dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 18
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 349
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar T0MASZ
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Tonbridge/Ślesin
    Kod pocztowy
    62-561
    Posty
    13

    Domyślnie projekt HOMEKONCEPT 2 pracownia HomeKONCEPT

    Witam,
    Czy ktoś z Was drodzy forumowicze realizuje projekt HomeKoncept-2?
    Byłbym bardzo wdzięczny za Wasze spostrzeżenia co warto zmienić/przerobić w powyższym projekcie.
    Przeszukałem forum ale wątku o tym projekcie niestety nie ma.

    Pozdrawiam
    Tomek

    http://www.home-koncept.net.pl/wszys...stawowa-detail

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	homekoncept-2 - Front.jpg
Wyświetleń:	1373
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	267799
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	homekoncept-2 ogród.jpg
Wyświetleń:	1041
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	267801
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	homekoncept2_rzut_parter.jpg
Wyświetleń:	1157
Rozmiar:	69,3 KB
ID:	267802
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	homekoncept2_rzut_poddasze.jpg
Wyświetleń:	672
Rozmiar:	73,1 KB
ID:	267803

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Projekt z kategorii "najnowsze" - najwyraźniej jeszcze nikt nie realizuje.

    Ogólnie koncepcja domu jest spójna i nie ma co tu za wiele kombinować. Te metry balkonu na froncie domu i tarasu na dachu garażu do mnie nie trafiają - to raczej zbędne w domu jednorodzinnym. Gabinet jest bardzo ciasny, ale nie ma w którą stronę go powiększyć. Jeżeli się da, to dodałabym zsyp na brudy, bo sypialnie na poddaszu a pralnia na parterze.
    Jak będzie z myciem nawyższego okna w salonie? A jeszcze jest połaciowe nad pustką, ale wysoko, to może nie będzie tak widać, jak się zabrudzi. Na pewno przydadzą się szyby bioclean - takie samoczyszczące i najwygodniej firma myjąca co jakiś czas.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to jest projekt domu który ma głownie robić efekt wow wśród sąsiadów.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar T0MASZ
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Tonbridge/Ślesin
    Kod pocztowy
    62-561
    Posty
    13

    Domyślnie

    Sąsiedzi mnie nie interesują. Od zawsze podobały mi się antresole i otwarte przestrzenie.

    Wczoraj zamówiłem powyższy projekt. Pan z pracowni powiedział, iż kilka domów jest już w budowie.
    Faktycznie nie jestem przekonany do balkonu od frontu. Jeśli chodzi o taras nad garażem to myślę o zadaszeniu go, miałbym wówczas większą sypialnię. Zdecydowanie będę budował piwnicę. Dolne WC będzie spiżarnią natomiast kotłownia zostanie przekształcona w łazienkę. Pomieszczenie na przeciwko drzwi frontowych posłuży raczej jako garderoba. Gabinet faktycznie nie jest zbyt duży 3.50 x 2.15. Jeśli przesunałbym ścianę gabinetu zrównując ją ze ścianą salonu zyskałbym większy salon. Nie jestem jeszcze pewien czy będzie to dobrze wyglądało??
    Garaż będzie moim gabinetem - załączam rysunek z moimi zmianami.
    Co do okien to faktycznie mycie tego wielkiego jak i tego połaciowego będzie wyzwaniem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zmiana.jpg
Wyświetleń:	1439
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	268085

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Całkiem fajna koncepcja z tym gabinetem w miejscu garażu. To, moim zdaniem, dobre pogodzenie miejsca pracy z domem (prawie w domu, a jednak osobno) - przyjemne rozwiązanie zarówno dla saloniku fryzjerskiego, obsługi klienta firmy usługowej jak i biura radcowskiego czy pracowni artystycznej.

    Co do tarasów, to osobiście nie robiłabym po prostu nic - po prostu dach nad garażem i zadaszenie wejścia do domu, na które nikt nie będzie wchodził. Zostawiłabym na poddaszu portfenetry.

    Włączenie gabinetu w przestrzeń salonu da pomieszczenie około 40m2. Ponieważ jadalnia już jest osobno, powstałyby dwie części - jedna z antresolą, druga "pod sufitem". Warunkiem na artakcyjność takiej przestrzeni jest dobry pomysł na jej zagospodarowanie. Mi tak na szybko przychodzi do głowy część wypoczynkowa przy kominku i telewizyjna w miejscu po gabinecie. No ale to w zasadzie takie dublowanie kanap, więc nic specjalnego. Może stół bilardowy? Powiększając salon, stracisz zadaszoną część tarasu, a wielu użytkowników wysoko sobie ceni to rozwiązanie.

    A garaż gdzie? Będzie jakieś miejsce postojowe na działce? A może w piwnicy?
    Gdzie schody do piwnicy? Poniżej obecnych chyba lepiej wyglądałoby otwarte zejście. A może wolisz jakieś bardziej dyskretne, gdzieś za drzwiami? W obecnym układzie zejście do piwnicy wypadnie tuż przy salonie.
    Którędy będzie się wchodziło do łazienki na parterze?

    W wielu miejscowościach są firmy oferujące usługę mycia okien. Jeżeli u Ciebie nie ma, to pozostają kombinacje z kijkami teleskopowymi.

    Z piwnicą będzie to naprawdę duży dom - Jakieś 260m2 po podłogach.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar T0MASZ
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Tonbridge/Ślesin
    Kod pocztowy
    62-561
    Posty
    13

    Domyślnie

    Bardzo podoba mi się rozwiązanie z portfenetrami. Nie zdecyduję się jednak na powięszenie salonu, faktycznie zadaszona część tarasu bardziej mnie zadowala.
    Nie wiem jeszcze w jaki sposób zagospodaruję "mały gabinet". Czas przyniesie rozwiązanie.
    Garaż będzie wolnostojący, myślę o skopiowaniu obecnego garażu i wybudowaniu go w jednej lini z obecnym.
    Przesuwając schody na piętro na przeciwną ścianę, zyskam wejście do nowej łazienki.
    Schody do piwnicy powstaną w miejscu połącznia domu z nowym gabinetem.
    Piwnica będzie mała, jedynie pomieszczenie na piec i opał plus dodatkowe na centralny odkurzacz i rekuperator.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przerobka domu.jpg
Wyświetleń:	815
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	268973

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Koncepcja domu na dość szeroką działkę.

    Sporo zmian wyszło w projekcie, ale zakładam, że zorientowałeś się w cenach projektów indywdualnych i tak było korzystniej.
    Gabinecik jest malutki, ale nadaje się na przykład na "dziuplę" komputerową. Z własnego doświadczenia wiem, że fajnie jest też mieć gdzieś w domu półkę czy regalik na segregatory z różnymi papierzyskami, bo w dzisiejszych czasach gospodarstwo domowe ma trochę swojej biurokracji. Szerokość pozwala na wstawienie rozkładanej sofy, więc może też pełnić funkcję gościnną.

    Czy garaż na jedno auto zaspokoi Twoje potrzeby? Może wygodniej byłoby ustawić gdzieś bliżej bramy dwstanowiskową wiatę? No ale to już zależy od układu działki i intensywności użytkowania samochodu.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  8. #8

    Domyślnie

    Projekt bardzo mi się podoba, czy na forum są osoby, które realizują budowę tego domu?
    Chętnie pooglądałbym fotki podczas budowy jak i już wykończonego.
    Jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś sugestie co do tego projektu to chętnie się z nimi zapoznam.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mako101112

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    14

    Post home koncept 2

    Witam jestem na etapie czekania na okna. Dom stoi w okolicach Piaseczna z małymi zmianami w środku Marcin
    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Projekt bardzo mi się podoba, czy na forum są osoby, które realizują budowę tego domu?
    Chętnie pooglądałbym fotki podczas budowy jak i już wykończonego.
    Jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś sugestie co do tego projektu to chętnie się z nimi zapoznam.

  10. #10

    Domyślnie

    mako101112: świetnie Czy możesz zamieścić jakieś zdjęcia? Jakie zmiany postanowiłeś wprowadzić? Czy masz jakieś rady dla budujących ten dom?

  11. #11

    Domyślnie

    Z uwagi na to, że mam działkę ze spadkiem po przemyśleniach myślę, że rozsądnie będzie przenieść garaż z lewej na prawą stronę domu. Pod domem zamierzam wykonać piwnicę, której ma nie być pod garażem. Tylko zastanawiam się co wybrać. Albo przeniesienie garażu z lewej strony na prawą (tak jak na załączonym obrazku), albo też odbicie lustrzane projektu. Po przeniesieniu garażu tracę okno w kuchni (nie będzie za ciemna?). Natomiast jeśli zdecyduje się na odbicie lustrzane to strona elewacji, na której jest więcej okien będzie po stronie, która jest zaceniona co przekłada się w sposób oczywisty na koszty ogrzewania.

    Mam też pytanie czy te balkony z przodu i z tyłu domu można zrobić jako niezależne aby uniknąć mostków ciepła?
    Jeśli tak to rozważyłbym również wykonanie właśnie tych balkonów i garażu w późniejszym etapie, gdy będą na to środki, ponieważ chciałbym się ze swoim ograniczonym budżetem skoncentrować na dobrym dociepleniu + reku + ewentualnie GWC.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hk2.jpg
Wyświetleń:	481
Rozmiar:	75,4 KB
ID:	286809  

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alexim

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam! To mój pierwszy post na forum Wreszcie powstał wątek o HK 2! Od dłuższego czasu zastanawiamy się z mężem nad tym projektem. Na dniach musimy podjąć ostateczną decyzję, stąd pytanie i wielka prośba: czy dałoby radę wpaść z wizytą i obejrzeć domek? Co prawda mamy kawałek z Łodzi, ale baaardzo nam zależy, żeby zobaczyć go na żywo?

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mako101112

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    14

    Domyślnie

    Zdjęcia spróbuję zamiescic na dniach. Dom wymaga wiele przemyślen.Mamy wersje lustrzaną z dobudowanym pomieszczeniem gosp. za garażem. Duże okna w salonie od gory do dolu przedzielilismy (tansze rozwiązanie), małe zmiany dokonalismy z wymiarami okien i drzwi w środku. Antresola została i nadaje superr charakter temu domowi. Jak sa jakieś pytania proszę pisać na forum lub w wiadomości prywatnej

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar T0MASZ
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Tonbridge/Ślesin
    Kod pocztowy
    62-561
    Posty
    13

    Domyślnie

    Z budową ruszę na wiosnę 2015 roku. Mam jeszcze nieco czasu na drobne zmiany/poprawki.
    Nigdy nie widziałem tego domu na żywo tak jak i zdjęć z realizacji. Byłbym bardzo wdzięczny za każde zdjęcie.

  15. #15

    Domyślnie

    Ja również dołączam się do próśb o zamieszczenie tu zdjęć z realizacji.
    Najlepiej aby zdjęcia pojawiły się na forum bo na pewno przez kolejne lata wiele osób będą mogły one zainteresować.

    Pytanie do użytkownika: mako101112
    Ile zapłaciliście za okno dzielone, oraz o ile było tańsze od całego okna? No i chętnie zobaczę jak wygląda realizacja tego wszystkiego A w ogóle będzie super jeśli się podzielisz kosztami SSZ oraz stanu deweloperskiego. Były jakieś problemy podczas budowy? Np. coś czego nie przewidział architekt?

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mako101112

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    14

    Domyślnie

    Co do kosztów proszę o wiadomości prywatne.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mako101112

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    14

    Domyślnie

    A okno to duze w salonie gora i dol, ale przedzielone to.koszty w granicach 14tys. W projekcie w konstrukcji dachu jest belka stalowa ważąca ponad 1,5t,*ale my wybraliśmy drewnianą i się opłacało (duzo tańsze rozwiązanie). Fajny jest zerandol nad antresola od samej góry.zdj niedługo.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mako101112

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    14

    zdjecia z budowy home koncept 2

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jesien 2014 060.jpg
Wyświetleń:	1927
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	289326Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jesien 2014 066.jpg
Wyświetleń:	1714
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	289327Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jesien 2014 065.jpg
Wyświetleń:	1525
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	289328Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jesien 2014 064.jpg
Wyświetleń:	1491
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	289329Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jesien 2014 061.jpg
Wyświetleń:	1315
Rozmiar:	66,7 KB
ID:	289330
    Cytat Napisał T0MASZ Zobacz post
    Z budową ruszę na wiosnę 2015 roku. Mam jeszcze nieco czasu na drobne zmiany/poprawki.
    Nigdy nie widziałem tego domu na żywo tak jak i zdjęć z realizacji. Byłbym bardzo wdzięczny za każde zdjęcie.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mako101112

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    14

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wakacje 2014 427.jpg
Wyświetleń:	1114
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	289331Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wakacje 2014 344.jpg
Wyświetleń:	987
Rozmiar:	78,2 KB
ID:	289332Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wakacje 2014 285.jpg
Wyświetleń:	991
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	289333Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	marcin foto 035.jpg
Wyświetleń:	918
Rozmiar:	61,3 KB
ID:	289334Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lato-jesien 2014 031.jpg
Wyświetleń:	895
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	289335

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mako101112

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    14

    Domyślnie zdj c.d.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lato-jesien 2014 001.jpg
Wyświetleń:	1205
Rozmiar:	54,7 KB
ID:	289336Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jesien 2014 080.jpg
Wyświetleń:	1344
Rozmiar:	54,9 KB
ID:	289337

Strona 1 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony