dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie montaz bramy garazowej. Jak?

    powtarzam temat z "Wymiany doswiadczen"

    Pilnie potrzebuję instrukcji montażu segmentowej bramy garażowej Wiśniowskiego. Owa brama wyposażona jest w sprężyny skrętne (obniżone prowadzenie ze względu na niskie nadproże). Przeszukałem serwis producenta i takowej nie znalazłem. Gdyby ktoś posiadał taką dokumentację to proszę o pomoc.

    Dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    mam tylko Hormana wiec nie pomoge
    Pozrawiam ARi

  3. #3

    Domyślnie

    Mam instrukcję montażu, która była dołączona do mojej segmentowej bramy Wiśniowski ale niezbyt wiem co to sprężyny skrętne (może u mnie tego nie było) - niemniej jednak jesli jeszcze taka instrukcja będzie przydatna to skopiuję ją lub zeskanuję i chętnie udostepnię. Instrukcja jest napisana przejrzyście i dzieki niej udało mi sie własnoręcznie zmontowac bramę.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkotek
    . Instrukcja jest napisana przejrzyście i dzieki niej udało mi sie własnoręcznie zmontowac bramę.
    WOW gratulacje przy Hormanie też można sie bawić w montaż ale sporo czasu trzeba by było poświecić jak ja widziałem jak oni to montowali to sporo roboty było a pozatym jedna cześć była nie od tego kompletu ciekawe jak bym miał sam to zmontować i bym główkował gdzie tą część zamonyować no gdzie
    Pozdrawiam napewno dla chcącego nic trudnego z zamontowaniem bramy tylko trzeba poświecić cały dzień napewno jak sie pierwszy raz montuje noi sie kase zaoszczdza napewno

  5. #5

    Domyślnie

    Przy bramie Wiśniowskiego części były spakowane grupami w woreczki tak, że łatwo było połapać się co do czego służy. W instrukcji są zdjecia poszczególnych etapów montażu, więc generalnie nic trudnego. Swoją bramę montowałem w pojedynkę i udało się to zrobić w ok 5-6 godz, ale trzeba przyznać, że para rąk do pomocy jest bardzo wskazana.

  6. #6

    Domyślnie

    gratulacje jak w pojedynke ale co widze na fotce to jest garaz na jedno auto ale i tak jak sam zamontowałeś tzn JESTEŚ WIELKI
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Garaż jest na dwa samochody ale jeden przed drugim - brama 2500x2100.
    Dzięki za pochwały ale nie jestem ich godzien .

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arek kotłowski

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ZDZIESZOWICE
    Kod pocztowy
    47-330
    Posty
    2

    Domyślnie

    [QUOTE=pkotek;391767]Mam instrukcję montażu, która była dołączona do mojej segmentowej bramy Wiśniowski ale niezbyt wiem co to sprężyny skrętne (może u mnie tego nie było) - niemniej jednak jesli jeszcze taka instrukcja będzie przydatna to skopiuję ją lub zeskanuję i chętnie udostepnię. Instrukcja jest napisana przejrzyście i dzieki niej udało mi sie własnoręcznie zmontowac bramę.
    Witam jak możesz proszę o wysłanie insrtukcji do bramy,dzieki z góry

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arek kotłowski

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ZDZIESZOWICE
    Kod pocztowy
    47-330
    Posty
    2

    Domyślnie

    proszę o wysłanie instrukcji montażu bramy,z góry dziękuję
    [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    sądzisz, że gość 6 lat czekał aż go ktoś w tym temacie poprosi o udostępnienie instrukcji ?

  11. #11

    Domyślnie

    Ja tylko powiem, że w życiu widziałem na oczy dwie różne ekipy montażystów bram w akcji.

    Ekipa nr 1 składała się z 4-6 ludzi, którzy przewijali się przez garaż 3 dni.
    Mieli VW Transportera i VW Passata, obydwa wyładowane po brzegi narzędziami i duperelami.
    Efekt, brama o mało nie zabiła właścicielki (tak naciągnęli sprężyny), a na koniec odpadła od sufitu bo kołki rozporowe nie trzymały w Akermanie.

    Ekipa nr 2 składała się z 2 ludzi, którzy przewijali się przez garaż 3 godziny.
    Przyjechali VW Golfem, mieli 2 wiertarki, stojak-podnośnik (do podparcia bramy), 2 walizki z narzędziami.
    Po 3 godzinach brama chodziła tak lekko, że można ją było palcem posuwać.
    Na marginesie to byli emerytowani górnicy, którzy z nudów zaczęli montować bramy garażowe.

    Ot taka dygresja na marginesie samodzielnego montażu

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    a ja am pytanko, do użytkowników bram segmentowych, lub do kogoś kto sam podjął się montażu, wg mnie to nic trudnego, sam z pomocą drugiej osoby zaczęliśmy montaż, jednak jest parę szczegółów o które chce zapytać:
    czy pomiędzy panelami zostawiać jakiś minimalny luz w poziomie?
    i gdzie zamontować sprężyny skrętne, z tego co widziałem u 3 osób, to nie ma reguły, (ale mogę się mylić) są one zmontowane albo na środku albo na brzegach bramy? jak jest u Was?
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  13. #13

    Domyślnie

    Sam zamontowałem u siebie Hormanna z napędem. Uważna, nawet kilkukrotna lektura instrukcji i zaplanowanie każdego etapu przynosi dobre efekty. Jeszcze lepsze przynosi precyzyjne używanie poziomicy i przygotowanie płaszczyzny ściany pod montaż profili ramiaka. A tak obok to więcej miałem problemów z uzyskaniem wszystkich potrzebnych elemetów zestawu od handlowca niż z samym montażem. Co chwila sie okazywało, że coś jeszcze z mojego zamówienia leży sobie na magazynie.

  14. #14

    Domyślnie

    skorzystam z okazji, że temat uaktulniony otóż obsadzam brame i jestem na etapie, że zostało mi wypełnić szczeliny między profilami a scianą, co wy na to żeby zrobić to pianką?od wenwątrz i zewnątrz chyba też..

  15. #15

    Domyślnie

    Niskorozprężna daje radę. A od zewnątrz i tak chyba jakieś styro będziesz kleił?

  16. #16

    Domyślnie

    raczej nie, tam jest max 3cm i to nie tak, że stojąc na wprost, bo profil jest schowany do połowy tylko miedzy profilem a scianą patrząc w bok... (bo brama byla wymieniana na miejsce starej) mam nadzieje że wiadomo oc o mi chodzi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony