dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Rolbordery

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    igaa

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    9

    Domyślnie Rolbordery

    Mam na swojej dzialce rolbordery. Moze ktos podzieli sie tym jak poradzil sobie z usuwaniem trawy rosnacej przy rolborderach, a moze jakies zabezpieczenie zeby nie rosla tuz przy nich?

  2. #2

    Domyślnie

    Dwa wyjscia: -walczyć nożyczkami (wspomaganie ze strony rodziny) -albo dać sobie spokój.
    A tak na poważnie to można wysypać korą, ale też przerasta korzeniami; można wkopać takie brzydkie zielone plastikowe pasy i zasłonić ziemią to przynajmniej korzenie nie bedą przerastały; albo naprawdę pogodzić się i strzyc nożyczkami.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A co to są rolbordery?
    Domyślam się, że ma to coś wspólnego z granicą trawnika. Czy mam rację?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    italka

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    6

    Domyślnie

    Są to, o ile się nie myle, takie drewniane palisadki.
    Trawę, która wzdłuż nich rośnie (zwykle jak dżungla ) trzeba, po prostu, polubić . Podkaszarka nic nie daje. Bawiłam się kiedyś takimi specjanymi nożycami do trawy (tną w poziomie), ale mamy rolborderów dość dużo, i potem cały dzień nie czułam kolan ani rąk (ha ha... właściwie to czułam ).
    A mój pies baaaardzo się dziwował, czemu pani czołga się parę godzin po trawniku...

  5. #5

    Domyślnie

    Czesc
    Tez mam rollbordery i nie mam tego problemu. Dlaczego? A dlatego ze prawie caly trawnik mam otoczony pasem z kostki betonowej (zostala mi z robienia chodnika) rowniez obok rollborderow. Kostka jest na rowno z poziomem ziemi dzieki czymu mozna na nia wjechac kosiarka. Sprawa zalatwiona ))
    pozdrawiam
    Henryk

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony