dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 217
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Dzisiaj zdjęcie z nieco innej perspektywy:

    Deskowanie i krycie wstępne zakończone. Przyjechała dachówka i możemy działać dalej, ale najważniejsze, że do środka już nie leci deszcz.
    Pogoda dopisuje więc w miarę wolnego czasu działam dalej - m.in ociepliłem lukarny - dekarze zdobią od razu docelowe obróbki lukarn, wytynkowałem otwory okienne (liczę, że firma od okien się wywiąże z obietnicy i okna będą w tym roku), otwór na bramę garażową też wytynkowany - brama ma być w styczniu, trzeba jeszcze otynkować sufit w garażu lub przykleić 5-10cm styro i zaciągnąć klejem z siatką.

    Myślę też nad ociepleniem poddasza. Mam ok. 150 m2 do ocieplenia. Chcę dać 30cm ocieplenia. Przy wełnie to ok. 5-7tyś za samą wełnę, podoba mi się ekofiber ale jest z nim problem przy wentylacji pomiędzy izolacją, a pełnym deskowaniem. W przyszłym tygodniu powinienem mieć wycenę i zobaczymy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Witam
    Ładny domek budujecie,
    będziecie kładli dachówkę jeszcze w tym roku ?

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Deskowanie i krycie wstępne zakończone. Przyjechała dachówka i możemy działać dalej, ale najważniejsze, że do środka już nie leci deszcz.
    Pogoda dopisuje więc w miarę wolnego czasu działam dalej - m.in ociepliłem lukarny - dekarze zdobią od razu docelowe obróbki lukarn, wytynkowałem otwory okienne (liczę, że firma od okien się wywiąże z obietnicy i okna będą w tym roku), otwór na bramę garażową też wytynkowany - brama ma być w styczniu, trzeba jeszcze otynkować sufit w garażu lub przykleić 5-10cm styro i zaciągnąć klejem z siatką.
    Świetnie, dobrze, że Wam pogoda sprzyja!
    Lukarny ociepliłeś styropianem z zewnątrz - piszesz o tych bocznych ścianach, które stykają się z główną połacią dachu?
    Na jaki montaż okien się zdecydowałeś? Nie żałuj styropianu na sufit w garażu.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatagl Zobacz post
    Witam
    Ładny domek budujecie,
    będziecie kładli dachówkę jeszcze w tym roku ?
    Podobno właśnie zaczynają układać
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    Świetnie, dobrze, że Wam pogoda sprzyja!
    Lukarny ociepliłeś styropianem z zewnątrz - piszesz o tych bocznych ścianach, które stykają się z główną połacią dachu?
    Na jaki montaż okien się zdecydowałeś? Nie żałuj styropianu na sufit w garażu.
    Tak lukarny z zewnątrz, ale pewnie od środka też coś dam.
    Okna na ciepłym parapecie, montaż z taśmami w licu lub z lekkim wysunięciem na zewnątrz. Okna MS line Uw wypadkowy 0,98.
    Z tym styro na sufit to nie do końca tak fajnie wychodzi. Tzn. nie ma sensu dawać za dużo. Mam tam jeszcze przewidziane 10cm pod podłogówkę. A zrobiłem sobie model mojego domu w Audytorze OZC i w zasadzie nie ma uzasadnienia dawać tam z dołu więcej niż 5cm bo zwróci się to po 30 latach.
    Tak samo miałem z oknami - wybierałem pomiędzy MSline z Uw ok. 1 i MSevolution z Uw ok. 0,8 i wyszło, że zaoszczędzę przy PC ok. 100-200zł rocznie na ogrzewaniu więc okres zwrotu w najlepszym wypadku 20 lat. A jednak trochę tych przeszkleń mam.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  6. #46

    Domyślnie

    Witam w Twoim DB. Będę kibicował!!
    W marcu/kwietniu staruję też płyta fund i silka 24, cholernie jestem ciekaw jak zrobisz izolacje poddasza. Widzę, że masz pełne deskowanie.
    Jak jest deskowanie to tej folii się nie daje?

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Witam!
    Której folii? Moim zdaniem paroizolację od środka trzeba dać.
    Do ocieplenia poddasza planuję celulozę - w przyszłym tygodniu powinienem mieć oferty i zobaczę czy nie wrócę do wełny
    Zastanów się nad silką 18
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Witam!
    Której folii? Moim zdaniem paroizolację od środka trzeba dać.
    No tak zgadza się, a na deskowaniu masz pape czy cos innego?

    Co z tą silką? Jakieś problemy są z 24?

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Mam papę ale zastanawiałem się nad membraną. Nie ma problemów z 24 ale dziś wiem, że 18 wystarczy (brałem na poddasze).
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Witam poświątecznie.
    Jako, że mi się dziś dostało od Teściowej za brak nowych zdjęć i informacji to uzupełniam braki.
    No więc tak
    - dach zrobiony w ok 75%
    - okna zamontowane.
    O oknach pewnie zrobię osobny wpis bo do końca nie jestem zadowolony z montażu.
    Dziś tylko zdjęcia.


    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aneta101

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cześć, czytałam wcześniej, że zastanawiałeś się pomiędzy MS a Dako, ciekawa jestem co wybrałeś i kto je montował, proszę napisz coś więcej

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cześć!
    No to o oknach.
    A w zasadzie o montażu bo o wyborze było dwa posty wyżej.
    Może uznacie, że się czepiam ale jeśli płacę za montaż ok. 30% wartości okien to powinno być zamontowane perfekcyjnie, a wg. mnie nie jest.
    Pomijam fakt, że akurat w dzień montażu lało i wiało tak, że na jednej elewacji montażyści nie mogli pokleić taśm Illbruck Duo do mokrego muru (choć przy mniejszych oknach jakoś to pokleili zakładam, że jak by się im chciało to resztę też by pokleili albo podjechali w iny dzień).
    Przede wszystkim chodzi o montaż okien na poszerzeniach. Ja się na tym nie znam bo nie muszę, przed zakupem były dwa pomiary na których ustaliliśmy docelowy poziom posadzki +20cm od stanu 0. Dostałem ofertę na okna z poszerzeniami 15cm. Na moje pytanie dlaczego nie więcej odpowiedz była, że to wystarczy.
    I oczywiście okazało się, że szpara pod oknami jest za duża 4-7cm i trzeba podmurować, żeby było do czego dokleić taśmę. Panowie pomontowali okna podkładając tym co znaleźli na budowie czyli deskami plus ich kliny do wypoziomowania. Deski takie jak znaleźli mniejsze, większe, szersze, węższe, itp.
    I wśród tych wystających desek ja mam podmurować te brakujące kilka cm pod oknem i to najlepiej tak, żeby jeszcze została szpara na centymetr pianki, mówię wam zajebista robota.... Ciąć cegłówki i je tam wsadzać? Dałem sobie spokój po pół godzinie kombinowania bo albo cegła wypadła drugą stroną, albo zaprawa. Stwierdziłem, że tragedii nie będzie jak podmuruję całość zaprawą i nie dam w ogóle pianki. Zabawa zaczęła się znowu przy wybijaniu 20cm drewnianych klocków spod okna. Zrobić to nie uszkadzając przyklejonych taśm nierealne.
    Tak więc nie zawsze biorąc topową firmę od montażu wszystko jest perfekcyjnie. Albo ja jestem mało wymagający i zbyt ugodowy?
    Ostatnio edytowane przez hajnel ; 06-01-2015 o 12:45
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  13. #53

    Domyślnie

    Hajnel mogłeś wrzucić jakieś fotki, nie musiałbyś tyle pisać

    Chętnie bym się do ciebie wybrał, mam niedaleko.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Nie mam zdjęć zaraz po montażu niestety.
    Poniżej już po obróbce:
    - prawie super, szkoda tylko, że parapet XPS z kawałków przyciętych nierówno


    - podmurowane największe okno




    - klocki i kliny spod okna


    -PSK






    - miejscami pianki trochę mało, w dodatku w instrukcji PSK pisze mocować zawsze na dwa kołki z dołu, a oczywiście był jeden.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Z bieżących spraw - powstają ostatnie ścianki na piętrze. A od jutra biorę się za kanalizację i hydraulikę.




    Bob zapraszam! Najlepiej w sobotę albo niedzielę.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    MAMY StanSurowyZamknięty !!!
    Dziś był montaż bramy Krispola w licu ściany:


    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  17. #57

    Domyślnie

    dupna ta brama, chyba masz hammera jutro obadam

  18. #58

    Domyślnie

    Gratulacje SSZ Hajnel! Planujesz rolety przy oknach? Jak zamierzasz to rozwiązać?

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cześć, tak będą rolety.
    W sensie, że co rozwiązać? Okna są montowane z wysunięciem 1-2cm, więc na parterze będzie tyle xps pod rolety, na pietrze są dodatkowo cofnięte nadproża, więc będzie więcej xpsa.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    W sensie, że co rozwiązać? Okna są montowane z wysunięciem 1-2cm, więc na parterze będzie tyle xps pod rolety, na pietrze są dodatkowo cofnięte nadproża, więc będzie więcej xpsa.
    Chodziło mi o to na czym będą one mocowane. Na ścianie nośnej/nadprożach? Nie mam tego jeszcze obczajonego, więc zastanawiam się gdzie będą one montowane i jak z izolacją.

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony