dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie dryfix 30 warto????

    Jestem n atapie wyboru materiału na budowę domu.Warto budować z Dryfix-a czy lepiej standardowo na maltę?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pollo_loco

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    68

    Domyślnie

    Na forum jest mnóstwo wątków o Dryfix, myślę, że najlepiej będzie jak przejrzysz już istniejące tematy

    Od siebie dodam tylko, że jestem bardzo zadowolony z wyboru tej technologii - budowa jest szybsza, plac budowy zdecydowanie czystszy (myślę że minimum dwa kontenery na odpady byłem do przodu ), a cenowo wychodzi moim zdaniem na zero. Oczywiście same pustaki będą droższe, ale w dryfix zaprawa jest w cenie, no i radykalnie spada zużycie wody i prądu budowlanego. Jak znajdziesz doświadczoną w tej technice ekipę to i z robocizny coś tam zejdą (mniej roboczogodzin). Parametry ściany generalnie podobne do zwykłej zaprawy. Trochę pogarsza się akustyka, ale różnica nie jest zbyt duża... Ogólnie - warto!

  3. #3

    Domyślnie

    Zdecydowałam się na dryfix i nie żałuję. Ekipa budowlana średnio była do tego przekonana, bo nigdy nie budowała z tego materiału.
    O dziwo pustaki zachwyciły precyzją doświadczonych murarzy. Ściany są równe, suche i przy okazji piękne.
    Osobiście polecam.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hadex - Składy budowlane
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kod pocztowy
    44-268
    Dzielnica
    ul. Łąkowa 2
    Posty
    55

    Domyślnie

    Budowanie w systemie Dryfix ma wiele zalet, ale potrzebna jest do tego sprawdzona ekipa, która posiada doświadczenie w pracy z tym systemem. Generalnie w systemie tym buduje się czysto i szybko w dodatku możemy uniknąć mostków termicznych dzięki czemu mury wyglądają schludnie. Powinno to również wpłynąć na koszty robocizny.

    Pozdrawiam.
    Nasze składy znajdziesz w miastach takich jak: Jastrzębie Zdrój, Bieruń, Gliwice, Katowice, Ochaby Małe, Piekary Śląskie, Zebrzydowice, Łódź oraz Kraków.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek_czeczot

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-303
    Posty
    95

    Domyślnie

    Sama technologia jest rewelacyjna, ale zastanowiłbym się w Twoim przypadku nad mniejszą grubością pustaka i zwiększeniem liczby centymetrów docieplenia. Grubszy Porotherm niewiele Ci tak naprawdę da, a cenowo raczej będzie sporo droższy. Temat do rozważenia i przeliczenia sobie parametrów i kosztów pustaka i docieplenia.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak więc po namowie KB i wykonawcy buduje się z Lode.Na oko bardzo grubościenny bloczek.Do tego styro.Koszt nieporównywalnie niższy.A co do Dryfixa podobno na bardziej lotnym podłożu mógłby przy osiadaniu budynku się kruszyć.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikus39 Zobacz post
    Tak więc po namowie KB i wykonawcy buduje się z Lode.Na oko bardzo grubościenny bloczek.Do tego styro.Koszt nieporównywalnie niższy.A co do Dryfixa podobno na bardziej lotnym podłożu mógłby przy osiadaniu budynku się kruszyć.
    Co to za absurdalna teoria odnośnie kruszenia się Dryfixa na "lotnym" podłożu? Lotne podłoże to ma może Jowisz, ale na planecie Ziemia istnieją narzędzia i materiały, które pozwalają przygotować podłoże w taki sposób, żeby dało się tam postawić nawet wielopiętrowe giganty. Ścian nie buduje się przecież bezpośrednio na ziemi, tylko na fundamencie - płycie, bloczkach, żelbecie... natomiast podłoże pod fundamentem się utwardza i zagęszcza. Zgodzić się mogę, że przy źle przygotowanym podłożu ściany zaczną pękać, a budynek się zawali. Ale materiał ścienny nie ma tu absolutnie nic do tego. W takiej sytuacji nie zawali się tylko namiot... Dryfix to tylko i wyłącznie metoda łączenia pustaków.

    Co do Lode - na ich stronie parametry produktów są przedstawione tak niejasno, że bałbym się je kupić, bo nie wiadomo co w nich siedzi...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    w dodatku możemy uniknąć mostków termicznych dzięki czemu mury wyglądają schludnie.
    przy pustaczkach na jedną warstwę nie ma takiej opcji, aby uniknąć mostków ... same problemy z każdym materiałem.
    Nie wiem czemu jakaś uknuła się filozofia o ciepłych pustaczkach.
    To pierwsze materiał nośny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony