dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Panele PCV a podwieszany sufit

    Witam,
    nigdzie nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie odnośnie paneli PCV na aluminiowym ruszcie.
    Panele raczej są przeznaczone do montażu na drewnie, gdyż można użyć zszywacza, spinki są albo na specjalnej szynie z drewna czy też przybijane gwoźdźmi.
    Pytanie jak to zrobić na ruszcie metalowym, czy przykręcenie tych spinek C1 do rusztu nie będzie przeszkadzać przy wsadzaniu kolejnego panelu?
    Bo najmniejsza śruba pchełka będzie wystawać parę mm ponad spinkę.

    Jeżeli ktoś to wykonywał proszę o cenne rady.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma jakiś nitów na pistolet do alu ?

  3. #3

    Domyślnie

    aby nitować trzeba wywiercić otwór, poza tym wysokość łebka z nitownicy nie jest taka mała.
    zaczep ma ok 1mm więc główka nita, śruby musiała by mieć 1mm - jedynie małe gwoździe tyle mają, jednak gwoździ do stelaża nie przybiję
    pierwotnie chciałem przykręcać listwy do stelaża i bić to zszywaczem tapicerskim, jednak myślę że są inne lepsze opcję.

    Pomoże ktoś?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hadex - Składy budowlane
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kod pocztowy
    44-268
    Dzielnica
    ul. Łąkowa 2
    Posty
    55

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Montaż na ruszcie aluminiowym powinniśmy rozpocząć od zamocowania pionowych aluminiowych profili, które stanowią konstrukcję. Odstęp pomiędzy aluminiowymi profilami powinien wynosić 33cm.

    Następnie przestrzeń pomiędzy profilami wypełniamy izolacją termiczną (wełna, styropian itp.) o odpowiedniej grubości. Kolejnym krokiem jest montaż foli paroizolacyjnej. Zaraz po tym do konstrukcji aluminiowej mocujemy kontrłaty drewniane (by jak to się mówi „oddychało”) o wymiarach 30x50 mm. Powinniśmy wykorzystać do tego wkręty samowiercące. Kontrłaty zapewniają odpowiednią wentylację okładziny, która zasadniczo jest obowiązkowa. W celu osiągnięcia odpowiedniego efektu wentylowania należy zastosować także kratki wentylacyjne u góry i na dole każdego pola pomiędzy kontrłatami.

    Pozdrawiamy
    Nasze składy znajdziesz w miastach takich jak: Jastrzębie Zdrój, Bieruń, Gliwice, Katowice, Ochaby Małe, Piekary Śląskie, Zebrzydowice, Łódź oraz Kraków.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak się składa że nie chcę ocieplać stropu o tym było w innym temacie i po długich uzgodnieniach z Panem Adamem M doszliśmy do wniosku że więcej strat niż korzyści będzie.
    Zatem chciałbym tylko przymocować panele PCV do aluminiowego rusztu.
    O pomyśle z "drewnianymi łatami" myślałem, jednak po co robić "konstrukcję" na konstrukcji, to zamiast aluminiowego rusztu można od razu zrobić drewniany i do tego bić panele zszywaczem tapicerskim, jednak ja nie chce stosować rusztu drewnianego, szybciej będzie mi zrobić ruszt aluminiowy.

  6. #6

    Domyślnie

    no tak tutaj jest sytuacja problematyczna, chyba trzeba będzie zrobić coś kosztem czegoś

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony