dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 98 z 98
  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie


  2. #82

    Domyślnie

    Dostałam ostatnio stara poniemiecką witrynkę. Skąd wiem, ze poniemiecka? (oprócz oczywistych wskazówek) Otóż na jednej z półek jest przyklejona przedwojenna gazeta niemiecka (oczywiście zostawiłam ją tam, skoro przetrwała tam 70 lat)
    Ale nie o tym chciałam.

    Witryna stała trochę na strychu (nie wiem czemu ludzie na wsi traktują te piękne meble jak największe zło) i ma na sobie sporo dziurek. Osobiście podobają mi się te dziurki, nadają meblom uroku, ale i tak część zaszpachlowałam (uprzednio oczyściłam witrynę) a następnie mebel pomalowałam. Teraz sumienie nie daje mi żyć
    Czy nie powinnam najpierw potraktować tej witryny jakimś srodkiem na te nieszczęsne owady??
    Jak się przekonać czy owady te nadal tam są??
    Czy może teraz, juz po malowaniu, powciskać w te dziurki jakiś srodek??

    Sama nie wiem. Witryna wiekowa. Moze już zdechły?? Ale czytałam, że są takie wielopokoleniowe owady i boję się czy nie przetrwały i nie przejdą mi na inne drewniane meble albo podłogę.

    Co mam robić? Nie słysze skrobania, ale jak odkurzałam i waliłam w mebel to wylatywały trociny (teraz nie wiem czy stare czy nowe)

    Poradzcie proszę ..tylko nie piszcie spal, bo strasznie podoba ni się ten stary mebel i nie miałabym sumienia.
    Moze nie jest w stanie idealnym, ale ja lubie takie wiekowe starocie z przeszłością i wieloma rysami i dziurami
    Zapraszam do dziennika remontowego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%84skim-%29
    Kostka moich marzeń czyli dom w stylu hiszpańskim

  3. #83
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar papuch
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    908
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    80

    Domyślnie

    Czytam ten wątek i brakuje mi trochę fotek tego co poodnawialiście - dlaczego się nie pochwalicie ? To na 100% jest warte pokazania Ja jestem na etapie przygotowywania się do myśli o ruszeniu mebli po dziadkach mojego męża. Duża robota a doświadczenie zerowe ;-( Na pierwszy rzut i tak pójdzie coś łatwego tzn komoda sosnowa- tak dla wyrobienia sobie opinii potem czekają drzwi sosnowe sztuk 1, a potem już mam nadzieję będę miała jakiś obraz w głowie.
    pozdrawiam

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Mam problem z komodą. Generalnie jest w dobrym stanie tylko na górze jest "plama". Wygląda to jak odparzenie - jakby ktoś postawił na tym coś gorącego. Nie wiem jak ta plama powstała. Chciałbym to pomalować lakierem ale zastanawiam się czy tej plamy można się pozbyć.
    Czy ktoś ma jakiś pomysł jak się jej pozbyć.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0761.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	193742
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0767.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	193743
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0769.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	193744
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0770.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	193746

    Myślałem o zeszlifowaniu całej górnej powierzchni razem z plamą i potem czymś pomalować już jednolitą powierzchnię. Nigdy tego jednak nie robiłem i nie wiem czy to będzie dobrze a nie chciałbym zepsuć stanu obecnego. Ostatecznie jeśli plama zostanie to świat się nie zawali, chciałbym się jednak jej pozbyć. Jest jakiś "miejscowy" sposób pozbywanie się takich plam czy szlifować całą powierzchnię?
    Komoda jest sosnowa.
    Proszę o radę jeśli się ktoś na tym zna
    Ostatnio edytowane przez pieknyromek ; 04-06-2013 o 21:02

  5. #85
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LidkaDiD

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Żerków
    Kod pocztowy
    63-210
    Posty
    52

    Domyślnie

    Ja bym to zeszlifowała całe, będzie czyściutko i gładko. Nie wiem czy masz szlifierkę oscylacyjną?-to możesz nią zeszlifować, jeśli nie to papier w rękę, najpierw jakiś grubszy bardziej agresywny, później delikatniejszy i lakier (bo z tego co widać to wcześniej była lakier prawda?

  6. #86
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Szlifierki oscylacyjnej nie mam, mam ewentualnie kątową z tarczą ścierną do drewna - nie wiem czy dam radę równo tym zrobić.
    Tak, chyba była lakierowana, tak na moje oko laika, bo na pewno to nie wiem. Dostałem ten mebelek niedawno więc nie znam jego historii.

  7. #87
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LidkaDiD

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Żerków
    Kod pocztowy
    63-210
    Posty
    52

    Domyślnie

    No to bez szlifierki tez dasz radę ręcznie, a jesli zedrzesz to do golego drewna to wtedy jakikolwiek lakier na to nakladasz i bedzie super.

  8. #88
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Super

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Szlifierka oscylacyjna majątku nie kosztuje (marketowa Pegasus czy inny Topex pewnie ze 30-50 PLN) a znacznie ułatwi pracę. Polecam zakup, przyda się w przyszłości. Ręcznie można się "zajechać" - lakier meblowy jest jednak dość twardy. Kątówki z tarczą do drewna nie polecam - zero kontroli, łatwo zniszczyć materiał (z dużym prawdopodobieństwem stawiam że mebel jest z płyty meblowej fornirowanej, kątówką łatwo przeszlifować fornir).

    Aby ułatwić sobie pracę, lakier można usunąć chemicznie - są specjalne środki do usowania starych powłok. Osobiście nigdy nie stosowałem ale wiem że są i działają.

    Po szlifowaniu i odpyleniu warto całość odtłuścić, niektóre forniry (głównie egzotyczne) mają w sobie substancje które mogą odbarwiać lakier (tak naprawdę to należało by przed lakierem położyć izolant który zapobiega min. odbarwieniom, ale nie łatwo taką chemię kupić i nie łatwo w domowych warunkach to nakładać)

  10. #90
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nie, mebelek nie jest z płyty fornirowej ale z desek sosnowych klejonych ze sobą krawędziami. Płyta na której jest plama składa się z 5 desek.
    Z tym izolantem to chyba wyższa szkoła jazdy jak na takiego laika jak ja, ale dzięki za podpowiedz.

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Zamiast lakierowania możesz alternatywnie pomyśleć o woskowaniu / olejowaniu, rozwiązanie napewno mniej trwałe ale łatwo naprawiać ewentualne uszkodzenia (niestety wykończenie mat / półmat, jest to jakieś ograniczenie).

  12. #92
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wcale się nie upieram że musi być polakierowane. Może być coś innego. Chodzi mi tylko o to aby pozbyć się tej plamy. A czy potem będzie to polakierowane na mat czy półmat to już bez różnicy.

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LidkaDiD

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Żerków
    Kod pocztowy
    63-210
    Posty
    52

    Domyślnie

    No ja uwielbiam wykończenie woskiem, ale jeśli chcesz tylko blat komody odnowić to ten wosk z lakierowana reszta trochę sie nie zgra - chyba ze cos mi umknęło i chcesz całość odnowić. Co do szlifierki marketówki to ja jestem przeciwna, to z reguły straszny badziew i szkoda nawet tych paru złoty. Zwykła komoda nie ma zbyt dużego blatu więc agresywny papier da rade uważam i muskuły popracują

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał LidkaDiD Zobacz post
    Co do szlifierki marketówki to ja jestem przeciwna, to z reguły straszny badziew i szkoda nawet tych paru złoty.
    Reguły oczywiście nie ma, ale taką podłą marketówką z najniższej półki zrobiłem mnóstwo roboty i to przy tynkach (zabudowy GK). Owszem, padła i jest nie do odratowania ale naprawdę mi pomogła a kosztowała ze 30 PLN… Teraz kupiłem 2x droższą (Dexter) ale to tylko ze względu na to że ma na stopie rzep do papieru.

  15. #95
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Powłokę usuniesz Bemixolem , Scansolem lub innymi tego typu środkami. Powierzchnie delikatnie przetrzesz drobnym papierem i można malować.

    LidkaDiD "No ja uwielbiam wykończenie woskiem, ale jeśli chcesz tylko blat komody odnowić to ten wosk z lakierowana reszta trochę sie nie zgra - chyba ze cos mi umknęło i chcesz całość odnowić. Co do szlifierki marketówki to ja jestem przeciwna, to z reguły straszny badziew i szkoda nawet tych paru złoty. Zwykła komoda nie ma zbyt dużego blatu więc agresywny papier da rade uważam i muskuły popracują "

    Weź przestań. Sama wiesz dla czego.
    Tu była reklama....

  16. #96

    Domyślnie

    Jeśli potrzebujesz pomocy przy odnawianiu starych mebli to polecam Ci ofertę firmy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	antyczne-biurko-z-przelomu-wiekow.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	23,2 KB
ID:	389383  
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-05-2017 o 15:30

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał glori Zobacz post
    Samodzielne odnawianie mebli robi się coraz bardzie popularne w ostatnim czasie. Jakie farby polecacie do pomalowania drewnianych krzeseł?
    Ja bieliłam zwykłą farbą akrylową - wyszło bardzo ładnie.

  18. #98

    Domyślnie

    Ja uwielbiam odnawiać stare meble zazwyczaj to były jakieś stoliki albo regały. Ostatnio trafiłem na fajny artykuł i już nie mogę się doczekać, aż wpadnie mi w ręce jakieś do odnowienia
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 28-01-2021 o 09:43

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony