dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie Gdyby ktoś poszukiwał niedrogiej kosy spalinowej

    to ostatnio w Realu była promocja na kosy spalinowe f-my AL-KO 351 Vario - jakiś niemiecki twór. Cena była dość kusząca (430zł) także skusiłem się i kupiłem.

    Kosa sprawia wrażenie dość solidnej i o dziwo równie dobrze pracuje. Mały silniczek ma dość mocy aby ściąć nawet wysoką trawę czy drobne krzaczorki. Pojemność to 24cm moc - 0.67kW - prawie 1 horse mechaniczny. OC dużego byście nie zapłacili

    Spalanie rónież do przyjęcia. Producent podaje 0.54kg paliwa na godzinę pracy ale według mnie ktoś to mierzył podczas pracy na biegu jałowym Rzeczywiste spalanie przy prędkości obrotowej rzędu 8000 - 8500 rpm wynosi około 0.6l na godzinę pracy, przy najwyższych obrotach.

    Trochę brakuje paska umożłiwiającego zawieszenie - przeniesienia ciężaru na ramię ale myślę, że taką konstrukcję można zrobić we własnym zakresie za stosunkowo niewielkie pieniążki.



    Gdybyście chcieli zadać jakieś pytania to w miarę możliwości odpowiem, szczególy techniczne dostępne na stronie :

    http://www.sekacky.cz/dt/?c=23550

    Nie czekaj - skoś trawę SAM

    PS: Pewnie, że wolałbym Stihla czy Husqvarnę ale przekonałem się, że jak na moje potrzeby (około 350mkw trawnika) i ta kosa w zupełności wystarcza.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam taką już równo rok i jak na razie ok.
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  3. #3
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    A jakich żyłek używasz? Kupujesz oryginalne czy znalazłeś jakieś zamienniki? U mnie 15 m żyłki kosztuje 7 zł a wystarcza na jakieś 2 pełne koszenia. Strasznie szybko się zużywa.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Mariuszu u mnie też ciężkie warunki koszenia (rów itp.) w końcu kupiliśmy kosę Stiga (chyba tak się pisze) i też żyłka bardzo szybko idzie. Wypróbowaliśmy, że wolniej się zużywa i lepiej tnie żyłka kwadratowa i najlepiej jak najgrubsza tj. powyżej 2,4 mm

  5. #5
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Ano też sprawiłem sobie teraz kwadratową. Zastanawiałem się czy nie da się tego zastąpic jakąś metalową struną, oczywiście atestowaną i przeznaczoną do kos spalinowych.

    Nie chodzi tu bynajmniej o oszczedność ale o wygodę koszenia. Nie musiałbym tak często zmieniać żyłki.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    W częściach dodatkowych do naszej kosy są dwie tarcze, jedna niby na półzdrewniałe (ma 4 ostrza) a druga na mniejsze drzewa (tarcza z zebami na całym obwodzie). Ta tacza na 4 ostrza jest idealna gdy masz ciężkie zarośla idzie bez problemu. Co do czegoś zastępczego zamiast żyłki to nic takiego nie widziałam nawet w serwisie Stigi. Są za to żyłki niemal grubośco palca (chyba ze 40 mm) i do tego kwadratowe - te tną jak masło i są wydajne, jednak musisz wtedy mieć kosę o odpowiedniej mocy - my mamy taką "półprzemyslową" i jej nic nie grozi, natomiast kolega kupił ( z oszczędności) słabszą - chyba Molga (czy cóś) i ta nie może ujechać na grubszej żyłce,

  7. #7
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Ano właśnie może być problem z mocą. Moja kosa ma 1KM i na dobrą sprawę ta moc w zupełności wystarcza na moje koszenie. Na działce mam tylko trawę - bez chaszczy tudziez innego grubego zielska. Muszę popytać o te metalowe żyłki w sklepie ogrodniczym coby nie kupić czegoś czym uszkodzę albo sprzęt albo siebie

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko nie kupujcie kosy Texas, rozpada się po kilku użyciach i to na początku koszenia. Na naprawę każą czekać kilka tygodni.
    Od kilku lat mam piłę łańcuchową firmy Al-ko i sprawuje się dobrze. Rżnęliśmy nią drewno na opał.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony