dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie ściana za kominkiem-czym wykończyć?proszę o radę

    mamy taki kominek:

    zdjęcie salonu -ścianka jest szersza u mnie na której ma wisieć kominek, wymiar ścianki na kominek to:cała ścianka ma 250/134


    poradźcie proszę co mogę dać na tę ściankę, żeby ładnie wyglądało.myślałam o jakimś tynku ozdobnym, stiuk, płytki chyba nie znajdę w tym rozmiarze na szerokość a dzielić to będzie kicha, tapeta odpada bo temperatura za duża.

    podpowie ktoś co mogę dać na tę ściankę...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Moim zdaniem farbą - to kominek ma być ozdobą, a nie ściana za nim

  3. #3
    Banned
    aberowski

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał cziczu Zobacz post
    mamy taki kominek:

    zdjęcie salonu -ścianka jest szersza u mnie na której ma wisieć kominek, wymiar ścianki na kominek to:cała ścianka ma 250/134


    poradźcie proszę co mogę dać na tę ściankę, żeby ładnie wyglądało.myślałam o jakimś tynku ozdobnym, stiuk, płytki chyba nie znajdę w tym rozmiarze na szerokość a dzielić to będzie kicha, tapeta odpada bo temperatura za duża.

    podpowie ktoś co mogę dać na tę ściankę...
    do zdjęcia nr 1 idealnie pasuje, znowu zdjęcie nr dwa to lekka przesada

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał aberowski Zobacz post
    do zdjęcia nr 1 idealnie pasuje, znowu zdjęcie nr dwa to lekka przesada
    u mnie już wisi kominek i wygląda cudnie, a jak się w nim pali to jeszcze cudniej. I pasuje jak ulał, żaden inny tak mi nie pasował jak ten, choć mój jest trochę jaśniejszy
    ... ale to kwestia gustu i smaku, każdy ma swój...
    w każdym razie mało miejsca zajmuje jeśli ktoś ma taki właśnie układ pomieszczeń to szczerze polecam, każdy kto przychodzi i widzi w realu jest oczarowany tym kominkiem
    chciałam mu dać jeszcze odpowiednią oprawę dlatego szukam inspiracji

    nie szukam opinii czy kominek ładny czy brzydki czy pasuje czy nie, ja wiem że pasuje idealnie, dlatego aberowska dziękuje za opinię ale nie o to mi chodziło, by ktoś doradzał czy on tu pasuje czy nie
    kominek już kupiony i gdybym drugi raz miała wybrać to tysiąc razy powtórzyłabym wybór.

  5. #5

    Domyślnie

    najważniejsze to być zadowolonym ze swojego zakupu

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał DANTERIUSZ Zobacz post
    najważniejsze to być zadowolonym ze swojego zakupu
    zgadza się zwłaszcza że kominek to spory wydatek!
    staramy się wszystkie zakupy przemyśleć 10 razy zanim coś kupimy, by nie żałować swych decyzji i jak na razie 99% jest trafionych

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał cziczu Zobacz post
    zgadza się zwłaszcza że kominek to spory wydatek!
    staramy się wszystkie zakupy przemyśleć 10 razy zanim coś kupimy, by nie żałować swych decyzji i jak na razie 99% jest trafionych
    Ja mam tak, że idę, coś kupię no i zaczynam się zastanawiać na ile jest mi to potrzebne, taki spontan nie jest fajny

  8. #8

    Domyślnie

    cziczu ja chyba "być głupia" bo nie rozumiem o co dokładnie chodzi w twoim zapytaniu . Najpierw piszesz że kominek taki a taki masz i on ma wisieć (czyli jeszcze nie wisi) i zdjęcie salonu pokazujesz ale nie Twojego, czy Twojego? Zaraz piszesz ze kominek wisi już od jakiegoś czasu.
    Proponuję zrób zdjęcie tego cudnego kominka na swojej ścianie, najlepiej z resztą wnętrza i wtedy można coś doradzać .

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał krystynajoanna Zobacz post
    cziczu ja chyba "być głupia" bo nie rozumiem o co dokładnie chodzi w twoim zapytaniu . Najpierw piszesz że kominek taki a taki masz i on ma wisieć (czyli jeszcze nie wisi) i zdjęcie salonu pokazujesz ale nie Twojego, czy Twojego? Zaraz piszesz ze kominek wisi już od jakiegoś czasu.
    Proponuję zrób zdjęcie tego cudnego kominka na swojej ścianie, najlepiej z resztą wnętrza i wtedy można coś doradzać .
    już tłumaczę o co chodzi z tym wisi nie wisi

    dom dopiero wykańczamy mam surowe ściany, sam tynk więc mam pełne pole manewru co do koloru ścian.Kominek owszem wisi bo musieliśmy go dopasować do otworu kominowego. Kończymy wszystkie inne prace i teraz zabieramy się za ściany, więc kominek do zdemontowania.I musimy zrobić ścianę za nim i znów go powiesić.
    zdjęcie dalam salonu ze studia projektowego gdzie kupiliśmy projekt -tak poglądowo gdzie ma wisieć i jak mniej więcej to wygląda. Postaram się wrzucić realną ściankę ale są to surowe ściany i sądziłam że wizualizacja salonu będzie lepsza.

    Pytam na formu o jakieś propozycje bo ludzie fajne pomysły mają i czasem ktoś podrzucić coś konstruktywnego. Dzięki forum muratora i życzliwości ludzi mam cudowną łazienkę, a wystarczyła tylko mała dygresja :szocika" i pomysł sam się stworzył.
    więc może teraz ktoś będzie miał jakiś pomysł, który mnie zainspiruje...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Resoviax Zobacz post
    Ja mam tak, że idę, coś kupię no i zaczynam się zastanawiać na ile jest mi to potrzebne, taki spontan nie jest fajny
    hehe no ja tak mam ale jeśli chodzi o ciuchy a kupno rzeczy do domu to raczej staram się przemyśleć , pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    poglądowo przesyłam zdjęcie mojej kuchni z tą ścianką:

    tylko proszę się nie sugerować tym kolorem ścianki to tak poglądowo wrzucone.płytki w kuchni jaśniutko szare, w salonie dębowe deski będą, nie ma oddzielonej przestrzeni tym czarnym między salonem a kuchnią.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jeśli celujesz w nowoczesny design to mniej znaczy więcej.
    Po skandynawsku - zostawiasz jasną ścianę. Jak kominek ma się wtopić malujesz na ciemnoszaro. Jak chcesz ocieplić skandynawię to na surowym tynku (lub kleju gipsowym) pacą o grubych zębach rysujesz poziome linie
    Loft - metalizująca blacha, metaliczne płytki, beton architektoniczny
    Modern rustic - cegła, kamień
    Glamour - mozaika szklana, tynk wenecki lub jak na wizualce plyta marmuru,

  13. #13

    Domyślnie

    no i mogę pokazać efekty, wyszło tak:

  14. #14
    Banned
    Konevka

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piotrów
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    66

    Domyślnie

    Ja jestem za płytkami klinkierowymi. Wytrzymają temperaturę, tylko takie płytki odzwierciedlają prawdziwy klimat kominka.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konevka Zobacz post
    Ja jestem za płytkami klinkierowymi. Wytrzymają temperaturę, tylko takie płytki odzwierciedlają prawdziwy klimat kominka.
    płytki klinkierowe-fajne ale wizja kurzu na nich mi nie odpowiada, problem w utrzymaniu ich w czystości- zdecydowanie na minus

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w jaki sposób chcielibyście pogodzić klinkier z polerowanym na wysoki połysk marmurem?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony