dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Pompa woda/woda w ukladzie glikol/woda

    Witam,
    dostałem ofertę zakupu pompy woda/woda od sprzedawcy, który twierdzi ze po zmianie parametrów sterownika pompy będzie można ja używać w układzie glikol/woda. Nigdzie nie znalazłem żadnego postu o takiej tematyce, i tutaj jest prośba o fachową opinię w tej sprawie, bo jakoś czuję że to chyba nie jest takie proste.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Nie ufaj bo oszukają.
    Jak pracuje na wodę to trzeba chronić , żeby nie zamarzła i ustawia się dopuszczalna temperaturę na np +3 C
    A jak pracuje na glikolu to np .-6 C.Taki bezpiecznik .
    Nie sądzę ,że znajdziesz posty do każdego parametru w regulatorze.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Poproś o instrukcję sterownika - to powinno rozjaśnić wątpliwości czy można czy też nie można dostosować do pracy na układzie pośrednim.
    To teoretycznie, bo praktycznie można zawsze, nawet jeśli nie ma takiej opcji w sterowniku - wystarczy zdjąć czujnik(i) z rury parownika i podwiesić je w powietrzu na opasce aby mierzyły wyższą temp. niż temp. glikolu.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał postaw_piwo Zobacz post
    Nigdzie nie znalazłem żadnego postu o takiej tematyce, i tutaj jest prośba o fachową opinię w tej sprawie, bo jakoś czuję że to chyba nie jest takie proste.
    Poszukaj w instrukcji obsługi do sterownika temperatur ochrony o których pisze wihajster. Ewentualnie w jaki sposób ta ochrona jest zrealizowana - jeśli termistorem, to można go 'deko' oszukać wpinając równolegle lub szeregowo jakiś dobrany rezystor. Ale jeśli cena nie jest jakaś super, to może lepiej bez kombinowania kupić pc solanka-woda.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, śpieszę powiadomić, że skontaktowałem się z serwisantem tej firmy(stiebel) i potwierdzil on slowa sprzedawcy, ze wystarczy w sterowniku pompy zmienić źródło zasilania z wody na glikol i to wsio haraszo,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony