dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 745

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Jak zakup okien może sparaliżować budowę i zdrowie- Stolbud Włoszczowa, Ekoprofit

    Jak zakup okien może sparaliżować budowę i naruszyć zdrowie - Stolbud Włoszczowa, salon Ekoprofit Wrocław.

    Zakup okien do naszego domu lub mieszkania to sprawa trudna, bo trzeba dokonać wyboru spośród dostępnych materiałów, kolorów, parametrów okien i ich sprzedawców. Jednak w efekcie powinna przynosić dużą satysfakcje, bo okna to bardzo istotny element domu, tak estetycznie jak i funkcjonalnie.

    Wybierając okna posiłkujemy się przede wszystkim zapewnieniami sprzedawcy. Możemy oglądnąć, dotknąć przykładowe okno w salonie, zobaczyć wzornik kolorów, ale tak naprawę kupujemy kota w worku za duże pieniądze.
    Jako inwestor czy właściciel domu/mieszkania nie posiadamy zwykle specjalistycznej wiedzy dotyczącej sposobu wykonania okien, skrótów przy opisie okuć, czy szczegółów prawidłowego pomiaru i montażu okien. I nie musimy jej posiadać, z założenia bowiem powinien ją mieć sprzedawca/producent okien i to on winien przedstawić ją nam zgodnie z prawdą i prawem.
    Nie może wprowadzać nas w błąd, prezentować informacji niezgodnych z prawdą, reklamować okna czy swoje usługi montażu jako inne niż są w rzeczywistości.
    Niestety, jak pokazują doświadczenia moje i wielu innych osób, kupując okna możemy narazić się nie tylko na przekreślenie planów terminowego ukończenia budowy i upragnionej przeprowadzki, ale również na utratę zdrowia i pieniędzy.
    Wiele osób nawet nie wie, że montaż ich okien został błędnie wykonany, albo że okna mają nieprawidłowe względem otworów, wymiary. Sprzedawcy stosują triki, które mają uśpić klienta, odwrócić jego uwagę, z pozycji „specjalisty” łatwo tego dokonać.

    Inwestor jest doskonałą ofiarą dla nieuczciwego sprzedawcy.
    Dlaczego? Bo ma pieniądze, bez znaczenia czy odłożył, dostał, wziął kredyt, ale ma. I to ma stosunkowo dużo, bo budowa to ogromny wydatek.
    Druga cecha, która czyni go doskonałą ofiarą to brak specjalistycznej wiedzy dotyczącej materiałów, czy usług które zamawia. Oczywiście może się podszkolić, doczytać, popytać. Może i powinien. Ale to niestety nie gwarantuje mu niczego. Musiałby być ekspertem nie tylko w swoim zawodzie, ale i w fundamentach, konstrukcjach, izolacjach, tynkach, dekarstwie, pomiarach, montażu okien, itd.

    Co zatem zrobić? Można czytać, pytać, sprawdzać, samodzielnie starać się, liczyć, radzić się innych, dzwonić do doradców technicznych, zadbać o dobrego kierownika budowy. Świadomie dokonywać wyboru materiałów, usług, producentów i sprzedawców.
    Niestety w moim przypadku i po prześledzeniu internetu, również w przypadku wielu wielu innych osób, nawet gdy włożymy dużo pracy w precyzyjny wybór producenta i sprzedawcy, może się okazać, że właśnie podpisaliśmy umowę, która odbierze nam zdrowie i pieniądze na dokończenie wymarzonego domu.

    Tak właśnie wygląda w tej chwili moja sytuacja...
    Okna wybierałam bardzo długo i precyzyjnie. Przeczytałam wszystkie poradniki dla inwestorów, artykuły, wiele katalogów. Odwiedziłam większość salonów okiennych we Wrocławiu, rozmawiałam ze sprzedawcami i montażystami. Sprawdziłam strony producentów.

    Wybrałam znana markę - Stolbud Włoszczowa i polecany certyfikowany salon wrocławski Ekoprofit i dzisiaj bardzo tego żałuje...
    Budowa jest sparaliżowana już od półtora miesiąca, ekipy stoją, wydatki płyną, na budowie okna niezgodne z zamówieniem i zapewnieniami sprzedawcy, pieniądza wpłacone.

    Jak do tego mogło dojść? Ekoprofit podjął się realizacji usługi, której nie potrafił, jak się okazało, wykonać. Okna są źle pomierzone i źle zamontowane. Balkony za krótkie, okna zamontowane w wykutych rynienkach. Szklenie inne niż w umowie. Otwieranie balkonu przesuwnego inne niż zamówione, a wielokrotnie prezentowane przez sprzedawce w salonie Ekoprofit.
    Duże przeszklenie zaprojektowane przez osobę bez uprawnień budowlanych, bez dokumentacji, która była warunkiem zamówienia okien w tym właśnie salonie; nieprawidłowo i w konsekwencji stwarzając niebezpieczeństwo podczas użytkowania.
    Błędów montażu i pomiaru jest tak wiele, ze trudno to ogarnąć, tym bardziej że producent to tak znana firma - Stolbud Włoszczowa, a sprzedaży i montażu dokonywał certyfikowany salon wrocławski – Ekoprofit.


    W trakcie montażu warto bardzo bacznie przyglądać się i przysłuchiwać wszystkiemu.
    Pytać, żądać wyjaśnień i w razie narastających wątpliwości poprosić o konsultacje postronnego specjalistę, a jeśli widzimy ze montaż zmierza w kierunku coraz bardziej niepokojącym - zatrzymać go.

    Tak było na mojej budowie. Po doświadczeniu: dwukrotnego montowania witryn wynikającego z braku umiejętności obsługiwania niwelatora, heblowaniu ram, wyrywaniu piór, osadzaniu okna bezpośrednio na niezabezpieczonym przeciwwilgociowo betonie, uszkodzenia ram, montażu okien, z których nie usunięto foli, zszywek i kartonu, zakładanie skrzydeł w nieoczyszczone z gruzu i pyłu ramy, kotwieniu ogromnego przeszklenia na klej do kafli, wykonaniu usztywnienia 6 metrowego przeszklenia z trzech niezależnych niezabezpieczonych antykorozyjnie części stalowego płaskownika, niezachowywaniu szczelin dylatacyjnych do tego stopnia ze ramy były dobijane młotkiem by zmieściły się w otworze - podziękowałam za kontynuowanie.

    Ekoprofit otrzymał pismo dotyczące niezgodności towaru/usługi z umową i żądanie wymiany źle zwymiarowanych i zamontowanych okien. Odpowiedział przekraczając ustawowe 14 dni, czyli reklamacje niechcący uznał. Z niemiłej rozmowy i specyficznych oględzin okien na budowie wynika, że wszystko jest w porządku i firma chce dokończyć montaż.

    Ponieważ salon - Ekoprofit nie poczuwa się do odpowiedzialności, należało zawiadomić o sprawie bezpośrednio producenta - Stolbud Włoszczowę. Niestety do dnia dzisiejszego producent niewiele proponuje, podkreślając że jest stroną trzecią, bez kompetencji do ingerowania w politykę salonu.
    Jest to smutne zaskoczenie... Bo okien Stolbud Włoszczowa nie kupimy w żaden inny sposób jak tylko przez salon lub punkt sprzedaży, a Ekoprofit jest wyjątkowo polecany na stronie producenta.



    Informacje te zamieszczam by uczulić i przestrzec wszystkich, którzy właśnie remontują lub
    budują dom. Starajcie się sprawdzić każdy szczegół umowy, a później montażu. Nagrywajcie pomiary i żądajcie protokołów z ich wykonania, najlepiej w obecności świadków i kierownika budowy.
    A jeśli okaże się, że otrzymaliście nie to za co zapłaciliście - brońcie się.
    Słowa te są również wezwaniem dla producenta i sprzedawcy, by obudzić go z letargu.
    Czy salon firmowy Ekoprofit wywiąże się z zobowiązań wobec klienta?

    Jeśli chcecie zamówić okna Stolbud Włoszczowa, odwiedzić salon Ekoprofit z Wrocławia to warto tą decyzje jeszcze gruntownie przemyśleć.













    Ostatnio edytowane przez uwaga_groźnyinwestor ; 24-06-2014 o 21:48

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony