dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Nieustawne 39 m2- pomoc w aranżacji

    Witam,

    Chciałbym wyremontować mieszkanie, coś pozmieniać w nim, żeby było bardziej praktyczne i funkcjonalne Myślałem o wygospodarowaniu gdzieś sypialni. Zastanawiałem się nawet nad zrobieniem sypialni w miejscu kuchni, z tym że nawet jeśli byłoby to możliwe (szyby wentylacyjne itp.) pewnie byłoby to bardzo drogie. Dlatego rozważam też opcję aby zrobić sypialnie w pokoju dziennym, w miejscu wnęki, a pokój połączyć z kuchnią, jednocześnie zmniejszając trochę przedpokój. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Czy może macie jakieś inne, lepsze, ciekawsze koncepcje na zaaranżowanie tego mieszkania, tak aby znalazło się miejsce na sypialnie?


  2. #2

    Domyślnie

    A nie lepiej przenieś kuchnię do wnęki i podpiąć pod piony łazienkowe.Masz 39m,więc mały aneksik nie zabierze dużo miejsca a nadal salon będzie przestronny.
    Wydaje mi się to lepszym pomysłem niż robienie wąskiej 200cm sypialni z wejściem przed salon.Ściana podzieli przestrzeń a szkoda jej marnować na wstawienie za nią samego łóżka.

  3. #3

    Domyślnie

    A jak to będzie w przypadku podpięcia okapu? Bo w kuchni, poza wentylacją mieszkania, mam jeszcze wywietrznik do okapu, a w łazience tego nie ma.
    Czy w sytuacji zrobienia we wnęce aneksu, warto jest zmniejszać trochę łazienkę na rzecz aneksu, jeżeli w łazience ma być prysznic zamiast wanny?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    Na zielono drzwi przesuwne chowane w kasecie ściennej.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Możesz zamontować pochłaniacz

  6. #6

    Domyślnie

    Dokładnie bym tak zrobiła jak zaproponowała Elfir.

  7. #7

    Domyślnie

    Od czasu jak się Was radziłem odnośnie aranżacji mieszkania, minęło parę miesięcy Jednak w końcu nadszedł czas na działanie.
    Stąd moje pytanie- czy powiększenie kuchni (przesunięcie ściany w prawo, praktycznie pod samą futrynę drzwi wejściowych) nie spowoduje, że korzystanie z drzwi wejściowych stanie się niepraktyczne, uciążliwe? Nie przypominam sobie, żebym kiedyś korzystał z takich drzwi więc ciężko mi sobie wyobrazić jak to funkcjonuje w praktyce. Dlatego liczę na wasze opinie.
    Kolejne pytanie dotyczy pociągnięciu wyciągu z obecnej kuchni do przyszłej kuchni. Czy puszczenie kanału w suficie podwieszanym nad drzwiami wejściowymi a następnie w łazience przy ścianie z drzwiami to dobre rozwiązanie? Dodam, że płyta jest zaplanowana mniej więcej w tym samym miejscu co na projekcie Elfir. Zależy mi na podłączeniu okapu pod komin, ponieważ pochłaniacze średnio do mnie przemawiają.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony