dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 217
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Witam,
    A więc wieńce zalane, teraz czekamy na drzewo i startujemy z dachem. Mam nadzieję, że tartak nie da ciała i drzewo będzie najpóźniej we wtorek bo podobno cieśle czekają.
    Na razie domek wygląda tak:

    A ja powoli maluję podbitkę Sadolinem koloru biały krem. Wystarczą dwie warstwy.

    Byli też panowie z Portalux Mikołów pomierzyć okna - chyba będą Msline.
    Męczy mnie temat bramy garażowej - z jednej strony wolałbym założyć, a z drugie trochę się boję żeby jej nie uszkodzić podczas kolejnych prac. Ale znowu zabić bramę dechami i nie mieć możliwości odpierania przez nią dostaw materiału? Pozatym chciałbym bramę segmentową zamontowaną w licu ściany, a montażyści za bardzo nie chcą tak montować bo.... jeszcze nigdy tak nie robili.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  2. #22

    Domyślnie

    Pogoda dopisuje i domek rośnie. Planujesz przykryć dachem w tym roku? Kiedy okna?
    Jak wygląda segmentowa w licu ściany - masz jakiś rysunek albo zdjęcia realizacji? Domyślam się, że to będzie garaż ogrzewany?
    Pod bramę garażową trzeba chyba jeszcze położyć tynk w otworze garażu.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Czekam na drzewo i cieśli mają być jutro lub w środę i od razu działać z dachem. Mam nadzieję, że mnie nie okłamują . Liczę, że w czasie jak będzie powstawał dach to wyprodukują się okna i jak pogoda pozwoli wstawią je przed Mikołajem.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...oenerget/page3
    W poście #54 masz montaż w licu. Tylko, że moja brama jest trochę większa. Garaż ogrzewany do +8C - tak wychodzi lepiej w OZC w stosunku do nieogrzewanego tzn. mniejsze sumaryczne zapotrzebowanie na ciepło przy grzaniu garażu. Niestety nie było szansy na garaż jako oddzielny budynek, a dylatacja w płycie mnie nie przekonuje. Oczywiście ściana pomiędzy garażem, a domem ocieplona.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    OKNA
    W zasadzie na placu boju zostały 3 oferty:
    - MS Line, 3 szyby, ciepły montaż, Uw=1,1-0,89 cena ok. 20 tyś.
    - MSevolution, 3 szyby, ciepły montaż Uw=0,78-0,65 cena ok. 23 tyś.
    - Dako DPQ 82, 3 szyby, ciepły montaż Uw=0,85-0,68 cena ok. 20 tyś.
    Byłem zdecydowany na MsLine ale dostałe ofertę z Dako z zimowej promocji i teraz nie wiem... okna cieplejsze, ale kompletnie nie znam ich dystrybutora. Z kolei na okna MS mam ofertę od polecanego dystrybutora z Mikołowa...
    Na jakie jeszcze parametry okien zwrócić uwagę?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie


    O 4 w nocy z piątku na sobotę przyjechała więźba więc jutro startujemy z dachem Ma szczęście sąsiedzi nie wzywali policji...
    Mam też najświeższą prognozę na zimę od górala z Limanowej co mi więźbę przywiózł: "Krety w górach godają, że w tym roku śnieg i mróz ino w bajkach".
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Dzisiaj na budowie był dźwig i zrobił to co dźwigi robią najlepiej:




    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  7. #27

    Domyślnie

    Dzięki za odwiedziny - i od razu pytanie, ponieważ to i "moja" okolica.
    Jak z fundamentem - w sensie wzmocnienia? Widzę, że masz płytę, ale czy ona jest jakos dozbrojona dodatkowo na szkody?
    A druga rzecz - czy musialeś mieć badania gruntu do PNB, Starostwo w Gliwicach tego wymagało?

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Mam I kategorię szkód - nie wiem jak ty? U mnie nie trzeba było specjalnie wzmacniać.
    Pierwszy konstruktor (ten znany z Chudowa) zrobił płytę 30cm grubą z ukrytymi ławami fi14 zbrojoną góra-dół fi 8 i nie chciał słyszeć o XPS pod płytą - nie podobało mi się to dałem do przeliczenia i wyszła płyta zbrojona góra dół siatką o oku 12cm prętem fi14 grubości 23cm, dozbrajana obwodowo fi8.
    Robiłem badanie gruntu - ale firma okazała się mało kompetentna. W Mikołowie tego nie wymagali, a z tego co wiem w Gliwicach też nie wymagają.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Zaczynam nowy cykl zdjęć pt. "Nocne budowanie":
    Robię opaskę:

    Rano dokończyłem i 1/3 gotowe:

    Aaa zatrudniłem pomocnika:

    Fajny? Przynajmniej mam do kogo gadać
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Stan aktualny
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    witam w Twoim dzienniku. czemu miałeś tyle problemów z wymiarami i tym aby pasowało z silką? architekt nie mógł od razu zaprojektować pod konkretny materiał?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Aaa zatrudniłem pomocnika:

    Fajny? Przynajmniej mam do kogo gadać
    Przypomina mi się film "Cast away", tam główny bohater na tratwie też miał podobnego pomocnika.
    Trzymam kciuki, żeby Ci pogoda dopisała! Ja dzisiaj przyciąłem 300-tny, tzn. ostatni krzew winorośli.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    witam w Twoim dzienniku. czemu miałeś tyle problemów z wymiarami i tym aby pasowało z silką? architekt nie mógł od razu zaprojektować pod konkretny materiał?
    Nie napisałem, że miałem problem. Chodzi o to że każdy bloczek ma jakąś tolerancję wymiarową. +-2mm, do tego z niech z 2 na 8m ścianie wymurujesz 1mm niedokładnie i już w narożniku masz 5mm za dużo i co z tym zrobisz? Będziesz wyrzucał dobre bloczki bo są 2mm za duże jednym bokiem? Murarz bierze młotek wali dwa razy i ma bloczek na wymiar, ewentualnie docina kątówką i wali zaprawę w szczelinę. Budowanie w module to mit.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    Przypomina mi się film "Cast away", tam główny bohater na tratwie też miał podobnego pomocnika.
    Trzymam kciuki, żeby Ci pogoda dopisała! Ja dzisiaj przyciąłem 300-tny, tzn. ostatni krzew winorośli.
    To przyjedź do mnie te moje 80 krzaków przytniesz z rozpędu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Nie napisałem, że miałem problem. Chodzi o to że każdy bloczek ma jakąś tolerancję wymiarową. +-2mm, do tego z niech z 2 na 8m ścianie wymurujesz 1mm niedokładnie i już w narożniku masz 5mm za dużo i co z tym zrobisz? Będziesz wyrzucał dobre bloczki bo są 2mm za duże jednym bokiem? Murarz bierze młotek wali dwa razy i ma bloczek na wymiar, ewentualnie docina kątówką i wali zaprawę w szczelinę. Budowanie w module to mit.
    ponoć xella chwali się powtarzalnością i raczej nie jest tak że wszystkie bloczki są za małe lub za duże bo na palecie by to nie pasowało. czyli jak zdarzy się bloczek krótszy o 1mm to obok będzie dłuższy o 1mm tak że finalnie to się zgra. ponoć też na pióro i wpuście można trochę pokombinować z tolerancją i zastosować spoinę pionową. z tego co mówił doradca techniczny to na wysokość jest większe prawdopodobieństwo różnicy niż na długość ale też rzadko się zdarza.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    czyli jak zdarzy się bloczek krótszy o 1mm to obok będzie dłuższy o 1mm tak że finalnie to się zgra. ponoć też na pióro i wpuście można trochę pokombinować z tolerancją i zastosować spoinę pionową. z tego co mówił doradca techniczny to na wysokość jest większe prawdopodobieństwo różnicy niż na długość ale też rzadko się zdarza.
    Kamil nie rozśmieszaj mnie. Silikaty są formowane w bloczkach, wypalane i pakowane. Co ty myślisz, że ktoś to układa na paletach co do 1mm. czy 2 Wpust w bloczku ma chyba 2mm i pióro musi do niego dolegać więc co chcesz pokombinować? A jak ci zostanie szpara 2-3mm to jak ją wypełnisz pionową spoiną? Odpowiem dotniesz bloczek, żeby spoina miała 10mm . Pogadaj z kimś kto próbował reklamować krzywe, popękane bloczki z silki - jak chcesz dam ci namiary. Przyjechał doradca pomierzył i wszystko było w normie wg. jakieś PN. Nie wiem ile więcej zapłacisz za projekt dostosowany pod moduł ale z doświadczenia radzę odpuść sobie...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Kamil nie rozśmieszaj mnie. Silikaty są formowane w bloczkach, wypalane i pakowane. Co ty myślisz, że ktoś to układa na paletach co do 1mm. czy 2 Wpust w bloczku ma chyba 2mm i pióro musi do niego dolegać więc co chcesz pokombinować? A jak ci zostanie szpara 2-3mm to jak ją wypełnisz pionową spoiną? Odpowiem dotniesz bloczek, żeby spoina miała 10mm . Pogadaj z kimś kto próbował reklamować krzywe, popękane bloczki z silki - jak chcesz dam ci namiary. Przyjechał doradca pomierzył i wszystko było w normie wg. jakieś PN. Nie wiem ile więcej zapłacisz za projekt dostosowany pod moduł ale z doświadczenia radzę odpuść sobie...
    ale w module może być prosto to zrobić pod okna jakie ja konkretnie będę miał. ścianę południową licząc tylko po murze może mieć 11m plus te 28mm na to aby było przesunięcie które będzie zgadzało się pod kanały. wtedy robiąc narożnik daję 3 bloczki i mam 1m i robię przerwę na otwór pod okno tarasowe czyli na jakieś 211cm z hakiem. z drugiej strony tak samo robię czyli 3 bloczki i przerwa na okno tarasowe. więc mam pod 2 okna i na środku będę miał trzecie okno o tym samym wymiarze co tamte czyli po przerwie na otwór dam 4 bloczki i będę miał wymiar 133,3cm i tak zrobię z drugiej strony i w ten sposób będę miał 3 otwory okienne o zbliżonym wymiarze. mogą się różnić te otwory o 1cm to nie szkodzi czyli mniej więcej tak to planuję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przerwy pod okno.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	59,0 KB
ID:	291026 na piętrze tak samo to będzie wyglądać. więc to moduł się przyda. boczne ściany mogę zrobić podobnie. parter planuję taki Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowy.dom.pasywny.parter.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	291028 czyli taki układ więc robiąc do tego bok domu od południowej strony dam 13 bloczków i będę miał odległość 433,3cm i pójdzie ściana wewnętrzna nośna, następnie 10 bloczków i będzie 333,3cm i pójdzie ściana północna. i pod okna też to tak wyliczę że jak będzie ta wysokość co będzie szedł otwór to zrobi się aby było 1m i otwór pod okno. na silce są znaczniki którymi też można się kierować i one mogą pokazać czy wymiar się zgadza czy nie. jak możesz to podaj linki do osób które z tego korzystały a wymiary się nie zgadzały. myślisz że pod mój konkretny domem robiony indywidualnie nie zgra się to?

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    dorysuj sobie po bokach boczne ściany i teraz druga warstwa na zakładkę i już masz docinanie bo zostanie z metra 76cm i albo dotniesz albo zrobisz dwie spoiny po ok.5cm i szlag trafi zalety silki i pioro-wpustu. Wszystko się da zaprojektować to też bo papier wszystko zniesie, ale gorzej później z wykonaniem w realu. Projektuję rurociągi i wiem coś o tym. Kończę ten temat bo ciebie i tak nie przekonam. Chyba z rok wymyślałeś warianty xps/eps w płycie i z czego wykonać ściany. I po roku doszedłeś do tego co ci wszyscy pisali: pod płytą xps, a ściana z silki.
    Pozdr.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    dorysuj sobie po bokach boczne ściany i teraz druga warstwa na zakładkę i już masz docinanie bo zostanie z metra 76cm i albo dotniesz albo zrobisz dwie spoiny po ok.5cm i szlag trafi zalety silki i pioro-wpustu. Wszystko się da zaprojektować to też bo papier wszystko zniesie, ale gorzej później z wykonaniem w realu. Projektuję rurociągi i wiem coś o tym. Kończę ten temat bo ciebie i tak nie przekonam. Chyba z rok wymyślałeś warianty xps/eps w płycie i z czego wykonać ściany. I po roku doszedłeś do tego co ci wszyscy pisali: pod płytą xps, a ściana z silki.
    Pozdr.
    masz rację że długo nad wszystkim myślę ale lepiej teraz myśleć i coś przedyskutować niż później przez niedopatrzenie zrobić coś źle.
    w module największy problem widzę w tym że wszystko musi być na milimetry zrobione a tolerancja jest bloczka na milimetry a ja na mm chciałbym mieć całą ścianę. bo trzeba ustawić narożniki, rozciągnąć sznurek i kłaść bloczki i jak coś nie będzie pasować to będzie kicha. najgorzej będzie jak będzie brakować przykładowo 1-5cm. ale nieważne, czekam na ciąg dalszy dziennika.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Kolejny tydzień minął i mamy wydeskowane 1/3 dachu.


    Pojawił się też pan murarz z pomocnikiem i obmurował 2 szczyty. Od góry przykleja od razu styropian 15cm, który dochodzi do podbitki. Sęk w tym, że przy samej ścianie jest krokiew która ma 20cm wysokości i robi się mały mostek termiczny - izolacja ściany tak do końca nie połączy się z izolacją stropu.

    Sytuację ratuje fakt, że pod krokiew przyjedzie jeszcze z 1cm ocieplenia, a szczelinę można wypiankować.
    Kolejny szczyt kazałem zrobić inaczej - na wieńcu o szerokości 24cm, daliśmy bloczek 18cm i jest miejsce na ocieplenie od środka. Z góry oczywiście 15cm styro.


    Pozatym powstał komin monstrum do kominka.

    pozdrawiam
    Heniek
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony