dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wirach

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Oleśnica Śląska
    Posty
    15

    Domyślnie ruszająca się wylewka

    Witam!
    Mój problem to wylewka z "miksokreta" na ogrzewaniu podłogowym ( 13cm styropianu układanego osobiście "na zakładkę") dokładnie po 3 tygodniach od wylania ( przez 2 tygodnie systematycznie "pielęgnowana" tj. zraszana wodą - wszystkie okna pozamykane) wylewka w salonie na styku trzech płyt oddzielonych dylatacją ze styropianu ( 2cm grubości - moim zdaniem to za dużo ale się posadzkarzom nie chciałem wpierniczać) zaczęła się ruszać tj. jak przechodzę po posadzce to się płyty uginają o jakieś 2mm ;( dodatkowo w miejscu ich połączenia w narożniku posadzka się podniosła o jakieś 3mm ( na 2,5m łacie)
    wykonawca każe czekać - niby się powinno ułożyć - ale jakoś nie widzi mi się czekanie do końca sierpnia z układaniem kafli, dodam że nie odpalałem jeszcze podłogówki i nie wiem czy czekać czy lepiej zacząć wygrzewanie i może coś pęknie i się ułoży
    Czy ktoś przerabiał już taki problem - czekać te 2 miesiące - czy brać wykonawcę za d... i kazać kuć?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Kamil

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Płyty grzewcze powinny być zdylatowane przerwą od 5 do 8 mm wypełnioną paskiem pianki i zdyblowane co 40 cm.
    Płyty same się nie ułożą a kafle mogą popękać.
    Porozmawiaj rzeczowo z wykonawcą na temat naprawy wylewki, chociaż będzie to trudne ze względu na kable grzewcze.
    Podniesienie w rogach wynika z niejednorodnego, powierzchniowego zagęszczenia betonu, co przy skurczu podczas wiązania objawia się odkształceniami. Pozdrawiam.
    P.S. Szczegóły nt wylewek, dylatacji, czy ogólnie podłogówki ma mojej www w poradach dotyczących podłogówki.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał wirach Zobacz post
    Witam!
    Mój problem to wylewka z "miksokreta" na ogrzewaniu podłogowym ( 13cm styropianu układanego osobiście "na zakładkę") dokładnie po 3 tygodniach od wylania ( przez 2 tygodnie systematycznie "pielęgnowana" tj. zraszana wodą - wszystkie okna pozamykane) wylewka w salonie na styku trzech płyt oddzielonych dylatacją ze styropianu ( 2cm grubości - moim zdaniem to za dużo ale się posadzkarzom nie chciałem wpierniczać) zaczęła się ruszać tj. jak przechodzę po posadzce to się płyty uginają o jakieś 2mm ;( dodatkowo w miejscu ich połączenia w narożniku posadzka się podniosła o jakieś 3mm ( na 2,5m łacie)
    wykonawca każe czekać - niby się powinno ułożyć - ale jakoś nie widzi mi się czekanie do końca sierpnia z układaniem kafli, dodam że nie odpalałem jeszcze podłogówki i nie wiem czy czekać czy lepiej zacząć wygrzewanie i może coś pęknie i się ułoży
    Czy ktoś przerabiał już taki problem - czekać te 2 miesiące - czy brać wykonawcę za d... i kazać kuć?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Kamil
    zraszanie wodą to dobre dla betonu na zewnątrz w słoneczne dni. W pomieszczeniach przykrywa się folią. Zbyt obfite i czeste zraszanie może pogorszyc jakośc wylewki. Okres zasadniczej hydratacji trwa 30 dni. W tym czasie wylewka powinna osiągnąc założoną wytrzymałość na ściskanie. Czekaj i następnie wygrzej zgodnie z załączonym do pieca harmonogramem wygrzewania. Jezeli wylewka popęka oznaczać to będzie, że ma więcej wody niz powinna, o ile w okresie 30 dni warunki klimatyczne były odpowiednie dla jej schnięcia
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony