dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Niedługo zrzucę ekrany z routera. W laptopie mam kartę na USB, taką małą. Myślę o kupieniu takiej z dużą anteną.
    Dom parterowy, pow. użytkowa (i do ogrzania) 150m2 , garaż nieogrzewany. Ściany ytong 36cm + 15cm styropianu, podłoga 15cm styropianu, strop monolityczny 25cm wełny. Pompa ciepła 10kW, odwierty 180m2. Ogrzewanie podłogowe w całym domu. Wentylacja grawitacyjna.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Cytat Napisał JK2010 Zobacz post
    Niedługo zrzucę ekrany z routera. W laptopie mam kartę na USB, taką małą. Myślę o kupieniu takiej z dużą anteną.
    Kolejna nowa informacja - karta WiFi USB bez anteny zew. w lapku - to wyjaśnia problem z sygnałem.

    Proponuję zweryfikować czy to Twojego modelu laptopa można zainstalować wewnętrzną kartę WiFi.
    To by było najlepsze rozwiązanie, bo lapki maja spore anteny montowane obok matryc.

    Pozdrawiam
    GREGOR

  3. #23

    Domyślnie

    Mam w laptopie kartę wifi wewn., ale ona kiepsko działała. Stąd karta na USB.
    Ale ma inny problem nie było mnie od wczoraj w domu. Czyli przez 24 godz. nikt nie korzystał z netu, a router zostawiłem właczony. Przyjechałem i chciałem coś sprawdzić w necie i .... nie mam netu. Sieć wifi jest, ale netu brak. Ponowna konfiguracja routera, włączanie i wyłaczanie i tak w sumie około 2 godz. i brak netu. Na routerze nie świeciła się ikonka usb - jakby router nie widział modemu.
    Ale jednak widział , bo go zidentyfikował. Poniżej rzut ekrany:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RZUT EKRANU.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	49,8 KB
ID:	271302

    Zamiast "disconnected pojawiał się przycisk "connect" i jak go wciskałem to "connecting" i powrót do przycisku "connect". I tak przez dwie godziny. Modem 4g jest z listy kompatybilnym z TP-LINK 3420, APN itp. zarówno wpisywane ręcznie jak i automatycznie. I nagle po ktorymś wyłączeniu i włączeniu. Zadziałało. Ktoś mi wytłumaczy dlaczego tak się działo?
    Dom parterowy, pow. użytkowa (i do ogrzania) 150m2 , garaż nieogrzewany. Ściany ytong 36cm + 15cm styropianu, podłoga 15cm styropianu, strop monolityczny 25cm wełny. Pompa ciepła 10kW, odwierty 180m2. Ogrzewanie podłogowe w całym domu. Wentylacja grawitacyjna.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Cytat Napisał JK2010 Zobacz post
    Zamiast "disconnected pojawiał się przycisk "connect" i jak go wciskałem to "connecting" i powrót do przycisku "connect". I tak przez dwie godziny. Modem 4g jest z listy kompatybilnym z TP-LINK 3420, APN itp. zarówno wpisywane ręcznie jak i automatycznie. I nagle po ktorymś wyłączeniu i włączeniu. Zadziałało. Ktoś mi wytłumaczy dlaczego tak się działo?
    Czasem tak się dzieje jak są problemy z siecią 3G/4G.
    Musisz się przyzwyczaić, ze czasem trzeba ręcznie restartnąć router (najlepiej wszystko wyłączyć na minutę z zasilania).

    Pozdrawiam
    GREGOR

  5. #25

    Domyślnie

    Załamka. Dom blisko centrum średniego miasta i problemy z internetem. Znów było wszystko dobrze aż nagle brak netu. Rozwiązywanie problemów sugeruje problem z routerem. Włączanie i wyłączanie routera i znów kilka prób połączenia i wreszcie jest! Czy jak wymienię router będzie lepiej? Mam teraz T-mobile. Popróbować z innymi sieciami?
    Dom parterowy, pow. użytkowa (i do ogrzania) 150m2 , garaż nieogrzewany. Ściany ytong 36cm + 15cm styropianu, podłoga 15cm styropianu, strop monolityczny 25cm wełny. Pompa ciepła 10kW, odwierty 180m2. Ogrzewanie podłogowe w całym domu. Wentylacja grawitacyjna.

  6. #26

    Domyślnie

    Jeśli masz zasięg LTE z polsatu/plusa to polecam. Sam wziąłem z polsatu, jestem bardzo zadowolony, w LTE po przekroczeniu 30GB pobranych danych prędkość jest blokowana na 20Mb/s, przy czym i tak w tych granicach mi cały czas internet działa.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony