dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Układanie styropianu pod wylewki a kermazyt

    Witam,

    zamierzam własnie brać się za układanie styropianu pod wylewki. Jak to zwykle bywa chudziak nie jest idealnie wypoziomowany.
    Zakupiłem styropian termo organiki gold fundament - wytrzymałość na ściskanie 3000 kg /m2. I tu rodzi się pytanie - czy jeżeli dam pod ten styro trochę kermazytu celem wyrównania podłoża( myslę, że max 1cm kemazytu, granulacja minimalna 0-0,4 chyba, taki drobniutki) to kermazyt się jakoś mocno ugnie?
    Nie wiem poprostu czy ten kermazyk jakos mocno mi siadzie, ubijac go moze czy w ogole tym sie nie martic bo jak to bedzie sypane na malej powierzchni pod styro tam gdzie sa roznice w wysokosci chuidziaka.
    Dodatkowo chce ten kermazyt sypac na/pod rurki tam gdzie zwykle z tego co wiem sypie sie np piasek celem wyrównania powierzchni.
    co o tym sadzicie?

    Dodatkowo jak to jest z układaniem styro na podmurówce pod oknami - czy tam też choć trochę styro dać? Styropianem dojechać do samej krawędzi okna? Wylewka dochodzi do samego okna czy powinna być oddyletowana tasmą dylatacyjna/styropianem?

    pozdr

  2. #2

    Domyślnie

    update - próbowałem z kermazytem. Nie sprawdza się - jeżeli zasypiecie szczeliny kermazytem i nadal chodzicie po styropianie to ten się pręży i kermazyt sukcesywnie wpada pod styropian robiąc nam górki i powiększając szczeline. Zdecydowanie lepszy jest piasek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony