dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie Okna Łódź - VEKA - ABM Jedraszek / Petecki / Stoplast / Duczymin / Modern / Ventana

    Szukam opini i spostrzerzeń odnośnie jakości obsługi i montażu okien przez którąkolwiek z firm
    - ABM Jedraszek
    - Petecki
    - Stoplast(Vetrex)
    - Duczymin(Oknoplast)
    - Modern(Oknoplast)
    - Ventana(Vetrex)

    Interesują mnie okna na profilach Veka Alphaline ewentualnie Veka Softline 82 (Oknoplast nie ma w swojej ofercie Alphaline).
    Chciałbym otrzymać opinie od realnych klientów ww. firm/producentów

    Trolom za opinie odrazu dziekuje.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja wybrałem okna Petecki i jestem zadowolony. ABM Jędraszek szczerze odradzam bo miałem ich okna w poprzednim mieszkaniu i dzięki nim miałem potem problem z jego sprzedażą. Z pozostałymi firmami nie miałem styczności ale to znani gracze więc pewnie znajdziesz gdzieś jakieś opinie.

  3. #3

    Domyślnie

    A ja pomimo jednej wtopy polecam ABM Jedraszek. Mamy zamontowane Veka Perfectline - same okna a przede wszystkim montaż jak najbardziej na plus

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aufidio Zobacz post
    Ja wybrałem okna Petecki i jestem zadowolony. ABM Jędraszek szczerze odradzam bo miałem ich okna w poprzednim mieszkaniu i dzięki nim miałem potem problem z jego sprzedażą. Z pozostałymi firmami nie miałem styczności ale to znani gracze więc pewnie znajdziesz gdzieś jakieś opinie.
    Fajną wymówkę znalazłeś by uzasadnić rezygnację klientow z Twojego mieszkania.. Może jakieś konkrety?

    Jakbym miał wybór tylko między tymi dwoma firmami to skłaniałbym się w drugą stronę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    W związku z nagłym wysypem byłych, obecnych i przyszłych klientów firmy Petecki na forach internetowych poświęconych oknom chciałbym jej zadedykować dwa cytaty, z których może, ale nie musi wyciągać wniosków:

    1. "Nie możesz mówić, że twoja firma jest świetna, jeżeli nie jest świetna w marketingu" - Polly LaBarre

    2. "Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej niż my". Henry Ford.
    Ostatnio edytowane przez T12345T ; 30-08-2014 o 16:03
    PRO QUALITY

  6. #6

    Domyślnie

    Ostatecznie mam zamontowane okna Vetrex V90+ zamówione przez firmę Stoplast z Łodzi.
    Ekipa, która przyjechała na montaż w jeden dzień uporała się z zamontowaniem wszystkich okien i drzwi tarasowych.

    POLECAM
    Jupiter XI GL-935 Studio Atrium

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał greggy Zobacz post
    Ostatecznie mam zamontowane okna Vetrex V90+ zamówione przez firmę Stoplast z Łodzi.
    Ekipa, która przyjechała na montaż w jeden dzień uporała się z zamontowaniem wszystkich okien i drzwi tarasowych.

    POLECAM
    Może kilka fotek? Pod powiemy czy warto faktycznie polecac

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Może kilka fotek? Pod powiemy czy warto faktycznie polecac
    Albo wytkniemy błędy które będzie widać .

    Czyż nie to chciałeś powiedzieć ??

  9. #9

    Domyślnie

    Tak wszędzie chwali to byłoby miło to zobaczyć

  10. #10

    Domyślnie

    A co chcesz na tych fotkach robionych z kilku metrów zobaczyć?

    Na "ciepły montaż" nie dałem namówić wiec mam piankę Illbruk. Kotwy montażowe są tam gdzie trzeba. Mógłbym zweryfikować z wytycznymi montażu Vetrex i było by OK
    Okna tarasowe na 10 cm poszerzeniach, podmurowane na max 1cm luzu montażowego. Nie ma żadnych wynalazków typu 300kg HST podparte na cegłach, deskach itp.
    Nadproża pod rolety cofnięte i ocieplone 6cm XPS.
    Ja mam swój laser, ekipa miała swój i wyszło wszędzie identycznie.
    Suwanki chodzą gładko i lekko. Okna też

    Jedyne czego można się uczepić to długi czas oczekiwania na HST, w zależności jak się klient wstrzeli w cykl zamówień producenta na profil VEKA SLIDE, to od 6-8tyg

    Podsumowując nie "sparzyłem się" na tym zakupie, a i kosztowo wyszedłem korzystniej niż oferty Peteckiego (profil Alphaline) i Oknoplastu (profil Softline 82).
    Jupiter XI GL-935 Studio Atrium

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał greggy Zobacz post
    Podsumowując nie "sparzyłem się" na tym zakupie, a i kosztowo wyszedłem korzystniej niż oferty Peteckiego (profil Alphaline) i Oknoplastu (profil Softline 82).
    Myślałem, że Vetrex jest droższy od Peteckiego, ale widzę, że to dużo zależy od wielkości i rozwiązań okien oraz przedstawiciela.
    Nie mam w wycenie suwanki, mam kryte zawiasy, niestandardowy kolor i klamki z kluczykiem, no i Petecki (Softline 82 - taka sama cena dla Alphaline 90) wychodzi 21800pln, a Vetrex Softline 82 25400pln+klamki 22x160pln. Dopłata do ciepłego montażu u przedstawiciela Peteckiego 400pln więcej niż u przedstawiciela Vetrexu.
    Ostatnio edytowane przez kałamarz ; 25-02-2015 o 19:52 Powód: Nieprecyzyjne sformułowanie

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kałamarz Zobacz post
    Dopłata do ciepłego montażu u przedstawiciela Peteckiego 400pln więcej.
    Tylko 400 więcej ?? To według mnie, albo ma bardzo drogi zwykły montaż, albo nie robi montażu warstwowego, tylko coś pośredniego.

  13. #13

    Domyślnie

    Nieprecyzyjnie napisałem. Porównywałem oferty i chodziło o 400pln więcej niż u przedstawiciela Vetrexu.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja wszedzie miałem oferty ns ciepły montaż 2x zwykłego.
    Jakoś mnie to nie przekonało.
    Jupiter XI GL-935 Studio Atrium

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    toplek

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Knurów
    Kod pocztowy
    44-196
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witajcie,

    w styczniu tego roku zakupiłem okna firmy ABM Jędraszek, niestety posiadają dużo wad, opis tutaj:

    http://195.205.86.254/~toplek/Okna_ABMJedraszek/

    z informacji jakie otrzymałem od pośrednika, który sprzedał mi te okna, ABM Jędraszek nie uznaje reklamacji, gdyż wady są nieznaczące, co myślicie na ten temat ?

    pozdrawiam
    PP

  16. #16

    Domyślnie

    z jednym się można zgodzić, zdjęcia makro przedstawiające zagarnięty zgrzew, niektóre rysy to faktycznie bez znaczenia ale reszta.... no cóż.... nie raz wałkowany był tu temat HSów i umiejętności ich wykonania
    Ocena wizualnych uszkodzeń okna:
    odległość 1,5 mb
    oświetlenie rozproszone
    Tak ma zapisane prawie każdy o ile nie każdy dostawca profili i producent
    I tu w postawie producenta nie można nic zarzucić - oczywiście Ty masz inne zdanie na ten temat
    Ale reszta.... cóż.... niech inni dorzucą swoje trzy grosze

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Fakt, widać że okna nie są starannie wykonane.
    Nie wszystko musi być winą producenta. Np. nr 16 - ewidentne wyciąganie zawiasu przy zdejomowaniu skrzydła śrubokrętem. Czyli raczej ekipa monterska.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    toplek

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Knurów
    Kod pocztowy
    44-196
    Posty
    4

    Domyślnie

    Rysa ze zdjęcia numeru 16 okazała się być pod fabryczną folią, uwidoczniona została dopiero po jej zdjęciu. Ale to przy pozostałych wadach jest szczegół, najgorsza jest nieszczelność okien np. z pkt 1, woda leje się po szybie do środka ramy, wygląda na to, że szyba jest źle ściśnięta listwami, gdyż rusza się w ramie. Z tego też powodu całe skrzydła są tak opadnięte, że niektóre rygle nie trzymają u góry.

    Okno HS jest też nieszczelne, jak widać na zdjęciu nr 14, po jednej stronie pojawia się szpara na tyle że da się między skrzydło a ramę okna przecisnąć sznurek i przechodzi lekko, po prostu duża nieszczelność, w zimie będzie tamtędy zasiekał śnieg.

    Kolegi 'nikt ważny' nie do końca rozumiem, co masz na myśli z odległością i oświetleniem i że w postawie producenta nie można czegokolwiek zarzucić, proszę wyjaśnij.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Spotkałem się z brakiem szczelności. W znanym mi przypadku serwis wymienił wszystkie uszczelki, bo pierwotna okazała się być za cienka.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    toplek

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Knurów
    Kod pocztowy
    44-196
    Posty
    4

    Domyślnie

    Hmm,, fajne by było takie proste rozwiązanie, niestety do mnie ABM Jędraszek nie kwapi się przyjechać, od 6 miesięcy nie umiem się doprosić o rozpatrzenie reklamacji a co dopiero o jej usunięcie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony