dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Aha, i wstaw mi tutaj te moje nicki z których ponoć piszę.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał waterjet Zobacz post
    no tak , ale to za mało spalił ??? nie ma takich podajników jak 5 kW więc co piec z kosmosu???i przelicz kolego sprawność tego pieca. nie po waszej myśli więc pewnie zła....jest bardzo dobra więc nie rozumiem dlaczego taka namowa na te 5 kW piec mający 15 kw równie dobrze może pracować z mocą 3 kW. pozdrawiam
    Waterjet zainwestuj w ciepłomierz.
    Może być używany, na znanym serwisie aukcyjnym przy odrobinie szczęścia kupisz go za 50 zł. Za najprostszy, nowy musisz zapłacić sumę 15-krotnie większą.

    Zapoznaj się z amatorskim pomiarem efektywności spalania w kotłach pod nazwą VER.
    Więcej informacji na ten temat tutaj : http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12026-ver-czyli-prawdziwe-osiagi-naszych-kotlow-i-paliw-porownanie/

    ps.
    I trochę więcej szacunku dla fizyki i chemii.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej_M_ ; 26-07-2014 o 12:00
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  3. #23

    Domyślnie

    Naskoczyliście wszyscy na człowieka zamiast nieco obrazowo wytłumaczyć. Poczuł się zaszczuty i zaczyna się bronić.

    Zakładamy,że mamy solidne kotły

    25kW - aby to uzyskać i utrzymać 24h należy spalić ok. 95-100kg w ciągu doby takiego groszku 25-26MJ.

    17kW - uzyskanie i utrzymanie przez 24h oznacza ok. 65kg na dobę

    12kW - uzyskanie i utrzymanie przez 24h oznacza ok.46-50kg na dobę

    To mówimy o tych mrozach jak kocioł ma byc dobierany w/g mocy znamionowej do danego budynku
    np. labo w Łodzi podaje,że ok.80%dni zimowych oznacza pracę w okolicach 30%mocy znamionowej na uzupełnianie strat ciepła

    jak kojarzę kol.zawijan pisał coś o tym,że nawet w te duże mrozy wykorzystanie mocy kotła nie przekracza najczęściej 60% mocy znamionowej....

    Z drugiej strony dla przykładu:
    moc 3,6kW przez 24h = ok.14kg groszku
    moc 4,8kW przez 24h ok.19-20kg groszku
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  4. #24

    Domyślnie

    i widzisz kolego jarecki masz racje. Tylko jak Ty się ustosunkujesz do tego że trzeba czasami 10 kw a czasami 15 a czasami 5 kw w kotle. cały czas wszyscy piszą o średniej , a pogoda średnia nie jest tylko raz jest cieplej a raz chłodniej , i naprawdę montuje kotły bardzo długo i różne rzeczy widziałem, każdy tutaj madry bo o nowym mega oszczędnym domie mówi a jak się wymienia w starym budownictwie co na suficie prócz betonu nic nie ma???nie upieram się że musi być 25 kw ale nikt naprawdę nikt mi nie wmówi że są podajniki o mocy nominalnej 5 kw bo to g... prawda. może producent pisze tak ale najmniejszy jakie sa produkowane to 15 kW no czasami zdarza się że 12 kW ale to już podziw. Zresztą lubie pogadać jak ktoś coś madrego powie a nie wciska biednym klientom kit żeby tylko 1500 lub 2000 zł zarobić. i opowiada że mu 3 kw kociol wystarczy na 200 m2 , jednemu może tak ale innemu 100 % nie. trzeba by było najpierw zmierzyć optymalną moc, sprawdzić czy ciepło nie ucieka ( kamera termowizyjna ), domu też jak termosu nie masz cały czas zamkniętego bo grzyb wyjdzie, trzeba wietrzyć wentylować , mieć wymiane powietrza. ps. kolego Andrzeju mam wielki szacunek do fizyki bo studiowałem na politechnice , tylko teoria nie zawsze jest praktyką i nie zawsze mamy warunki laboratoryjne. więc przemyśl to bo nie mówię tego złośliwie

  5. #25

    Domyślnie

    karoka 65 no nadal mi nie odpowiedziałeś ile dostajesz 2000 zł??? mam klientów w brud , jestem z mazowsza. jak nie wiesz gdzie to jest to zobacz w mape, bo ty to koniec świata czyli zadup....czytałem kiedyś o twoim kliencie jak właśnie pisał na necie że kupił od ciebie piec i gdzie indziej ten sam był 1000 zł taniej. więc to nie jest tylko moje pytanie ale opinia twojego klienta i to pewnie nie jednego

  6. #26

    Domyślnie

    ale Ty kolego jarecki też obiektywny nie jesteś bo reprezentujesz producenta, więc też będziesz pisał pod siebie. Szkoda że nie ma tutaj użytkowników tylko same firmy i reklamy. Czyli ogólnie jak czytam posty wszystkich to tu nie ma nic o pomocy tylko o tym że mój najlepszy. wniosek taki że nie warto w ogóle czytac opinii na necie bo sa w ogóle nie obiektywne

  7. #27
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał waterjet Zobacz post
    ...i naprawdę montuje kotły bardzo długo i różne rzeczy widziałem, każdy tutaj madry bo o nowym mega oszczędnym domie mówi a jak się wymienia w starym budownictwie co na suficie prócz betonu nic nie ma???nie upieram się że musi być 25 kw ale nikt naprawdę nikt mi nie wmówi że są podajniki o mocy nominalnej 5 kw bo to g... prawda. może producent pisze tak ale najmniejszy jakie sa produkowane to 15 kW no czasami zdarza się że 12 kW ale to już podziw. Zresztą lubie pogadać jak ktoś coś madrego powie a nie wciska biednym klientom kit żeby tylko 1500 lub 2000 zł zarobić. i opowiada że mu 3 kw kociol wystarczy na 200 m2 , jednemu może tak ale ...
    To może coś kliknę ja.Budynek lata 70-te.Klocek,nieocieplony,stropodach nieocieplony,w 50% stara stolarka z okresu budowy budynku.Ogrzewane ok 135m2 plus 25m2 w przyziemiu.W budynku prowadzona dział.gosp. i trzy osobne wejścia.Temp zimą 21-22 deg.Kocioł 12kW,zastąpił 25kW-kto wie,może i ty go montowałeś.Moja dwunastka jest o 2kW za duża.

  8. #28

    Domyślnie

    widze Pleszew rządzi. tylko jak to wytłumaczycie że do was tylko jeżdżą z samą blachą odpadową??? już od niejednego słyszałem że widzieli jak całe języki odpadów jeżdżą, zresztą sami garażowcy z giełdy

  9. #29

    Domyślnie

    35 stopni masz na kominie to sprawność bardzo niska czyli nieekonomiczny kocioł , przy sprawności kotła powyżej 87 % temp spalin to od 160 do 180 stopni

  10. #30

    Domyślnie

    a z ciekawości ile spalasz na dobe w zime około -5 stopni???

  11. #31
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał waterjet Zobacz post
    a z ciekawości ile spalasz na dobe w zime około -5 stopni???
    Nie powiem,powiem za to ile spalałem przy -20deg tej zimy,było kilka takich dni ,około 30-32kg/doba,opał Wesoła.

  12. #32
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał waterjet Zobacz post
    35 stopni masz na kominie to sprawność bardzo niska czyli nieekonomiczny kocioł , przy sprawności kotła powyżej 87 % temp spalin to od 160 do 180 stopni
    Trudno o taką sprawność latem,na samo CWU,spalając 2 kg/doba

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał waterjet Zobacz post
    karoka 65 no nadal mi nie odpowiedziałeś ile dostajesz 2000 zł??? mam klientów w brud , jestem z mazowsza. jak nie wiesz gdzie to jest to zobacz w mape, bo ty to koniec świata czyli zadup....czytałem kiedyś o twoim kliencie jak właśnie pisał na necie że kupił od ciebie piec i gdzie indziej ten sam był 1000 zł taniej. więc to nie jest tylko moje pytanie ale opinia twojego klienta i to pewnie nie jednego
    Dwa tysie to producentowi zostaje, ja resztę kasuję pacanie.
    No to zapodaj tego linka gdzie ten klient tak narzeka, gdzie tak tanio sprzedają i pewnie na 8% a że z mazowsza to widać choć stamtąd też porządnych userów znać, insztalatora z mazowsza właśnie poznałem.
    Ale pajac.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał waterjet Zobacz post
    ale Ty kolego jarecki też obiektywny nie jesteś bo reprezentujesz producenta, więc też będziesz pisał pod siebie. Szkoda że nie ma tutaj użytkowników tylko same firmy i reklamy. Czyli ogólnie jak czytam posty wszystkich to tu nie ma nic o pomocy tylko o tym że mój najlepszy. wniosek taki że nie warto w ogóle czytac opinii na necie bo sa w ogóle nie obiektywne
    Chciałeś kolego użytkownika to już znalazłeś. Dom wybudowany w 1933r przez jakiegoś Niemca. Ocieplony na dwie ściany 10cm styro a na dwie 5cm. Dach wełna tak położona że w zamieć leży mi śnieg na strychu.Stropy nieruszane czyli szlaka. Instalacja nowa w miedzi z buforem 1000 L . Dom o wymiarach 18,5 x 10,5 m piętrowy, strych też piętrowy. Pół domu podpiwniczone i piwnica wysoka na 2m.
    Całość ogrzewam kotłem z podajnikiem od XII.2011. Kocioł ma 17kW a do ogrzania 320m2 i z temp. w pomieszczeniach 23*C, CWU dla 9 osób.
    Nie chciałeś reklamy a użytkownika więc użytkownik odpowiedział.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Zaraz napisze że to ja pod innym nickiem

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zaraz napisze że to ja pod innym nickiem
    Jeżeli poczyta moje posty to pewnie zrozumie że to dwie inne osoby.

  17. #37

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że nie rozumiem calej tej afery… Mam ten piec od Berskiego i u mnie sprawdza się naprawdę nieźle. Może to u was gdzieś lezy problem, a nie w produkcie?

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał DariuszKosmyk Zobacz post
    Powiem szczerze, że nie rozumiem calej tej afery… Mam ten piec od Berskiego i u mnie sprawdza się naprawdę nieźle. Może to u was gdzieś lezy problem, a nie w produkcie?
    Kocioł nie jest zły zwykły użytkownik nie znający się może być zadowolony ,grzeje, spala, itd.. ,ale ma ten ruszt wodny ,który utrudnia prawidłowe spalanie ,dopalanie gazów, sam popatrz na ten film ze strony Berskiego ,ile sadzy jest odłożonej w komorze ,a na drzwiczkach widać jaka "wypasiona" szkoda że wymiennika nie otworzył .

    http://www.greenengineering.com.pl/i...dukty/PRODUKTY
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    ,,,, popatrz na ten film ze strony Berskiego ,ile sadzy jest odłożonej w komorze ,a na drzwiczkach widać jaka "wypasiona" ,,,,
    Animuss, czy Ty w czasie odtwarzania tego filmu, miałeś włączone głośniki ?.

    Eko-Max-Turbo homogenizacja gazów z powietrzem.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Animuss, czy Ty w czasie odtwarzania tego filmu, miałeś włączone głośniki ?.

    Eko-Max-Turbo homogenizacja gazów z powietrzem.
    Zdecydowanie nie jest to wersja kotła do parterówek z kotłownią blisko sypialni.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony