dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31

Temat: Jak ostatecznie pokonać chwasty?

ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

Domyślnie Jak ostatecznie pokonać chwasty?

Sprawa wygląda tak, dom w budowie, a działka zwolna zdobywa nowe roślinki, docelowo chcę skorzystać z usług projektanta ogrodów, póki co, zasadzane roślinki mają poprostu dobrze rosnąć, a po zaprojektowaniu przesadzi się je na stosowne miejsce.
    Przed wakacjami, po zasadzeniu roślin, zaczęlismy pielic ten fragment działki (ok. 150 m2), przekopując cały teren na głębokość szpadla, wyrzucając wszystkie chwasty i trawę (jak nam się wtedy udawało), czyli zabawa była z każą bryła ziemi, którą trzeba było wytrząsnąć, a ziemia przysypana korą.
    Wracam po miesiącu z wakacji, i co widzę, chwasty odrosły na wysokosc 20-30 cm i to dosyć gęsto. Co robić? Czy potrkatowac je "randapem", czy znowu mozolnie wykopywać?
    Czy to jest walka bez końca?

Dodam, ze wczesniej działak była rodzajem pastwiska, z grubą trawą i chwastami.
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    277

Domyślnie

To jest Honoratko walka z wiatrakami. Tylko rundup, i to kilka razy. Sama nie zdawałam sobie sprawy ile lebiodki siedzi w wydawałoby się czarnej ziemi.

U nas był rundup na chwasty, potem bronowanie, walcowanie, a i tak gdzieniegdzie coś tam wyrasta z trawnika. Na codzień, do pielęgnacji pozostają babicydy

3. Jakie kwiaty wybrać do ozdobienia balkonu? Wiosenna aranżacja balkonu Jak zwalczać osy? Dowiedz się, jak pozbyć się gniazda os Co posadzić przy słonecznym tarasie? Wybór grilla ogrodowego: gazowy, elektryczny czy tradycyjny grill węglowy?
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

84

Domyślnie

To tak jak z angielskimi trawnikami. Wyrównywać i pielić, wyrównywać i pelić, i tak przez x00 lat.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

Domyślnie

Prawdopodobnie w Twojej ziemi jest jeszcze całe mnóstwo nasion, którym spulchniliście i nawieźliście (?) otoczenie i które tylko czekają na to by wykiełkować jak tylko na powierzchni zrobi się luźno. Jeśli między tymi chwastami sa rośliny, które mają pozostać, a chwasty to zwykłe jednoroczne śmieci to bym jednak usunęła je sama. Jeśli są to odrosty perzu, osty, powoje to do diabła z nimi - tylko chemia. Pamiętaj o zabezpieczeniu roślin ozdobnych przed środkiem chwastobójczym - mój sąsiad tak sobie załatwił całkiem niebrzydki skalniaczek. Jako osłonki do małych roślin polecam doniczki, z większymi trochę gorzej ale też się da. Unas pomimo wielu zabiegów chwasty rosną jak cholera, bo brzydale sąsiedzi nie likwidują swoich ugorów i lecą sobie do nas z wiatrem wszystkie możliwe "ozdobne inaczej"

Domyślnie

roundup jest naprawdę super, pali wszystko i to trwale
    Pozdrawiam

pwp

Domyślnie

Cytat Napisał pwp
    Jesteś w błędzie nie niszczy skrzypu polnego
    Życie jest pełne niespodzianek.

Domyślnie

Podobno niszczy jak dolać Ludwika. Bo zazwyczaj spływa po łodydze i nie wchodzi w kontakt a z płynem do naczyń zwilża zieloną powierzchnię. Czy ktoś to może potwierdzić?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    561

Domyślnie

u mnie po randapie...wszystko sie wysuszyło...a pozniej odrosło ze zdwojoną mocą

Domyślnie

Cytat Napisał myciek

Podobno niszczy jak dolać Ludwika. Bo zazwyczaj spływa po łodydze i nie wchodzi w kontakt a z płynem do naczyń zwilża zieloną powierzchnię. Czy ktoś to może potwierdzić?
    Podobno Kopernik była kobietą
    Jeżeli juz-to użycie Chwastoxu extra moze pomóc w walce ze skrzypem-ale skutecznosc też nie jest 100-u %-owa

Domyślnie

Witam
    Ja mam działkę 1600 metrów i nie dał bym sobie rady bez "roundupu" .
    Za pierwszym razem popryskałem 2x , ale zrobiłem za dużą przerwę i mi zaczęły wyrastać od nowa , ale teraz przypilnowałem i po całkowitym uschnięcu zielska ( spaliło mi wszystko może nie miałem skrzypu),
    poprosiłem znajomego o przejechanie glebozrywarką i zasiłem trawę i jest OK .
    Jeszcze jedno na początku kupiłem ten drogi "roundap" w zielonej butelce , ale potem inny o wiele tańszy w białej butelce ( 25 zł. za litr) i działa tak samo , a może i lepiej .
    Pozdrawiam
    Przepiura

Domyślnie

spróbuj roundupem i to słabo rozcieńczonym
    Pozdrawiam

pwp

ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

6

Domyślnie

cała sobote i niedzielę wyrywałam zielsko, które mi wyrosło bezpośrednio przy roslinach, ktore posadziłam, a pojawily sie: lebioda, kłujące osty, pokrzywy, rozne niewinne kwiatki, perz i inne badziewie, a reszte potraktowalam "randapem", dam im tydzien, co nie uschnie potrakruje znowu chemia, tylko co potem? czy uzupelnic warstwe kory pomiedzy roslinami o grubsza ?(trawy na razie nei zamierzam siac), czy zgrabic te kore na jedna kupke, atm ...now lasnie co zrobic, zeby spod ziemi nie wychodzily nowe chwasciska?
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

Domyślnie

Witam
    Na ulotce roundapu jest napisane (ja tak zrobiłem) by usunąć "zielsko" wieloletnie należy po tygodniu oprysk powtórzyć .
    Pozdrawiam
    Przepiura
    www.almap.ig.pl

Domyślnie

Cytat Napisał Przepiura
    Witam
    Na ulotce roundapu jest napisane (ja tak zrobiłem) by usunąć "zielsko" wieloletnie należy po tygodniu oprysk powtórzyć .
    Pozdrawiam
    Przepiura
    www.almap.ig.pl
    Pierwsze słyszę o takich zaleceniach chodzi chyba bardziej o wiekszą sprzedaż preparatu a nie o skuteczne niszczenie chwastów

Domyślnie

Randap nie bierze skrzypu (niestety), na skrzyp trzeba zadziałać strategicznie Rośnie on na kwasnej glebie -swoją drogą idealną dla niektórych iglaków, więc trzeba troche zneutralizować odczyn gleby i po skrzypie. Wystarczy trochę wapna tlenkowego. A jak nie możesz sobie poradzić z bujną roslinnością to można wypróbować sposób rolników na ugory: sypią oni zwykłą sól -NaCl, (kupowana w dużych workach do sypania ulic w zimie) która wszystko wypala. Będziesz miała spokój z roslinami na 20 lat, ale niestety z tymi reprezentacyjnymi też

Domyślnie

no może nie przez 20, a 10 lat bo NaCl tak szybko sie nie rozkłada tylko zalega w glebie
    Oprócz Randapa dobry jest też Avans - ten skład chemiczny i działanie a tańszy. Nie ma co przepłacać z pudełko i reklamę, bo jak chcesz mieć efekty to musisz zrobić to dwa razy i na rosliny które mają przynajmniej 15-20 cm, albo rozwinietych kilka liści.

ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

10

Domyślnie

Cytat Napisał Honorata
    ...tylko co potem? czy uzupelnic warstwe kory pomiedzy roslinami o grubsza ?(trawy na razie nei zamierzam siac), czy zgrabic te kore na jedna kupke, atm ...now lasnie co zrobic, zeby spod ziemi nie wychodzily nowe chwasciska?
    Nie ma takiej możliwości.
    U nas lebioda (licho bo licho ale zawsze) wyszła nawet spod 20 cm żwiru.

Tam gdzie można (ugór) rundap - jak w instrukcji, potem przekopanie/przebronowanie, etc...

Tam gdzie coś już rośnie - tylko metoda ręczna (wyrywanie z korzeniami) lub rundap, ale nie z rozpylacza tylko "dolistnie" - pędzelkiem

Trawnikom pomaga (ale tylko trochę) koszenie - większość chwastów źle znosi strzyżenie, a trawa wręcz przeciwnie.

Chwasty koniecznie trzeba wyrywać zanim zdążą zakwitnąc i się wysiać.

Ale całkiem tego się nie pozbędziesz bo z każdym podmuchem wiatru na Twojej działce lądują dywizje komandosów z okolicznych łąk, gotowych odbić utracone pozycje.

Ot taki los ogrodnika - na słońce patrzy głównie tyłkiem
    Jasiu

ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

6

Domyślnie

o to to Jasiu,
    w ostatni weekend zplanowałam sobie opalanko na działeczce...a wyszło
    na to, że zgięta w pół "robiłam za kozę" i wyrywałam zielsko

jeszcze jeden problem zauważyłam, przy mojej działce rośnie lipka, a na działce nieliczne małe dzrewka liściaste jakie wsadziłam, wierzby itd, wszystkie te drzewa mają mocno podziurawione liście, tworzy się właściwie taka cienka siateczka z liści, o co chodzi? co je zaatakowało? jak to zwalczyć?
    GG 6977024

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

84

Domyślnie

Honorata w takiej pozycji to musiałaś nieźle plecki przyjarać.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

6

Domyślnie

kroyena właśnie nie przypiekłam "choć od tylca nieźle sloneczko bierze" to prawda, ale byłam w cieniu owej lipki właśnie i topoli rosnących wzdłuż drogi do której przylega moja działka
    GG 6977024

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia