dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie Pomoc w zaprojektowaniu układu pomieszczeń domu

    Cześć

    Planuję budowę domu, projekt jest indywidualny, musi się mieścić w określonych granicach na działce i na szczęście wszystko co trzeba mieści się, wszystkie podstawowe wymagania są spełnione

    Aktualnie rozkład wnętrza wygląda tak jak poniżej.

    Prośba do doświadczonych osób - rzućcie okiem na projekt i poradźcie czy Waszym zdaniem warto byłoby coś zmienić, zrobić inaczej, zmienić układ itd.

    Doł wygląda tak, jak dla mnie OK, z wyjątkiem sauny, która jest za mała




    Góra: tutaj wydaje mi się że w pralni, która ma być również suszarnią powinno być okno. Łazienkę chciałbym wrzucić raczej tam gdzie jest pralnia, powiększyć kosztem sypialni (prawa górna część projektu), a tą pralnię zrobić może w miejscu łazienki? Łazienka poza tym jest za mała, musi się jeszcze zmieścić prysznic. Te małe pomieszczenia (teraz pralnia i garderoba na dole po środku) są pod skosami (taka bryła budynku).



    Jeśli macie jakieś inne porady to śmiało

    Dzięki
    Piotr

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może na parterze zrób w salonie tę ścianę po skosie, jak balkon na piętrze?

    BTW - znasz wady balkonu w domach jednorodzinnych?

    Do pralni lepiej drzwi na zewnątrz. Podobnie w pom. gospodarczym.

    W wiatrołapie nie zmieści się szafa normalnej głębokości.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Ogólne wrażenie jest takie, że inwestorzy popadli ze skrajności w skrajność. Ogromne sypialnie, małe garderoby i łazienki. Dziwny salon lotnisko, mała kuchnia i ciasny przedsionek. To zupełnie nie mój klimat więc nie widzę tu nic fajnego.

    A czy nie można byłoby szafę w przedsionku wcisnąć pod spocznik schodów? Teraz szafa zagraca to pomieszczenie.
    Jaką szerokość ma brama garażowa?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie




    garaż faktycznie za wąski chyba za krótki na dwa samochody
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 25-02-2017 o 21:08

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Elfir, sypialnia z prywatną łazienką rodziców wyszła świetnie!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sypialnia.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	38,9 KB
ID:	382410
    Piętro wygląda już dużo lepiej.

    Zastanawiają mnie natomiast te narożne okna dachowe w pozostałych sypialniach, jaką one mają funkcję?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... a jak i gdzie idą piony kanalizacji sanitarnej z łazienki piętra ?
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    poprowadziłabym przy ścianie nośnej do kuchni. Gdyby obudować wygłuszającą wełną i zrobić szerokości kuchennych szafek wiszących, pion zamykałby optycznie ciąg wiszących szafek


  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    A gdyby zamienić łazienkę z gabinetem?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2530db0da4.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	55,3 KB
ID:	382477

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    może na parterze zrób w salonie tę ścianę po skosie, jak balkon na piętrze?
    był taki pomysł, ale zrezygnowaliśmy z tego, niewiele to chyba wniesie przestrzeni a wolę mieć ścianę na wprost

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    BTW - znasz wady balkonu w domach jednorodzinnych?
    nie do końca...

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Do pralni lepiej drzwi na zewnątrz. Podobnie w pom. gospodarczym.
    rozumiem, ze z pralni to dobrze mieć drzwi na balkon, ale jeśli nie ma balkonu to chyba nie? jeszcze nie wiem gdzie będzie ta pralnia. Pom. gosp będzie miało wyjście

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W wiatrołapie nie zmieści się szafa normalnej głębokości.
    good point

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    Ogólne wrażenie jest takie, że inwestorzy popadli ze skrajności w skrajność. Ogromne sypialnie, małe garderoby i łazienki. Dziwny salon lotnisko, mała kuchnia i ciasny przedsionek. To zupełnie nie mój klimat więc nie widzę tu nic fajnego.
    też uważam, że łazienka na górze jest za mała, na dole może być

    salon jest taki, bo się chata musi zmieścić w określonej przestrzeni i nie bardzo jest jak to inaczej zrobić, chyba ze masz pomysł jak to powiedz, dlatego pytam i tak się cieszę, że mogę coś zbudować na działce bo dobra zmiana i do mnie dotarła i 12 metrów od lasu musi być i nie ma zmiłuj. poza tym linia zabudowy 6 metrów, max szerokość budynku 14 metrów, max wysokość itd - no masakra

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    A czy nie można byłoby szafę w przedsionku wcisnąć pod spocznik schodów? Teraz szafa zagraca to pomieszczenie.
    też się zastanawiałem co tam można wstawić

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    Jaką szerokość ma brama garażowa?
    nie wiem, ale z 5 metrów, więc chyba za mało

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    hmm jest to jakiś pomysł, ale nie do końca rozumiem co by było w tym pomieszczeniu które teraz jest - pralnią połączoną z łazienką?

    zależy nam na tym, żeby wejścia do garderoby i łazienki było z korytarza a nie sypialni

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post


    garaż faktycznie za wąski chyba za krótki na dwa samochody
    ta ścianka pod kątem w salonie może i lepiej chociaż dużej chyba różnicy to nie zrobi? sam nie wiem

    garaż - no właśnie, może Wy mi jesteście w stanie powiedzieć czy się zmieści? liczę na Wasze doświadczenie. wzdłuż chyba w miarę wejdzie, na szerokość może być ciężko chociaż jest te 5,5 metra a samochód ma ze dwa metry szerokości

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post

    Zastanawiają mnie natomiast te narożne okna dachowe w pozostałych sypialniach, jaką one mają funkcję?
    okna dachowe będą do zmiany definitywnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    ... a jak i gdzie idą piony kanalizacji sanitarnej z łazienki piętra ?
    nie wiem, ale jeszcze nie jest ustalona lokalizacja łazienki - najchętniej widziałbym ją w miejsce pralnio-suszarni (trochę kosztem sypialni)

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    A gdyby zamienić łazienkę z gabinetem?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2530db0da4.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	55,3 KB
ID:	382477
    ciekawa opcja - tylko czy potrzebne są dwie łazienki na górze? ta pralnia w zasadzie ma być bardziej suszarnią, pralka może stać i łazience.
    Ostatnio edytowane przez loot ; 28-02-2017 o 12:18

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Drzwi na zewnątrz - na zewnątrz pomieszczenia a nie na zewnątrz w sensie na dwór W małych, ciasnych pomieszczeniach nie robi się drzwi skierowanych do wewnątrz, bo utrudnia to korzystanie.

    Balkon - zasadniczo doświadczenia ludzi z forum są takie - w nowym domu nie robiłbym już balkonów Drogie, trudne w wykończeniu (izolacje) i kompletnie nieużywane.

    Moje przeróbki:
    - w pralni wasza osobista łazienka.
    - łazienka ogólna w miejscu waszej garderoby z oknem. Na wejściu do łazienki szafy na ręczniki, środki czystości, odkurzacz, mopa, wiadro.
    - w miejscu garderoby przy sypialni dziecka, pralnia z suszarnią

    Garaż - IMHO za wąski by otworzyć drzwi w samochodzie nie waląc w ściany lub sąsiedni samochód. I trochę krótki.

  11. #11

    Domyślnie

    Jeśli garaż ma być użyteczny - wsiadanie i wysiadanie wszystkich na raz, pakowanie i rozpakowywanie, miejsce żeby dostać się do drzwi z całym majdanem zakupowym i podręcznym czyli minimalnie - 6 x 6 m.

    A jak się pomyśli o np rowerach - to dodatkowy metr. W domku jest milion rzeczy, przydasiek i niezbędników oraz bardzo istotnych jak cały sprzęt na wakacje i i dni wolne. Gdzieś to trzeba trzymać.

    Na rzucie brama wjazdowa jest zdecydowanie za mała.

    W domku warto mieć też spiżarnie (być może to jest to pomieszczenie przy garażu).

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Drzwi na zewnątrz - na zewnątrz pomieszczenia a nie na zewnątrz w sensie na dwór W małych, ciasnych pomieszczeniach nie robi się drzwi skierowanych do wewnątrz, bo utrudnia to korzystanie.
    teraz rozumiem dzięki

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Balkon - zasadniczo doświadczenia ludzi z forum są takie - w nowym domu nie robiłbym już balkonów Drogie, trudne w wykończeniu (izolacje) i kompletnie nieużywane.
    uważam podobnie, natomiast moja żonka chce ten balkon ze względu na desing... zaraz jej pokażę ten wątek

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Moje przeróbki:
    - w pralni wasza osobista łazienka.
    - łazienka ogólna w miejscu waszej garderoby z oknem. Na wejściu do łazienki szafy na ręczniki, środki czystości, odkurzacz, mopa, wiadro.
    myślę, że jedna łazienka na górze nam wystarczy - jedna z prysznicem i wanną na górze i jedna na dole z prysznicem

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    - w miejscu garderoby przy sypialni dziecka, pralnia z suszarnią
    mówisz o tym pomieszczeniu?

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Garaż - IMHO za wąski by otworzyć drzwi w samochodzie nie waląc w ściany lub sąsiedni samochód. I trochę krótki.
    zgoda, ale budynek może mieć maksymalnie taki wymiar jaki ma... 5,8 metra głebokości i 5,5 metra szerokości - luksusów na pewno nie będzie ale pola manewru już też raczej nie widzę. z salonu nie będę już zdejmował powierzchni na garaż na długość auta się w miarę zmieszczą, na szerokość na styk. powiedzmy że samochód ma 2 metry szerokości (naprawdę duże auto tyle ma), pozostaje 1,5 metra, czyli jakieś pół metra na otwarcie drzwi. mało... ale chyba tak musi zostać albo wywalam jedno stanowisko, czego bym nie chciał.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sawadi Zobacz post
    Jeśli garaż ma być użyteczny - wsiadanie i wysiadanie wszystkich na raz, pakowanie i rozpakowywanie, miejsce żeby dostać się do drzwi z całym majdanem zakupowym i podręcznym czyli minimalnie - 6 x 6 m.

    A jak się pomyśli o np rowerach - to dodatkowy metr. W domku jest milion rzeczy, przydasiek i niezbędników oraz bardzo istotnych jak cały sprzęt na wakacje i i dni wolne. Gdzieś to trzeba trzymać.

    Na rzucie brama wjazdowa jest zdecydowanie za mała.

    W domku warto mieć też spiżarnie (być może to jest to pomieszczenie przy garażu).
    Z chęcią bym powiększył garaż i salon jednocześnie, obawiam się jednak że nic z tego nie będzie - max szerokość budynku 14 metrów. no chyba że może schody można jakoś zwęzić?

    brama garażowa ma jakieś 5 metrów - z tego co patrzę w internecie to to jest standardowy rozmiar. ile wg. Was powinna mieć szerokości taka brama?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał loot Zobacz post
    Z chęcią bym powiększył garaż i salon jednocześnie, obawiam się jednak że nic z tego nie będzie - max szerokość budynku 14 metrów. no chyba że może schody można jakoś zwęzić?

    brama garażowa ma jakieś 5 metrów - z tego co patrzę w internecie to to jest standardowy rozmiar. ile wg. Was powinna mieć szerokości taka brama?
    Doskonale rozumiem ograniczenia. Moim zdaniem schodów lepiej nie zwężać.

    Na rzucie brama wygląda na węższa, a 5m jest ok.


    Wiem, że na forum są ludzie, którzy świetnie doradzają, ale nie mogłam oprzeć się pokusie.



    Na przeciwko siebie lazienka i garderoba z pralnią.

    Sypialnię zmniejszyłam i na rzecz łazienki zabrałam tyle, co Elfir na garderobę. Teraz jest duża łazienka z oknem i prostym dojściem ze wszystkich pokojów.

    Gabinet został tej wielkości co u nuxe.

    Garderoba nadal jest spora. Po dwóch stronach od wejścia szafy. W szafie koło okna umieściłam pralkę z suszarką w słupku - piony łatwo poprowadzić z kuchni. Miejsce po skosem można wykorzystać na suszenie prania. Drugie wejście przyda się przy zgarnianiu pościeli i ciuchów od dzieci.
    Ostatnio edytowane przez Sawadi ; 28-02-2017 o 18:33

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post

    Garaż - IMHO za wąski by otworzyć drzwi w samochodzie nie waląc w ściany lub sąsiedni samochód. I trochę krótki.
    Dlaczego krótki? Przecież tam samochody maja parkować, a nie tramwaje.
    Dlaczego zbyt wąski? (za wąski to można kotka pociągnąć). Przecież wystarczy jedno auto zaparkować przodem, a drugie tyłem - wtedy masz miejsce na otwarcie drzwi w obydwu autach.
    Po co stwarzasz niepotrzebne problemy?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bo lubię, trollu-Stanowska tobie na złość robić ci problemy.
    O zbyt ciasnym garażu nie tylko ja się wypowiadałam.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sawadi Zobacz post



    Na przeciwko siebie lazienka i garderoba z pralnią.

    Sypialnię zmniejszyłam i na rzecz łazienki zabrałam tyle, co Elfir na garderobę. Teraz jest duża łazienka z oknem i prostym dojściem ze wszystkich pokojów.

    Gabinet został tej wielkości co u nuxe.

    Garderoba nadal jest spora. Po dwóch stronach od wejścia szafy. W szafie koło okna umieściłam pralkę z suszarką w słupku - piony łatwo poprowadzić z kuchni. Miejsce po skosem można wykorzystać na suszenie prania. Drugie wejście przyda się przy zgarnianiu pościeli i ciuchów od dzieci.
    Dzięki za pomoc, ale jest jedno małe ale... środek łazienki wypada w miejscu ściany nośnej, więc nie da rady tak zrobic

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał loot Zobacz post
    Dzięki za pomoc, ale jest jedno małe ale... środek łazienki wypada w miejscu ściany nośnej, więc nie da rady tak zrobic
    Mozna zrobic osobno toaletę, albo przewężenie . Albo tylko wnękę na prysznic w stronę byłej pralni, a była pralnie zmniejszona przeznaczyć na kanciapę. Nie wiem czy planujecie centralny odkuracz, czy drugi na gorze. Jest dużo możliwości. Nie znam bryły budynku trudno mi cos zaproponować.

    Po drugiej stronie tez jest ściana noscna?

  19. #19

    Domyślnie

    Garaż jest ciasny (choć na szerokość od biedy da radę). W przypadku dłuższego samochodu (4,6-5 m długości) będzie kłopot z otwarciem klapy bagażnika.

    Dodatkowo brama garażowa powinna mieć położenie centralne na ścianie garażowej. Tak jest w tej chwili na rysunku, niewygodnie będzie wjechać jeżeli w środku już stoi jeden samochód.

    Moje trzy grosze.
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sawadi Zobacz post
    Mozna zrobic osobno toaletę, albo przewężenie . Albo tylko wnękę na prysznic w stronę byłej pralni, a była pralnie zmniejszona przeznaczyć na kanciapę. Nie wiem czy planujecie centralny odkuracz, czy drugi na gorze. Jest dużo możliwości. Nie znam bryły budynku trudno mi cos zaproponować.

    Po drugiej stronie tez jest ściana noscna?
    nie planujemy odkurzacza centralnego

    bryła wygląda tak (chyba się architekt nie obrazi)









Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony