dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 97
  1. #41

    Domyślnie

    Nie wiem jak wrzucać więcej niż pięć zdjęć... i nie wiem dlaczego to piąte jako załączone poszło...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1002.JPG
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	8,6 KB
ID:	273363


    I kawałek sypialni:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1282.JPG
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	6,2 KB
ID:	273364Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1007.JPG
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	4,6 KB
ID:	273365

  2. #42

    Domyślnie

    zazdroszczę urlopiku

    widzę że łazieneczka kolorystycznie jak moja białe płytki, biała farba i szara podłoga tylko że u mnie bardzo jasna prawie biała

    nie doradzę co do farby, bo u mnie malowane było na tynk to inaczej - ale skoro tak kiepsko kryje to ja bym kupiła inna farbę raczej
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Witam się u ciebie!

    Malowaliście goły karton-gips?
    Nie dziwne, że pije farbę

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatah Zobacz post
    Witam się u ciebie!

    Malowaliście goły karton-gips?
    Nie dziwne, że pije farbę
    Witaj Agatah,
    przed farbą pomalowaliśmy gruntem. Nie wiem czy ten k/g tak ma czy coś innego bo w przedpokoju poszła na niego farba podkładowa z gruntem i na to dwie warstwy białej i też przebija. Mam zamiar jutro jeszcze jedną warstwę bieli położyć i dopiero kolor.

  5. #45

    Domyślnie

    Dziewczyny mam katastrofę! Dzisiaj wzięliśmy się za ściany w kuchni, chcieliśmy je wyrównać nowoczesnym gipsem Magic Liss a potem pomalować farbą i wyszło tak że stara farba mi się łuszczy i odpada jak skorupka jajka na twardo. Teraz boimy się cokolwiek robić żeby się nie okazało że wszystko pójdzie na marne. Co robić? Myślę i myślę i się zaraz rozpłaczę.

  6. #46

    Domyślnie

    expertem nie jestem - zapytam się taty jak wstanie dokładnie jak to powinno być i napiszę - ale wg mnie to zanim gipsujesz powinno się pozbyć starej farby, bo gips się jej nie będzie trzymał
    jak odpada sama to dobrze (wiadomo że szkoda, bo jednak się narobiliście niepotrzebnie), zerwijcie wszystko i na kg najpierw gips a potem farba
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  7. #47

    Domyślnie

    pytałam taty - mówi że kg można normalnie malować farbą od razu, wystarczy tylko zagruntować - że widocznie kiepska strasznie ta farba
    skoro tak odłazi to wg niego na bank wina farby/gruntu - może na wcześnie na grunt malowaliście? nie wysechł dobrze?

    powiedział mi że u nas też tak będzie, bo jest częściowo podwieszony sufit i gipsowane są tylko łączenia - a to będzie potem malowane
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Nasza kuchnie tak malowalismy. Kg raz zagruntowany, wysechl i farba. W kuchni czarna wiec dwie warstwy musialy byc.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Przez jasny kolor przebija.
    U nas tam gdzie była źle dotarta wierzchnia warstwa gładzi i przebijał szary podkład - to wszystko było widac pod białą farbą. Pod szarą nie.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    pytałam taty - mówi że kg można normalnie malować farbą od razu, wystarczy tylko zagruntować - że widocznie kiepska strasznie ta farba
    skoro tak odłazi to wg niego na bank wina farby/gruntu - może na wcześnie na grunt malowaliście? nie wysechł dobrze?

    powiedział mi że u nas też tak będzie, bo jest częściowo podwieszony sufit i gipsowane są tylko łączenia - a to będzie potem malowane
    Karolino w kuchni mam stary tynk i i kilka warstw farby. Nie obyło się bez zrywania do gołego tynku tych farb ale jestem zadowolona mimo że ręce aż drżą ze zmęczenia Jutro pewnie zagruntujemy i pomalujemy jakąś tam emulsją wszystko a potem to już zgłupiałam co dalej ze ścianami w kuchni... Będzie albo tapeta winylowa i farba albo sama farba ceramiczna lub inna kuchenna.

  11. #51

    Domyślnie

    Andariel, Agatah
    Co do k/g to na bank wina farby, mąż chciał przyoszczędzić i kupił na promocji w Leroy'u Duluxa i Śnieżkę. Jak się dzisiaj dowiedziałam na supermarketowe promocje są produkowane gorsze jakościowo farby i nie warte nawet tej obniżonej ceny. Plus jest taki że mężulek już nie chce się bawić w tanioszki z supermarketu i przy najbliższej okazji wybierzemy się po coś lepszego do pomalowania kuchni.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    A to nie wiem.
    Ja mam wszystkie farby z marketu (Dulux, Beckers) i nie narzekam
    Kuchenna i łazienkowa pięknie się zmywają. Tłuszcz, owoce, sos pomidorowy, jagody...
    W pokojach co i rusz owoce na ścianie, wymiociny dziecka też się zmyły bez śladu

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatah Zobacz post
    A to nie wiem.
    Ja mam wszystkie farby z marketu (Dulux, Beckers) i nie narzekam
    Kuchenna i łazienkowa pięknie się zmywają. Tłuszcz, owoce, sos pomidorowy, jagody...
    W pokojach co i rusz owoce na ścianie, wymiociny dziecka też się zmyły bez śladu
    Czym dokładnie masz w kuchni pomalowane?

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kasia67

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Ustka
    Kod pocztowy
    76-270
    Posty
    26

    Domyślnie

    Ja od pewnego czasu używam tylko tikkurili. Niestety jest droga, ale naprawdę dobra.

  15. #55

  16. #56

    Domyślnie

    Dzięki Agatah, zastanawiałam się nad tą farbą do kuchni a więc skoro zachwalasz to pewnie się skuszę.
    Nie wiem czy dobrze pamiętam ale ktoś z forum chyba malował nią w kolorze egipska bawełna, będę wdzięczna za podpowiedź gdzie mogę zobaczyć jak ona wygląda na ścianie.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia67 Zobacz post
    Ja od pewnego czasu używam tylko tikkurili. Niestety jest droga, ale naprawdę dobra.
    Kasiu witaj,
    cztery lata temu malowałam biuro Tikkurilą, to dobra farba ale w tym samym czasie malowałam też coś w domu Duluxem i nie odbiegał od Tikkurili (obydwie farby supermarketowe były). Teraz jest podobno tak, że Dulux niektóre produkty ma bardzo kiepskiej jakości więc trzeba pytać sprzedawców co i jak.

  18. #58

    Domyślnie

    Mamy panele!
    Została tylko sypialnia i podłogi są na finiszu. Nie mam pojęcia jaką farbą pomalować listwy przypodłogowe drewniane. Chcę koniecznie białe, doradźcie co wybrać.
    Nie mam też pomysłu jak zamaskować szpary powstałe po ułożeniu paneli pomiędzy pomieszczeniami. Chciałam progi z drewna ale mąż mnie wyśmiał i powiedział że teraz zaoblone profile aluminiowe się kładzie. Do mnie to w ogóle nie przemawia. Podrzućcie jakieś fotki abym mogła się zainspirować.

    Foto salonu i kuchni:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1019.JPG
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	274826 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1020.JPG
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	24,7 KB
ID:	274827Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1033.JPG
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	21,8 KB
ID:	274828Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1032.JPG
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	274829Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1030.JPG
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	274830

    Kolor oczywiście aparat przekłamuje, w rzeczywistości są bardziej szare, jakby oszronione.

  19. #59

    Domyślnie

    Zakończyliśmy układanie podłogi! Nie powiem żebyśmy byli profesjonalną ekipą bo efekt pracy pozostawia wiele do życzenia ale jest poprawnie (z niewielkimi fuszerkami )

    Tak się prezentuje sypialnia:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1056.JPG
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	275650Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1057.JPG
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	36,4 KB
ID:	275651

    Tak wszystkie pomieszczenia (z saloniku i z sypialni):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1043.JPG
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	275652Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1051.JPG
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	35,6 KB
ID:	275653


    Dzisiaj zakupiliśmy surowe deski na cokoły/listwy przypodłogowe. Wyjdzie z nich około 50 metrów bieżących cokołów wys. 8cm, szerokie na 1,5-2cm. Za deski wydaliśmy niecałe 150zł, wujek Mariusza nam je pięknie obrobi, wyszlifuje a ja wezmę się za malowanie.
    Po wycieczkach po sklepach z farbami i przeprowadzonych wywiadach zdecydowaliśmy że do malowania listew użyjemy Śnieżki Supermal do PCV:http://www.sniezka.pl/produkty/ochro...-emalia-do-pcv
    Podobno jest rewelacyjna, trwała i dobrze kryje (2 warstwy), cena nie jest zabójcza - 27zł/750ml

  20. #60

    Domyślnie

    Wczoraj dzięki wujkowi stolarzowi udało nam się "wyrzeźbić" listwy przypodłogowe. Poślubiony asystował przy obróbce a ja szlifowałam. W piątek i sobotę będziemy je malować i pozostanie jedynie montaż. Cokoły są takie jak chciałam, będzie świetnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1006-(3).JPG
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	74,9 KB
ID:	275884Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1013-(2).JPG
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	275885

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony