dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 98
  1. #61

    Domyślnie

    Wiem,ze nie jest to tanie,ale jak sa to naprawde stare meble i ci na nich zalezy to zlec to komus.Bardzo latwo zrobic sobie kuku.
    Wiem co pisze,bo niedawno przywiezli nam stuletni eklektyczny bufet i prawie dwustuletnia witryne po renowacji. Efekt wizualny jest powalajacy,pouzupelniane ubytki,podorabiane elementy ktorych brakowalo,politury,woski ,a takze i samo drzewo bylo poddane gazowaniu w komorze.Krotko mowiac warto bylo oddac je w odpowiednie rece.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    Wiem,ze nie jest to tanie,ale jak sa to naprawde stare meble i ci na nich zalezy to zlec to komus.Bardzo latwo zrobic sobie kuku.
    Wiem co pisze,bo niedawno przywiezli nam stuletni eklektyczny bufet i prawie dwustuletnia witryne po renowacji. Efekt wizualny jest powalajacy,pouzupelniane ubytki,podorabiane elementy ktorych brakowalo,politury,woski ,a takze i samo drzewo bylo poddane gazowaniu w komorze.Krotko mowiac warto bylo oddac je w odpowiednie rece.
    Czy robił to niejaki pan Janusz M. ? Spec nad spece od renowacji starych mebli. U nas odnawiał komplet mebli gdańskich i XVIII wieczną sekreterę.

  3. #63

    Domyślnie

    Jak ten Pan jest z Tczewa to mogl byc on,albo jego wspolnik Pan K.

  4. #64
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomasz krk

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Podbijam temacik Witam wszystkich, mój pierwszy post na tym forum Nabyłem wczoraj wymarzoną szafkę, istny PRL Foto niżej



    Szafka jest wykonana z płyty wiórowej i wykończona na połysk. Jednak górna częśc szafki jest troszkę porysowana, ktos kiedyś postawił na niej doniczkę, która się odcisneła. Moje pytanie do Was jak to odnowić i jak ta szafka jest wykończona, czy to jest jakas okleina, czy fornir lakierowany na połysk, nie mam pojęcia jak to sprawdzić. Czekam na waszą pomoc Będe bardzo wdzięczny za informacje :]

    Pozdrawiam
    Tomasz

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Witam. Też jestem zainteresowana tematem, bo o odnowienie aż się prosi moja komoda. Nie mam lepszego zdjęcia, tu widać kawałek:
    [/URL]
    [img]

    Sama chyba nie dam rady, bo blat jest taki.... jak tu powiedzieć wyrobiony, czyli cienki na końcach, więc nie tylko powierzchnia jest do odnowienia, ale trzeba jakoś uzupełnić. Mój kolega kiedyś zawodowo zajmował się renowacją starych mebli, ale odkąd za unijne pieniądze zaczęto odnawiać poważniejsze zabytki, zajął się właśnie nimi

  6. #66

    Domyślnie

    Też mam na oku parę gratów do renowacji, tyle, że nie wiem czy mi starczy cierpliwości.
    Znalazłam taką stronę, może Wam pomoże:

    http://www.renowacja-antykow.pl/p_usuwaniepowlok.htm

  7. #67
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gabi_ka

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Czy warto odnawiać stare meble?

    Mam starą szafę, która bardzo pasuje do mojego wyobrażenia nowego wystroju salonu. Tylko, że zupełnie nie pasuje kolorystycznie. Ma ładną drewnianą okleinę. Pytanie tylko czy w momencie kiedy usunie się lakier ta okleina przyjmie nowy kolor - z bejcami jednak różnie bywa... Nie wiem w ogóle czy warto zaczynać taką zabawę...to jednak sporo roboty. Ale trochę mi szkoda tej pięknej szafy... Macie jakieś doświadczenia w odnawianiu starych mebli?

  8. #68

    Domyślnie

    Kiedyś byłam miłośniczką starych mebli. Do czasu, kiedy to postanowiłam odnowić stary, piękny stół po babci. Zleciłam to fachowcowi, który zrobił to drogo lecz pięknie, a jakże, tylko że na odchodnym burknął coś, żeby nie stawiać na stole ciepłych talerzy (!) i uważać z alkoholem. Zaśmiałam się pod nosem, bo wg mnie stół ma być do używania a nie do oglądania. Po pierwszej imprezie chciałam wyć z rozpaczy - pod obrusem pełno odbitych kółek z ciepłych talerzy a tam gdzie rozlało się trochę alkoholu - białe ślady...
    Później gdy pojawiły się dzieci i musiałam powyciągać zdobne szybki ze starego kredensu i w ogóle nie miałam już tyle czasu latać ze ścierą (stare meble wymagają długich pieszczot) odkochałam się - w nowym domu żadnych staroci, pełna, superwygodna nowoczesność a podziwianie antyków - w muzeum!
    basia228

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anstak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Ja tam uważam że stare meble są super, byle z umiarem. U moich rodziów nadają taki klimat rodzinny mieszkaniu, że nie chce się wychodzić.
    Przykład ze stołem to akurat ekstremum, ale szafa czemu nie? Przynajmniej Twoje mieszkanie nie bedzie plastikowe i powtarzalne jak tysiące innych. Zresztą teraz jest moda na łączenie starego z nowym, można zobaczyć jaką popularnością cieszą się starocie na allegro. Ludzie zamawiają stare szafy z drugiego końca Polski. Jeżeli chodzi o odnowienie, to nie jestem specem, ale wydaje mi sie, że dużo zależy od rodzaju dobranej powłoki, lakieru itp. Praktycznie wszystko da się odnowić, trzeba tylko trafić na dobrego fachowca. Poszperaj np. na fotoforum "wnętrza mieszkań" na portalu gazeta.pl Tam znajdziesz dużo zdjęciowych inspiracji i rad jak zagospodarować, odnowić starocie.
    http://fotoforum.gazeta.pl/71,1,35.html

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Stary mebel to już nie mebel tylko zabytek. Jeżeli nie podoba ci się wygląd szafy to lepiej ją sprzedaj. Bejcowanie czy malowanie zabierze to co w niej najcenniejszego.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #71

    Domyślnie

    Nowoczesność nie musi być plastikowa. Nowoczesne meble mogą być z solidnych materiałów, chodzi raczej o oszczędność form, prostotę i wygodę. Jeżeli chce się mieć stare meble trzeba wziąść pod uwagę, że wymagają sporo czasu aby utrzymać je w czystości, a od czasu do czasu odnowić.
    basia228

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    a ja tam wolę starocie
    ale nie wmuszam w nikogo, nie nie!
    dla tych co lubią liczyć oszczędności dodam tylko, że kupując antyk nigdy nie tracimy pieniedzy - zawsze można odnowić, no chyba że ktoś ma kołatka w domu, który mu zeżre
    mebli nowoczesnych nikt później nie sprzeda ...

  13. #73

    Domyślnie

    Chętnie obejrzałabym fotki odnowionych cudeniek Ostatnio zamarzyło mi się odnowienie zestawu do sypialni. Rodzice kupili go jakieś 10 lat temu od pewnej Pani za grosze- duże łóżko, 2 stoliczki nocne, toaletka z okrągłym lustrem i stołeczek do niej. Niestety nie mam pojęcia z czego one są, tzn z jakiego drewna, są białe i chcę żeby takie były, ale kolor z czasem już trochę zżółtł, więc trzeba pomalowac od nowa. Meble nie są zniszczone, nie widac sladu korników. Postaram się dodac fotki, ale to dopiero za jakis tydzien kiedy bede w domu, byc moze ktoś bedzie potrafil doradzic jak się do tego zabrac.
    "...If you wanna make the world a better place
    Take a look at yourself, and then make a change..."

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Gosiu,
    banalne to zadanie Przecierasz papierem ściernym, żeby usunąć starą farbę i malujesz nową, np. Tikkurilą Everal Aqua

  15. #75

    Domyślnie

    Jolu myślisz, że to wystarczy? W sumie chyba nie ma sensu zdzierania farby do gołego drewna bo po co skoro i tak bede malowac na biało. A wiesz moze jakim papierem najlepiej scierac? I czy lepiej malowac waleczkiem czy takim pistoletem? Wiadomo ze niektore fragmenty oczywiscie musze zrobic pędzlem. W zestawie bede jeszcze musiala wymienic lustro na nowe, bo stare jest juz nie ładne no i oczywiscie materac na łóżko. Mam nadzieje ze wyjdzie fajnie. A chcę odnowic ten zestaw bo na razie chodzi o koszta, porządna sypialnia sporo kosztuje, a te tanie chyba nie są zbyt wytrzymale, poza tym drewno to drewno.
    "...If you wanna make the world a better place
    Take a look at yourself, and then make a change..."

  16. #76
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Maluje się wałeczkiem, a w miejscach trudno dostępnych pędzelkiem. Zedrzeć trzeba tę warstwę, która sama wykazuje tendencję do linienia albo która jest zbyt śliska do przyjęcia nowej farby.
    Malowałam w ten sposób laminaty z BRW i wyszło całkiem całkiem Grubość papieru zależy od mebla i ilości farby do ściągnięcia, ja przeważnie tarłam 80-100.

    A tu historie speców od renowacji:
    http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,114890772.html
    http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,9...114295541.html
    Moje guru: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,8...111213060.html

  17. #77

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że farba która jest teraz nie jest śliska, nie wygląda na typową olejną, nie znam się za bardzo, ale jest taka jakby półmatowa. Liniec też nie linieje Tak zrobię, zmatowię wszystko tym papierem ściernym, a później malowanko Mam nadzieje ze nic nie zepsuje,
    "...If you wanna make the world a better place
    Take a look at yourself, and then make a change..."

  18. #78
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kasiakp
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Lubin
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja mam stara komode na gietych nogach i chce zrobic ja na czarno Poiformowalam juz meza ze musi sie tym zajac Ciekawe jak nam wyjdzie Najgorsze jest to ze ma ona stac w lazience a na niej zlew i troche obawiam sie wody Jaka farbe wybracw tej sytuacji?

  19. #79
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Reno123

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    4

    Domyślnie Postaram się pomóc

    Czytam wyrywkowo odpowiedzi przedmówców i niektóre pomysły są dobre ale nie radził bym:

    - szlifować szlifierką taśmowa
    - opalać opalarką

    Dlaczego?

    szlifierka taśmowa nadaj się do szlifowania litego drewna i trzeba uważać aby nie spowodować że powierzchnia będzie sfalowana
    jeśli mebel jest w okleinie to przeszlifujesz fornir nawet nie będziesz wiedział kiedy i mebel straci to co ma najcenniejszego, podobnie w przypadku opalania od ciepła odkleisz fornir i porobią się kuśnierze czyli takie bąble

    Zalecam w przypadku gdy są to mebel okleinowane

    Zmyć powierzchnie zmywaczem i denaturatem
    a następnie ostrożnie szlifować ręcznie lub szlifierką oscylacyjną! a nie taśmową.

    Część postu została usunięta, ponieważ zawierała reklamę
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 02-01-2011 o 08:04 Powód: Nieregulaminowa treść

  20. #80
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Czy da się odnowić stare meble - nie drewniane

    Mam takie meble

    Meble mają już 5 lat. Po pierwsze postarzały się, po drugie już mi się nie podobają, po trzecie według mnie w ogóle nie pasują do nowego mieszkania, po czwarte są strasznei oklepane, po piąte i tak je kiedyś wymienimy...Niestety w tej chwili i najbliższej nie mamy funduszy na nowe meble i na ten czas nie wiem kiedy będziemy mieć. Pomyślałam sobie czy jest możliwość ich odnowienia. Ja zupełnie nie znam się na takich rzeczach, na żadnych robótkach.

    Czy jest w ogóle sens myśleć o tym? Może jakaś farba???

    Meble nie są drewniane. Są pewnie z płyty oklejonej fornirem czy czymś takim, nie wiem. Ale możecie sobie wyobrazić jakiej jakości są meble z BRW.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony