dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Temat: Strop teriva

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    paula007

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    1

    Domyślnie Strop teriva

    Witam,
    Na wstępie przepraszam za nowy temat, w poprzednich nie znalazłam odpowiedzi.
    Jeżeli się mylę to proszę o linki.
    Mam pytanie odnośnie stropu teriva. Budujemy dom parterowy 17m x17m, ok 220 m powierzchnia użytkowa.
    Najdłuższa belka to 8,60 m, sztuk 13 co 60 cm, na dość dużej powierzchni. Załączam skan.
    W projekcie mamy właśnie strop teriva, chcemy użyć pustaków z keramzytu, dwunastokomorowych.
    Myśleliśmy również o terive ceramicznej, ale niestety w tym wypadku najdłuższa belka to 8,25 m.
    Pytanie jest takie, co powoduje pęknięcia? Czy chodzi o różnice miedzy materiałem belek a pustaków czy ogólnie mniejsza stabilność stropu? Czy jeśli użyjemy siatek, nawet podwójnie to czy pęknięcia wystąpią? Budował ktoś taki strop o takich rozpiętościach?
    Dziękuje za jakiekolwiek rady.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strop.jpg
Wyświetleń:	341
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	262113  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paroofka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    165

    Domyślnie

    Pustaki z keramzytu na podłodze dadzą Wam akustykę znaną z wieżowców z wielkiej płyty. Moim zdaniem jeśli będziecie mieli użytkowe poddasze to sensowniejszą opcją będzie wzięcie pustaków ceramicznych i zastosowanie podciągu. Belka stropowa o długości ponad 8 metrów bez podciągu to jednak ryzyko, że strop będzie miał spore ugięcie (bo to, że będzie miał to jest pewne...). U mnie zastosowane są systemowe belki stropowe Wienerbergera i długości 3,5 i 4,5 metra. Podciąg jest obudowany wyspą w kuchni i tak naprawdę w niczym nam nie przeszkadza. Na pierwszym piętrze mamy sypialnię, łazienkę i coś na kształt pokoju gier, gdzie stoi m.in. telewizor i zdarzają się niewielkie imprezki Na dole mamy ciszę i odgłosy nie niosą się po pustakach (jak to bywa przy keramzycie) tylko słychać je pionowo na dole...
    Dom - mission complete
    (zasiedlony 11.2012)

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Potężny strop jak na gęstożebrowy. Nie myślałaś o zmianie na monolit? Wyskośc stropu mniejsza, żadnych peknieć i sporo lepszy na takie ropietości.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli projekt na luźnych utworach to można być tego niemal pewnym, ze zacznie przenosić ciężar na najdłuższym ogniwie. Do analizy jak napisali poprzednicy.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kossma

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    8

    Domyślnie

    witam, z własnego doświadczenia mogę ci polecić gęstożebrówkę z firmy granord. Sam miałem podobny problem z długością belek, najdłuższe w projekcie miałem też 8,6m. Mój wykonawca polecił mi tą firmę, bo mają długości belek do prawie 10m. Myślę, że było to lepsze rozwiązanie od terivy, bo granord ma pustaki i belki betonowe (podobno dużo mocniejsze) i nie musiałem dawać żadnych podciągów i żeber rozdzielczych. Strop układałem w kwietniu koło Wrocławia, strop 240m2. Wszystko było ok. Jakbyś miał pytania to pisz na priv chętnie opowiem jak to u mnie wyglądało, bo jestem zadowolony

  6. #6

    Domyślnie

    Też dla takiej rozpiętości poleciłbym strop na belkach strunobetonowych.
    Masz 3 producentów takiego systemu w Polsce (w zasadzie 2 bo Granord jest z Czech):
    - Granord,
    - Rector,
    - Technobeton.
    Pozdrawiam

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kossma

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    8

    Domyślnie

    fruzin - Granord jest w Polsce, zamawiałem strop u nich w kwietniu. Maja siedzibę w Jaworze (woj. dolnośląskie), dostawa na czas, bez żadnych problemów, kompetentna obsługa, z czystym sumieniem polecam, jakby co mogę powiedzieć na pyt. pozdr

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kossma Zobacz post
    jakby co mogę powiedzieć na pyt. pozdr
    Gdzie jest fabryka belek strunobetonowych Granord?

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kossma

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    8

    Domyślnie

    Granord ma siedzibę i zakład produkcyjny w Jaworze woj. dolnośląskie niedaleko Wrocławia. Na miejscu robią belki i pustaki. Podjechałem do nich i obejrzałem ich produkty, na miejscu też pogadałem z projektantem.

  10. #10

    Domyślnie

    Czy mogę zobaczyć certyfikat ZKP na te belki produkowane w Polsce? bo na ich stronie www nie ma.
    (etykieta z belki też może być)

  11. #11

    Domyślnie

    powiem tak - mam terive o rozpietasci 8,70 - najdluzsza mozliwa nad garazem. Zalewana prawie 2 lata temu. do tej pory strop nie ma ani ugiecia ani nie ma zdnych pekniec. Sciany dzialowe na tym stropie sa lekkie (z plyt na stelazu). Wazne aby zastosowac odpowiednia ilosc zeber rozdzielczych dla usztywnienia konstrukcji a takze aby strop pielegnowac i odpowiednio dlugo pozostawic podpartym.
    Oczywiscie zalewany bedzie lepsz -kwestia czasu i pracy/kosztow.
    nad salonem pewneibym nie zrobil.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kossma

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    8

    Domyślnie

    Skontaktuj się bezpośrednio z firmą żeby zobaczyć certyfikaty, myślę że nie będą robili problemów..

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Litości z tą reklamą. Weź człowieku przeczytaj swoje posty i się zastanów co za głupoty piszesz- wymieniałeś u siebie strop, budowałeś bez Rectora, budowałeś z Rectorem, podglądałeś budowę sąsiada-może wybierz sobie jedną wersję , bo to jest śmieszne
    Konstruktor, to brzmi dumnie

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rector

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    22

    Domyślnie

    Stropy gęstożebrowe sprężone często są stosowane jeżeli mamy do czynienia z rozpiętościami przekraczającymi 6,0 m. Nawet przy rozpiętości 9,0 m i obciążeniu 3,0 kN/m2 można stosować ten system. Zaletą jest przede wszystkim brak klawiszowania i brak żeber rozdzielczych.

    Polecam zapoznać się z systemem belek:
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 30-06-2015 o 13:45 Powód: Link reklamowy niezgodny z regulaminem forum

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    todynt

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-003
    Posty
    2

    Domyślnie

    cześć Kossma, rozpocząłem budowę koło Wrocławia i chciałbym również wykorzystać rozwiązanie Granord. W katalogu znalazłem że 1 mb belki waży 19,5 kg. Przy moim stropie 8,40 m to bez mini żurawia sobie nie poradzę. Mógłbyś się pochwalić jak poradziłeś sobie z targaniem belek na strop?
    Robiłeś strzałkę odwrotną aby skompensować ugięcie? jeżeli tak to jaką?
    Pozdrawiam,
    tody

    Inwestycję robię 8 km od Obornik Śląskich

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrmys

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-014
    Posty
    20

    Domyślnie

    Mnie ten system odrzucił jak usłyszałem od projektanta, że ugięcie stropu może być w moim przypadku aż 2 cm. To już wolałem strop gęstożebrowy z systemu porotherm na który i tak już dostałem zniżkę w składzie po kupieniu pustaków. Wyszło taniej o 20%, a ugięcie mam... 2 cm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony