dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 296

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał miss_piggy Zobacz post
    Trudniejsze zagadnienie. Czy ktoś ma okno narożne z ruchomym słupkiem i żaluzje fasadowe? Jak zostało to technicznie rozwiązane?
    A jakie to ma znaczenie, czy okno jest ze stałym, czy ruchomym słupkiem? Żaluzja fasadowa jest elementem zewnętrznym niezwiązanym z konstrukcją okiennego słupka. Czy można ją zainstalować na narożu budynku? Raczej bez problemu.
    PRO QUALITY

  2. #2

    Domyślnie

    No a do czego zostanie zamocowana z jednej strony żaluzja? Przecież żaluzje/rolety montuje się do ościeżnicy okna. Okno na wymiary 200x235 i drugie tyle samo.
    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    A jakie to ma znaczenie, czy okno jest ze stałym, czy ruchomym słupkiem? Żaluzja fasadowa jest elementem zewnętrznym niezwiązanym z konstrukcją okiennego słupka. Czy można ją zainstalować na narożu budynku? Raczej bez problemu.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał miss_piggy Zobacz post
    No a do czego zostanie zamocowana z jednej strony żaluzja? Przecież żaluzje/rolety montuje się do ościeżnicy okna. Okno na wymiary 200x235 i drugie tyle samo.
    Na końcu tego okna masz masz też ościeżnicę. Niezależnie od tego czy okno jest ze słupkiem czy bez.

    A do tego wymiaru wystarczy dopasować odpowiednią żaluzję.

  4. #4

    Domyślnie

    Żebyśmy się dobrze zrozumieli chodzi mi o takie okno. To nie jest moje bo nie mam jeszcze zamontowanego, posłużyłam się zdjęciem znalezionym w sieci. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ruchomy słupek.jpg
Wyświetleń:	1207
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	309763

    Natomiast w sieci znalazłam taką żaluzję. Wygląda jakby nie miała żadnej listewki między dwoma żaluzjami. No ale czy wtedy taka żaluzja przy wietrze nie ulega wycięciu, zerwaniu itp.?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domuslumina.It_.jpg
Wyświetleń:	1183
Rozmiar:	64,1 KB
ID:	309764
    Ostatnio edytowane przez miss_piggy ; 23-03-2015 o 15:30

  5. #5

    Domyślnie

    Ta żaluzja na drugim zdjęciu ma "listwę" prowadzącą.

    Ale ze zdjęcia pierwszego rozumiem, że będziesz miała HSa narożnego z aluminium bez słupka narożnego.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak, rozumiem, że to się nazywa słupek ruchomy.

  7. #7

    Domyślnie

    no i jest jeszcze trzecie - brak żaluzji
    Podejrzewam, że wiedząc o tych ograniczeniach zrezygnowałabyś albo z żaluzji albo z droższego rozwiązania HS połaczonych ze sobą i po otwarciu bez słupków (ościeżnic)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony