dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Szlaufwaga - a poziom sufitu podwieszanego

    Witam

    nabyłem ostatnio taki wynalazek bo do zwykłej poziomicy straciłem wiarę. Chcę wykonać sufit kasetonowy i teraz tak jak mam wykonać jego poziom od starego krzywego sufitu żeby wyszło ładnie prosto.

    Dokształciłem się już jak zalać wąż wodą bo to też nie takie łatwi:

    i teraz tak załóżmy przykładam jeden koniec rutki do narożnika pomieszczenia w rurce dajmy na to jest poziom 3, a z drugim końcem węza i rurką druga osoba chodzi po pomieszczeniu i przykłada do kolejnych narożników (punktów pośrednich) miarkę i jak tam woda będzie na poziomie nr3 to krech - czy tak to się robi?

    z góry dzięki

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    z wikipedii

    poziom w naczyniach polaczonych bedzie ten sam, jesli nie zagnie sie wezyk/nie bedzie powietrza w wezu, ani zadnych zanieczyszczen (ciecz bedzie mogla swobodnie przeplywac) wiec tak jak piszesz - ustalasz sobie np. wspomniane nr3 na obu koncach wagi

    jesli masz taka kupna marketowa - ona ma zazwyczaj koreczki - by sie woda nie wylewala , np. na czas transportu. Przed pomiarem zdejmij je - widziane na zywo, jak z zaczopowanymi koncami "ekipa" od plotu probowala zlapac poziom i sie dziwila ze im nie idzie...
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Te koreczki maja dziurki więc pojdzie z zaczopowanymi jak piszesz.

    Co do pomiaru nie ważne są liczby które wskazuje waga. Co do pomiaru odmierz sobie od dowolnego narożnika jakąś bazę np 50cm poniżej stropu - zaznacz to pożadnie i od tago nanoś poziomy. Nie dasz rady pomierzyc od naroża muislbyś nalac full wody a to nie spełeni sie jako pomiar - częśc wody ucieknie.
    Naniesiesz jeden poziom na całym pomieszczeniu później metrówka domierzysz do tego poziomu i masz gotowe. Do obsługi waserwagi potrzba 2 osób - i odrobina cierpliwości, delikatne ruchy wężem i nie patrz na skalę.

  4. #4

    Domyślnie

    spoko dzięki za odpowiedź trza iść pomierzyć

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    W ramach ciekawostek - kiedyś tylko w taki sposób łapano poziomy a szlauchwagi potrafiły mieć naprawdę duże gabaryty.
    Btw: nie szlauf tylko szlauch (z niemickiego der Schlauch - wąż.. A jako że w nieboszczce Austrii też niemiecki był urzędowym....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony