dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 94 z 94

Temat: Maleństwo

  1. #81
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MeArek
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    143

    Domyślnie

    Dzięki aiki ale wełna na pewno nie w tym roku. Zresztą drzewo jeszcze schnie. Na filmie widzę ,że jegomość wkłada styropian pod kątem.
    Chyba ,że źle widzę.U mnie murłata leży-licuje się z zewnętrzną częścią wieńca. Jak tak wstawię styropian pod kątem to później przy ocieplaniu elewacji będzie problem.
    Wstawię chyba jednak styropian na murłatę pionowo a przy deskowaniu postaram się ściąć pod kątem do desek. Myślałem jednak żeby od środka na wieńcu dać ytonga ale fakt jeszcze ta wełna. Mam nadzieję ,że styropian przeżyje do przyszłego roku i nic go nie wydziobie .

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Chodzi o to aby drewno od góry nie było zamknięte styropianem bo szlak je trafi.

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MeArek
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    143

    Domyślnie

    Dzięki. Rozumiem ,że chodzi o murłatę? Czyli ma to wyglądać w ten sposób jak na zdjęciu?



    Styropian ma być upchnięty za murłatą na zewnątrz.
    A przed murłatą tzn. na wieńcu od wewnątrz ma być wełna i na to karton gips? Czy może tam stanąć bloczek betonu komórkowego do wysokości trochę poniżej krokwi?

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Po zewnętrznej dajesz styro z elewacji ścięte pod kątem i dosunięte na 2 cm do deskowania.
    Od wewnątrz ja będę dawał wełnę wkoło murłaty a na ściance kolankowej będę miał płyty KG.
    Wełna również wszędzie przycięta tak aby pasowała (cięta pod kątem do murłaty i styropianu na zewnątrz).
    Wełny nigdy nie upychaj.
    Oczywiście przed murłatą ytong też może być ale wełna jest cieplejsza.
    Jedynie górna krawędź płyty musi być kręcona do profilu który jest mocowany do murłaty.
    A ja chyba tam dam styro na piankę a murłata tylko z góry będzie przykryta wełną.

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MeArek
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    143

    Domyślnie

    Jest urlop są postępy. Wszystkie rolety na przycisk zrobione. Dzisiaj rozgryzałem resztę. Przełączniki schodowe w wiatrołapie poszły w mirę szybko. Zatrzymałem się przy sterowaniu oświetlenia "salonu" . Połączenie przełączników: 2 x schodowe + krzyżowy trochę czasu mi zajęło ale ogarnąłem temat.
    wyprowadziłem sobie nawet kabelki do zewnętrznego oświetlenia,które powstanie pewnie za kilka lat .
    Jutro chyba skończę światło na dole i po powrocie z wyjazdu będę drążył temat dziur i szpar na poddaszu.
    Tu częściowy efekt mojego rzeźbienia w g....e. :


    pozdrawiam samorobów

  6. #86
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Świetny domek, gratuluję wytrwałości

    Jedna rzecz mnie niepokoi, zostawienie okien na zimę, miałem okazję użytkować 2 letnie okna w domu gdzie nie było grzane zimą i ... masakra
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MeArek
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    143

    Domyślnie

    Dzięki za uznanie. Co się stało z tymi oknami? Koło mnie stoją domy kilka lat niezamieszkałe z oknami.
    Nastąpił u mnie bunt organizmu. Ciśnienie, kołatanie serca,zawroty głowy. Nie pozwoliłem zabrać się karetce do szpitala. Po wizycie na drugi dzień u lekarza diagnoza: stres-nadciśnienie. Jeszcze przepuklina. Ale nadproża samemu się dźwigało. Leczę się na nadciśnienie,żona na budowę mi nie pozwala jeździć. Chyba że z kimś. A kto wysiedzi tam kilka godzin? Ech..

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    To tylko stres. Też miałem serce jak minę jeden dzień jak był problem. Wyluzowałem i przeszło.

  9. #89
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MeArek
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    To tylko stres. Też miałem serce jak minę jeden dzień jak był problem. Wyluzowałem i przeszło.
    Tylko widzisz aiki jest taka różnica,że u mnie doszło ciśnienie. Na razie biorę piguły i powoli się normuje.

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MeArek
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    143

    Domyślnie

    Zdrowie wraca po kilkumiesięcznej przerwie. Czas zacząć myśleć o nowym sezonie budowlanym.
    Największą rozterkę sprawia mi ogrzewanie. Może coś doradzicie? Jeszcze mam pole manewru przed wylaniem podłóg i celowym pokryciem dachu.
    Zaznaczam ,że domek nasz będzie przez kilka lat wykorzystywany zimą weekendowo. Ogrzewanie planowane to prąd z 2 taryfy + kominek.
    Żona boi się kosztów i namawia na postawienie jeszcze jednego komina (jest przygotowany fundament) i kocioł na ekogroszek. Ja mam dość czyszczenia pieca i brudu w obecnym domu. Teraz na tapecie piec na pelety. Była jeszcze pompa ciepła ale tu strach żeby zimą nie zmieniła właściciela no i koszty.
    Potrzebne ogrzewanie żeby podtrzymać dodatnią temperaturę zimą podczas nieobecności. Z drugiej strony podłogówkę można zrobić tylko teraz puki nie ma docelowej wylewki. Do swojej powierzchni wziąłbym pompę powietrzną jakbym mieszkał od tego roku a tak to znowu wielka niewiadoma.
    Chyba zostanę przy tej elektryce + kominek jak przyjedziemy. Ech ten klimat.

    pozdrawiam

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz faktycznie na razie na weekend i tak czy siak chcesz kominek to ja bym zrobił kominek z płaszczem wodnym (chyba że nie chcesz w ogóle takiego rozwiązania to sam kominek do dogrzewania), do tego wpięty w obieg podłogówki jakiś nieduży zbiornk z grzałka elektryczną na utrzymywanie rozsądnych temp podczas nieobecności. Później po wprowadzce w miejsce tego zbiornika wstawisz co bedziesz chciał a zbiornik na olx. Wiadomo ja jestem za tanią gruntową PC, ale zrobisz co będziesz chciał
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  12. #92

    Domyślnie

    Witaj!
    Dlaczego komin budowałeś z cegły od zera?
    Większość stawia go z tych gotowców, które mnie też raczej nie przekonują....

  13. #93
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MeArek
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Witaj!
    Dlaczego komin budowałeś z cegły od zera?
    Większość stawia go z tych gotowców, które mnie też raczej nie przekonują....
    Dlatego ,że nie byłem do końca zdecydowany na rodzaj paleniska. Komin z cegły był też tańszy i pozwolił zdobyć nowe doświadczenia murarskie .
    Ostatecznie jednak otrzyma prawdopodobnie wkład ze stali ponieważ zdecydowaliśmy się na kominek hybrydowy na drewno i pellet.
    Pozwoli nam to uniknąć kotłowni i ogrzewania prądem.

    A jeżeli chodzi o budowę to mamy już:
    - podłogę oczywiście bez płytek i paneli ale nie trzeba przekraczać okrakiem progu.
    -Instalację elektryczną całą na dole
    -połowę wysokości ścianek działowych na poddaszu
    W maju wreszcie pokrycie docelowe dachu
    Ocieplenie też zrobi firma. Raz ,że znajomy jest właścicielem firmy i zrobi to naprawdę tanio a dwa : ja się nie nadaje do pracy na wysokościach.

    pozdrawiam

  14. #94
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MeArek
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    143

    Domyślnie

    W końcu chwila czasu żeby coś napisać o budowie.
    Przez te 2 miesiące działo się naprawdę sporo. Domek otrzymał pokrycie docelowe i nareszcie przestało kapać przez dziurki po wyskakujących gwoździach
    Maleństwo zostało też ocieplone i pokryte 2 razy klejem. Ze względu na moje fobie wysokościowe od razu zaopatrzyliśmy domek w podbitkę.
    W ten sposób zakończyliśmy temat na wysokości i na zewnątrz.
    Zostało zamontowane szambo. Zakupiłem też i zamontowałem zestaw hydroforowy z pompą głębinową. Położyłem płytki na ścianach w pralni żeby przypomnieć sobie jak to się robi. Obecnie rozprowadzam wodę po domu. Trochę nurtuje mnie temat schodów i tarasu. Jak pomyślę ile jeszcze jest do zrobienia to słabo mi się robi . Dodaje parę fotek (niekoniecznie chronologicznie) z ostatnich dwóch miesięcy:





    Życzę wszystkim wytrwałości na "polu walki".

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony