dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 164
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karolek33

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    15-001
    Posty
    28

    Domyślnie

    jak coś to o pellecie a wybór pieca to już indywidualna sprawa.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Z tych z których zaproponowałeś(jeśli ma to być typowy peleciak) to pewnie Red ( mój faworyt) (zamontowałem kilka mogę podesłać namiary na użytkowników) .
    Tak z ciekawości ile kosztuje pneumatyka do tego kotła ?
    Jaką objętość zajmują 3 tony peletu ? (nie wiem jaką mają gęstość).

    pzdr

  3. #43

    Domyślnie

    Czy w kotle na pellet można spalać inne paliwa?

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karolek33

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    15-001
    Posty
    28

    Domyślnie

    ja akurat testowałem piec z nadmuchem od góry z mozliwością opalania pelletem i się dobrze paliło

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek33 Zobacz post
    ja akurat testowałem piec z nadmuchem od góry z mozliwością opalania pelletem i się dobrze paliło
    A jak z eksploatacją? Czy piec na różne paliwa szybciej się nie zużywa?

  6. #46

    Domyślnie

    Hej Mój projekt domu to dom w morelach 2 z powiększonym garażem zbliżony powierzchniowo do Dom w morelach 2 g2. Tj powierzchnia zabudowy 150m2. powierzchnia podłóg 240m2 powierzchnia użytkowa 165 m2 plus garaz 35m2 i kotłownia 10 m2. Kubatura 940m3. Chciałby się dowiedzieć jaką moc pieca należy dobrać. Okna 3 szybowe, ocieplenie gazobetonu styropianem 15 cm, posadzki ocieplone 15 cm styropianem, planuje wszędzie podłogówkę (dodatkowo grzejnik łazienki oraz pralniosuszarnia i garaż tylko grzejnik) CWU, piec HT Daspell z podajnikiem na pelet. Proszę o podpowiedź czy zdecydować się na 15 kw czy tak jak mi podpowiadają 20 KW

    http://archon.pl/projekty-domow/proj...ma461fb4f95e48

  7. #47

    Domyślnie

    Witam

    Zdecydowanie 15 kW, przy takiej izolacji przez większość czasu kocioł będzie się nudził. W podobnej cenie można jeszcze rozważyć inne kociołki z lepszą sprawnością ale to na PW

  8. #48

    Domyślnie

    Mam podobny problem. Stoję przed wyborem ogrzewania. Kupiłem domów na licytacji komorniczej i przewidziane tam było ogrzewanie na olej opałowy. Tak wiem ciężki temat. Zastanawiam sie na pelletem. Dom parterowy z dachem wielospadowym budowany z ytonga 36,5 na to styropian 2 centymetry zaciągnięte klejem, okna rożne od wielkości 150 na 150 do 200 na 200 cm. W środku tynki w starej technologii, ogrzewanie podłogowe prawie w całym domu po parterze prócz dwóch łazienek. Powierzchnia użytkowa 157 plus 28 garaż w bryle budynku. Dach chce docieplić wełna 30 cm. Mam mała kotłownie i decyzje o pellecie juz podjąłem ale teraz muszę zdecydować jaki piec i jaka moc. Chciałbym grzać nim rownież wode cały rok. Prosze o poradę.

  9. #49

    Domyślnie

    izolacja 2 cm to jakaś straszna bieda. Napisz jeszcze z jakiego regionu PL jesteś
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budweiser Zobacz post
    Dom parterowy z dachem wielospadowym budowany z ytonga 36,5 na to styropian 2 centymetry
    przyznam, że ekonomicznie egzotyczny pomysł. najpierw droga ściana, potem nieliczenie się z kasą i izolacja domu praktycznie bez materiału izolującego, a na koniec i tak zimna ściana...

    co do małej kotłowni, to mogłeś zrobić większą, wg niektórych tutaj na forum to nic nie kosztuje
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  11. #51

    Domyślnie

    Nie mógł zbrobić bo kupił taki dom w takim stanie. Czytać trzeba - czytać a nie bić pianę.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Nie mógł zbrobić bo kupił taki dom w takim stanie.
    przecież żartuję. dobrze, że rozważa kocioł na pellet, a nie śmieciucha, jak to zwykle robią ludzie na Śląsku w NOWYCH domach
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Wszędzie podłogówka oprócz łazienek??? Jesteś pewien tego co piszesz?

  14. #54

    Domyślnie

    Myślałem o sypialniach a nie łazienkach

  15. #55

    Domyślnie

    Din został zakupiony koło Wrocławia

  16. #56

    Domyślnie

    W tym roku docieplac ścian nie bede. W domu wstawione sa okna o nietypowych rozmiarach i sa dwuszybowe wiec szału nie mam. Niedługo bede docieplac dach wełna 30 cm. Teraz stoję przed wielkim wyborem pieca jaki kupić na pellet. Moze pomożecie cos wybrać bo generalnie samo czytanie na temat pieców nie jest dla mnie wyznacznikiem wyboru producenta. Chciałbym bardziej skupić sie na opiniach użytkowników i kosztach ogrzania takiego domu. Nie mam zrobionego zapotrzebowania cieplnego na budynek i zastanawiam jakiej mocy piec kupić.

  17. #57

    Domyślnie

    No Ja nie zaproponuje ale czytając moje wpisy można wywnioskować jaki proponuje. A co do mocy to wiekszość dobrych kotłów ma modulację w duzym zakresie. Wiec jeśli trochę go przewymiarujesz to nic się nie stanie - kotły peletowe pracują troche inaczej niż zasypowe czy kotły na eko-groszek.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  18. #58

    Domyślnie

    A ile moze kosztować OZC dla takiego domu?

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budweiser Zobacz post
    A ile moze kosztować OZC dla takiego domu?
    Dokładnie nie wiem ale nie są to chyba jakieś wielkie pieniądze porównując do całości inwestycji.
    Poszukaj na forum kolegi Asolta, on się zajmuje takimi rzeczami, znajdziesz też kontakt na mojej stronie.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  20. #60

    Domyślnie

    Witam po raz kolejny!
    Wszystko juz wiem. Potrzebuje piec na pellet 22 kw do swojego nowo zakupionego domku. Jesli mogę Was prosić o cos godnego polecenia w rozsądnych pieniądzach. Oczywiście zdaje sobie z tego sprawę ze nie bedzie to tani interes. Lepiej zrobić raz a dobrze i wtedy nie bede narzekał ze oszczędziłem pare złotych na sercu domu. Potrzebuje jeszcze do pieca cos na wode 200 litrów dla rozwojowej rodziny. Czy moze ktoś mi cis polecić z piecu i dałby mu znać co prócz pieca muszę kupić.

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony