak jak pisalam to jest pierwsza wizualizacji zrobiona przez nia, nam daje tyle ze inaej teraz "czujemy" przestrzen, i to co mozna tam zrobic itd.
    slatego tez zalozylam osoby temat by moc sie poradzic, prozmawiac, a moze zainspirowac czyms co moglabym przekazac architektce do zrobienia w naszym domu...

    jesli jestes projektantem lub masz wieksza wiedze w tej dziedzinie z checia wyslucham wskazowek co i jak zrobic (wedlug ciebie) by bylo bardziej elegancjo, a nie "kiczowato". choc to tez w pewnym sensie kwestia gustu... ale wszelkie sugestie napewno rozwazymu... widac na formu jestej dlugo i nie jedno widzialas,...

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ok, w takim razie :
    1. Dlaczego chcecie mieć podwieszane sufity? Jaką one mają rolę spełniać? Maskują instalacje czy zwykły sufit jest dla was za płaski? Czy może chcecie mieć podwieszany sufit tylko po to by wcisnąc tam taśmy LED?

    2. Telewizor - podkreślanie go na jasnej, ozdobnej ścianie z podświetleniem dookoła, tworzy z niego multimedialną kapliczkę. Czy na pewno taki ma być przekaz przestrzeni? ze telewizor pełni najważniejsza rolę w domu i jest najbardziej dekoracyjnym elementem salonu? Jak często oglądacie TV? Jesteście kinomaniakami?

  20. #20

    Domyślnie

    jesli chodzi o sufit to mial byc obnizany dla samych tasm led-owych bo sie nam podobaja, a doatkowo bedzie przyslaniac rury od rekuperacji.

    co do "kapliczki" z telewizora to sam telewizor dla nas wazny nie jest
    ani nie jestesmy zapalonymi kinomaniakami, ani nie mamy czasu nawet na tv. bardzo douzo pracujemy... a czas wolny tez spedzamy poza domem gdy tylko pogoda pozwala...
    podobaja mi sie ogolnie rozne podswietlenia... to co jest przy kominku czy tez te puleczki na boku szafy pod schodami, to akurat jest dla mnie ok.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony