dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Tomku... sam instalowałeś sprzęt Nie oczekuj odpowiedzi na swoje pytania bo u mnie firma robiła instalację. I jak mi się nie podoba to dzwonię DLACZEGO? I odpowiedź mam w ramach gwarancji.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Taa akurat życie nie jest takie piękne jak to przedstawiasz lub ci się wydaje. To zacznij od pytania dlaczego masz pompe bez takiego wskaznika
    To ze nie masz czujnika temperatury glikolu dochodzacego na zespole pompowym to nie znaczy ze nie masz strat takich jak ja tylko po prostu o nich nie wiesz.
    Gdybym był instalatorem tez montował bym takie pompy bez wskaźnika ileż to mniej problemow i zbędnych pytań dla takiej firmy.

  3. #23

    Domyślnie

    Tomeczku ale ty jesteś instalatorem i ty zainstalowałeś ten czujnik, ty wiesz jakie masz straty przesyłowe, i ty zadajesz te "zbędne" pytania. Mam straty tak samo jak ty i pozostali forumowicze jednak ja nie staram się na siłę ich zminimalizować. Więcej wydasz na dodatkową otulinę niż uzyskasz stopni w zbiorniku. A za kilka dni napiszesz że po dodatkowym zaizolowaniu straty są podobne i co możesz teraz zrobić - pogodzić się z tym.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Zbędne to ty piszesz odpowiedzi Ja pytałem jakie straty są u innych bo nie wiem czy ja mam duże czy są to straty raczej standardowe a ty dajesz dziwaczne odpowiedzi czy ocieplanie dodatkowe coś da czy nie o zimnych ścianach i o paleniu w domu .
    Szkoda twojego wysiłku pzdr.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    macki12

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Luboń
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszzakopane Zobacz post
    Witam chciałem dopytać bardziej doświadczonych użytkowników jakie są straty przesyłowe

    Ja zauważyłem u siebie że na kolektorze jest temperatura o nawet 7-8 stopni wyższa niż pokazuje wskaźnik na pompie

    Mam rurę 16 stal nierdzewna w otulinie HT13mm odległość od solara do bojlera to jakieś 22m

    Czy to nie za dużo? czy czujka może tyle się myli ?
    witam,
    u mnie jest podobnie ale w warunkach zimowych.
    temp przy wężownicy od strony zasilania jest niższa nawet do 6 stopni od tej na kolektorze,
    odcinek rury na zewnątrz to ok 12 metrów.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    macki12

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Luboń
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    30

    Domyślnie

    przy okazji straty przesyłowe to nie jedyne straty.
    wykres z pracy mojego zestawu ( kolektory płaskie watt, zbiornik 300l + 120 zasobnik w kotle gazowym- na wykresie zbiornik2)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	65,4 KB
ID:	265798  

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Wiec mogę już napisać po dodatkowej izolacji rur straty przesyłowe spadły z 9 do 2- 3 stopni
    Ostatnio edytowane przez tomaszzakopane ; 29-06-2014 o 12:05

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony