dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar badaczkotłów
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-495
    Posty
    156

    Lightbulb Sterowanie kotłem c.o z podajnikiem przez moduł internetowy - czy warto ?

    Witam

    Coraz więcej producentów kotłów pokazuje moduły internetowe do sterowania pracą kotła zdalnie, po odpowiednim zalogowaniu się. Na rynku jest sporo rozwiązań z czego najbardziej pokazywane i reklamowane moduły i regulatory to Bruli, Tech oraz Econet Pluma. Stosują je różni producenci kotłów pokazując ciekawe filmy na ten temat.

    Czy ktoś użytkuje taki sterownik jakiś dłuższy czas? Mam pytanie czy rzeczywiście tej funkcji ustawiania zdalnie się używa, czy to tylko ciekawy gadżet do "pochwalenia" się kolegom w pracy lub na imprezie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Używam sterownika eCoal, obecnie Bruli chyba od trzech lat.
    Dla mnie to błogosławieństwo, nie wiadomo kto czym pali, zdarza się problem wygaszania gdy przechodzą klienci w tryb lato czyli tylko dogrzewanie CWU, wystarczyć spojrzeć na wykresy i wiem na pewno dla czego wygasł, mam masę sterowników udostępnionych na pełnych prawach także sam mogę go doregulować zdalnie.
    Bywa że zdarza się jakaś starsza osoba, wystarczy że położy podpałkę na palnik i ją zapali, za chwilę z pół łopatki groszku na palnik wrzuci i dalszą cześć odpalania kotła robie zdalnie, nawet jak kocioł jest w drugim końcu polski
    Samo to żeby przed sąsiadem przyszpanować ?
    Ale pewnie i tacy się zdarzają

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Mi ten gadżet jak go nazwałeś, służy głównie do podglądu pracy kotła, choć sterowanie na odległość też się przydaje.
    Wygodniej się ustawia na komputerze niż na panelu sterownika.

    Do tego dochodzą jeszcze sms-y z powiadomieniami o zdarzeniach.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam już ponad 2 lata ze sterownikiem eCoal i to jest dobre. Ustawianie zdalnie się sprawdza ale najlepsze jest to że widzisz co masz w domu obojętnie gdzie jesteś. Ja mogę tylko chwalić. Masz awarię na kotle to dostajesz powiadomienia sms'em, przekracza temp. na kotle to alarm i wiele innych powiadomień.
    Jednym słowem opłaca się.

  5. #5

    Domyślnie

    Zgadzając się z przedmówcami wypada dodać jeszcze, ze nie do przecenienia jest możliwość zapisu stanu pracy kotła (statystyki, wykresy), która w połączeniu z możliwością zdalnego wpływania na parametry pracy urządzeń w kotłowni wspomaga proces dostrajania pracy instalacji grzewczej do potrzeb i wymagań domowników
    Ostatnio edytowane przez QIM ; 18-07-2014 o 18:24

  6. #6

    Domyślnie

    Szanowny kolego. nawet się nie zastanawiaj a kupuj właśnie taki, z możliwością podglądu-modyfikacji i archiwizacji przez net,( im więcej czujników tym lepiej) widzę że tutaj jest pomijana bardzo ważna kwestia,jest poruszany wątek wygody,wizualizacji czy modyfikacji pracy kotła przez net,a takie urządzenia to kopalnia wiedzy i również NARZĘDZIE które mówi ci jak masz ustawić parametry,spalania, jakie temp wody na wyjściu/wejściu, temp pracy kotła ,sposobu podawania czy np rozkład temp w domu, dzięki takim optymalizacją potrafisz sam odpowiednio dobrać sobie sposób i dystrybucję ciepła do własnego domu, dzięki takim rozwiązaniom i archiwizacji jesteś w stanie ustawić swój kociołek w optymalny sposób,dzięki takiemu sterownikowi dowiedzielismy się ze nasze domy nie potrzebują kotłów o mocach < 25Kw a dużo mniejszych, takie sterowniki pokazały nam ile faktycznie potrzeba nam tego ciepła a co za tym idzie wymusiły na producentach produkcję dużo mniejszych kotłów.Chociaż sprzedałem już swój kociołek na eko i podłączyłem gaz-rurę, bardzo brakuje mi takiego sterownika w kotłach gazowych (sa ale namiastki czegoś takiego) np w junkersie za cały taki system śpiewają sobie ok 2500zł- a to tylko atrapa a nie tak potrzebne narzędzie.chciałem swój stary sterownik wykorzystać ale niestety nie nadaje się, i z tego powodu (brak narzędzia) zapłacę pewnie frycowe za zimę a sterowanie bedzie odbywać się metoda prób i błędów (kocioł kondensacyjny)
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 18-07-2014 o 22:51

  7. #7

    Domyślnie

    Piotrek, spokojnie. Firma Ci.... od kotłów ostatnio ostro sonduje rynek...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Piotrek, spokojnie. Firma Ci.... od kotłów ostatnio ostro sonduje rynek...
    No popatrz wypadłem z obiegu na chwilę zainteresowałem się gazem a tu takie kwiatki ))

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar badaczkotłów
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-495
    Posty
    156

    Domyślnie

    Dzięki za fajne komentarze, o ecoal już dużo napisano , to dedykowany sterownik pod internet. A ktoś ma doświadczenie z modułami internetowymi od Pluma lub Techa ? Np w kotle #defro ?

  10. #10

    Domyślnie

    co Ty tu kolego ściemniasz?
    na innym forum chwalisz pluma z netem jak dobrze kojarzę..... a tu tak głupczysz....

    Kto i co Ci ma powiedzieć jak plum oficjalnie z netem miał startować teraz od lipca? wzmianki były o tym wcześniej, ale kompleksowo miało ruszać teraz od lipca
    O czym tu chcesz gadać?
    Tech ma swoich odbiorców i ich zapytaj czy i jak korzystają, mają to już dość długo

    Masz jeszcze SPP z modułem internetowym BET... i jego forum firmowe.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar badaczkotłów
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-495
    Posty
    156

    Domyślnie

    Dzieki za informacje. Chodziło mi o informacje od użytkowników a nie z forum producenta

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał badaczkotłów Zobacz post
    Dzieki za informacje. Chodziło mi o informacje od użytkowników a nie z forum producenta
    Z tego co wiem, moduł internetowy tech-a najdłużej stosuje bodajże Zębiec, może zatem warto poszukac albo wątku odnośnie ich kotłów albo forum firmowego albo innego forum w necie, gdzie gromadzą się użytkownicy tego wyrobu.

    Tutaj było o tym pisane malutko jeden chyba user kiedyś ze 2-3zdania napisał
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony