dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robi74

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    pl
    Posty
    3

    Domyślnie Brama Hormann - duzy problem

    Witam

    Jestem posiadaczem bramy segmentowej HORMANN - szer. 5 metrow. Juz przy temperaturze 20 kilka stopni i sloncu brama wygina sie na zewnatrz - u gory po bokach przy nadprozu powstaja ponad centymetrowe szpary. W zimie, przy temperaturach ujemnych brama wygina sie do srodka - powstaje szpara w srodkowej czesci nadproza. Brama nie jest juz na gwarancji, bo jak to zwykle bywa od montazu do wprowadzenia sie mija troche czasu. Dopiero jak zamieszkalem zwrocilem na to uwage. Nie mam zastrzezen do montazu, bo jest OK, raczej chodzi o samo wykonanie tego bubla przez firme hormann.
    Nie wiem za bardzo co z tym zrobic, ale czuje niesmak do firmy hormann, ktorej zaufalem. Sa niby w ofercie jakies szyny wzmacniajace, ale trzeba je odobno dokupic i nie sa tanie. Czy ktos z was juz z tym walczyl?

  2. #2

    Domyślnie

    Twoja brama od wewnątrz jest płaska czy może ma takie dodatkowe wzmocenia lecace przez cała szerokość bramy po jej wierzchu i odstające od niej ok 6 - 8 cm ?

    Kazdy panel się wygina czy tylko górny ?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robi74

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    pl
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nie mam zadnych wzmocnien. Na pewno wygina sie panel gorny i dolny - to najbardziej widac. Pozdstalych nie sprawdzalem, ale pewnie tez.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie znam Hormanna ale być może brakuje ci wzmocnienia zwanego "omega". Raz widziałem szeroką bramę Hormana i takie wzmocnienia miała w standardzie.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    horman ma też takie wzmocnienia i trzeba je przykręcić naginając panel 2 cm
    jeśli ich nie ma to nie dobrze

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robi74

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    pl
    Posty
    3

    Domyślnie

    Zgadza sie, tylko z tego co sie dowiedzialem, to trzeba takie wzmocnienia dodatkowo zakupic. Nie rozumie, jak mozna sprzedawac cos co nie jest w 100% sprawne. Te wzmocnienia powinny byc w standardzie. To tak jakbys kupil nowy samochod i podczas jazdy okazalo sie, ze nie do konca dzialaja hamulce i trzeba jeszcze dorzucic troche kasy, zeby auto bylo bezpieczne.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał robi74 Zobacz post
    Zgadza sie, tylko z tego co sie dowiedzialem, to trzeba takie wzmocnienia dodatkowo zakupic. Nie rozumie, jak mozna sprzedawac cos co nie jest w 100% sprawne. Te wzmocnienia powinny byc w standardzie. To tak jakbys kupil nowy samochod i podczas jazdy okazalo sie, ze nie do konca dzialaja hamulce i trzeba jeszcze dorzucic troche kasy, zeby auto bylo bezpieczne.
    Sprzedawca dał ciała zapewne i tyle. Nic Ci nie pozostało jak kupić omegi oraz je zamontować.
    Wg mnie gwarancja na takie coś nie powinna się terminować z upływem 2 lat.

    Chyba, że sprzedawca wyraźnie powiedział: "Nie dajemy gwarancji na bramę w ciemnym kolorze zamontowaną od strony południowej"
    Wtedy to Ty popełniłeś błąd, że kupiłeś taką bramę.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    trzeba dokupić ? automatycznie jest dokładane do jakiś gabarytów tylko i ktoś ci wmawia że nie
    jest zaznaczone że powinny być

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saberity Zobacz post
    Na bank sprzedawca dał ciała. Nie wiem, gdzie Ty kupowałeś swoją bramę, ale ja kupiłem swoją w.....
    A skąd TY masz taką wiedzę o Hormalnie jak w innym poście piszesz że kupiłeś Wiśniowskiego?
    Moze pracujesz u tego sprzedawcy?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał robi74 Zobacz post
    Witam

    Jestem posiadaczem bramy segmentowej HORMANN - szer. 5 metrow. Juz przy temperaturze 20 kilka stopni i sloncu brama wygina sie na zewnatrz - u gory po bokach przy nadprozu powstaja ponad centymetrowe szpary. W zimie, przy temperaturach ujemnych brama wygina sie do srodka - powstaje szpara w srodkowej czesci nadproza. Brama nie jest juz na gwarancji, bo jak to zwykle bywa od montazu do wprowadzenia sie mija troche czasu. Dopiero jak zamieszkalem zwrocilem na to uwage. Nie mam zastrzezen do montazu, bo jest OK, raczej chodzi o samo wykonanie tego bubla przez firme hormann.
    Nie wiem za bardzo co z tym zrobic, ale czuje niesmak do firmy hormann, ktorej zaufalem. Sa niby w ofercie jakies szyny wzmacniajace, ale trzeba je odobno dokupic i nie sa tanie. Czy ktos z was juz z tym walczyl?

    Skoro brama nie jest już na gwarancji to pare dobrych lat musiało minąć. Cos mi sie nie zgadza tutaj. Dopiero po latach zwróciłeś uwagę na centymetrowe szpary?????
    I na wyginanie się do środka przy temperaturach ujemnych???? hmmm... teraz mamy lato..

    sorry, ale ten wpis wygląda jak negatywny PR. łącznie z tą kalką: "czuję niesmak do firmy hormann, której zaufałem". leci stylistyką biur reklamowych

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    E tam, nie przesadzajmy z ta podejrzliwość.

    Ja gościa rozumie, buduje dom, rozciąga budowę jak może , bo wiadomo kasa, kasa i kasa a potem nie zwraca uwagi na takie szpary. Dla mnie całkiem to wiarygodne. Jakby od razu sie wprowadził to podejrzewam ze byt zauważył
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #12

    Domyślnie

    Tiaaaa ... Hormann nie robi złych produktów. Raczej są źle montowane, a czasem jak u każdego zdarzy się lipna sztuka. Czy mowa o najlepszych i najdroższych firmach czy mniej znanych i o połowę tańszych. Takie życie po prostu. Ja bym się cieszył, że ktoś pomyślał i zaprojektował szyny, które można dokupić a nie zostawił cały temat w powietrzu czekając na to, że Kliencie powiedzą "jest to niech będzie ... nie umrę od tego".

  13. #13

    Domyślnie

    Witam,
    Ja zamontowałam bramę Hormann w kolorze winchester długości 5m od strony wschodniej. Po roku czasu od montażu, w wakacje, mój majster zauważył że panele wyginają się rano w banan dopóki świeci na nie słońce, czyli koło 8.00 rano. Dzięki Bogu brama była na gwarancji. Po 2 miesiącach od zgłoszenia przyjechał serwis i na górnym panelu zamontował wzmocnienie wzdłuż panela, tzw. Omega. Brama już się nie wygina. Na każdym panelu omegi nie można było zamontować, bo ciężar bramy by się zwiększył i musieli by wymieniać sprężyny na inny ciężar. Na szczęście omega na górnym panelu wystarczyła. W standardzie omega jest montowana na bramach ciemnych takich jak orzech czy antracyt i bramach montowanych od południa. Zdziwili się że u mnie też się wygięła, ale że była na gwarancji to dodali omegę.

    Ale mam kolejny problem bo na panelach pojawiły się pęcherze teraz pod koniec lata. Czekam na odpowiedź z Hormann. Mam nadzieję że wymienią wszystkie panele. Ciekawe co napiszą jako przyczynę powstania pęcherzy. Jeśli wysoka temperatura i słońce, to lipa. Po wymianie paneli na nowe problem może się powtórzyć. I co mam wtedy zrobić? Parawan postawić przed bramą by cień dawał?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasza77 Zobacz post
    Witam,
    Ja zamontowałam bramę Hormann w kolorze winchester długości 5m od strony wschodniej. Po roku czasu od montażu, w wakacje, mój majster zauważył że panele wyginają się rano w banan dopóki świeci na nie słońce, czyli koło 8.00 rano. Dzięki Bogu brama była na gwarancji. Po 2 miesiącach od zgłoszenia przyjechał serwis i na górnym panelu zamontował wzmocnienie wzdłuż panela, tzw. Omega. Brama już się nie wygina. Na każdym panelu omegi nie można było zamontować, bo ciężar bramy by się zwiększył i musieli by wymieniać sprężyny na inny ciężar. Na szczęście omega na górnym panelu wystarczyła. W standardzie omega jest montowana na bramach ciemnych takich jak orzech czy antracyt i bramach montowanych od południa. Zdziwili się że u mnie też się wygięła, ale że była na gwarancji to dodali omegę.

    Ale mam kolejny problem bo na panelach pojawiły się pęcherze teraz pod koniec lata. Czekam na odpowiedź z Hormann. Mam nadzieję że wymienią wszystkie panele. Ciekawe co napiszą jako przyczynę powstania pęcherzy. Jeśli wysoka temperatura i słońce, to lipa. Po wymianie paneli na nowe problem może się powtórzyć. I co mam wtedy zrobić? Parawan postawić przed bramą by cień dawał?
    Mam podobny problem. Brama 5 metrowa w zeszłym roku zamontowana. W ostatnich dniach zauważyłam dużą szczelinę na środku górnego panelu. Mimo że brama ze wzmocnieniami to okazuje się że każdy panel jest wygięty do środka. Jak u Ciebie zakończyła się sprawa? Czy wymienili panele i teraz jest ok?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony