dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jakie listwy przypodłogowe na krzywe/nierówne ściany?

    Mam problem z listwami przypodłogowymi - chciałabym drewniane, pomalowane na biało, wysokie na 8-10cm ale jest problem ze ścianami: wszystkie są krzywe i nierówne! Remontujemy z mężem domek z początku lat 80. i nie ma mowy aby choć jedna ściana była ok. Nasi majstrzy mówią żebym zapomniała w tej sytuacji o oblistwowaniu z drewna bo szczeliny pomiędzy deską a ścianą będą ogromne i nie będzie jak tego zlikwidować gdyż deska nie będzie wystarczająco giętka.
    W naszym wypadku drewnopodobne listwy z pvc odpadają gdyż są obrzydliwe, narożniki zawsze odpadają i wszystko wygląda mało elegancko. MDF zachowuje się podobnie jak deska do tego nie jest tani więc też raczej odpada.

    Ktoś miał podobny problem? Jak sobie z tym poradzić? Będę wdzięczna jeśli podzielicie się swoimi doświadczeniami w tym temacie.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Albo równanie ścian, albo listwy wyysokie sztywne i maksymalna redukcja szpar ile sie da a reszte akrylowac od góry( dla ułatwienia gięcia wysokiej liswty można ja nacinać od tylnej części) , albo rezygnacja z wysokich listw i założyc niskie trójki lub 6tki.W starym budownictwie czesto z krzywymi scianami ida w parze krzywe posadzki.

    Za każdym razem jednak efekt fali na listwie pozostanie.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  3. #3

    Domyślnie

    Posadzki były wylewane nowe wiosną tego roku więc są proste. Równanie ścian nie wchodzi w grę, nie chcemy aż tak inwestować ponieważ zamieszkamy tam tylko na 4-5 lat dlatego też wszystko robimy tanio aczkolwiek żeby to ładnie wyglądało. Napisałeś "maksymalna redukcja ścian" czyli co? Gęsto kołkować listwę? W ogóle jak listwę najlepiej zamocować w naszym przypadku - na klej czy kołki?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    na klej , nie widać wiercenia

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatagl Zobacz post
    na klej , nie widać wiercenia
    Ładna jesteś i w dodatku dobrze radzisz. Pozdrawiam.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdalena Fijołek Zobacz post
    Mam problem z listwami przypodłogowymi - chciałabym drewniane, pomalowane na biało, wysokie na 8-10cm ale jest problem ze ścianami: wszystkie są krzywe i nierówne! Remontujemy z mężem domek z początku lat 80. i nie ma mowy aby choć jedna ściana była ok. Nasi majstrzy mówią żebym zapomniała w tej sytuacji o oblistwowaniu z drewna bo szczeliny pomiędzy deską a ścianą będą ogromne i nie będzie jak tego zlikwidować gdyż deska nie będzie wystarczająco giętka.
    W naszym wypadku drewnopodobne listwy z pvc odpadają gdyż są obrzydliwe, narożniki zawsze odpadają i wszystko wygląda mało elegancko. MDF zachowuje się podobnie jak deska do tego nie jest tani więc też raczej odpada.

    Ktoś miał podobny problem? Jak sobie z tym poradzić? Będę wdzięczna jeśli podzielicie się swoimi doświadczeniami w tym temacie.
    Jakiej wielkości są szpary między ścianą a cokołem?
    Cokoły 8-10cm wysokie kłaść do ściany jak lecą. Szpary wypełnić akrylem i te wypełnienia pomalować na kolor ściany. Problemem będzie łączenie w rogach. Jeżeli powstaną i tam szpary między cokołami także wypełnić akrylem białym. W sumie prosta sprawa. Wykonać trzeba precyzyjnie i czysto.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #7

    Domyślnie

    A ja się podłączę z innym pytaniem. U nas też ściany krzywe i akryl na pewno pójdzie w ruch. Natomiast będą też szpary przy podłodze. Listwy są slimy 12 mm i niestety w kilku dobrych miejscach nie zakrywają pozostawionej pod ścianą dylatacji.. Jak z tym sobie poradzić? Kit? Bo mam pewne obawy aby robić to samemu, nie chcę nic popsuć, mówiąc delikatnie

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatagl Zobacz post
    na klej , nie widać wiercenia
    Ale jaki klej


    Taka ładna że zasponosrowałbym jej podłoge
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Jakiej wielkości są szpary między ścianą a cokołem?
    Cokoły 8-10cm wysokie kłaść do ściany jak lecą. Szpary wypełnić akrylem i te wypełnienia pomalować na kolor ściany. Problemem będzie łączenie w rogach. Jeżeli powstaną i tam szpary między cokołami także wypełnić akrylem białym. W sumie prosta sprawa. Wykonać trzeba precyzyjnie i czysto.
    Szpary są 0,5-1cm, pewnie znajdą się i trochę szersze. Zdaję sobie sprawę że to precyzyjna robota.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony